Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] SP1.IE11.FINAL-NiKKA]

Recommended Posts

20 godzin temu, wiktorynek napisał:

Zgadza się. Jak mogli to tak skopać? Lepiej jej nie integrować tylko od razu przejść do zbiorczej ESU KB4537820

Zrobiłem FINALv2 dla tych co chcą mieć Win7 uaktualnionego na FULL FINAL (poprawiona nieszczęsna tapeta i nie będzie świecił żaden zbiorczy KB preview na WU) i nie mogą dalej nic instalować (czytaj są na legalu i nie kupili wsparcia ESU).

20 godzin temu, razor1995 napisał:

Ciekawostka - nowej zbiorczej KB4537820  nie ma w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

U mnie jest dostępna, to chyba cię MS zbanował z catalogu :tooth:

Odnośnie Bypass v5, dopiero dzisiaj sprawdzam integracje offline i działa elegancko, nic więcej nie potrzeba tylko dointegrować ESU KB4538483 przed bypasem v5 do mojej wersji FINAL 2020.01 i dalej aktualizacje będą na WU. Oczywiście zrobie w miarę czasu wersję 2020.02 chociaż 64bit już zintegrowaną (tam odpada jedna łatka i trzeba zastąpić poprzednią zbiorczą).

moszter likes this

Nie jest tak różowo, dalej trzeba poziomować niektóre updates, bo wywali błąd integracji jak dasz wszystkie na raz, to wywali błąd...pending...dotyczy tych PREREQ do ESU też:

n7zuKIP.png

Te co są na czerwono, to trzeba najpierw wrzucić, zapisac obraz/index, a potem jeszcze raz otworzyć , aby dalsze sie wrzuciły, bo inaczej będzie błąd ;)

Więc dlatego mam już wstępnie zrobione indexy jak z tymi czerwonymi co zaznaczone i potem to już prostsza sprawa.

1, 2, i za 3 razem juz lecą konkretne aktualizacje raze z Bypassem v5 :)

Ale powiem wam, że nawet taka mała zmiana jak użycie bypass, już zmienia całkowicie dotąd zachowany porządek w integracji, MS sie stara, brawo :thumbsup:

Tak, są aktualizacje wymagane, by wgl. zainstalować ESU, opisane tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Najpierw wymagane, wymontować i zapisać obraz, potem bypass, wymontować i na końcu rollupy ESU się zintegrują. 

Mając w pełni zaktualizowany obraz ze zbiorczą styczniową musiałem dodać jedynie KB4537829 (lutowy SSU) oraz KB4538483 (ESU preparation package) 

9 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

Nie wiecie o co chodzi, bo wy używacie programów integracyjnych... ale trzeba wam wybaczyć...

Sprecyzuj. 

Pisałem tutaj już chyba z 3 razy - do w pełni zaktualizowanego Windows 7 wystarczy za jednym razem dodać KB4538483 i KB4537829 - nie trzeba tutaj nic "poziomować", niezależnie w jakiej kolejności je zintegrujesz - wejdą poprawnie i są to jedyne poprawki wymagane do późniejszej integracji BypassESU v.5. 

P.S. Integruję wszystko przez DISM, screeny wrzucałem z resztą wyżej (z integracji KB4537820).

Chyba, że integrujesz poprawki wybiórczo, zgodnie z tym, co napisali autorzy BypassESU, wtedy trzeba się bawić. Jeśli natomiast korzystasz z Rollup - dwie poprawki i robota zrobiona. 

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ale ty robisz to mechanicznie programem, nie dbasz o to że np. niektóre atualizacje się powtarzają (trzeba je odrzucic juz przed integracją, bo potem po integracji i wyrzuceniu danego KB i tak waga obrazu/indexu jest zwiększana,  bo to wykona dopiero podczas instalacji), i twój install.wim urośnie jaka sucha baba po tłustym czwartku :P

Jak zrobisz windowsa to potem uruchom na zainstalowanym: cleanmgr.exe

i popatrz do katalogu c:\windows\logs\cbs i popatrz na plik deepclean.log ; co jest zbędne do integracji (na samym dole, patrz co jest adding, superseded, albo uninstalled). I w nastepnej kompilacji, tego nie dodawaj/obserwuj bo MS czasami płata figle.

Godzinę temu, NiKKA.Labs napisał:

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ale ty robisz to mechanicznie programem

Czy ja  powiedziałem, że integruję aktualizacje tylko przez NTLite czy WinToolkit? :L 

Wręcz przeciwnie - Win7 integruję też ręcznie przez DISM przygotowanym skryptem, do którego dorzucam sobie poprawki. 

Godzinę temu, NiKKA.Labs napisał:

i twój install.wim urośnie jaka sucha baba po tłustym czwartku

Mój install.wim ma 3,46 GB (bajtów: 3 720 479 923).

Install.wim z Twojej wstawki ma około 5GB (nie mam ISO pod ręką). 

Kurtyna :E 

1 godzinę temu, NiKKA.Labs napisał:

Jak zrobisz windowsa to potem uruchom na zainstalowanym: cleanmgr.exe

Serio, nie tłumacz mi jak nowicjuszowi, zauważ że wydałem już kilka "aktualizowanych" Windows 7 czy to 8.1, i tylko jeden, początkowy Win7 gdzie nie czyściłem WinSxS ważył 5GB :P 

No to jak robisz zgodnie ze sztuką MS i masz 3.5GB zamiast 5GB to i tak "coś" używasz "third-party".  Mówię o 6 indexach tak jak u mnie w Win7.

Nie ma sensu się kłócić, TY masz swoje wizje, JA mam swoje. Nie mam czasu nawet na sprawdzenie co tam integrujesz....

Załóż swój dział, swoje wstawki i tam czekaj na komentarze.

Ja robię windowsy NiKKA tak, jak to było od czasów Vista SP1, i mniejwięcej wiem jak to ewaluowało, trzeba śledzić niektóre KB. Nie używam innnych programów, tylko komendy CMD.

misiu26 likes this

Panowie, nie ma o co się kłócić. Wszelkie programy do integracji używają do tego celu DISM - same w sobie są tylko nakładką graficzną. Nie ma innej metody integracji offline.

2 godziny temu, NiKKA.Labs napisał:

popatrz do katalogu c:\windows\logs\cbs i popatrz na plik deepclean.log ; co jest zbędne do integracji (na samym dole, patrz co jest adding, superseded, albo uninstalled). I w nastepnej kompilacji, tego nie dodawaj/obserwuj bo MS czasami płata figle

Po to są listy, updatepacki i Wasze zaktualizowane obrazy. Każdy kto to robi, wie co trzeba dodać, aby WU niczego nie pobierało i czego nie należy dodawać, aby deepclean niczego nie odinstalowywał.

Cieszmy się raczej, że jest tyle chętnych osób. Każdy robi nieco inaczej, bo ma opanowaną swoją metodę. Nie boję się stwierdzić, że ze wszystkich osób na tym forum, najbardziej znane są w sieci obrazy od NIKKA - znam je od zawsze, z wielu różnych for, serwisów, hostingów. To nie znaczy, że Mr.T czy Sromotnik mają się czego wstydzić. Ktoś ma więcej czasu i chęci. Ktoś musi być pierwszy. ;)

RemixPL1994, NiKKA.Labs and P1O like this

W dniu 18.02.2020 o 14:31, Agraham napisał:

@NiKKA.Labs

Witam. Czy można prosić takie iso aby można było wrzucić na pendrive z systemem plików FAT32. Może być tylko z windowsami w wersji: home premium, pro, home basic lub samo home premium oraz pro. Sam próbowałem wykasować obrazy przez Nlite lub Gimagex ale nawet jako zostawiam tylko dwie wersje windowa czyli home premium oraz pro, to pomimo tego install.wim waży zbyt wiele.

Że tak wtrącę do tematu. Dziwi mnie to że od jakiegoś czasu każdy kolejny obraz ISO z Windowsem 10 które wypuszcza Microsoft ma ten nieszczęsny install.wim powyżej 4GB. Wcześniej miał mniej. Teraz za każdym razem trzeba dzielić.

W Win10 (czy min. w Win8.1), install.wim można skompresować bardziej do install.esd i ich instalatory to obsłużą.

No niestety, wzrasta ilość danych, aktualizacji, i gdzies to się musi mieścić.

38 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

install.wim można skompresować bardziej do install.esd

Można wiedzieć czym i jak? Czy to ma jakieś minusy?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Indexów tyle ile jest w obrazie, albo ile chcesz eksportować/skompresować do esd.

Minusy - nie można edytować install.esd - trzeba rozkompresować do install.wim

Kompresja do install.esd zabiera całe moce komputera (CPU+RAM=100%), najlepiej wtedy nie dotykać komputera ~30-50min

Dzięki za info. Trochę nie rozumiem o co chodzi z tymi indeksami ale rozumiem że jak wykonam te 6 wierszy to będzie OK. Ciekawe czy będzie się instalowało tak samo szybko jak z install.wim. Bo z install.wim podzielonym na 2 części w postaci install.swm instaluje się wolniej z racji kopiowania najpierw na dysk i instalowania z dysku.

6 minut temu, Win77cr napisał:

Ciekawe czy będzie się instalowało tak samo szybko jak z install.wim

Nie będzie, chyba że masz bardzo mocny procesor. A swoją drogą na poprzedniej stronie była rozmowa, jak prosto i szybko można zmniejszyć install.wim kosztem braku możliwości odinstalowania zintegrowanych aktualizacji. Ja zmniejszyłem go w tym obrazie do 2,8GB.

12 minut temu, Win77cr napisał:

Dzięki za info. Trochę nie rozumiem o co chodzi z tymi indeksami ale rozumiem że jak wykonam te 6 wierszy to będzie OK. Ciekawe czy będzie się instalowało tak samo szybko jak z install.wim.

Indexy, to wersje windowsa w danym install.wim/esd. Nie wiem ile ma Win10, natenczas ;)

Podglądnij install.wim czy install.esd w gimagex i będziesz wiedział (zakładka info): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z moich obserwacji, na szybszych komputerach (ale też nie koniecznie) będzie się nawet instalowało szybciej niż z install.wim, bo PC ma mniej do odczytu z USB, a  CPU momentalnie rozpakowuje dane na C:\ (używam SSD na testowych PC). Kluczowy jest dysk, jak masz SSD, to instalacja idzie 2x szybciej niż na HDD.

Z najnowszego ISO 1909 wywaliło aż 10 indeksów. Czyli trzeba wykonać 10 wierszy.

Właśnie mi chodzi głównie o nowsze kompy bo z takimi mam do czynienia. Te starsze i tak nie mają UEFI więc stawiam z pendrive NTFS a tam install.wim może mieć więcej niż 4GB.

NiKKA.Labs likes this