Jump to content
WinClub
WinAmator

Win10 utrzymywanie połączenia z siecią WiFi która nie ma Neta

Recommended Posts

Hej Magicy i Hakery!

Aktualnie korzystam z 2 sieci WiFi - przy czym jedna jest offline - to połączenie z aparatem Canon czasem z GoPro, 

jeśli jedna z kart sieciowych jest w sieci internet to ta druga utrzymuje połączenie z urządzeniem przez kilka minut i się odpina...

problem znika gdy żadna z kart nie jest w sieci internetowej.

Na logikę tłumacze sobie to tak że Winda wykrywając na którejkolwiek sieci dostęp do neta, odpina pozostałe które są offline,
czy da się to jakoś wyłączyć - zmuszając system do utrzymywania połączenia również z siecią która jest offline.

Będę wdzięczny za pomoc!

Działa prawidłowo. Gdy jedna traci połączenie, to z drugą nawiązuje. Pierwszeństwo i dalszą kolejność w przypadku większej ilości dostępnych połączeń ustalasz w ustawieniach. W Win 7 działało, to o wiele lepiej, niestety od Win 8 wzwyż zaczęło się psuć, w sensie zmniejszenia wpływu użytkownika na możliwość ustawień. Zażalenia do Microsoftu.

P.S. Możesz zdefiniować np. pierwszeństwo sieci 5GHz na siecią 2,4GHz. LAN ma zawsze domyślnie pierwszeństwo nad WLAN, ale gdzieniegdzie można to też zdefiniować.

mam nadzieje że mnie dobrze zrozumiałeś, wydaje mi się że opisujesz przypadek z jedną kartą sieciową która przełącza się do innej sieci która ma Net'a

W moim przypadku ja mam 2 karty sieciowe WiFi jedna podłączona do routera z internetem, a druga ma nawiązać połączenie z urządzeniem pracującym offline (np. aparat fotograficzny czy GoPro).

jeśli podłącze się tylko do urządzenia offline (wspomnianego aparatu / GoPro) wszystko gra i buczy, karta WiFi sama nie rozpina połączenia, jest ono stabilne nawet gdy z niego nie korzystam np, przez godzinę...

ale jeśli tylko druga karta WiFi podłączy się do sieci z dostępem do internetu, to po kilku minutach od razu wywala połączenie na karcie WiFi z tą siecią offline a po ponownym połączeniu znowu utrzymuje się kilka minut i to samo...

Potrzebuje pracować na 2 sieciach na raz...

Teraz rozumiem. Masz 2 fizyczne karty wifi i chcesz, aby każda utrzymywała odrębne połączenie (jedna z ruterem, druga z innym urządzeniem - to już nawet chyba bez znaczenia). Nie pomogę Tobie i podejrzewam, że ustawienie tego w systemie może być problematyczne bez jakiegoś dodatkowego softu - może się mylę. Potrzeba kogoś, kto zna taką sytuację w praktyce, nie w teorii. Co innego LAN + WLAN - to się da względnie łatwo.

Może komuś się kiedyś przyda...

póki co mi działa i nie rozłącza, więc to może rozwiązanie:

w managerze urządzeń, wejść we właściwości karty WiFi, w zakładce zarządzanie energią, wyłączyć "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

następnie w konsoli (cmd uruchomione z uprawnieniami admina) wklepać:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zmienione opcje można wyświetlić komendą:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jorgusek likes this