Jump to content
WinClub
morfeusz

Sterowniki do PC Pentium 4, 630 (3000MHz)

Recommended Posts

Poszukuje sterowników do przed potowego, w/w PC-a pod Windowsa 7 ThinPC . Chciałbym manualnie zainstalować, nie wierzę do końca w programy, które same szukają. Możecie pomóc, podesłać dokładnie linki, bo nie jestem ogarnięty w temacie. 

Z góry wielkie Dzięki. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zainwestuj w lepszy komputer. Za 500zł kupisz używkę PC/laptop który będzie lepszy od tego co masz teraz :E

EDIT: Ale jak lubisz się bawić, to polecam program Driver Booster. U siebie używam na starszych sprzętach i jest cacy.

W dniu 12.01.2020 o 20:50, Radzior2010 napisał:

Zainwestuj w lepszy komputer. Za 500zł kupisz używkę PC/laptop który będzie lepszy od tego co masz teraz :E

EDIT: Ale jak lubisz się bawić, to polecam program Driver Booster. U siebie używam na starszych sprzętach i jest cacy.

Komputer stał nieużywany, więc go uruchomiłem. Chłopiec grał dotychczas na tablecie, znalazł grę Age of Empires, spodobała mu się i chciałby na feriach trochę pograć. PC za kilka tys. dostanie w tym roku, ale do tego momentu  będzie używał tego leciwego PC'a. W laptopie nie chce mu instalować, bo jest używany przez innych i nie chce też, aby namieszał w systemie gdzie są ważne rzeczy. 

W dniu 12.01.2020 o 20:56, GT500s napisał:

Strasznie leniwy ten nasz autor, pierwszy link z google:

Tu nie chodzi o lenistwo, ale kiedy wchodzę na takiego np. Della, to zamiast wyszczególnione sterowniki modelu laptopa itp. widzę kilkadziesiąt  o różnych nazwach i weź być mądrym i wybierz odpowiednie.

1 minutę temu, morfeusz napisał:

Nie wierzę temu programowi, już nieraz mi namieszał w kompie. Bezpieczniej samemu, manualnie instalować. 

Jak nie myślisz to sory batory, ja od lat używam :)

35 minut temu, M4T  napisał:

Jak nie myślisz to sory batory, ja od lat używam

A co tu myśleć, pewny jesteś każdego nowego sterownika który będzie w propozycjach? Wiele osób na forach przejechało się z tym programem. Dla jednego nie rozwali systemu, innym pomoże. 

33 minuty temu, m4s napisał:

Chyba lepszy Snappy Driver Installer -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czytałem już wcześniej że jest lepszy,  choć nie używałem. 

Żebym chciał użyć w/w programów nie zakładałbym tego wątku. Kilka razy pomógł mi Wiktorynek zainstalować manualnie sterowniki i nigdy nie było później problemów z kompem.  

2 minuty temu, morfeusz napisał:

Żebym chciał użyć w/w programów nie zakładałbym tego wątku. Kilka razy pomógł mi Wiktorynek zainstalować manualnie sterowniki i nigdy nie było później problemów z kompem.  

No to w czym widzisz problem ID sprzętu i szukanie w google :)

BTW a co ty chcesz zepsuć w tym zabytku ?

18 minut temu, M4T  napisał:

No to w czym widzisz problem ID sprzętu i szukanie w google

Wchodzisz na jakąś stronę, jest propozycja sterowników, wchodzisz na kolejną, jest propozycja innych, jeszcze inna pokazuje jeszcze inne. Mam zrobić wyliczankę na którą propozycję się zdecyduje i w międzyczasie modlić się abym trafił na prawidłowe? 

Na przykład płyta główna z Della nie ma na swojej stronie sterowników pod Windows7, tylko do XP. Mógłbym zainstalować też XP i problem byłby mniejszy, ale mało który program działa już pod XP. 

2 minuty temu, morfeusz napisał:

Wchodzisz na jakąś stronę, jest propozycja sterowników, wchodzisz na kolejną, jest propozycja innych, jeszcze inna pokazuje jeszcze inne. Mam zrobić wyliczankę na którą propozycję się zdecyduje i w międzyczasie modlić się aby trafił na prawidłowe? 

Na przykład płyta główna z Della nie ma na swojej stronie sterowników pod Windows7, tylko do XP. Mógłbym zainstalować też XP i problem byłby mniejszy, ale mało który program działa już pod XP. 

Skoro nie ma oficjalnych od producenta, to zostaje ci owa wyliczanka po ID sprzętu :) 

Godzinę temu, M4T  napisał:

Jak nie myślisz to sory batory, ja od lat używam :)

Przepraszam , że wtrącam się w rozmowę nie na temat ale korzystasz z Driver Boostera od lat i robi to co ma robić ?Bo sam kiedyś używałem i polecałem ale aktualnie nie mam zdania i nie chętnie już korzystam.

1 minutę temu, Napromieniowany napisał:

Przepraszam , że wtrącam się w rozmowę nie na temat ale korzystasz z Driver Boostera od lat i robi to co ma robić ?Bo sam kiedyś używałem i polecałem ale aktualnie nie mam zdania i nie chętnie już korzystam.

Jak wiesz na co możesz pozwolić i co możesz zaktualizować to działa dobrze.

Oczywiście są pewne sterowniki których nie można tykać tym programem.

Napromieniowany likes this

:OI ... człowieku jeśli ufasz wyłącznie Wiktorynkowi to pisz na PW a nie wybrzydzasz jak w warzywniaku. Programy do automatycznego szukania sterowników są wlaśnie dla takich "znafców"' jak Ty i tyle w temacie.

1 godzinę temu, morfeusz napisał:

Nikt nie pomoże?

Ja używam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wyszukuje sterowniki, podaje modele każdego urządzenia i pobierasz sam co chcesz.

morfeusz likes this

Wypraszam sobie. Ja jestem leniwy i na pierona mam robić ręcznie coś jak ktoś stracił czas by napisać program który zrobi to za mnie bardzo dobrze. ;)

Kolego, szukasz dziury w całym do antycznego sprzętu. Ściągnij i rozwiąż problemy swoje w jednym kliknięciu.

morfeusz likes this

43 minuty temu, BartAcid napisał:

Wypraszam sobie. Ja jestem leniwy i na pierona mam robić ręcznie coś jak ktoś stracił czas by napisać program który zrobi to za mnie bardzo dobrze. ;)

Kolego, szukasz dziury w całym do antycznego sprzętu. Ściągnij i rozwiąż problemy swoje w jednym kliknięciu.

A czy ja mogę również z tego skorzystać z ciekawości ? Pierwszy raz taki program widzę ale nie wiem czy mi jest to potrzebne ...pytam z ciekawości
image.png.c2bc2fa42a9f1df8a2527d50fa6ae613.png

4 godziny temu, zdzisiek24 napisał:

Programy do automatycznego szukania sterowników są wlaśnie dla takich "znafców"' jak Ty i tyle w temacie.

Aby nie uwalić systemu najlepiej instalować ręcznie. Dlatego taki "znafca" jak ja otworzył ten wątek. A ty, jeżeli nie potrafisz udzielać konstruktywnych rad, to po co w ogóle się odzywasz? Nie każdy urodził się takim omnibusem jak ty. 

Co uwalić ??? ... pisałeś, że już kilkakrotnie Wiktorynek podawał Ci na tacy wszystko. Na ten zabytek nic nowego nie wyszło więc o czym ta dyskusja ?

Koledzy podsyłają rozwiązania a Ty jak osioł, uparcie choć bez wiedzy znowu liczysz na gotowca. I to żeby jeszcze coś konkretnego ale nie ... komputer dla dzieciaka na kilka miesięcy i zaraz wielki wątek  :tooth:

BartAcid and M4T  like this

37 minut temu, zdzisiek24 napisał:

Co uwalić ??? ... pisałeś, że już kilkakrotnie Wiktorynek podawał Ci na tacy wszystko. Na ten zabytek nic nowego nie wyszło więc o czym ta dyskusja ?

Podawał na inny sprzęt, nie na ten, dlatego ta dyskusja. To nie jest mój PC - koleżanki. 

37 minut temu, zdzisiek24 napisał:

Koledzy podsyłają rozwiązania a Ty jak osioł, uparcie choć bez wiedzy znowu liczysz na gotowca. I to żeby jeszcze coś konkretnego ale nie ... komputer dla dzieciaka na kilka miesięcy i zaraz wielki wątek  :tooth:

Kolegom dziękuje za chęci pomocy a szczególnie Moszterowi  i  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], bo tego nie znałem.  

Jaki wielki wątek , po prostu wątek. Czy nie po to istnieje forum? 

Oczywiście, że jeżeli nie dowiem się jakie dokładnie sterowniki,  użyję Driveridentifier lub Snappy Drivera. 

A liczę na osoby które się na tym  dobrze znają, którym zajmie chwila wskazanie dokładnie  tego, o co proszę. 

A ty chyba się nudzisz, z twoją pomocą rzeczywiście zrobi się z tego Wielki wątek. 

moszter likes this

14 minut temu, GT500s napisał:

Wszystko jest na forum - nie jesteśmy Twoją matką żeby z pampersami za Tobą biegać (wstąp do szaletu dla WinClubera 10% zniżki).

Kolejny omnibus się odezwał? Wszystko jest na forum? Wskaż mi dokładnie sterowniki do tego PC'a na forum? 

Nie chcesz pomóc, nie odzywaj się. Po co zaśmiecasz wątek? Nudzisz się? Proszę mi nie wyskakiwać z takimi tekstami, bo ja też przestanę być miły, albo zajmą się tobą moderatorzy.