Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Pro Slim Compact RS6 1909 build 18363.657 {x64} by KoNuSS V6(esd) PL] 2020]

Recommended Posts

1 godzinę temu, BarVa napisał:

Jakbyś mógł popraw prawoklik bo taka długa lista na prawie cały ekran albo podziel na jakieś podmenu + albo anielskie nazwy albo polskie. Przy prawym kliku na Dysk są jakieś znaki zapytania "?????" Proszę jakbyś mógł oprawić to jakoś. System szybki ładnie działa mało zajmuje. Póki co super

zapraszam do changelogu co tam pisze ???

3 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Jeszcze raz - dlaczego usunięcie cortany jest lepsze od jej wyłączenia ? - MOŻESZ WYJAŚNIĆ ?

Mógłbyś wyłączać i skończyły by się te dziesiątki postów w twoich tematach o braku wyszukiwania na pasku zadań.

Chyba też cię to wk......wia ?

Już raz napisałeś że weżmiesz to pod uwagę .

BARDZO dużo postów dotyczy tego i dyskusji jak to przywrócić - nie mógłbyś tego zrobić ?

Obserwuję twoje tematy i w każdym to samo - nie chce mi się już wchodzić co chwilę na twoje tematy bo okazuje się że ciągle ten sam problem.

DOTYCZY TO WSZYSTKICH TWOICH TEMATÓW - MODYFIKACJI. 

Szybka odpowedz - BO TAK CHCE !! Moze byc ? Kilka razy wyjasnialem nie bede po raz kolejny...

BGT and aorz like this

W dniu 22.12.2019 o 17:27, zbigniew59 napisał:

Mnie to nie przeszkadza - nie widzę poprawy szybkości - a czytałem gdzieś że wtedy gdy sypnie się jakiś podproces to wywala się cały svchost i nie wiadomo co się stało. Poza tym łatwiej dowiedzieć się jakie akurat podprocesy działają. To jest placebo bo tylko grupuje podprocesy w jeden proces.

To samo z procesami chrome - według mnie nie warto się tym przejmować.

Dokładnie tak. Też to zauważyłem, że wyłączanie usług systemowych to jest efekt placebo. Ostatnio usunąłem sobie cortane wcześniej w menadzerze zadań wyszukiwarka zajmowała 3 mb ram po usunięciu wyszukiwarki cortany z systemu wyszukiwarka ta z przycisku start raptem zajmuje w menadzerze zadań 12 mb. Usuwanie takich usług jest raczej bez celowe bo proces bije w proces i tak powstaje błędne koło hehe

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kilka odniesień nie działa wogóle - wiele nie potrzebnych bo wyciętych - cortana, defender,one drive itp - wiele po angielsku i chyba nie wszystkim potrzebne i zrozumiałe.

Nie dla zwykłych użytkowników.

To tylko na szybko.

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   -  Pasek zapełnienia dysków nie instaluje się.

Cytat -Obserwuję twoje tematy i w każdym to samo - nie chce mi się już wchodzić co chwilę na twoje tematy bo okazuje się że ciągle ten sam problem.  

Nie chodziło mi o to że ja mam z tym problem tylko o to że ludzie ciągle piszą że mają z tym problem i często widząc nowy wpis wchodzę i widzę - znowu to samo.

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - niektóre przydatne.

Ogólnie szacun za ilość włozonej pracy.

Zalecam pobranie ponownie ISO. Zrobiłem coś ochydnego. Wprowadziłem kilka poprawek i zaktualizowalem obraz. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać... 

16 godzin temu, faded24 napisał:

Dokładnie tak. Też to zauważyłem, że wyłączanie usług systemowych to jest efekt placebo. Ostatnio usunąłem sobie cortane wcześniej w menadzerze zadań wyszukiwarka zajmowała 3 mb ram po usunięciu wyszukiwarki cortany z systemu wyszukiwarka ta z przycisku start raptem zajmuje w menadzerze zadań 12 mb. Usuwanie takich usług jest raczej bez celowe bo proces bije w proces i tak powstaje błędne koło hehe

3mb ma w pierwszej fazie faz mamy 2 cos ok 100mb i bierze procka. a trzecia faza lepiej nie wspominac. Jeśli sie nie podoba tworz wlasnego moda i zobaczysz co jest z czym grane.

5 godzin temu, BGT napisał:

3mb ma w pierwszej fazie faz mamy 2 cos ok 100mb i bierze procka. a trzecia faza lepiej nie wspominac. Jeśli sie nie podoba tworz wlasnego moda i zobaczysz co jest z czym grane.

Ale ja nie pobierałem od ciebie systemu, bo ja mam swój własny oryginalny system, który bardzo dobrze mi służy i jestem z niego bardzo zadowolony.  Sorry, ale ja nie jestem testerem systemów i nie instaluje w ciągu jednego dnia po 10 systemów z z rzędu, bo po pierwsze szkoda na to życia, a po drugie te wszystkie mody to jest ten sam jeden jakto ludzie mają w zwyczaju mawiać tak powiem i ja ch... uj tyle że w innym opakowaniu, więc lepiej już jest skonfigurować system według własnego uznania, a niżeli marnować życie na ciągłe instalowanie czegoś co i tak nie wniesie nic nowego. 

14 minut temu, faded24 napisał:

Ale ja nie pobierałem od ciebie systemu, bo ja mam swój własny oryginalny system, który bardzo dobrze mi służy i jestem z niego bardzo zadowolony.  Sorry, ale ja nie jestem testerem systemów i nie instaluje w ciągu jednego dnia po 10 systemów z z rzędu, bo po pierwsze szkoda na to życia, a po drugie te wszystkie mody to jest ten sam jeden jakto ludzie mają w zwyczaju mawiać tak powiem i ja ch... uj tyle że w innym opakowaniu, więc lepiej już jest skonfigurować system według własnego uznania, a niżeli marnować życie na ciągłe instalowanie czegoś co i tak nie wniesie nic nowego. 

ja na zakończenie tej dyskusji napisze tylko tyle Gów.. wiesz a sie udzielasz :)

TomHard and zbigniew59 like this

@faded24 - więc lepiej już jest skonfigurować system według własnego uznania, a niżeli marnować życie na ciągłe instalowanie czegoś co i tak nie wniesie nic nowego. 

Tylko najpierw trzeba się na tym znać - a to już trochę większa wiedza niż tylko pousuwać to czego się nie chce - póżniej zdziwienie że coś nie działa bo wiele komponentów jest powiązanych z innymi.

Jest już v4 - jeśli ktoś nie zauważył.

@konuss nas testuje - czy sprawdzamy aktualizacje na pierwszej stronie.

44 minuty temu, BartTut napisał:

Jak zainstalować nvidia controll panel, bez tego system jest nie do użytku. Nie da się tego pobrać ze sklepu microsoft. Proszę niech ktoś pomoże.

Najpierw odinstaluj obecny sterownik programem DDU [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]do

Potem ściągnij sterownik stąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To jest sterownik standardowy a Ty zapewne zainstalowaleś DCH i dlatego niema panelu sterowania.

zbigniew59 likes this

W dniu 14.01.2020 o 14:24, zbigniew59 napisał:

@faded24 - więc lepiej już jest skonfigurować system według własnego uznania, a niżeli marnować życie na ciągłe instalowanie czegoś co i tak nie wniesie nic nowego. 

Tylko najpierw trzeba się na tym znać - a to już trochę większa wiedza niż tylko pousuwać to czego się nie chce - póżniej zdziwienie że coś nie działa bo wiele komponentów jest powiązanych z innymi.

Jest już v4 - jeśli ktoś nie zauważył.

@konuss nas testuje - czy sprawdzamy aktualizacje na pierwszej stronie.

nie to że testuje po prostu pisanie pustego bez sensu postu z info ze nowa aktualizacja... ;D pracuje nad slim v5 dzis najdalej jutro dostepna - pozniej nowa wersja 20h1 - a jak by kto nie zauwazyl to Nowe - Home - Pro juz dostepne

zbigniew59 likes this

30 minut temu, zbigniew59 napisał:

Ale napisz tylko czym się różnią od poprzednich wersji - prócz aktualizacji wersji - tzn aktualizacji systemu.

Chodzi mi o to co ZMIENIŁEŚ  w  $OEM$ 

a cie to bardzo interesuje co nadal bawisz sie Optimize-Offline widzialem na forum ze bardzo tam sie rozspisujesz :D

szczerze chcialbym ale nie da sie opisac wszystkiego bo szczerze ksiazka by była

Malutka uwaga do prawokliku - skoro można dodać po polsku - Otwórz w notatniku - warto usunąć linię po angielsku - open with notepad. We wszystkich twoich modach. - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Reszta jak dla mnie super.

W sumie na razie przestało mnie interesować robienie swoich modów według optimize - wolę twoje - to gotowce,  i chyba lepsze - ale kilka rzeczy które mi nie pasują potrafię sobie poprawić.

Wolę ten - slim - od -home i pro - nie potrzebuję sklepu.

A jeśli chodzi o czas dostosowywania systemu pod siebie - zrobiłem sobie kilka plików bat i kilka plików reg - i instaluję sobie NSudo - to upraszcza instalację - MOICH  dodatkowych tweków.

Bo nie wszystkie można zainstalować z uprawnieniami administratora.  Dlatego NSudo.

Na twoich modach ciąglę się czegoś uczę. :D

Pomysł fajny ale jak ktoś chce coś malutkiego z szybką instalacją pod VM to raczej bym omijał. Pobrałem twój obraz do sprawdzenia czy RDP ruszy w VBoxie po bridge'u (na 2 buildach 8.1 miałem z tym problem) i się naczekałem sporo (ale za to test był pomyślny ;)). Niemniej jednak bardzo mi się spodobała minimalistyka twojego builda. Należy dodać, że nie jestem fanem pokrojonych systemów ze względu na wychodzące z czasem użytkowania problemy i braki składników mogących mieć kluczowe znaczenie przy niektórych softach. Gdybym miał z jakiegoś powodu używać pociętego Win10 to najprawdopodobniej wybrałbym twojego.

Panowie Tragedia. Zostałem totalnie okradziony. Ktoś zdublowal moja kartę i wyczyscil mnie całkowicie. Zostałem bez środków do życia. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć moją pracę i wspomóc w tej dla mnie tragicznej sytuacji. Zapraszam na priv :(