Jump to content
WinClub
Piterson0506

XP na Nowoczesnym PC

Recommended Posts

ostatnio próbowałem odpalać XP na i9 7900X / MSI reider X299 / 32 GB DDR4 / 2x RTX 2070 Super, nic z tego, już podczas próby bootowania DVD wywala dziwne komunikaty

Wysłane z mojej Microsoft Lumia 950 XL Dual Sim przy użyciu Tapatalka dla Windows Mobile 10

XP działa oficjalnie o ile dobrze sobie przypominam  do 3 generacji procesorów Core Intela. Bodajże da się  XP uruchomić jeszcze na 4 i być może 5 generacji (ale to już trzeba się pobawić i z efektami ponoć rożnie bywa). Dalej raczej już nie.  Zresztą nie będzie sterowników do płyt głównych pod nowsze procesory więc i tak mija się to z celem.

Nie bądź "miękka faja". :)

Twardo trzeba grać.

Co tam XP, postawo sobie DOS-a. :smokeing:

A tak na poważnie, to wyjaśnij dlaczego?

Może da się inaczej obejść problem.

2 godziny temu, Piterson0506 napisał:

Witam, czy możliwe jest zainstalowanie XP'eka na współczesnym kompie? Pytam z ciekawości, może znajdzie się jakaś modyfikacja :D (Ryzen 5 2600, GTX 1660) 

ReactOS.

4 godziny temu, Piterson0506 napisał:

Witam, czy możliwe jest zainstalowanie XP'eka na współczesnym kompie? Pytam z ciekawości, może znajdzie się jakaś modyfikacja :D (Ryzen 5 2600, GTX 1660) 

Jak chcesz mocnego PCta z Win XP działającym to złóż sobie kompa z podzespołami które były wyprodukowane w 2010 roku do max 2013 roku. Karta graficzna to GTX 980Ti jeszcze pod XPkiem działała, reszta to procek np AMD FX 6300, płata główna taka w której są sterowniki na vista i 7, wtedy XP też zadziała. Wiem to z doświadczenia własnego. Dzisiaj to albo 7 albo 8.1 mam

Z przeglądarki jeszcze do niedawna na xp korzystałem z k-meleona. Te "weekly update" na silniku gecko nawet jakoś dawały radę. YT chodził, ale strony jak dobreprogramy potrafiły wysypać przeglądarkę. facebook nie wiem, nie posiadam.

Może kolega mając mocny komputer chciał postawić win XP pod starsze gry w dualboot z win 10? To by jako miało sens bo nie wszystkie starsze gry działają na nowszym systemie zależnie od konfiguracji sprzętowej. Jednak win XP lepiej jakbyś sobie zainstalował na komputerze do niego złożonym np. w okolicach 2010 r. Najnowszy zostaw tylko pod nowszy system. Ja sam złożyłem dopiero pc ze złomu bo zbierałem to od znajomych czy rodziny często niesprawne a jednak coś działało... taki frankeinstein.

Niestety nie mogłem znaleźć sterowników pod win98  bo był ciut za nowy więc dałem win 2000 i gry dosowe działają.  :)

win 2000:

Geforce 8500gt 512 

core2duo e 6300

1gb ram