Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] SP1.IE11.FINAL-NiKKA]

Recommended Posts

W dniu 6.02.2020 o 18:38, ID3NTIFYx napisał:

Można prosić o reupload google drive? link nie działa.

404. Wystąpił błąd.

Nie udało się znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.

mój mirror, faktycznie tamten nie działa:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

NiKKA.Labs and Fidox like this

Zapytam ponieważ mnie to nurtuje. Do Windows 7 miało nie być już aktualizacji po dacie 14.01.2020, jednak jakieś aktualizacje się pojawiły. Czy Windows 7 będzie jednak nadal cichcem aktualizowany?

Pojawiły bo MS zrypał ostatnią paczką coś z tapetą więc chciał to poprawić. A poprawką zrypał znów coś więc teraz to odkręca. Tylko dlatego coś ci się pojawia. Lub też jakieś stare których nie masz chcą się wepchnąć wraz z informacją o zakończeniu wsparcia dla W7.

Pytałem nie bez kozery bo skoro coś jeszcze tam niby jest wydawane to można by (jeśli oczywiście NIKKA będzie chciał) to dokleić do finalnego obrazu.

@NiKKA.Labs

Witam. Czy można prosić takie iso aby można było wrzucić na pendrive z systemem plików FAT32. Może być tylko z windowsami w wersji: home premium, pro, home basic lub samo home premium oraz pro. Sam próbowałem wykasować obrazy przez Nlite lub Gimagex ale nawet jako zostawiam tylko dwie wersje windowa czyli home premium oraz pro, to pomimo tego install.wim waży zbyt wiele.

Godzinę temu, Agraham napisał:

@NiKKA.Labs

Witam. Czy można prosić takie iso aby można było wrzucić na pendrive z systemem plików FAT32. Może być tylko z windowsami w wersji: home premium, pro, home basic lub samo home premium oraz pro. Sam próbowałem wykasować obrazy przez Nlite lub Gimagex ale nawet jako zostawiam tylko dwie wersje windowa czyli home premium oraz pro, to pomimo tego install.wim waży zbyt wiele.

No problemos, zrób sobie sam, tu masz przepis, najprościej, bez komend CMD, to w GimageX:

Ściąg GimageX: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zakładka split (rozdzielać, podział) i masz zrobione; wstawiasz install.wim i ci podzieli na max 4GB, plikami wynikowymi będą pliki - mają być install.swm, install2.swm, install3.swm, itd - kopiujesz wszystkie install*.swm na pendrive do katalogu sources, jednocześnie usuń z katalogu na pendrive install.wim.

yYc1Red.png

Indexy cię nie interesują, będą wszystkie. Od indexów masz zakładkę export, jak chcesz to potestuj sobie (w całkowitym rozrachunku zajętości nie ma to znaczenia, bo wszystkie indexy mają wspólna bazę współdzielnych plików, a poszczególne indexy różnia się tylko plikami różnicowymi/innymi/unikatowymi dla poszczególnego indexu; coś ala na zasadzie działania archiwum .rar typu solid). A przy podziale na 4GB to raczej nie ma znaczenia, no chyba że ogranicza cię pojemność pendrive.

Zalety/wady install.wim vs install.swm:

- system z install.wim instaluje się bezpośrednio z nośnika (rozpakowuje z np. USB/DVD na dysk)

- system z install.swm najpierw kopiuje wszystkie pliki *.swm na dysk, a potem z dysku instaluje na dysk

SecureBoot nie jest konieczny/wskazany dla Win7 (najlprościej/lepiej instalować w trybie Legacy), nie są potrzebne żadne USB FAT32 i partycje dysków GPT, ale jak ktoś się uprze, to czemu nie ;)

/s/eta likes this

1 godzinę temu, Agraham napisał:

install.wim waży zbyt wiele

To sobie w NTLite zaptaszkuj w zakładce "Integracja -> Aktualizacje" opcję u góry "Czyść kopie zapasową aktualizacji" i ci się install.wim magicznie zmniejszy do 2,7GB.

Ale to mu nic nie da bo ja robię windowsa tak, że nie ma co czyścić :)

Wszystkie KB wg. systemowego cleanmgr.exe (superseded, zastąpione aktualizacje) wywalam z indexów/obrazów.

W obrazach MrT czyszczenie w NTLite nie znajduje nic, dosłownie nic. A oto efekt czyszczenia na tym obrazie - wywalone 6400 plików i obraz sporo mniejszy. Zresztą cudów tu nie ma - obraz MrT niecałe 3GB (i to ze zintegrowanych NET Frameworkiem), a twój ponad 5GB, właśnie z powodu kopii zapasowych aktualizacji. Ja ten obraz po wyczyszczeniu z tych kopii, wywaleniu wszystkich wersji oprócz Pro i wywaleniu DirectX z "updates" zmniejszyłem do niecałych 3GB.

yZstiTs.jpg

No to pomyliliście tematy, ja nie używam zewnętrznych programów/automatów/maszynek (np. NTLite), tylko komendy windowsa, tak jak pisze w opisie.

Nawet nigdy tych programów nie używałem, oprócz nlite kiedyś za czasów XP.

Nie wiem jak do końca działają i co czyszczą, ale to już każdego wybór.

No spoko, ja tylko podaję alternatywę jak go zmniejszyć kosztem późniejszego braku możliwości odinstalowania jakiejś aktualizacji i przewrócenia poprzedniej, bo już któryś raz widzę w temacie pytanie, jak to zmieścić na DVD albo na FAT32 :)

@NiKKA.Labs

Dzieliłem na .swm programem gmiagex oraz nlite, za każdym razem drugi plik miał tylko katalog [DEETED] nic poza tym. I jak tworzyłem z tego obraz .ISO to oczywiście że nie wykrywało systemów gdy powinny być do wybrania podczas instalacji. Oczywiście orginaly wim usunięty.

2 hours ago, BartAcid said:

Że tak zapytam po co ci FAT?

Mam multibotowalny pendrive w formacie FAT32 który mogę zbutować z Legacy BIOS oraz UEFI.

gimagex i ntlite zawiodły razem? niemożliwe, coś robisz żle.

Jak masz dostęp do ImegeX albo Dism to składnia jest taka:

35 minutes ago, NiKKA.Labs said:

gimagex i ntlite zawiodły razem? niemożliwe, coś robisz żle.

Jak masz dostęp do ImegeX albo Dism to składnia jest taka:

Użyłem drugiej komendy i efekt jest taki jak widać.

Asot3vd.jpg

Ale o co ci chodzi bo nie wiem teraz, że masz deleted co pisze? Na *.swm nie zrobisz operacji, tak samo jak na *.esd

Jak masz DELETED, to znaczy że były operacje na indexie, zrób ponowny export install.wim, a potem rób split do install*.swm

DELETED w niczym nie przeszkadza, tylko miejsce zajmuje, jak jest DELETED to się robi ponowny export indexów/indexu, żeby nie było DELETED.

To się nazywa rekompresja:

U mnie taka składnia:

kluczowa jest tam * - gwiazka, bo zamiast niej mozna podac liczbe, która oznacza konkretny index/wersje win. * - oznacza że wszystkie.

1 godzinę temu, Agraham napisał:

Mam multibotowalny pendrive w formacie FAT32 który mogę zbutować z Legacy BIOS oraz UEFI.

Program WInSetupFromUSB dzieli sam duże obrazy więc można zrobić multiboota na fat32 . Osobiście mam na jednym 7, 8 ,10 w wersjach 32 i 64 bity. Co prawda UEFI poprawnie działają mi tylko obrazy 64 bit (nie wiem czemu) ale mi to wystarcza.  Oczywiście przy takim multiboocie nie będzie działał setupcomplete.cmd bo po pierwszym uruchomieniu obraz nie jest już montowany ale można z tym żyć ;)

Używałem AIO Boot który również sam dzielił pliki, ale zauważyłem że nie chce się butować na starszych kompach.Obecnie używam WinUSB i testuje go ale wygląda na to że będzie bardziej niezawodny. Być może w easy2boot można zrobić więcej ale chyba jest trudniejszy do ogarnięcia.