Jump to content
WinClub
Sergio07

Aktywacja telefoniczna produkt piracki!

Recommended Posts

Heja

Mam office 2007 chciałem go któryś raz z kolei aktywować... wyskakuje, że aktywacja niemożliwa bo limit bla bla...
ok to dzwonię na infolinie, podaje te cyfry i na końcu słyszę, że kopia jest piracka!
WTF?

system mam chyba z 5 lat za każdym razem aktywacja przechodziła, mam klucz produktu na takiej karcie jak debetowa, fakturę  100% legal. 

Co robić?

9 minut temu, Sergio07 napisał:

Heja

Mam office 2007 chciałem go któryś raz z kolei aktywować... wyskakuje, że aktywacja niemożliwa bo limit bla bla...
ok to dzwonię na infolinie, podaje te cyfry i na końcu słyszę, że kopia jest piracka!
WTF?

system mam chyba z 5 lat za każdym razem aktywacja przechodziła, mam klucz produktu na takiej karcie jak debetowa, fakturę  100% legal. 

Co robić?

A nie masz tego office na innym pc zainstalowanego ?

17 godzin temu, Sergio07 napisał:

Heja

WTF?

Co robić?

może zbanowali ten klucz gdzieś wyciekł do neta

Ja bym zadzwonił na infolinię, ale żeby tam człowiek odebrał i powiedzieć o co chodzi, żeby odblokowali. Nie raz tak z windą OEM robiłem po z mianie podzespołów i na nowo aktywowałem.

W ogóle co to za pakiet Office 2007? Ja mam np "Dla użytkowników domowych" z licencją na 3 stanowiska równocześnie i z możliwością przenoszenia na inny sprzęt. Nie będę ukrywał, że wiele razy przekroczyłem limit licencji. Pakiet ma już naście lat i za każdym razem bez problemu przechodzi aktywację online. Na tym samym sprzęcie, po reinstalacji systemu, przywracam aktywację z kopii za pomocą OPA Backup 3.4.2 - działa perfekcyjnie. Tak jak @NiKKA.Labs napisał, teraz nie pozostało nic innego jak dodzwonić się do konsultanta. Tylko jeśli masz pakiet bez możliwości przenoszenia na inny sprzęt, a wykorzystałeś ten klucz do takiego celu lub zainstalowałeś wielokrotnie pomimo licencji na 1 stanowisko i mają to odnotowane na serwerach MS, to efekt może być mizerny.

kitaro likes this

Czytam temat i zastanawiam się, żeby nie było płakania, że pora zacząć oszczędzać aplikacje aktywowane i ustawione.

Mam trochę płatnych programów i aktywowanych. Do tego starannie ustawione.

Takie office i inne - nic prostszego, żeby totall uninstallem zrobić kopię, taki backup konkretnego programu, czyli z wszystkimi folderami i wpisami rejestru, ustawionego, aktywowanego itd. Total uninstall robi spakowane zipy. Przykład - firefox. Przywrócona kopia po reinstalacji systemu, to aktywne wszystkie zalogowania, gotowy FF z dnia backupu - kopii. Firefox ma synchronizację, ale sam się nie zainstaluje. Total uninstal ma opcje tworzenia i przywracania kopii. W aktywowanych programach nie traci się nawet ustawień, ani licencji.

Sztuka - pierwszy total uninstall, potem przywracanie programów. Można robić nawet kopie sterowników. Wiem, że są takie unikatowe czasem.

MS już wielu softu nie będzie udostępniał i zniknie z serwerów MS. Kopie zainstalowanych programów, to teraz na czasie. Chmur nie brakuje. Ważne sprawy wrzucam do utworzonego folderu i pakuję ten folder na trudne hasło. Mam zapełniony pcloud i google drive. Z dwadzieścia Gb mam na verbatimach. No i spoko. Mogę zawsze przywrócić aktywowany office.

Każdemu życzę świętego spokoju.

Total uninstall mamy tu portable. Tylko trzeba przegnać lenia i porobić zapasy. :D

@wiktorynek, napisałem, że winda była OEM (czyli jednorazowa aktywacja sticte do posiadanego sprzętu), pani poprosiła o cyferki co się wyświetliły mi w windzie, dała nowe, wpisałem i zaaktywowałem windę. Nie robiła problemów.

8 godzin temu, NiKKA.Labs napisał:

Nie robiła problemów.

Ponoć tak bywa, ale innym razem jak już zablokują klucz, to nawet nie chcą rozmawiać. Miałem tak z Win 8.1 - podali nawet ścieżkę odwoławczą - bezskutecznie.