Jump to content
WinClub
swierszczu22

Który MOD pod lapka Ryzen 2500U (kilka gier)

Recommended Posts

Witam obecnie posiadam ori Win10. Gram w kilka gier (Albion, Forza H4, AOE2 Definitive) i generalnie jakoś tam popierdziela w 40-60fps ale FM7 już przycina stąd pytanie:
Którego moda warto stestować?~Tylko Win10 BEZ wyciętego sklepu i Xbox
Laptop na potrójnym chłodzeniu, podkręcony ile się dało, jednak zależy mi na tych kilku klatkach nim dokończę składanie PCta.
Specyfikacja (może ktoś testował na tym syfie):
Ryzen 2500U @3.3Ghz
Vega 8 @ 900-1000Mhz
TDP41W/VRM 6500mA

Dzięki za jakiekolwiek info.

14 godzin temu, Sayidov napisał:

Mod nie da więcej fps.

Na mocnym pc nieda to prawda ale na slabym może dać zastrzyk mocy

15 godzin temu, swierszczu22 napisał:

Witam obecnie posiadam ori Win10. Gram w kilka gier (Albion, Forza H4, AOE2 Definitive) i generalnie jakoś tam popierdziela w 40-60fps ale FM7 już przycina stąd pytanie:
Którego moda warto stestować?~Tylko Win10 BEZ wyciętego sklepu i Xbox
Laptop na potrójnym chłodzeniu, podkręcony ile się dało, jednak zależy mi na tych kilku klatkach nim dokończę składanie PCta.
Specyfikacja (może ktoś testował na tym syfie):
Ryzen 2500U @3.3Ghz
Vega 8 @ 900-1000Mhz
TDP41W/VRM 6500mA

Dzięki za jakiekolwiek info.

Możesz sprawdzić ten mod.Mogę polecić bo go używam.

BGT likes this

9 godzin temu, Sayidov napisał:

Ten zastrzyk mocy to nie będzie więcej fps nawet na słabym sprzęcie

widać ze cytat na forum jest prawdą względem ciebie i twoich teorii ;)

12 godzin temu, Sayidov napisał:

Ten zastrzyk mocy to nie będzie więcej fps nawet na słabym sprzęcie

Testowałem to na słabym laptopie i na mocnym stacjonarnym pc.I na mocnym nie bylo różnicy ale laptopie już tak bo cpu zamiast zajmować się w tle niezliczoną ilością syfu przeznaczał tą moc na gry co dawało kilka fps w miejscach procesorowych.Im slabszy pc tym większy przyrost mocy z takiego moda i chodzi tu o cpu i ram bo na gpu to niema żadnego wpływu.

nudzija, BGT and swierszczu22 like this

Sorry że dopiero teraz. Więc obalę jakiś tam mit: Mam drugi lapek z Ryzenem 3500U, nie podkręcany, gra X na ori systemie działała w granicach rozsądku 30FPS natomiast na modzie od Konussa dobijało do 40FPS. Zapewne zostałbym na tym modzie ale miał wycięty sklepik i xbox. Przeskok w wydajności jednak był stąd pytanie jak w tytule.

14 godzin temu, Rome napisał:

Mod bez defendera, to zastrzyk wirusów

Nie, jeśli jedyne co na tym odpalę to gierka ze sklepu Microsoftu i Albion. Do codziennych rzeczy mam "normalnego| lapka z oryginalnym systemem.

1 godzinę temu, Crazy36 napisał:

Testowałem to na słabym laptopie i na mocnym stacjonarnym pc.I na mocnym nie bylo różnicy ale laptopie już tak bo cpu zamiast zajmować się w tle niezliczoną ilością syfu przeznaczał tą moc na gry co dawało kilka fps w miejscach procesorowych.Im slabszy pc tym większy przyrost mocy z takiego moda i chodzi tu o cpu i ram bo na gpu to niema żadnego wpływu.

Tak jak napisałeś. Mój problem z lapkiem i grami jest nieco bardziej złożony. Ryzen 2500U rozdziela ilość prądu który mogę regulować, jednak najczęściej robi to na niekorzyść GPU ponieważ CPU potrzebuje więcej mocy ze względu na to że jeszcze system musi ogarnąć. Dając tyle prądu do układu ile trzeba by GPU również rozwinął skrzydełka dostałem 90 stopni po minucie gry. Wykorzystałem sprytną sztuczkę i ograniczyłem wykorzystanie CPU do 60% przez co mam 70 stopni i wydajniejszy GPU. 
Teraz potrzebuję jedynie moda Windowsa który ma wycięte dość by te 60% starczyło i na grę i na system. Ori niestety lekko przycina, chcę stestować tego moda podanego wyżej. Dam znać jak kilka dni pomieszkam na nim.
Dziękuję za odpowiedzi!

Panowie a czy ktoś z was czytał mój ostatni post chociażby? Ja rozumiem, postęp , brak czasu. Teraz to już ci nie porównam bo zainstalowałem więc mogę ci tylko powiedzieć jak się spisuje mod - otóż za**biście. Tak jak pisałem, mój przypadek jest dość dziwny. Porównajmy raczej ten procek do czegoś starszego wszak jest okrojony do 60 procent. Wyniki są ... dziwne na pierwszy rzut oka. W sieciówce którą pociągnie niemal każdy lapek z 2018 roku wzwyż przeskoku nie ma kompletnie - jest to samo co było - około 30-32 fps{na wysokich, średnie 60fps) Na modzie Konussa miałem więcej ale jest on też bardziej okrojony. Forza Horizon4 jk chodziła 55 fps około tak dalej chodzi ALE nie ścina w mieście niemal wcale - zatrzymuje 50fps (wcześniej bywało i 40). FM7 jeszcze się ściąga więc zobaczę jutro. W systemie różnicy nie ma żadnej, zapierdziela aż miło.

16 godzin temu, Sayidov napisał:

Może zamiast tak zachwalać mody dające +10fps pokażcie jakieś testy które to potwierdzają, ten sam sprzęt, sterowniki, gra lub benchmark i 2 systemy

A nie możesz sam zrobić takiego testu? Będziesz wiedział czy ktoś nie sfabrykował wyników.

12 godzin temu, wiktorynek napisał:

Okrojony Windows da wzrost ilości FPS na poziomie... no właśnie ile? - będzie to chociaż 1 FPS?

Nie ważne jaki Okrojony Windows i ile da FPS, ale najważniejsze że będzie lżejszy dla sprzętu, czyli zawsze coś pomoże z wydajnością.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4 minuty temu, Sayidov napisał:

Okrojony system = większa wydajność systemu 

Okrojony system + gra = ta sama ilość fps

Okrojona gra = więcej fps koniec kropka.

Na przykladzie mojego slabego lapka.Full win - CPU srednio obciążony na pulpicie 40% na modzie 10%.Na modzie cpu ma dodatkowe 30% na grę  co może dać kilka dodatkowych fpsów zależnie od gry i mniejsca procesorowego.Może tesz zniwelować mikroprzycięcia tak jak stalo się umie.

"Okrojona gra = więcej fps koniec kropka"????? Co???

W dniu 29.01.2020 o 19:48, Sayidov napisał:

Okrojony system = większa wydajność systemu 

Okrojony system + gra = ta sama ilość fps

Okrojona gra = więcej fps koniec kropka.

Zacytuje Twoje słowa

W dniu 27.01.2020 o 17:09, Sayidov napisał:

Może zamiast tak zachwalać mody dające +10fps pokażcie jakieś testy które to potwierdzają, ten sam sprzęt, sterowniki, gra lub benchmark i 2 systemy

to zamiast bezmyślnie podbijać temat, to daj wyniki żeby potwierdzić swe słowa.

Uspokujcie się panowie.
Poniżej screen z zawalenia systemu z odpalonym tylko Chrome
Tak to niestety wygląda. Obecny mod JG10.
Na modzie od BGT coś się gryzło ze sterami u mnie więc zmieniłem system.
Na JG10 da się w końcu w Forzę M7 grać w 55fps aczkolwiek są delikatne ścinki nieraz.
Horizon 4 działa wyśmienicie. 
Widziałem na YT jak gościu wyciąga po 115fps w PUBG, ciekawe czy t gra jest "cieńsza" od Forzy 7 czy ja coś źle robię przy podkręcaniu. Ale to nie jest już temat na tutaj. Dzięki za wszystkie podpowiedzi , temat chyba zamknięty.
BTW Catzilla 720p wypada u mnie na 3350 pkt około na modowanym sys nie wiem jak na ori.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 27.01.2020 o 13:18, swierszczu22 napisał:

Sorry że dopiero teraz. Więc obalę jakiś tam mit: Mam drugi lapek z Ryzenem 3500U, nie podkręcany, gra X na ori systemie działała w granicach rozsądku 30FPS natomiast na modzie od Konussa dobijało do 40FPS. Zapewne zostałbym na tym modzie ale miał wycięty sklepik i xbox. Przeskok w wydajności jednak był stąd pytanie jak w tytule.

Sprawdź ponownie, bo trochę bajki piszesz ze sklepem i usługami Xbox. Zainstalowałem 20H1 z 26.01.2020 r - sklep działa, składniki Xboxa są w systemie (autor akurat to pozostawił i sprawdził, więc powinno działać). Proponuję na początek prześledzić a nawet sprawdzić samemu. W wersji 1909 tym bardziej to działać ma. Moda polecam bardzo stabilnie chodzi - mam co prawda świeższego laptopa zaś po wymianie pamięci na moduły z mniejszymi opóźnieniami w jest jeszcze bardziej odczuwalna różnica. W nowszym lapku polecam sprawdzić jaki masz obecnie RAM - okazuje się, że obecne procesory czy to 9th i 10th czy to Ryzen są trochę dławione przez zbyt wolny odczyt/zapis pamięci. U moim przypadku otrzymałem uzysk po 5000MB/s dla każdego parametru: odczyt/zapis/kopiowanie więc boost jest :)

Od razu uprzedzam, że należy ostrożnie podchodzić przede wszystkim z programami typu DriverBooster - przez 2 dni reinstalowałem potem system, bo okazało się, że kilka sterowników co miały dawać cuda sypią wszystko. Wiekszość sterowników niby system instaluje, ale do niektórych trzeba ręcznie robić aktualizację z poziomu menadżera urządzeń np do kart sieciowych czy bluetooth.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - wydaje mi się, że tyle przy jednej karcie to trochę sporo. U mnie mod Konussa - wspomniany 20H1 po odpaleniu zajęte mam 1,6 GB a mam 32GB RAMu. Odpalając np Edge z 2-ma kartami (olx i allegro) wzrasta mi o ok 300MB. Przetestuj sobie inną przeglądarkę, bo jak dla mnie Chrome od zawsze należy do tych co żrą RAM a wcale nie grzeszą szybkością w porównaniu nawet do Edge, który jest również na Chromium.

Z ramem prawda :) 

Chocian Windowsy polecam stare... (1706) najłatwiej wycinało się telemetrie i defendera. Są mniej obliczeniowo chłonne...

W dniu 9.02.2020 o 12:01, SilverShai napisał:

Sprawdź ponownie, bo trochę bajki piszesz ze sklepem i usługami Xbox. Zainstalowałem 20H1 z 26.01.2020 r - sklep działa, składniki Xboxa są w systemie (autor akurat to pozostawił i sprawdził, więc powinno działać). Proponuję na początek prześledzić a nawet sprawdzić samemu. W wersji 1909 tym bardziej to działać ma. Moda polecam bardzo stabilnie chodzi - mam co prawda świeższego laptopa zaś po wymianie pamięci na moduły z mniejszymi opóźnieniami w jest jeszcze bardziej odczuwalna różnica. W nowszym lapku polecam sprawdzić jaki masz obecnie RAM - okazuje się, że obecne procesory czy to 9th i 10th czy to Ryzen są trochę dławione przez zbyt wolny odczyt/zapis pamięci. U moim przypadku otrzymałem uzysk po 5000MB/s dla każdego parametru: odczyt/zapis/kopiowanie więc boost jest :)

Od razu uprzedzam, że należy ostrożnie podchodzić przede wszystkim z programami typu DriverBooster - przez 2 dni reinstalowałem potem system, bo okazało się, że kilka sterowników co miały dawać cuda sypią wszystko. Wiekszość sterowników niby system instaluje, ale do niektórych trzeba ręcznie robić aktualizację z poziomu menadżera urządzeń np do kart sieciowych czy bluetooth.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - wydaje mi się, że tyle przy jednej karcie to trochę sporo. U mnie mod Konussa - wspomniany 20H1 po odpaleniu zajęte mam 1,6 GB a mam 32GB RAMu. Odpalając np Edge z 2-ma kartami (olx i allegro) wzrasta mi o ok 300MB. Przetestuj sobie inną przeglądarkę, bo jak dla mnie Chrome od zawsze należy do tych co żrą RAM a wcale nie grzeszą szybkością w porównaniu nawet do Edge, który jest również na Chromium.

Chcodziło mi o moda od konussa RSv6

mam laptopa z tym procesorem i żaden mod nie da FPS i nie gadajcie głupot, zaktualizuj sterowniki od grafiki i tyle, tu procesor jest dość mocny tylko grafika to integra i nie spodziewaj się cudów

P1O likes this

W dniu 20.02.2020 o 17:21, kamil246 napisał:

mam laptopa z tym procesorem i żaden mod nie da FPS i nie gadajcie głupot, zaktualizuj sterowniki od grafiki i tyle, tu procesor jest dość mocny tylko grafika to integra i nie spodziewaj się cudów

Bez takiego OC jakie doyebałem nie zauważysz różnicy. I na pewno nie na oryginalnym chłodzeniu.
Ta integra jest dosyć dobra ale przegrywa przez pamięci RAM zwykle instalowane w tych wariantach tanich lapków. Po wymianie na 2x 8GB z lepszymi timingami lapek zyskał w grach kolejne klatki. Problemem są tutaj tablice zarządzania energią i powtarzam to kolejny raz: trzeba było zwyczajnie obniżyć moc procesora o 50% by obudzić GPU do życia. Stąd właśnie sytuacja w której obcięty system daje różnicę. 
Bez tego - tak jak piszesz wyżej - nie widać różnicy.