Skocz do zawartości

Problem z instalacją z USB


HHbj123

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia się mi poniższy komunikay

 “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT”

 

czytałem rozwiązania z internetu o zmianie UEFI LEGACY ale nic mi to nie pomaga

poniżej screen z mojego BIOSU

 

poczekam jeszcze na Wasze sugestie zanim pierd...ne tym o podloge

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś tak napisał co za system (konkretnie i szczegółowo) chcesz zainstalować. Jak przygotowałeś tego pendriva. Trochę więcej o laptopie.

 

Domyślać się mamy co masz i co zrobiłeś i dać ci odpowiedź? To już prędzej idzie zrozumieć kobietę.

 

Więc zacznij od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcel1 napisał:

Jak rozumiem to chcesz zainstalować system od nowa ale tylko na partycji "c" a reszty chcesz nie ruszać czy tak? Możesz uruchomić komputer z jakiegoś systemu live zgrać dane a następnie konwertować dysk

dokładnie, jak nie bedzie innego wyjscia to takz robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HHbj123 napisał:

zrobiłem RUFUSem i nic to nie dało

A odpaliłeś potem instalkę w trybie UEFI? Bo coś mi się wydaje, że nie. Skoro dysk ma styl GPT, pendrive jest dobrze zrobiony pod UEFI/GPT, czyli ma w odpowiednim miejscu plik bootx64.efi, to musi się instalacja uruchomić w trybie UEFI. A swoją drogą to instalowanie Win7 na GPT to głupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak robie na UEFI to robie dysk na fat32 bo tak ma być jedna partycja, dalej instalka jak dojdzie do wyboru dysku to usuwam partycje i robie na nowo partycje wtedy on sobie utworzy swoje partycje bo musi ja wybieram wielkość partycji C:\ i zatwierdzam wielkość partycji D:\ i leci instalka bez problemów.Win 7 nie robiłem na UEFI.

 

Dodatkowo robiąc rufusem plik win? na UEFI nie może być większy niż 4gb bo wtedy widzi system plików jako NTFS a nie FAT32 i nie zadziała.

 

7ryjz1v.jpg

 

Tu masz dobry temat

 

Napromieniowany lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Widzior napisał:

A odpalałeś potem instalkę w trybie UEFI?

pisałem wyżej że u mnie po wejściu w zakladke

>UEFI BOOT: (jak poniżej) nie mam nic do wyboru - psto

image.png.900cbe484ea7ee393a7f150cd56ce7a3.png

 

 

 

dziwne w tym to ze kilka razy robiłem juz tu system na tym laptopie po zrobieniu pena startowego RUFUSem i zawsze działało. Fakt że zawsze to był WIN10 a nie 7ka. 

Problem w tym że nie pamiętam czy to było w trybie GPT czy MBR

 

 

 

21 minut temu, Dziadek13 napisał:

Tu masz dobry temat

rzuce zaraz okiem na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ten program  zrób bootowalnego pendriva za pomocą rufusa i przekonwertuj dysk na MBR nie powinieneś stracić danych

W biosie ustaw Legacy Mode W rufusie Schemat partycjonowania MBR dla komputerów z BIOS lub UEFI

Win 7 najlepiej się instaluje na MBR nie ma problemu z aktywacją Loaderem DAZ

 

jarexpol lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HHbj123 napisał:

dziwne w tym to ze kilka razy robiłem juz tu system na tym laptopie po zrobieniu pena startowego RUFUSem i zawsze działało. Fakt że zawsze to był WIN10 a nie 7ka. 

Problem w tym że nie pamiętam czy to było w trybie GPT czy MBR

Bios masz dobrze ustawiony pod kątem Legacy + MBR. Problemem jest partycja GPT. Masz 2 najprostsze sposoby na jej usunięcie - zerowanie zewnętrznym programem - wystarczy szybkie, aby usunąć tablice partycji, a druga metoda, to diskpart podczas instalacji systemu - też wystarczy szybka opcja. Pendrive wypalony wg schematu NTFS + MBR + Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nic z tego

ustawiam RUFUSa jak poniżej:

image.png.9ce9a68b9c41a0fb8fff8802b60bdb49.png

 

uruchamiam laptopa z powyższego pena

 

dochodze do okna gdzie mam 2 partycje

Dysk 0 - nieprzydzielone miejsce

Dysk 0 Partycja 1: Nowy

 

podświetlam =Dysk 0 - nieprzydzielone miejsce= --> klikam =Nowy= --> =Zastosuj= --> =OK= --> 

i tu pojawia się =Nie można zainstalować systemu WIndows na tym dysku (pokaż szczegóły) --> klikam (pokaż szczegóły) 

i tu pojawia się =Details: Wybrany dysk ma styl partycji GPT=

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HHbj123 napisał:

niestety nie ma możliwości dokonać konwersji wybranej partycji

jedyna możlwośc to konwersja całego dysku

:22 no comment... to ty chciałeś przerobić jedną partycję na MBR, a resztę dysku mieć GPT? Rozumiesz frazę "przerobić cały DYSK na GPT"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcel1 napisał:

Krok 2: Konwertowanie między GPT a MBR

 

3 godziny temu, brygada69 napisał:

Pobierz ten program  zrób bootowalnego pendriva za pomocą rufusa i przekonwertuj dysk na MBR nie powinieneś stracić danych

W biosie ustaw Legacy Mode W rufusie Schemat partycjonowania MBR dla komputerów z BIOS lub UEFI

Win 7 najlepiej się instaluje na MBR nie ma problemu z aktywacją Loaderem DAZ

 

11 minut temu, Widzior napisał:

...bo masz ciągle dysk GPT i co ty chcesz osiągnąć? Masz go przerobić na MBR, czego ty nie rozumiesz?

Trzy osoby piszą jak wyżej, ja czwarty piszę to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, wyrzuć ten komputer przez okno i się bujaj, bo cały dzień ci ludzie tu chcą pomóc i tracą czas, a ty jak ostatni tępak i cham się zachowujesz. Nie masz grama umiejętności komputerowych, więc się za to nie zabieraj i nie truj na forum, KPW?

EDIT: widzę autor skasował wyzwiska, które powyżej zamieścił :E

jarexpol lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekonwertować dysk z GPT na MBR. Mianowicie:
- W instalatorze Windowsa uruchamiasz konsole: Shift+F10
- Wpisujesz diskpart i wciskasz Enter
- Wpisujesz List Disk i ponownie Enter. Wyświetli się teraz lista dysków podłączonych komputera – każdy z nich oznaczony jest numerem po lewej stronie (0, 1, 2, 3...).

- Musisz wybrać dysk, który chcesz przekonwertować. Wpisujesz „Select Disk #”, gdzie # to numer dysku. Naciskasz Enter.

- Dysk został wybrany, teraz musisz go oczyścić. Wpisujesz polecenie „Clean” i Enter. Następnie wprowadzasz ostatnie polecenie, czyli „Convert MBR” i Enter.

 

Dysk zostanie sformatowany i przerobiony na MBR. Możesz teraz zamknąć okienko i odświeżyć listę dysków. Przy próbie instalacji Windowsa na tym dysku nie wyświetli się już błąd i wszystko przejdzie poprawnie.

Minusy to utrata wszystkich danych. Konwersja dysku tą metodą usuwa wszystkie dane z dysku i partycje chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Widzior napisał:

Człowieku, wyrzuć ten komputer przez okno i się bujaj, bo cały dzień ci ludzie tu chcą pomóc i tracą czas, a ty jak ostatni tępak i cham się zachowujesz. Nie masz grama umiejętności komputerowych, więc się za to nie zabieraj i nie truj na forum, KPW?

Mialem to napisac w inny sposób ale...

posłuchaj mnie powiem to kulturalnie może zrozumiesz

doceniam to i co dostane tu od ludzi wykorzystam

 

ale powoli zaczynasz mnie drażnić tym swoim

11 minut temu, Widzior napisał:

Rozumiesz słowo "DYSK"?

22 minuty temu, Widzior napisał:

czego ty nie rozumiesz?

11 minut temu, Widzior napisał:

:22 no comment...

 

 

Jakbym wiedział co robic to nie siedziałbym tutaj i nie zawracał bym du*y ludziom i między innymi Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra krótko mówiąc masz kolego do wyboru dwie opcje.
- Wracasz do UEFI, wypalasz Rufusem pendrive pod GPT i schemat plików FAT32 tak jak pisał @Mr.Straight Instalujesz Windows 7 Pro, aktywujesz kluczem/aktywatorem i finał. :)
Druga opcja:
- Robisz konwersję dysku do MBR (tracisz wszystkie dane na dysku), instalujesz Windowsa 7 w dowolnej wersji, aktywujesz kluczem/aktywatorem i finał. :D

Innej ścieżki wyboru ja tutaj nie widzę.

Napromieniowany lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Widzior napisał:

EDIT: widzę autor skasował wyzwiska, które powyżej zamieścił :E

nie przypominam sobie żebym tam kogoś wyzywał ale jak chcesz to wkleje to z powrotem i ludzie ocenią czy kogoś wyzwalem czy nie, no chyba że słowo synek jest dla ciebie obraza

 

28 minut temu, Widzior napisał:

Człowieku, wyrzuć ten komputer przez okno i się bujaj, bo cały dzień ci ludzie tu chcą pomóc i tracą czas, a ty jak ostatni tępak i cham się zachowujesz. Nie masz grama umiejętności komputerowych, więc się za to nie zabieraj i nie truj na forum, KPW?

królewiczu ch... ci do moich umiejetnosci

nikomu nie truje nikogo nie zmuszam, czytam co napisane jak czegos nie rozumie to uwagi czytam grzecznie dopóki jakiegos ... nie zaczyna ponosic

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]; [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Panowie ja sie wcale nie uparłem przy tym cholernym MBR. Ja po prostu nie wiem jak wrócić do tego UEFI.

Ne mam pojęcia wogóle skąd to zamieszanie, kilak razy już instalowałem tu system przygotowany RUFUSem i nie działo się nic a z tym gów... walcze od kilku dni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie