Skocz do zawartości

usunięcie klucza z systemu


ruad

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry. Mam dość nietypowy problem.

 

Mam jeden komputer z wgranym kluczem do Windowsa w biosie oraz laptopa w którym najprawdopodobniej też jest klucz wi biosie (choć tu pewności nie mam). Padł mi dysk w komputerze stacjonarnym i chcę włożyć tam dysk z laptopa (SSD). Nie mogę postawić systemu od nowa bo na laptopie mam program do którego nie da się już kupić klucza a ciągle z niego korzystam (i wygodniej będzie mi się pracowało na desktopie niż na laptopie). Program nie ma już wsparcia, dlatego zależy mi na przeniesieniu całego systemu na nowy komputer, najlepiej przełożyć dysk i załadować nowe sterowniki. I tu pojawia się mój problem. O ile instalacja nowego SSD i systemu na laptopie to żaden problem, jeżeli klucz nie jest zapisany w biosie to sobie go odczytam wcześniej. Natomiast nie wiem jak zareaguje Windows jeżeli włożę cały dysk z oryginalnym aktywowanym systemem do komputera w którym jest inny klucz zapisany jest w biosie. Czy skasuje stary klucz i aktywuje na tym co jest w biosie, czy też może zablokuje któryś z kluczy, czy może w ogóle się nie da bo wyjdzie konflikt.

 

Jeśli ktoś zna solucję albo chociaż wie jak trwale usunąć informację o aktywowanym kluczu z systemu to proszę o pomoc

 

Jeśli jest tu jakiś moderator to poproszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dopiero po publikacji zorientowałem się ze założyłem w złym miejscu a przenieść nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. dziękuję

 

Jeszcze jedno pytanko. co będzie jak włożę system bez klucza do desktopu z kluczem w biosie. Sam się dopisze i aktywuje. Czy trzeba wyciągnąć z biosu ten klucz i ręcznie go wpisać. Ew postawić czysty system i odczytać i dopiero potem włożyć ssd z systemem z laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ojciec123 napisał:

Po przełożeniu dysku do innego komputera warto uruchomić system w trybie awaryjnym, uzupełnić sterowniki i dopiero powalczyć z kluczem.

Zadziałało przy przełożeniu dysku SSD do laptopa z komputera stacjonarnego.

Windows 10 elegancko radzi sobie ze sterownikami Ważne żeby włączyć neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie