Jump to content

Windows 10 20H2 -19.04. 2021r

Recommended Posts

6 godzin temu, Hendrix napisał:

Jak to pobrac?!!!.15.03 2021 x64. Z MEGA w zaden sposob!!!!!."Z gory" wielkie dzieki.

Klikasz w linka i masz pobierasz. Dajcie mi chwile na sprawdzenie

Jest problem bo waga obrazów jest za duża dla hostingu na MEGA .NZ 

Już wiem jak to zrobić.

Musze przenieść na inny hosting free plików bo niestać mnie na hosting płatny.

Obrazy musze przebudować.

Dajcie mi kilka dni coś wykombinuje

JanKo6 likes this
W dniu 27.03.2021 o 10:55, zdzisiek24 napisał:

Dostępne obrazy na gofile:

x86 -   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

x64 -   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki bardzo :) :) Ziomuś dodaje linki. :) Serwe Mega jest jakiś walnięty. :D 

JanKo6 likes this

Zainstalowalem ten twój mod window10 , mialem probemy z patrycjami grt i mbr z uefi nie chciał pójść , ale po tem sie udalo , musialem usunąć wszystkie partycje włącznie ze starszym win10  1909  i dopiero zaczęło instalować , narazie chodzi w miare , nie dawałem żadnego aktywatora a pisze ze system aktywowany .

49 minut temu, helmut112 napisał:

Pobierz  Defender Control 1.7 Portable i po kłopocie

Od edycji 2004 Microsoft wprowadził bypass uniemożliwiający wyłączenie Defendera w jakikolwiek sposób. Instalując dowolny inny antywirus, Defender deaktywuje się, ale czuwa w tle. W każdym momencie gdy dowolny inny antywirus zostanie odinstalowany lub wyłączony, automatycznie włącza się Defender. Poz tym nie widzę żadnego sensu instalowania innego antywirusa skoro Defender jest darmowy i w ścisłej czołówce skuteczności, tym bardziej, że nie można go już w ząden sposób wyłączyć poza ekstremalną kastracją uszkadzającą system.

Dokładnie @helmut112 ma rację użyj  "Defender Control 1.7" on zablokuje całkowicie "Windows Defender", zablokuje a NIE USUNIE co nie wszyscy rozumieją, ja stosuję Controla na 20H2 a wcześniej na 20H1 i nigdy nie miałem żadnych utrudnień ze strony windosowego defendera bo jest on całkowicie nie aktywny.

2x2 likes this

Skoro wiesz lepiej:

"W najnowszej, sierpniowej aktualizacji zabezpieczeń Windows 10 Microsoft odebrał możliwość wprowadzenia zmian w rejestrze związanych z Windows Defender. Klucz DisableAntiSpyware umożliwiający szybkie wyłączenie narzędzia antywirusowego jest teraz przez system ignorowany. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Z tych ustawień korzystali m.in. programiści pracujący nad innymi programami antywirusowymi, które mogły wchodzić w konflikt z systemowymi narzędziami.  To właśnie z myślą o nich zostały one przygotowane, mimo, że mogli z nich korzystać zwykli użytkownicy. Microsoft doszedł do wniosku, że klucz ten nie jest już potrzebny. Windows Defender dezaktywuje się automatycznie, gdy na systemie zainstalowany jest inny program antywirusowy. Dlatego też nie ma potrzeby ręcznego jego wyłączania w rejestrze. Wszystko odbywać się będzie samodzielnie, bez konieczności ingerowania w ustawienia systemowe. A to może się nie spodobać tym, którzy nie chcą stałego monitorowania komputera przez programy antywirusowe. Z jednej strony ten ruch jest zrozumiały. Microsoft nie chce narażać użytkowników systemu Windows na potencjalne zainfekowanie wirusem, czy zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Z drugiej jednak strony rozgoryczenie sporej części bardziej zaawansowanych odbiorców też jest uzasadnione. Tym bardziej, że to kolejny przypadek, w którym odbiera się możliwość wyłączenia/odinstalowania domyślnych aplikacji dostarczanych wraz z Windows 10. Tak jak w przypadku przeglądarki [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], która w ostatnim czasie stała się integralną częścią systemu oraz kolejnych aktualizacji i nie ma możliwości łatwego jej usunięcia."

1 minutę temu, Pystolet napisał:

"Defender Control 1.7"

A Defender Control i wszystkie inne podobne programy ingerujące w system na czym są oparte? - na wpisach rejestru, bo to podstawowa i jedyna struktura systemu Windows (każdego).

Z innego źródła:

"Do lata 2020 roku istniały pewne sztuczki, które pozwoliły nam wyłączyć ten program antywirusowy. Ale jednym z najczęściej używanych przez użytkowników był modyfikacja prostego wpisu do rejestru . Wewnątrz regedit, w ścieżce HKEY_LOCAL_MACHINE> OPROGRAMOWANIE> Zasady> Microsoft> Windows Defender mogliśmy znaleźć wartość „DisableAntiSpyware”, którą mogliśmy zmienić z „0” (domyślnie) na „1”, aby ten program antywirusowy był wyłączony. Ale Microsoftowi nie podoba się to, że użytkownicy mogą bawić się jego programami. Dlatego wraz z pojawieniem się wersji 4.18.2007.8 Defendera ta sztuczka przeszła do historii."

Można sobie okaleczać system dowolnymi programami i trickami, tylko po co? - skoro instalacja innego antywirusa "usypia" Defendera. Już pomijam, że zaraz jeden z drugim w to miejsce zainstaluje Avasta albo Eseta. :22

Bi123 likes this

Jak już ktoś się upiera, to zalecam udac się na stronę firmową programu i pobrac najnowszą wersję oraz poczytać o ewentualnych niespodziankach: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aby Control Defender działał konieczne jest wyłączenie sprawdzania integralności systemu, a to poważna ingerencja w system. Strona firmowa oraz plik readme. Najpierw Control Defender a potem płacz, że system nie działa i zawirusowany.

Ale przecież Control nic na stałe nie wprowadza i NIE USUWA w każdej chwili można go wyłączyć i znów mamy w pełni funkcjonalny Windows Defender który ma chronić przed wirusami, Control nic a nic nie psuje systemu a że jest ingerencja w integralność no cóż wiadomo że jakaś musi być.

Ech kto nie chce niech nie wyłącza ale jest taka możliwość i to jest najważniejsze co chcieli wiedzieć @pawelek1980 i @tezeusz.

UWAGA nie jestem tego pewien bo nie korzystam z Windows Update ale jest taka możliwość że będzie psute blokowanie Defendera.

2x2 likes this
18 godzin temu, Pystolet napisał:

Ale przecież Control nic na stałe nie wprowadza i NIE USUWA w każdej chwili można go wyłączyć i znów mamy w pełni funkcjonalny Windows Defender który ma chronić przed wirusami, Control nic a nic nie psuje systemu a że jest ingerencja w integralność no cóż wiadomo że jakaś musi być.

Ech kto nie chce niech nie wyłącza ale jest taka możliwość i to jest najważniejsze co chcieli wiedzieć @pawelek1980 i @tezeusz.

UWAGA nie jestem tego pewien bo nie korzystam z Windows Update ale jest taka możliwość że będzie psute blokowanie Defendera.

Spoczko takie uwagi WIKI i Pystol w osobnym temacie bo robicie śmietnik. Pozdrawiam.

20 godzin temu, wiktorynek napisał:

Jak już ktoś się upiera, to zalecam udac się na stronę firmową programu i pobrac najnowszą wersję oraz poczytać o ewentualnych niespodziankach: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aby Control Defender działał konieczne jest wyłączenie sprawdzania integralności systemu, a to poważna ingerencja w system. Strona firmowa oraz plik readme. Najpierw Control Defender a potem płacz, że system nie działa i zawirusowany.

PRoszę dyskusje prowadzić gdzie indziej. Nie w moim temacie .

casimir likes this
6 godzin temu, kairo1981 napisał:

Niestety na tej wersji systemu nie działa mi windows sandbox  pospolita  piaskownika  , oczywiśćie jest zainstalowana a nie działa.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ja korzystam z VHD na virtualbox , vmare . Z Sandboksa nie używałem jeszcze.