Jump to content

Budżetowy komputer do gier

Recommended Posts

Dzień dobry,

dawno nie interesowałem się tematem sprzętu komputerowego, stąd moje pytanie.

1)Ile musiałbym wydać na używany komputer żeby komfortowo pograć w Wiedźmina 3 na high/ultra?

2)Ile musiałbym wydać na złożenie komputera, nie najlepszego, ale żeby w przyszłości go można było ulepszać (płyta pod DDR4 itp.)

Proszę o linki z przykładowymi konfiguracjami.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w 2020r.

1) Na OLX itp. ceny używanych sprzętów są z kosmosu więc trzeba dokładne czytać oferty żeby nie przepłacić. Inaczej powiem. Większość myśli, że jak 3 lata temu wydali na komputer 3000zł to dziś dostaną za niego np. 2300-2500zł, a w rzeczywistości on wart nie jest więcej niż 1700zł.
2) Płyta pod DDR4 to już dziś można rzec podstawa. Wszystko zależy ile masz do wydania. Najdroższą rzeczą jest karta graficzna ;) Ale moim skromnym zdaniem za 2500-3000zł (łącznie z GPU) złoży się już konkretny sprzęt na którym zagrasz komfortowo w nowe tytuły z możliwością rozwoju w przyszłości.

A własnie tak się składa, że dziś ukończyłem ostatni dodatek > krew i wino< na laptopie kupionym z media expert za niecałe 2500 zł/ Klasa Hp- raczej średnia... typowo biurowy laptop, ale na karcie z tylko 2gb vram  śmigał prawie w 40-stu klatkach. Oczywiście wszystkie ustawienia na ultra + wysokie no tyle że bez 

antyalasingu bo wtedy tylko 22 fps było ale ta opcja i tak jest dla mnie zbyteczna bo nie lubię w grach takiego rozmycia obrazu

Według [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Minimum to:

Używany -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 1 299,00 zł + [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 179,00 zł + [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 849,00 zł czyli ok. 2327 zł / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 859,00 zł czyli ok. 2337 zł lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 779,00 zł czyli ok. 2257 zł / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 989,00 zł czyli ok. 2467 zł oraz można skorzystać z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 69 zł.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nowy -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] procesory minimum [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czyli zestawy za 2,7-3k zł.

A własnie tak się składa, że dziś ukończyłem ostatni dodatek > krew i wino antyalasingu bo wtedy tylko 22 fps było ale ta opcja i tak jest dla mnie zbyteczna bo nie lubię w grach takiego rozmycia obrazu

Za 2500zł to zmontuje się PC z nowych części który wydajnościowo będzie sporo lepszy od tego laptopa...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

vegeta80 likes this

Moja rada - nawet nie patrz na stare zestawy na DDR3 i na prądożerne, stare grafiki RX na GDDR5, bo w rachunkach za prąd szybko stracisz korzyść z niskiej ceny zakupu. A nowa RX 5500 XT jest OK, tylko że o 100zł za droga, żeby być konkurencyjna w stosunku do GTX 1650 SUPER. Tu masz sensowny nowy zestaw do 2500zł:

9 godzin temu, Radzior2010 napisał:

Za 2500zł to zmontuje się PC z nowych części który wydajnościowo będzie sporo lepszy od tego laptopa...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

To co z tego. Dla mnie w zupełności wystarcza taka wydajność jaka jest.

W dniu 1.01.2020 o 17:34, moore napisał:

1)Ile musiałbym wydać na używany komputer żeby komfortowo pograć w Wiedźmina 3 na high/ultra?

15 godzin temu, Widzior napisał:

Moja rada - nawet nie patrz na stare zestawy na DDR3 i na prądożerne, stare grafiki RX na GDDR5, bo w rachunkach za prąd szybko stracisz korzyść z niskiej ceny zakupu. A nowa RX 5500 XT jest OK, tylko że o 100zł za droga, żeby być konkurencyjna w stosunku do GTX 1650 SUPER. Tu masz sensowny nowy zestaw do 2500zł:

Dałem jak musi być minimalny zestaw z używanym procesorem, by móc grać w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] na ultra według [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], czyli żeby poniżej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz podanych kart graficznych nie szukał, to musiałem dać chipsecie AMD oraz NVIDIA i na dodatek w cenie tego zestawu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jest wliczony oryginalny system [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 69 zł.

Dla oszczędności nie lepiej wrzucić tańszy i pojemniejszy -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], chyba nie będzie rzucał obudową.

17 godzin temu, Radzior2010 napisał:

32 minuty temu, faded24 napisał:

Chłopy do wiedzmina 3 w zupełności wystarcza i5- 7200u. Grałem na tym procku na ustawieniach wysokich i uber i nie było żadnych ścin. Wiedzmin 3 to już stara gra i do niej nawet intel celeron 2. 8 ghz wystarczy 

Chłopie z tym pojechałeś.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] nadal wyciska siódme soki z nawet najmocniejszych sprzętów.

3 godziny temu, faded24 napisał:

Wiedzmin 3 to już stara gra i do niej nawet intel celeron 2. 8 ghz wystarczy 

Ty tak serio czy się nabijasz?

3 godziny temu, faded24 napisał:

To co z tego. Dla mnie w zupełności wystarcza taka wydajność jaka jest.

To z tego, że po co się ograniczać. PC daje możliwość rozbudowy na mocniejsze podzespoły. Laptopy do gier zaczynają się od 10k w górę (nowe). Nikt mi nie wmówi, że nowy laptop za 2500zł będzie lepszy w grach niż PC w tej samej cenie.
Tak, laptop zajmuje mniej miejsca, jest poręczny i wgl, ale teraz sporo laptopów ma już wlutowane kości RAM. No i układ chłodzenia....Jak chcesz grać na laptopie musisz mieć wydajne chłodzenie, a nie smażyć podzespoły. A w budżetowym laptopie który do gier się średnio nadaje wydajnego chłodzenia raczej się nie uświadczy lecz wysokie temperatury i spadek wydajności.

11 godzin temu, Widzior napisał:

Tutaj jest zestaw o który mniej więcej mi chodzi. Ale kolega w głównym poście nie określił się jaką kwotą dysponuje więc można gdybać.

moszter likes this
14 godzin temu, Widzior napisał:

Dziękuję za polecenie jakiegoś zestawu :-) To już jakiś punkt odniesienia.

Załóżmy że mam budżet 2,5-3k.

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD i Radeonów.

Prosiłbym jeszcze o wymienienie używanych wydajnych procesorów Intelów i kart graficznych Nvidii.

37 minut temu, moore napisał:

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD

Masz stare i nieaktualne dane, teraz role się odwróciły i to dziurawe do szpiku kości, przegrzewające się Intele z badziewnym glutem pod IHS są wstydem branży IT :E Ale jak tak bardzo ci zależy, to jedynym opłacalnym, mocnym i tanim 6-rdzeniowcem bez iGPU i bez HT jest i5-9400F (ok.650zł). Co do grafik - tu akurat odpuść sobie AMD. Nowe to tylko GTX i koniecznie wersje SUPER. W granicach 750zł masz GTX 1650 SUPER, w granicach 1000zł - GTX 1660 SUPER. Z używanych grafik to starsze GTX 970/980 lub nowsze GTX 1060 6GB (nie kupuj wersji 3GB)/1070. Używanych wydajnych procesorów jest jak na lekarstwo, a jak już są, to w cenach prawie sklepowych, więc nie ma sensu.

56 minut temu, moore napisał:

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD i Radeonów.

Prosiłbym jeszcze o wymienienie używanych wydajnych procesorów Intelów i kart graficznych Nvidii.

Podałem używany zestaw:

z wymianą na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ok. 2326-2536 zł oczywiście nowa karta graficzna, nie ufam używany kartą graficznym.

A w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] masz już złożone zestawy na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] za ok. 2.7-3k zł, jak kupisz zamiast dysku SSD NVMe, to trochę wolniejszy dysku SSD to zamkniesz się w 2.5-2.8k.

4 godziny temu, moore napisał:

W używane GPU się nie baw, bo niekiedy nowe jest niewiele droższe. Ryzeny są bardzo dobre, AMD się poprawił jak już zostało wspomniane. Jeśli masz budżet miedzy 2,5-3k to możesz zastanowić się nad zestawem który podał @Widzior, bo to dobry zestaw lub podobnym :)

Teraz, M4T  napisał:

Jak to niemiłosiernie klatkuje.

Klatkuje, bo brakuje mu ramu, autor mówił przecież, że program od nagrywania też bierze swoje a on miał jedynie 6gb ram. Co nie zmienia faktu, że do wiedzmin 3 wystarcza nawet procesor z taktowaniem nie większym niż 2.4 ghz.  

53 minuty temu, faded24 napisał:

Klatkuje, bo brakuje mu ramu, autor mówił przecież, że program od nagrywania też bierze swoje a on miał jedynie 6gb ram. Co nie zmienia faktu, że do wiedzmin 3 wystarcza nawet procesor z taktowaniem nie większym niż 2.4 ghz.  

Autor posta chce grać na high/ultra zapewne w stabilnych 60fps, a nie w 25fps na średnich. Wszystko w tym temacie.

moszter likes this
1 godzinę temu, faded24 napisał:

Widać że to co bierzesz to Ci szkodzi, radzę zmień dilera lub bierz pół.

1. Po co dajesz ten filmik jak jest na średnich i bez podanych fps'ów.

W dniu 1.01.2020 o 17:34, moore napisał:

2. Ani na filmiku, ani u Ciebie na lapku nie ma komfortowego grania, komfortowe granie jest wtedy kiedy fps nie spadają poniżej 60.

9 godzin temu, moszter napisał:

Widać że to co bierzesz to Ci szkodzi, radzę zmień dilera lub bierz pół.

1. Po co dajesz ten filmik jak jest na średnich i bez podanych fps'ów.

2. Ani na filmiku, ani u Ciebie na lapku nie ma komfortowego grania, komfortowe granie jest wtedy kiedy fps nie spadają poniżej 60.

W &quot;Jestem Idiotą&quot; byłeś i g***o widziałeś. Ja mam mocniejszą konfigurację w laptopie, niż na tamtym filmiku co podałem powyżej. A tak poza tym, dla mnie nie jest potrzebne w grach 60fps bo ja po prostu nie widzę różnicy pomiędzy 30 klatek a 60 i dla mnie jest to jedno i to samo.  Oczywiście posiadam komputer stacjonarny do gier tych bardziej wymagających z i5 4460 i kartą nvidia gtx1060 6gb, lecz takowy wiedzmin 3 do nich nie należy.

8 godzin temu, faded24 napisał:

A tak poza tym, dla mnie nie jest potrzebne w grach 60fps bo ja po prostu nie widzę różnicy pomiędzy 30 klatek a 60 i dla mnie jest to jedno i to samo. 

Z powyższych słów wynika jedynie Twój brak kompetencji w dziedzinie doradztwa przy doborze sprzętu. Nie powinieneś udzielać się w takich rozmowach.

Z drugiej strony zazdroszczę Ci sposobu postrzegania płynności obrazu i już przestaje mnie dziwić tekst o Celeronie. 

vegeta80, Radzior2010 and moszter like this
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information