Jump to content
WinClub
box23

Windows Update po zakończeniu wsparcia Win 7

Recommended Posts

Cześć. Mam pytanie odnośnie Windows Update. To, że nie będzie już nowych aktualizacji, to wiadomo, ale czy po 14-stym stycznia wydane do tej pory aktualizacje będą nadal dostępne? Na przykład gdybym chciał za miesiąc postawić Windows 7 na nowo, to czy wszystko mi się zaktualizuje do stanu na 14.01.2020 czy może te aktualizacje już będą niedostępne?

Aha, i jeszcze jedno. Gdzieś czytałem, że klucz z oryginalnego Windows 7 aktywuje też Windows 10... Prawda to? Bo trochę mi się nie chce wierzyć...

34 minuty temu, box23 napisał:

czy po 14-stym stycznia wydane do tej pory aktualizacje będą nadal dostępne?

Oczywiście.

Gdzieś czytałem, że klucz z oryginalnego Windows 7 aktywuje też Windows 10... Prawda to? Bo trochę mi się nie chce wierzyć...

100% prawda.

To, że nie będzie już nowych aktualizacji, to wiadomo

Niezupełnie. Aktualizacje w ograniczonym dostępie będą jeszcze przez 3 lata: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

P.S. Bardzo istotne aktualizacje bezpieczeństwa będą na pewno okazjonalnie wydawane w normalnym kanale, podobnie jak to miało miejsce w przypadku XP i Visty po zakończeniu wsparcia.

box23 likes this

Dzięki za pomoc. :)

Ale to jak to jest - Microsoft twierdzi, że bezpłatny upgrade z Win 7 do Win 10 był możliwy tylko przez jakiś czas po premierze Win 10, ale teraz już nie jest, a de facto w ten sposób i tak można go zrobić?

11 minut temu, box23 napisał:

Dzięki za pomoc. :)

Ale to jak to jest - Microsoft twierdzi, że bezpłatny upgrade z Win 7 do Win 10 był możliwy tylko przez jakiś czas po premierze Win 10, ale teraz już nie jest, a de facto w ten sposób i tak można go zrobić?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

box23 likes this

W dniu 13.01.2020 o 22:32, box23 napisał:

Cześć. Mam pytanie odnośnie Windows Update. To, że nie będzie już nowych aktualizacji, to wiadomo, ale czy po 14-stym stycznia wydane do tej pory aktualizacje będą nadal dostępne? Na przykład gdybym chciał za miesiąc postawić Windows 7 na nowo, to czy wszystko mi się zaktualizuje do stanu na 14.01.2020 czy może te aktualizacje już będą niedostępne?

Aha, i jeszcze jedno. Gdzieś czytałem, że klucz z oryginalnego Windows 7 aktywuje też Windows 10... Prawda to? Bo trochę mi się nie chce wierzyć...

Polecam zainteresowac sie WSUS.

Zawsze będziesz miał paczkę aktualnuch poprawek dla systemu i nie będziesz musiał ich każdorazowo pobierać. Minus - paczka zajmuje kilka GB.

box23 likes this