Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] SP1.IE11.FINAL-NiKKA]

Recommended Posts

1 hour ago, wiktorynek said:

@Agraham - możesz użyć również narzędzia od @Atak _Snajpera: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Możesz sobie od razu dodać sterowniki. Automatycznie robi .swm

Wielkie dzięki sprawdzę jak to działa, właśnie mam odpalone. Ciekawie ile będzie zajmować ISO

Wywal zbędne sterowniki i wszystkie elementy od integrowania poprawek, bo już je masz w obrazie @NIKKA.Labs :) Same sterowniki USB 3.0 + NVMe, to obraz rośnie jakieś 200MB, a jak zostawisz tylko te potrzebne Tobie, to pewnie kilkanaście MB.

Wstępnie, jak ktoś ma problemy z instalacją co wyswietla brak nośników do instalacji, niech usunie katalog $oem& w X:/sources

a dokładnie \sources\$oem$\$$\setup\scripts\setupcomplete.cmd - to jest zbędne/opcjonalne

Więc te narzędzie od Atak Snajpera okazało się beznadziejne. Ponieważ zmieniło język instalatora na angielski, jak instalowałem utworzony obraz przez VMware to program widział system nie jako windows 7, a jako windows 10. Co więcej po zainstalowaniu sytemu przez Legacy komputer tylko się restartował z BSOD'em. Nie polecam.

38 minut temu, Agraham napisał:

jak instalowałem utworzony obraz przez VMware to program widział system nie jako windows 7, a jako windows 10

Narzędzie pozwala zamienić WinPE (instalator) na ten z Windows 10. 

Zapwene zintegrowałes więcej, niz tylko sterowniki, stąd BSOD. 

@razor1995

1 hour ago, razor1995 said:

Narzędzie pozwala zamienić WinPE (instalator) na ten z Windows 10. 

Zapwene zintegrowałes więcej, niz tylko sterowniki, stąd BSOD. 

Zostawiłem domyślnie, czyli wszystkie opcje zaznaczone. Zmieniłem tylko aby nie wprowadzał zmian dla każdej wersji.

W dniu 18.02.2020 o 16:24, NiKKA.Labs napisał:

Ale to mu nic nie da bo ja robię windowsa tak, że nie ma co czyścić :)

Wszystkie KB wg. systemowego cleanmgr.exe (superseded, zastąpione aktualizacje) wywalam z indexów/obrazów.

@Widzior, chyba nie czytałeś :L 

A jak zrobić, żeby zainstalować system z pendrajwa ntfs? Mój bios widzi tylko te na fat32, a jak próbuję zbootować z pena z ntfs to po prostu uruchamia się mój obecny system.

A co zrobić jeżeli podczas instalacji nie widzi żadnego z dysków w pc i żąda jakichś sterowników? Nieważne czy wsadzę w usb 3.0 czy 2.0 efekt jest ten sam.

Update: po prostu zainstalowałem to:

Nie było nigdzie mowy, ze zawiera to sterowniki usb lub jakiekolwiek inne ale po prostu się zainstalowało bez problemów. Potem musiałem jeszcze dograć sterowniki nvme żeby widziało drugi dysk (instalowałem na zwykłym hdd).

Piszesz o innym modzie, w temacie jeszcze innego :L 

Zapytaj w temacie mojego moda, lub niech moderatorzy przeniosą te dwa  posty @m4s @P1O do właściwego tematu.

Odpowiadając - nie zawiera sterowników. Podaj specyfikację sprzętu, napiszemy co trzeba dograć. 

15 godzin temu, agentix napisał:

ale po prostu się zainstalowało bez problemów. Potem musiałem jeszcze dograć sterowniki nvme żeby widziało drugi dysk

15 godzin temu, agentix napisał:

i podczas instalacji nie widzi żadnego z dysków w pc i żąda jakichś sterowników

To instaluje się, czy nie widzi dysków? 

W dniu 19.02.2020 o 10:43, NiKKA.Labs napisał:

Wstępnie, jak ktoś ma problemy z instalacją co wyswietla brak nośników do instalacji, niech usunie katalog $oem& w X:/sources

a dokładnie \sources\$oem$\$$\setup\scripts\setupcomplete.cmd - to jest zbędne/opcjonalne

Usunąć cały katalog $oem& z jego zawartością czy tylko sam plik setupcomplete.cmd ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Piszę o jednym modzie w temacie drugiego. Po prostu ten mod (w temacie którego piszę teraz czyli nikka final) mi nie zadziałał - bo nie widział dysków, więc użyłem innego (Windows 7 SP1 PL (x64) ESU - Luty 2020), który się zainstalował. Niestety link do niego został z jakiegoś powodu usunięty przez forum. Podam więc link do całego wątku:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Użyłem wersji ~3GB, ale V1 bo V2 mi niepotrzebna - na cholerę mi Edge w win 7?

I pomimo tego, że ta wersja ESU nie zawiera sterowników to zainstalowała się poprawnie, widziała dysk podczas instalacji itp.

a co do "instaluje się, czy nie widzi dysków" -  chodziło mi oczywiście o etap przed instalacją, czyli kiedy odpalamy instalator, klikamy zainstaluj teraz i wyskakuje okno wyboru dysku na który chcemy zainstalować system.

Mój sprzęt to msi z370 + plextor m8pegn

29 minut temu, agentix napisał:

I pomimo tego, że ta wersja ESU nie zawiera sterowników to zainstalowała się poprawnie, widziała dysk podczas instalacji itp.

Bo bazuje na WinPE Windows 10, więc ma sterowniki NVME.

Dlatego widzi Twoje dyski. Cała filozofia.

No właśnie w sumie to nie wiem jakich sterowników to wina. Czy to nie jest kwestia chipsetu albo usb. Bo nie widział żadnego dysku, nawet zwykłego hdd na sata :/ Ale pewnie zasługą jest bazowanie na 10.

Odnośnie Win7 FINAL (wydany 2020.01.20) i dalej:

Pojawia się na WU preview 2020.02 (01) - KB4539601, on naprawia tą nieszczęsną tapetę; preview wymaga 4 dodatkowych aktualizacji (po zainstalowaniu KB4539601):

Windows6.1-KB2676562-x64.msu - UPD. KERNEL. DRV. 2012
Windows6.1-KB2813347-x64.msu - UDP. PULPIT ZDAL.
Windows6.1-KB3118401-x64.msu - UNIV. C RUNTIME
Windows6.1-KB3123479-x64.msu - SHA1 HASH 2016.01

i:

Windows6.1-KB2952664-x64.msu - nie instalować - to jest stara telemetria.

Preview był poprawiany, nowa wersja wyszła 2020.01.31

Żadnych innych aktualizacji dodatkowych (nie mówie o specyficznych dla systemu np. sterowniki, albo telemetrii KB - ukryć najlepiej,  albo definicje Defendera - bezużyteczne jak i Defender- wyłączyć i zainstalować dobry AV) nie powinno być.

Zamierzam wydać FINALv2 [dla tych co nie mogą lub nie chcą stosować Bypass ESU i dalszych aktualizacji] (dam ostatnią zbiorczą czyli preview KB4539601+wymagane KB, install.wim podzielę na zjadliwy dla FAT32).

Sprawdzam też działanie najnowszego Bypass ESU v5 AIO (ma funkcję integracji online - działa elegancko, jaki i offline - niesprawdzałem jeszcze) i są szanse, że dalej będa wychodzić nowe wersje zintegrowane, jak do tej pory.

qzaLUhB.png

Efekt końcowy Win7 FINALv2 (Ultimate, PRO, PRO VL, Enterprise):

Uw32d80.png

c1CQ55h.png

No i jeszcze po jakimś czasie pokazuje się na WU ten nieszczęśliwy stary service stack - KB2533552 (na WU - Service Pack 1 dla Windows 7 - KB976932) - zainstalować.

BartAcid likes this

W dniu 25.02.2020 o 19:49, NiKKA.Labs napisał:

offline - niesprawdzałem jeszcze) i są szanse, że dalej będa wychodzić nowe wersje zintegrowane, jak do tej pory.

Integracja offline działa.

Bypass sam ładnie się integruje (wymaga integracji: KB4536952 - SSU, KB4538483 - przygotowanie ESU i nowego WU client, minimum KB3138612 - są już w zbiorczych). Czyli w zasadzie po integracji dwóch poprawek KB4536952 lub nowszej i KB4538483 można integrować bypass. Po integracji zainstalowany system wyszukuje poprawki ESU jak każde inne. Pozwala też na ich integrację do obrazu WIM.

Na ten moment kończę robić sobie bazowe ISO ze zintegrowanym Bypass v.5, wrzucę do testów ;) 

Preview był poprawiany, nowa wersja wyszła 2020.01.31

Potem jeszcze raz poprawili - obecnie z 06.02.2020 jest najnowsza: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

38 minut temu, razor1995 napisał:

KB4538483

Też zwracam uwagę na wersję poprawioną z 13.02.2020: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie potrzeba jej integrować jeśli nie będziemy korzystać z WU, tylko ręcznie instalować dalsze aktualizacje.

preview wymaga 4 dodatkowych aktualizacji (po zainstalowaniu KB4539601):

Windows6.1-KB2676562-x64.msu - UPD. KERNEL. DRV. 2012
Windows6.1-KB2813347-x64.msu - UDP. PULPIT ZDAL.
Windows6.1-KB3118401-x64.msu - UNIV. C RUNTIME
Windows6.1-KB3123479-x64.msu - SHA1 HASH 2016.01

i:

Windows6.1-KB2952664-x64.msu - nie instalować - to jest stara telemetria.

Zgadza się. Jak mogli to tak skopać? Lepiej jej nie integrować tylko od razu przejść do zbiorczej ESU KB4537820

38 minut temu, razor1995 napisał:

minimum KB3138612 - są już w zbiorczych

lub w rollup KB3172605 który jest w zasadzie wymagany, więc dzięki temu możemy nie integrować żadnej zbiorczej oprócz ESU po zastosowaniu Bypass v5.

P.S. Ciekawe ilu ludzi się pogubi? :L

Druga kwestia - kiedy MS uśmierci Bypass v5?

Ciekawostka - nowej zbiorczej KB4537820  nie ma w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Można ją ściągnąć: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3 minuty temu, wiktorynek napisał:

A była. Wycofana?

W WU po użyciu Bypass v.5 ją widać i się instaluje. Z linka powyżej też się pobiera, właśnie integruję ją do obrazu WIM.

Edit:

Chyba globalnie klęknęła im tam szukajka, nie wyszukuje kompletnie nic.