Jump to content
WinClub
Onus

Komp się restartuje lub wyłącza...

Recommended Posts

...podczas gry w War Thunder. Dzieje się tak od kilku dni, nic sprzętowo nie zmieniałem, komp odkurzony i sprawdzony na stabilność systemu Aidą a dodatkowo karta sprawdzona przez FurMark, żadnych wirusów nie ma. Gram sobie i... albo wyłączy się całkowicie albo zawiesi lub zresetuje. Potrzebuję programu który by w tle monitorował komputer i system  - jego parametry pracy i na bieżąco je zapisywał ale tak, żeby po nagłym wyłączeniu i ponownym włączeniu kompa można było je odczytać. Już jestem wdzięczny i Wszystkich pozdrawiam.

Godzinę temu, robert190880 napisał:

Też gram w ta grę od paru lat i kiedyś miałem taki sam problem a winny był zasilacz, ale jak  wyżej napisał MT4 podaj więcej szczegółów.

albo przegrzewa sprawdz temperature

dupa Jaś! W programach podanych powyżej - nie bardzo wiem - jak one mogą mi pomóć, skoro po awaryjnym wyłączeniu kompa nie mam dostępu do ich danych zapisanych przed zdarzeniem a jasno i jednoznacznie wskazujących na przyczynę? To samo, jeślii chodzi o Dziennik Zdarzeń w Win 7 Enterpice. NIe jestem szpeniem od kompów, elektryk po technikum i to starym (w obojga tych słów znaczeniu...) Jeżeli programy diagnozujące stan podzespołów obciążonych "na max" kompa nie wykrywają żadnych problemów to co? "Cód" u mnie nastąpił?! Kara za nie wpuszczenie księdza? Musi to ostatnie... Specyfikacji kompa nie podaję: ... "bo się zaraz tutaj zjawią, wielkie miny, wielkie słowa...." Pod Budą - Zespół taki byłse..;

Jesteś elektrykiem, to podepnij miernik choćby do molexa w 12V i poobserwuj, jak się napięcie zachowuje. A zapisywanie ci na co? Uruchamiasz HWMonitor albo HWInfo i co chwilę patrzysz na parametry, programy te mają komumnę Min i Max, co jest bardzo pomocne w takich problemach. Poza tym HWInfo ma zapis do pliku na bieżąco, więc nawet w razie zwiechy/resetu, to co zapisał już pozostanie.

Czegoś nie rozumiem... Jeżeli komp " w stresie" na Aidzie potrafi pracować przez 8 H i nic się z nim nie dzieje a po włączeniu gry "odpada" po kilkunastu min. to na cholerę mi miernik? Aida podaje napiecia "na bieżąco"! HWInfo może i zapisuje "na bieżąco'' ale nie u mnie, będę musiał się temu programowi poprzyglądać bliżej. A może on to robi w wersji Pro?

7 minut temu, Onus napisał:

Czegoś nie rozumiem

No nie rozumiesz, że stres test GPU w AIDA czy FurMark to nie to samo, co granie w wymagającą graficznie grę. Poza tym nadal nie podałeś podstawowych informacji o konfiguracji sprzętu, więc dalsza debata nie ma sensu.

Być może któryś z podzespołów Ci się przegrzewa jeżeli nie masz blue screenów to moja propozycja sprawdzenie temperatur sekcji zasilania/GPU/CPU/Mostka/Zasilacza nawet programami hwinfo64 albo Aida64 włączyć w tle grę i monitorować temperatury

Jak nie pomoże to sprawdzić czy nie masz luźnych kabli i są wszystkie połączone tak samo czy jakiś podzespół nie jest tak samo gdzieś poluzowany albo niedociśnięty

Kwestia niestabilnych napięć w zasilaczu też może być nie trzyma i możliwa wymiana będzie 

Witam, okazało się że przyczyną był zasilacz. Kupiłem i zamonowałem nowy a w starym wymienię kondensatory i będzie "na wszelki wypadek". A przy okazji zapodaje wykresy z Aidy podczas gry w War Thunder na maksymalnych ustawieniach, jak widać gra nie jest bardzo wymagająca. Pozdrawiam.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeszcze kondensatorów nie zamówiłem... Znam opinnie o Feelach ale ten pracował poprawnie w dwóch po kolei kompach przez prawie 9 lat, cóż poza kondensatorami mogło by sie w nim zużyć? Nie widać żadnych przypaleń płyty, nic z uzwojeń nie śmierdzi...

Cyżby "nie warto było z losem się droczyć"? Prawdę powiedziawszy, to za bardzo mi się nie chce... De-Motywój!

Seasonic będzie wieczny przy tym Feelu, zdążysz komputer wymienić.

Feela naprawisz i co dalej, do szafy na 9 lat ?

Jakbyś nie kupił Seasonica to wtedy naprawiaj.

Ja naprawiałem bardzo dużo Feel-ów, niektóre po wymianie wszystkich kondensatorów (to bardzo ważne) - działają

Nooo... nie powiem! Demotywacja Ci się udała, że hej! Zaniosę gada za ogon do specialnej szafy w piwnicy i niech tam se śpi. Przekonany - pozdrawiam!

P.S. A teraz mi się dopiero przypomniało jak coś zaśmierdziało mi z niego przy zmianie obudowy i płyty głównej...

Teraz wiesz po co ci proponowałem podpiąć miernik albo obserwować wykres napięcia +12V w HWMonitor / HWInfo? Bo jak jesteś elektrykiem, to powienieneś od razu zauważyć, że pod obciążeniem siada stabilizacja napięcia wyjściowego, czyli najprawdopodobniej umarły elektrolity.

NIe takie to proste... mierniki dwa - pod +12V i +5V jednak przed decyzją zakupu nowego zasilacza podpiąłęm, obciążyłem i żadnych wahań nie było! Prawie dokładnie te same wartości tych napięć pokazywała zarówno Aida jak i HWMonitor - również bez wahań!. Żaden z elektrolitów z wyglądu mi nie podpadł. Jedyne czego nie zrobiłem, to nie podpiąłem oscyloskopu bo zniechęcił mnie fakt, że mi się przestało chcieć w tym dłubać... Są granice chęci poznania... A szkoda, bo by wyszło szydło z pyskiem, tfu!, z worka! Pozdrawiam.

1 godzinę temu, Onus napisał:

Jedyne czego nie zrobiłem, to nie podpiąłem oscyloskopu

No o tym miałem właśnie napisać, że przydałby się oscyloskop, miernik i tak pokaże wartość średnią, i nie zobaczysz tętnień, które czasem powodują takie efekty, jak u ciebie. W każdym razie jakbyś od początku napisał, że masz Feela, to temat byłby znacznie krótszy, bo to totalny szrot i bomba zegarowa, i czas było go wymienić :)

Tu pasuje piosenka zespołu feel :
Jest już ciemno, wszystko jedno.....

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ubawiliście mnie! Szczególnie MODERATOR(!) który ten temat weźmie i zamknie. Przez Te oczy.... błagam!  Wszystkim serdecznie dziękuję za poświęcony mnie i mojemu problemowi czas. 

P.S. Prawda na temat Feel w Twoim pojęciu, "Zaawansowany Urzytkowniku", zdecydowanie  różni się od rzeczywistości. Ale, widać tak masz...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information