Skocz do zawartości

Jak całkowicie wyłączyć usługę zapora windows defender?


faded24

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jak całkowicie wyłączyć usługę: Zapora Windows Defender" gdy poprzez normalny sposób w usługach nie można jej wyłączyć. Zaporę mam całkowicie wyłączoną w ustawieniach zapory, w zabezpieczeniach Aktualizacja i zabezpieczenia też wszystko na nie, a pomimo tego usługa Zapora Windows Defender wraz z procesem w tle: local service no network firewall wciąż jest aktywny. Może jakiś trick w rejestrze??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te programy, które mi zapodałeś służą jedynie do wyłączania defendera, lecz nie obejmują już procesów działających w tle związanych z zaporą. Od razu mówię, że remove spy też tu nie pomaga, bo korzystałem z tego w ubiegłym roku w celu pozbycia się smartscreen windows defender, lecz też ten skryp nie podołał temu wyzwaniu i musiałem przejąć uprawnienia od od trustedinstaller i ręcznie go usunąć z systemu. Może ktoś wie jaki główny plik wykonywalny jest odpowiedzialny za działanie zapory w tle? Całkiem możliwe, że przejęcie uprawnień od trustedinstaller wystarczy by pozbyć się tej zapory z mojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety renatan ale nie trafiłeś. Chodzi mi o wyłącznie procesu odpowiedzialnego za zaporę windows. Defendera i te wszystkie inne pierdoły z nim związane już od dawna mam wywalone z systemu. Ten proces chce usuną-  local service no network firewall  i to jest mój priorytet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piterosky napisał:

Wyłączając zaporę windows defender narażasz się na nie działanie windows store.

Jak wyłączyć Zaporę?

Win+R (uruchom) -> regedit->

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i w "Start" dajesz z 2 na 4 (disabled)

 

Windows store już dawno wyciąłem sobie z win 10. także nic nie tracę. Sprawdzę Twój sposób, ale mam takie przeczucie, że to chyba nie zadziała. 

Sposób działa. Dziękuje użytkownikowi [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, faded24 napisał:

 

Windows store już dawno wyciąłem sobie z win 10. także nic nie tracę. Sprawdzę Twój sposób, ale mam takie przeczucie, że to chyba nie zadziała. 

Sposób działa. Dziękuje użytkownikowi [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] za pomoc :)

Jak to nie działa w\g Ciebie , to spróbuj Defender Control .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do siebie - pozbawiając się zapory Windows Defender NIE MASZ OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ!!! Powinieneś wtedy zainstalować dobry program antywirusowy (koniecznie). Ja mam u siebie zainstalowany program antywirusowy ESET Internet Security LEGALNIE kupiony (tak, wiem - no kosztował trochę, ale ochrona wykupiona na trzy lata). Nie mam przynajmniej problemów z kluczami. Sam program uważam za dość dobry. Do czego zmierzam - ESET wyłącza Windows Defender i jak to mówią problem z głowy. Jak Defender nadal się "miesza"  to w ustawieniach  Defendera można to wyłączyć. Forumowicze podzielacie to rozwiązanie? U mnie to działa, Windows Defender do niczego już się nie "miesza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kocurek7979 napisał:

Dodam do siebie - pozbawiając się zapory Windows Defender NIE MASZ OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ!!! Powinieneś wtedy zainstalować dobry program antywirusowy (koniecznie). Ja mam u siebie zainstalowany program antywirusowy ESET Internet Security LEGALNIE kupiony (tak, wiem - no kosztował trochę, ale ochrona wykupiona na trzy lata). Nie mam przynajmniej problemów z kluczami. Sam program uważam za dość dobry. Do czego zmierzam - ESET wyłącza Windows Defender i jak to mówią problem z głowy. Jak Defender nadal się "miesza"  to w ustawieniach  Defendera można to wyłączyć. Forumowicze podzielacie to rozwiązanie? U mnie to działa, Windows Defender do niczego już się nie "miesza".

Defender potrafi się włączyć przy aktywnym Esecie ; natomiast Defender Control na amen wyłącza defendowe sprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kocurek7979 napisał:

Dodam do siebie - pozbawiając się zapory Windows Defender NIE MASZ OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ!!!

 

 

Nie potrzebuję. Komputer jedynie służy mi do gier i do surfowania po internecie. Raz na miesiąc go przeskanuję jakimś darmowym skanerem i to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie