Jump to content
WinClub
kris51

Firefox w Windows 10 v1909

Recommended Posts

Wczoraj uaktualnił się Firefox do wersji 72 w Windowsie 10 - 1909 i przestał się uruchamiać. Po odinstalowaniu i usunięciu wszelkich

pozostałości przeglądarki instalowałem kolejno wersje 71 i 72. Obydwie się nie uruchamiają. Musiałem odtworzyć system z obrazu

i zablokować aktualizację Firefoxa. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Komputer: Płyta główna - Asrock Z77 extreme 4,

Procesor - Intel Xeon E3-1245 V2 (4 rdzenie, 8 wątków),

Pamięć RAM: 32 GB,

Dysk SSD - GIGABYTE 240 GB

Grafika - NVIDIA GTX 960

Godzinę temu, Kotecek_PL napisał:

o ile w ogóle można powiedzieć że firefox git działa

FF 72 jak i wcześniej starsze wersje, działa bardzo dobrze na Win 10 i każdym innym obsługiwanym systemie. Nie wiem co można zarzucać działaniu FF. Już od dobrych kilku wersji, gwałci w szybkości działania Chromopodobne produkty, o funkcjonalności i rozszerzeniach nawet nie wspominając.

w mojej ocenie firefox działa wolniej od google chrome i Microsoft Edge na chromium, gdzieś na poziomie już nieaktualizowanego Safari od apple dla windows, ale to może być jedynie moje wrażenie :)

Godzinę temu, wiktorynek napisał:

FF 72 jak i wcześniej starsze wersje, działa bardzo dobrze na Win 10 i każdym innym obsługiwanym systemie. Nie wiem co można zarzucać działaniu FF. Już od dobrych kilku wersji, gwałci w szybkości działania Chromopodobne produkty, o funkcjonalności i rozszerzeniach nawet nie wspominając.

Ufff... Jak miło jest przeczytać o tym, że w 2020 roku nadal istnieją ludzie niezarażeni chorobą Chromoidalną. :good3:

Wiele razy zastanawiałem się nad fenomenem Chrome (bo nie można tego powiedzieć o o wiele lepszych klonach typu Opera czy Vivaldi). Patrząc na to, że Edge na silniku Chromium tez odnosi sukces na swoją miarę oczywiście, myślę, że nie mylę się mocno. Co otrzymujemy w Chrome?

1. Niezawodne i szybkie działanie - oczywiście na plus, nawet wielki plus.

2. Okupione jednak sporą zasobożernością - na nowych maszynach nie ma żadnego problemu.

3. Interfejs prosty jak cep - wada czy zaleta?

4. Szata graficzna okropna - gorsza od IE11 - subiektywna ocena.

5. Konfigurowalność niemal zerowa w porównaniu do Firefoxa i o wiele mniejsza w stosunku do chromopodobnych Opery i Vivaldi.

6. Rozszerzeń dużo mniej niż w przypadku Firefox.

7. Telemetria na najwyższym poziomie. Prywatność w Chrome nie istnieje w żadnym aspekcie. Tu mogą sobie podać ręce z Edge (starym i nowym).

Co w takim razie przyciąga ludzi do Chrome? - to samo co do nowego Edge na Chromium (microsoftowego Edge na dało się używać dlatego miał zerową popularność, dużo gorszą od IE11), a mianowicie przykro mi to napisać i wielu się obrazi (przepraszam, ale lepsza zła prawda niż dobra kłamstwo), otóż jest to tępota, niewiedza i lenistwo posunięte do granic możliwości (moje osobiste przemyślenia). Chrome jest wszędzie na wyciągnięcie ręki, a właściwie na 1 kliknięcie - popularność w desktopach na poziomie 65%. Dodatkowo Chrome jest w Androidzie, który ma popularność na poziomie 80% w smartfonach. Dodatkowy czynnik, to tzw. kolega i znajomy ma, to ja też sobie zainstaluję. Tu kłania się czynnik jako takiej rosnącej popularności Edge na Chromium - otrzymujemy/otrzymamy go w najpopularniejszym systemie (tu jakże znany przykład tego, że wielu ludzi nigdy nie słyszało o innej przeglądarce niż ta w systemie - via popularność IE, a ogólnie nie rozróżniają przeglądarki od wyszukiwarki i myślą że Google to przeglądarka :E - to nie żart ). Dam uciąć sobie rękę, że minimum połowa użytkowników Chrome, nigdy nie zainstalowała innej przeglądarki, analogicznie jak użytkownicy IE/Edge. Ale piszą opinie. :lol:

1 godzinę temu, P1O napisał:

Jak miło jest przeczytać o tym, że w 2020 roku nadal istnieją ludzie niezarażeni chorobą Chromoidalną.

Firefox jest z wyboru solidną przeglądarką. Nic nie zastąpi wspomnień o starej Operze, o której dzisiejsi użytkownicy Chrome nawet nie słyszeli.

P.S. Jeszcze raz przepraszam urażonych - takie swobodne, wieczorne przemyślenia starego marudy. :)

14 godzin temu, wiktorynek napisał:

tępota, niewiedza i lenistwo posunięte do granic możliwości

You've made my day! :D

W dniu 9.01.2020 o 09:18, P1O napisał:

You've made my day

W życiu nie zainstalowali żadnej przeglądarki, bo korzystali z systemowej albo zdali się jak "wszyscy" na Chrome, a wypowiadają się na temat innych. Do trzech przeglądarek nie potrafią zliczyć.

Oczywiście póki co mamy możliwość instalacji tego co chcemy, więc nic mi do tego. Każdy ma co lubi, albo o czym wie. Gorzej jak zabraknie Firefoxa. Wtedy obudzą się z ręką w nocniku, bo zostanie tylko Chromium i raczej marginalne i nierozwijane na Windowsie Safari. Jednak bardziej światli wiedzą co dobre - po prawej stronie: system + przeglądarka: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 8.01.2020 o 22:09, wiktorynek napisał:

otóż jest to tępota, niewiedza i lenistwo posunięte do granic możliwości (moje osobiste przemyślenia). Chrome jest wszędzie na wyciągnięcie ręki, a właściwie na 1 kliknięcie -

Ja już się przestałem dziwić.

"Co zrobisz jak nic nie zrobisz".

Ja przestałem nawet zwracać uwagę i pouczać.

Mam kliku takich "pacjentów" co wracają jak bumerang.

Zawsze to samo:

Zainstalowane ze trzy przeglądarki plus drugie tyle antywirusów, że o innych śmieciach działających w tle nie wspomnę.

Zawsze to samo tłumaczenie, że on nic nie instalował. Samo się zrobiło.

Taka rzeczywistość teraz ... Ciągle trzeba się pilnować, żeby jakiegoś g..na nie zaczerpnąć.

Nie każdy musi się na wszystkim znać.

Choć zgadzam się, że ogólny poziom wiedzy spada.

Ale to nieuniknione jak ogólnie internet i komputery "wchodzi pod strzechy".