Skocz do zawartości

Windows 10 na instalatorze Windows 7


Mariusz-19

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda. W WDS można zainstalować WIN10 za pomocą instalatora WIN7 poprzez LAN ale niestety nie działa to na starym laptopie na który muszę zainstalować WIN10. WIN10 podczas próby instalacji wywala BSOD jeszcze przed załadowaniem pierwszego ekranu... laptop to ASUS F5SL. Udało mi się do instalatora WIN8 przekopiować wyodrębniony plik Install.wim z WIN10 i instalka poszła ale na samym końcu instalowania wywaliło błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mariusz-19 napisał:

le niestety nie działa to na starym laptopie na który muszę zainstalować WIN10. WIN10 podczas próby instalacji wywala BSOD jeszcze przed załadowaniem pierwszego ekranu... laptop to ASUS F5SL.

Przepraszam za słowa. Ale ty zdrowy jesteś?? Na tym złomie windows 10 instalować?

Tu max win 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariusz-19 napisał:

Hehe. Nie chcę ale muszę.

 

Nie pytaj dlaczego.

Pytam bo oczekujesz pomocy więc oczekujemy powodów tej pomocy.

Ale windows 10 zajedzie ci tego lapka że będzie bezużyteczny :)

Poza tym jak sie nie myle MS poblokował instalacje nowej zdychy na starych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje że będzie ciężko. Wyczytałem że są problemy ze sterownikami do chipsetu (SIS i ATI HD3470). To jak on będzie chodził jest sprawą drugorzędną. Pobawię się jeszcze trochę i dam znać co udało mi się zawalczyć. Po dziele się wnioskami. No chyba że się uda zainstalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Temat Zamykamy. Wyczerpałem pulę pomysłów.

Zainstalowany system na innym podobnym komputerze, przełożony dysk do Asusa i podczas startu BSOD. Brak wsparcia dla chipsetu i VGA. Tak jak kolega wyżej wspomniał nie ma sensu walczyć, gra nie warta świeczki.

Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSOD spowodowany inną konfiguracją sprzętową to jeszcze inne zagadnienie i nie musi mieć tej samej przyczyny co BSOD przy uruchamianiu instalatora. 

 

Spróbuj zainstalować/uruchomić system na innym kompie. Następnie otwórz folder

C:\Windows\system32\sysprep

i w pasku adresu wpisz 

sysprep /generalize

Wybierz opcję zamknięcia systemu i poczekaj kilka minut. Kiedy wyłączy się, przełóż dysk. Jeśli teraz się nie uruchomi, to na ten sprzęt już nic nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie