Jump to content
WinClub
piobart

Problem z zainstalowaniem karty dźwiękowej

Recommended Posts

Sytuacja wygląda tak, Windows 10 działa wszystko jest ok. Instaluję kartę dźwiękową na PCI (Sound Blaster Audigy SE), instaluje sterowniki do karty (są do Win10) działa wszystko do pierwszego restartu komputera. Po tym Windows zaczyna się ładować i restart. Próba naprawy nic nie daje. Odpala się tylko tryb awaryjny. Jak zdemontuje kartę to nadal się nie odpala. Dopiero ponowna instalacja Windows pomaga. Karta dźwiękowa na innym komputerze sprawdzona i działa, na takich samych sterownikach. 

Ma ktoś jakiś pomysł o co tu chodzi?

Windows 10

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i7 870

Nvidia GTX-1050TI

Dysk SSD na system i HDD na dane.

Karta dźwiękowa SB Audigy SE SB0570

Pozdrawiam

Piotrek

Wyłączenie zintegrowanej nic nie daje. Ogólnie to chyba nie problem z Audigy jednak.... wyjąłem ją, sformatowałem dysk.... nowy Windows 10... to samo i wg nie ma nic od Audigy... Czasami się uruchomi... zwykle nie.... 

Nie mam już pojęcia co się dzieje... może płyta główna ? Albo jakaś inna część ma awarię.. już nic nie wiem...

4 minuty temu, piobart napisał:

Wyłączenie zintegrowanej nic nie daje. Ogólnie to chyba nie problem z Audigy jednak.... wyjąłem ją, sformatowałem dysk.... nowy Windows 10... to samo i wg nie ma nic od Audigy... Czasami się uruchomi... zwykle nie.... 

Nie mam już pojęcia co się dzieje... może płyta główna ? Albo jakaś inna część ma awarię.. już nic nie wiem...

Spróbuj na windows 7 dla testu. Jeśli będzie działać = na windows 10 sterownik nie trybi i tyle.

2 minuty temu, RemixPL1994 napisał:

Spróbuj na windows 7 dla testu. Jeśli będzie działać = na windows 10 sterownik nie trybi i tyle.

Karty SB Audigy nie ma i przy instalacji nowego windowsa nie było jej i cały czas nie ma, czyli dawna konfiguracja... wcześniej działało wszystko a teraz na tej samej konfiguracji robią się takie problemy. To w czymś innym musi być problem a nie w karcie której nie ma w komputerze. 

48 minut temu, RemixPL1994 napisał:

Też tak uważam, że to wina Windows 10 i nadodatek  nowej / najnowszej wersji.

Czyli uważacie że mimo wszystko karta Audigy SE powinna działać na starszym Windows 10? 

3 minuty temu, piobart napisał:

Czyli uważacie że mimo wszystko karta Audigy SE powinna działać na starszym Windows 10? 

Ja bym całkowicie odradzał Windows 10 dla tej karty, po prostu za stara karta i za stare sterowniki które nie były nigdy super dopracowane nawet na Vista / Win7.

Sprawdź sobie dla testu instalując Windows 7 czy karta działa lub Windows 8.1 lub właśnie jakiś starszy Windows 10 1607 np. I dostaniesz odpowiedź.

Windows 10 dla tej karty to same problemy, a najnowszy numerek Windows 10 tym bardziej to jeszcze większe problemy.