Jump to content
WinClub
pasi17

Jaka drukarka (urządzenie wielofunkcyjne) do 400zł?

Recommended Posts

Witam. Szukam drukarki z WIFI, którą mógłbym gdziekolwiek postawić (nawet na szafę), żeby nie musieć podłączać jej pod komputer.

Aktualnie mam ogromną "krowę" w postaci Brothera DCP-7030. Nie powiem, sama w sobie jest ok.

Mega wydajna i na moje drukowanie jadę na jednym tonerze od 3 lat (około 3000 wydruków). Tylko niestety jest ogromna.

A że przy kompie nie mam już miejsca, bo zmienilem meble to za każdym razem jak chcę coś wydrukować to muszę ją przysuwać do kompa, podpinać, drukować a potem chować... i tak w kółko.

Co ma posiadać nowa drukarka?

-małe wymiary

-WIFI

-kolorowa

-skaner

-tanie tusze

Myślałem nad: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Canon Pixma MG5750, niby ma wszystko czego oczekuję, jest tania i ma tanie zamienniki tuszy.

Tylko wiele osób odraza mi Canona, że nie warto w tych czasach.

A co wy o tym sądzicie i co polecacie?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] polecam w zestawie masz takie tusze

2 butelki z czarnym atramentem HP GT51XL każda ma 135ml
Butelka z błękitnym atramentem HP GT52 (70ml)
Butelka z purpurowym atramentem HP GT52 (70 ml)
Butelka z żółtym atramentem GT52 (70ml)
Do Pojemników kolorowych jednorazowo wchodzi 70ml a do czarnego 80

A tu ceny tuszy 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

HP 5075. Odrobinę tańszy od tego Canona i jak patrze to o tych samych parametrach. Na zamiennikach ActivJet AH-652Bk spokojnie 700str sie robi. mam ja, wielu klientów i wszyscy zadowoleni. Tylko trzeba wyłączyć aktualizacje i sratytaty od HP by nie kłopotać się z zamiennikami.

Ja jako mocno niedzielny drukarz, nie patrzę na żadne InkTanki czy ITS. Suche koszty druku to nie wszystko.

Może jakiś printserwerek do tego Brotherka, tylko nie wiem jak by ze skanowaniem było. Router nie stoi w zasięgu kabla i nie ma przypadkiem takiej opcji?

4 godziny temu, BartAcid napisał:

HP 5075. Odrobinę tańszy od tego Canona i jak patrze to o tych samych parametrach. Na zamiennikach ActivJet AH-652Bk spokojnie 700str sie robi. mam ja, wielu klientów i wszyscy zadowoleni. Tylko trzeba wyłączyć aktualizacje i sratytaty od HP by nie kłopotać się z zamiennikami.

Ja jako mocno niedzielny drukarz, nie patrzę na żadne InkTanki czy ITS. Suche koszty druku to nie wszystko.

Może jakiś printserwerek do tego Brotherka, tylko nie wiem jak by ze skanowaniem było. Router nie stoi w zasięgu kabla i nie ma przypadkiem takiej opcji?

Co do tej drukarki jest dość ciekawa. Nie jest zbyt duża i ma wszystkie funkcje których oczekuję. Ale ma dość drogie tusze. Nawet zamienniki okolo 80-90zł za czarny + kolor.
A w tamtym Canonie to za 15zł kupie czarny + kolor (Czarny starcza na okolo 500 stron).

Bawić w dopełnianie kartridziżów strzykawką mi się nie widzi. Kiedyś się w to bawiłem ale po tym całe palce kolorowe i nie zawsze to działało nawet po wyczyszczeniu głowicy płynem do udrażniania głowic. Aktualnie mam gdzieś jeszcze sprawne urządzenie wielofunkcyjne HP z tuszami 301, które używałem 4 lata temu. (Mam jeszcze ponad 10 kartdridży, ale już mi się w to bawić nie chce, muszę ją sprzedać po prostu)

A co do mojej aktualnej drukarki to nie opłaca mi się inwestować w tą drukarkę. Bo jest po prostu ogromna. Mega wydajna ale ogromna. Przy aktualnym umeblowaniu nie mam gdzie jej dać za bardzo. Zobacz jaka ona duża i ile waży :) pewnie ją po prostu komuś oddam za drobną opłatą.

5 godzin temu, BartAcid napisał:

Jak są tańsze i działające to bym brał Canona.

Wiesz mnie ciekawi czemu znajomi mówią, że w tych czasach Canon to syf. Każdy kto miał Canona, to psuł mu się w ciągu pierwszego roku użytkowania.

Może mieli pecha, a może faktycznie to syf, szkoda, że nie mamy tu jakiegoś serwisanta drukarek :) Który by powiedział co najczęściej trafia mu na serwis.

A niestety na drukarkę jest tylko rok gwarancji. Dziwie się dlaczego... ;/ Jak na resztę sprzętów zwykle jest 2 lata.

21 godzin temu, kamiloxf napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] polecam w zestawie masz takie tusze

2 butelki z czarnym atramentem HP GT51XL każda ma 135ml
Butelka z błękitnym atramentem HP GT52 (70ml)
Butelka z purpurowym atramentem HP GT52 (70 ml)
Butelka z żółtym atramentem GT52 (70ml)
Do Pojemników kolorowych jednorazowo wchodzi 70ml a do czarnego 80

A tu ceny tuszy 

Co do tej drukarki co Ty polecasz, niby spoko. Ale ma mnóstwo negatywnych opinii. Problemy z drukowaniem, głowicą, bardzo wolno drukuje, kiepska jakość wydruków, bardzo głośna praca.

I to tyle co znalazłem o niej "w 5 minut".

Dodatkowo z tego co widzę to większość tego modelu drukarek pada po roku.

A ja szukam czegoś minimum na 3 lata :)

Sprawdź sobie Brother DCP-J105. Trochę przekracza twój budżet ale za to ma 3 lata gwarancji (dodatkowy rok po rejestracji). Wchodzą 4 tusze po 39zł. Czarny na 2400 stron i kolory po 1200. Są też zamienniki ale jeżeli oryginał ma przyzwoitą cenę chyba nie ma sensu się bawić. Trzeba uważać bo niektórzy kombinują i sprzedają taniej drukarki ale wyciągają oryginalne tusze (trzeba dodać że w zestawie nie ma startowych tuszy tylko normalne duże) i wkładają zamienniki. 

Ja kupiłem HP DeskJet Ink Advantage 5075 za 270zł w promocji i tusze za 90zł. Jak dla mnie urządzenie jest okej, tusze też w normalnej cenie tym bardziej, że ja zbyt dużo nie drukuję, także nie mam co narzekać.

16 minut temu, Radzior2010 napisał:

Ja kupiłem HP DeskJet Ink Advantage 5075 za 270zł w promocji i tusze za 90zł. Jak dla mnie urządzenie jest okej, tusze też w normalnej cenie tym bardziej, że ja zbyt dużo nie drukuję, także nie mam co narzekać.

A kiedy ją kupowałeś? Ile już ją używasz? Jak z wydajnością tuszy? (czarny/kolor). I jaka jest realna jakość, jakbyś powiedzmy drukował zdjęcia? Czy masz może jakieś próbne zdjęcie i czy mógłbyś wysłać na priv?

Teraz, pasi17 napisał:

A kiedy ją kupowałeś? Ile już ją używasz? Jak z wydajnością tuszy? (czarny/kolor). I jaka jest realna jakość, jakbyś powiedzmy drukował zdjęcia? Czy masz może jakieś próbne zdjęcie i czy mógłbyś wysłać na priv?

Kupowałem jak był Black Friday.  Używam nie długo. Co do wydajności tuszy, to się nie wypowiem, bo jadę jeszcze na startowych. Zdjęcia drukowałem i było bdb. Na papierze fotograficznym myślę, że wyszłoby jeszcze lepiej.

2 godziny temu, zaba44 napisał:

Sprawdź sobie Brother DCP-J105. Trochę przekracza twój budżet ale za to ma 3 lata gwarancji (dodatkowy rok po rejestracji). Wchodzą 4 tusze po 39zł. Czarny na 2400 stron i kolory po 1200. Są też zamienniki ale jeżeli oryginał ma przyzwoitą cenę chyba nie ma sensu się bawić. Trzeba uważać bo niektórzy kombinują i sprzedają taniej drukarki ale wyciągają oryginalne tusze (trzeba dodać że w zestawie nie ma startowych tuszy tylko normalne duże) i wkładają zamienniki. 

Właśnie miałem pisać o tym sprzęcie :) polecam tak samo jak kolega! Tusze są mega tanie i sprzęt 3w1 :)

5075 to następca 4535 którego mam w domu od 3 lat. Mało drukuje więc ciężko powiedzieć ile wytrzyma. Obu modeli sprzedałem już ze 100 przez 4-5 lat. Jeszcze żaden klient nie przyszedł z awarią po gwarancji. Tylko tusze kupują, niektórzy trzaskają na nich faktury w firmach. Wszyscy zadowoleni z zakupu.

Zdjęcia na papierze foto robi jak dla mnie bardzo ładne, nie ustępuje dużo tym z labu, bez problemu radzi sobie też z papierem ozdobnym grubym.

Brotherek jak go zostawisz i nie będziesz wyłączać z kontaktu to odwdzięczy się też raczej długą i tanią pracą, oszczędność na bardzo tanich zamiennikach może prowadzić do zatkania głowicy permanentnego. Ale się trochę potłucze nocami gdy będzie czyścić głowicę.

Może faktycznie ten HP 5075... hmmm.

Bo na 100% ten Brother odpada, jest tak samo ogromny jak mój aktualny Brother.

Przeszukałem "pół internetów". Czytałem różne opinie, oglądałem filmiki na youtube itp.

Pozostał wybór pomiędzy: Canon Pixma MG5750  a HP DeskJet Ink Advantage 5075.

Parametry mają podobne, koszt drukarki również podobnie.

Canon Pixma MG5750:

Zalety: Bardzo tanie tusze około 15zł za czarny + kolor, wysoka jakość wydruków, wymienna głowica za około 100zł na ali :D

Wady: Głośna, Lubi wciągać papier, Ma otwartą klapę z papierem - musi być otwarta żeby drukować.

HP DeskJet Ink Advantage 5075:

Zalety: Chowana tacka na papier - nie wystaje ze środka

Wady: Drogie tusze 80zł za czarny + kolor, średnia jakość wydruków, bardzo długo drukuje w kolorze.

Chyba, że jeszcze ktoś coś poleca?

HP Deskjet 2620 w cenie 109 zł w Biedronce .

Urządzenie wspiera łączność bezprzewodową, a więc jest kompatybilne z urządzeniami, które połączą się z nią przez Wi-Fi - w tym przez smartfony i tablety. Szybkość drukowania ISO wynosi 7,5 str/min w czerni i 5,5 str/min w kolorze. Skanowanie odbywa się w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi.

Nie wiem jak zamienniki (i tak droższe niż do 5075) ale oryginały to śmiech na sali, czarny na 120str. Do 5075 są porównywalne cenowo oryginały drukujące 3x tyle, HP652 360str, zamienniki są tańsze.

1 minutę temu, BartAcid napisał:

Do 5075 są porównywalne cenowo oryginały drukujące 3x tyle, HP652 360str, zamienniki są tańsze.

Dokładnie. Też zakupiłem te tusze do swojej 5075 i jak dla mnie cena jak za oryginały jest okej, kolor starcza na 200 stron bodajże. Jak dla mnie jest to okej choćby ze względu na to, że nie drukuje dużo.

6 godzin temu, pasi17 napisał:

HP DeskJet Ink Advantage 5075:

Zalety: Chowana tacka na papier - nie wystaje ze środka

Wady: Drogie tusze 80zł za czarny + kolor, średnia jakość wydruków, bardzo długo drukuje w kolorze.

Według mnie jakość wydruku jest okej, drukowałem faktury i z ciekawości też zdjęcie. Fakt, A4 w kolorze drukuje długo, nie wiem jakby to wyglądało w przypadku papieru fotograficznego.

25 minut temu, Radzior2010 napisał:

Dokładnie. Też zakupiłem te tusze do swojej 5075 i jak dla mnie cena jak za oryginały jest okej, kolor starcza na 200 stron bodajże. Jak dla mnie jest to okej choćby ze względu na to, że nie drukuje dużo.

Według mnie jakość wydruku jest okej, drukowałem faktury i z ciekawości też zdjęcie. Fakt, A4 w kolorze drukuje długo, nie wiem jakby to wyglądało w przypadku papieru fotograficznego.

Nie napisałem że są złe. Tylko średnie. Bo takie są według opinii z internetu. Oczywiście zadowalające ale da się lepiej to wiadomo. 

Papier nic nie zmieni, jak wolno drukuje w kolorze to na innym papierze będzie tak samo wolno drukowało. W porównaniu do tamtej drukarki Canona. 

Ta z HP zapewne o wiele dłużej podziała od tego Canona. Ale za to do Canona jest mnóstwo części zamiennych. Wiadomo sam muszę zdecydować. Najważniejszy dla mnie jest koszt tuszu. Na zamienniku do Canona da się spokojnie 500 stron wydrukować płacąc grosze. A ja minimum 1000 stron rocznie drukuje. Na tusze do HP wydam 100zl a na Canona może 30zł.

Może jest jakaś taka drukarka "w połowie". Co nie jest duża, ma tanie tusze i w miarę długo podziała.

Na zamiennikach zdjęcia wyjdą słabiej niż na oryginałach. Drukuje długo by nie rozmazać tuszu jak rzyga na zdjęcie.

Co do Canonów to nie jest tak źle znów. Sporo stałych klientów.przychodzi od bardzo dawna po 540 czy 545. 510 już niemal wymarły.

30 minut temu, BartAcid napisał:

Na zamiennikach zdjęcia wyjdą słabiej niż na oryginałach. Drukuje długo by nie rozmazać tuszu jak rzyga na zdjęcie.

Co do Canonów to nie jest tak źle znów. Sporo stałych klientów.przychodzi od bardzo dawna po 540 czy 545. 510 już niemal wymarły.

Czyli co myślisz, że z Canona byłbym zadowolony? Hmm no to może się skuszę.

Teraz jedynie czekać na jakąś promocję. A Ty masz jakiś serwis czy sklep? Może masz tą drukarkę?

Ogólnie przy tak tanich zamiennikach wytestuje wtedy z różnych firm. Ale oglądałem porównania oryginał vs zamiennik.

I na filmie wyglądały 1 do 1. 

Ale od razu mówie, nie hejtuje HP. Gdyby nie te drogie tusze w HP to wziąłbym HP.

A że zależy mi na drukowaniu dużej ilości stron oraz zdjęć to wybiorę tego Canona.

Ja na zamiennikach widzę różnicę. Też kiedyś widziałem bodaj Activjety do Brothera i w gazecie wyglądały dobrze. Nie uwierzę też, że w tym bardziej tanich zamiennikach będzie porównywalnie. Chodzi o odwzorowanie barw. Takie HP czy Canon czy inny zawsze robi zadaną konsystencję z dokładnie odmierzoną ilością pigmentu. DO zamiennika są lane raczej nieco bardziej rozcieńczone koncentraty, a dozowanie pigmentu jest powiedzmy z błędem 2-5%. Więc zależy na jaką partię się trafi i kolory mogą się różnić.

Nie byłem w fabryce zamienników, nie wiem czy tak jest. To są tylko moje przypuszczenia, że gdzieś te oszczędności muszą być. I często przede wszystkim zamienniki są z regenerowanych wkładów. Na codzień używam w domy AH-652 czarny i kolor. Aaaa wcale jakoś nie cierpię na wysychaniu. Kolor jest zainstalowany przeszło rok temu i chula.

Pracuję w sklepie, serwis też mamy. HP jak pisałem mam od 3 lat, już miałem kupić nieco niższy model ale zaszalałem i wtedy zapłaciłem koło 350zł. Czekanie na okazję? Uważam, że to są tanie i sensowne drukarki które nie rujnują eksploatacyjnie i naprawdę potrafią fajnie drukować. Brać i kupować bo się utknie z czekaniem i rozkminami.

Zdjęcia? Polecam aplikację FotoJoker. Kiedyś nam się zachciało albumu więc walnęliśmy ze 400 zdjęć 10x15 płacąc za to 130zł z dostawą. Żadna drukarka ci tego nie zrobi.

Pojedyncze fotki można się bawić. Mi się na razie zdarzyło na testach początkowych i na tym na razie zakończyłem.

Dziś czytałem recke HP Smart Tank 515. Co prawda koszt 2x ponad budżet ale wydaje się mocno ciekawa przy większej ilości wydruków. Niezaprzeczalny + to wymienna głowica w cenie 80-100 zł brutto za komplet jeśli coś się dzieje z wydrukami. Nie wiem jak z trwałością tych głowic ale może trochę pożyją. Jeszcze teraz jest opcja 3 letniej gwary.

Wziąłem tego Canona MG5750.

Za nówkę dałem 229zł.

Tusze na allegro 15zł.

Jakoś drukowania bardzo dobra. Porównałem na oryginałach jak i zamiennikach, praktycznie 1:1.

Drukowałem również zdjęcia na śliskim papierze, są w bardzo dobrej jakości, jak od fotografa.

Wady?

Po pierwszym uruchomieniu długo się rozgrzewa, około 1-2 minuty. Ale potem leci jak burza.

BartAcid likes this