Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

Zapamiętacie w końcu że jeśli usunięta cortana to wyszukiwanie nie działa ? Powinno działać w StartIsBack.

A w pierwszym poście pisze co usunięte w wersji lite - cortana.

Po drugie są dwie wersje - może w końcu będziecie pisać której wersji używacie ?

Każdego z osobna trzeba pytać?

Dodatkowo wielu chce system maksymalnie cięty, a potem "problem" bo coś nie działa czyli najczęściej funkcja, która została wycięta... Albo prośby o dodanie sklepu w LTSB/C...

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

mbielak012 likes this

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] dzięki lecz ten folder u mnie jest pusty, mam 2x 1080 ti , wszystko działa lecz bez panelu nvidia, testowałem dd i nowy czysty sterownik i to samo.... ufff

3 godziny temu, profilm34 napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] dzięki lecz ten folder u mnie jest pusty, mam 2x 1080 ti , wszystko działa lecz bez panelu nvidia, testowałem dd i nowy czysty sterownik i to samo.... ufff

Sprawdź proszę, czy u Ciebie działają usługi:

GfExperienceService
NvNetworkService
nvsvc

nvStreamSvc

StereoService

- jeśli nie, to może tu leży wina i należy je uruchomić w trybie AUTOMATYCZNY, restart i zobacz co się zmieniło.

Nie mam takiej karty, żeby móc to sprawdzić...

11 hours ago, profilm34 said:

Sromotnik system super, mam tylko problem z panelem nvidia bo brak przy sterownikach ......pomożecie?

A powiedz który typ systemu przy instalacji wybrałeś? (Home? Lite Home? Pro? Lite Pro?)

Ja z podobnego powodu zmuszony byłem zrezygnować z ulubionego i używanego przez ostatnie 4 lata Win JG10 LTSB (przy wczorajszej próbie stawiania systemu najnowsza instalka sterownika geforce'a od nvidia do 1080 radośnie oznajmiła mi, że sterownik graficzny Nvidia nie jest zgodny z "tą" wersją systemu Windows).

Z obawy, że w obecnym systemie w wersji Lite również będą takie kwiatki postawiłem zwykły Home i Panel NVIDIA pokazał się sam obok zegara po kilkunastu minutach od postawienia systemu a sama instalacja sterownika do grafiki jak i do całej reszty innych przebiegła bez żadnych komplikacji.

Srom-otnik, chciałem Ci podziękować za obecny system i za systemy, które do tej pory stworzyłeś. Używam ich od lat i pozarażałem wiele komputerów moich znajomych Twoimi grzybami.

W końcu pojawiła się dobra okazja, żeby podziękować  :thanks:

srom-otnik likes this

45 minut temu, szymibtw napisał:

@Mr.Straight co to za motyw?

To chyba ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Albo jeden z kilku podobnych motywów Niivu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ma ktoś jakiś sposób żeby wyłączyc ekran logowania po wyjściu z hibernacji? Próbowałem już wszystkiego co znalazłem w googlach i się nie udało tego zmienić.

Trzeba wkleić w cmd: powercfg -attributes SUB_NONE 0E796BDB-100D-47D6-A2D5-F7D2DAA51F51 -ATTRIB_HIDE

Po tym, pojawi się z powrotem dodatkowa opcja w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania.

3 godziny temu, szymibtw napisał:

@Mr.Straight co to za motyw?

2 godziny temu, Crazy36 napisał:

To chyba ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Albo jeden z kilku podobnych motywów Niivu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To jest Flaty ale ja używam Windows 8.1 a nie 10tki :)
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

18 godzin temu, profilm34 napisał:

Sromotnik system super, mam tylko problem z panelem nvidia bo brak przy sterownikach ......pomożecie?

Spróbuj zainstalować standardową wersje sterownika [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Wybierz swoją kartę a reszta ma być tak jak na screenie
 ZIJt2Gm.png
Jeżeli problem dalej będzie występował to na czas instalacji sterowników ustaw w optymalizatorze domyślny zestaw usług

13 godzin temu, Zagończyk napisał:

Srom-otnik, chciałem Ci podziękować za obecny system i za systemy, które do tej pory stworzyłeś. Używam ich od lat i pozarażałem wiele komputerów moich znajomych Twoimi grzybami.

W końcu pojawiła się dobra okazja, żeby podziękować  :thanks:

Również dziękuję i pozdrawiam! Oby moje "wyroby chałupnicze" dobrze Wam służyły!

Zagończyk likes this

Właśnie zauważyłem, że również mam problem z niedziałającym panelem NVIDIA. Instalacja standardowa bez geforce experience. Na poprzedniej wersji wszystko działało. Ktoś ma jakieś pomysły na związanie problemu ?. Chciałbym zaznaczyć, że próbowałem starszych wersji sterownika i ponownej instalacji nie rozwiązuje to problemu. Używałem jedynie skryptu na wyłączenie telemetrii itp.

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], - dzięki!

czas się teraz zabrać się za oczekiwany system zostanie mi na jutro jeszcze [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

najważniejsze co mi potrzeba to przeglądarka, cmd , Node, java, poweshell i troche githuba (było byświetnie zobaczyć działającą szukajke plików ale da sie przeżyć i beż tego) ,reszta może lub nie  musi działać ,:-)

Ps. Nie wiem czy nie psujesz swojej marki pozostawiając nazwę Windows w swoich modyfikacjach

W dniu 7.01.2020 o 22:26, srom-otnik napisał:

Również dziękuję i pozdrawiam! Oby moje "wyroby chałupnicze" dobrze Wam służyły!

Czy już zdecydowałeś czy pojawi się wersja Extreme bez WU itp

23 minuty temu, kamiloxf napisał:

Czy już zdecydowałeś czy pojawi się wersja Extreme bez WU itp

Chcę by iso 1909 zawierało tylko 2 wersje - pełną i Lite w wydaniu Home i Pro. Lite wymaga jeszcze podcięcia, jest zbyt opasłe. Chcę, żeby wzorem LTSB pozostało działające WU do pobierania sterów. Reszta poleci, WinSxS też. Ale najpierw muszę to przetestować, czy pomysł jest do zrealizowania. Ponadto musi wrócić funkcja wyszukiwania! Więc trochę do zabawy jest jeszcze... 

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Chcę by iso 1909 zawierało tylko 2 wersje - pełną i Lite w wydaniu Home i Pro. Lite wymaga jeszcze podcięcia, jest zbyt opasłe. Chcę, żeby wzorem LTSB pozostało działające WU do pobierania sterów. Reszta poleci, WinSxS też. Ale najpierw muszę to przetestować, czy pomysł jest do zrealizowania. Ponadto musi wrócić funkcja wyszukiwania! Więc trochę do zabawy jest jeszcze... 

Nie wiem po co ludziom WU do sciągania sterowników... Skoro producent daje zawsze swoje a wu ściąga jakieś g***o po czym gry chodzą na 15 fps...

1 minutę temu, szymibtw napisał:

Nie wiem po co ludziom WU do sciągania sterowników... Skoro producent daje zawsze swoje a wu ściąga jakieś g***o po czym gry chodzą na 15 fps...

Też jestem tego zdania po co WU...

Teraz, skiszof napisał:

Też jestem tego zdania po co WU...

@srom-otnik
Każdy kto instaluje moda jest uświadomiony co to jest modyfikowany system więc aktualizacja sterowników przez WU jest niepotrzebna zwłaszcza w przypadku Nvidia i wymuszonej przez MS DCH a w przypadku braku sklepu z automatu brak panelu