Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

Czy ma ktoś pomysł dlaczego po zainstalowaniu tego systemu, laptop nie wyszukuje automatycznie sterowników :/ :/??? Może jakąś opcję trzeba włączyć??? Pomożecie :/???

Witam szanowne grono, posiadam zainstalowaną wersję Pro Lite.

Niestety, drukarka Samsung nie chce współpracować z tym systemem, postawionym na Lenovo x250 (na innych JG działa!).

Przetestowałem Optymalizator zarówno na domyślnych ustawieniach usług jak i na wyborze udostępniania drukarek.

Pojawia się komunikat jak na poniższym screenie. Co może być powodem ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cześć,

Pobrałem, zainstalowałem i wszystko działa jak należy, lecz chciałbym zmienić język na język czeski. Przez opcje: Ustawienia>Czas i Język>Język próbowałem pobrać język czeski i wszystko pobiera prócz pakietu językowego. Próbowałem także ściągnąć pakiet językowy z internetu do wersji 1909 oraz zainstalować poprzez lpksetup lecz dostaję komunikat, iż "Nie można zastosować pakietu na tym komputerze".

Ma ktoś jakiś inny pomysł jak tego dokonać?

Pozdrawiam

Sromotniczku, czy wiesz może o co chodzi mojej drukarce 3 posty wyżej ?

Co do nowej wersji - będzie ona miała sens, czy może lepiej dla ogólnych zastosowań przejść na lobbowany przez Ciebie JG7 x64 ??   :P

Tak ,wiem, że pałasz nienawiścią do tych 10-tkowych ulepów :) hehehe

Tan system jest średni , czyli 2004 to moim zdaniem o 10% wolniejszy od 1909 a 15% wolniejszy od JG1809 Pro core który jest Twoim królem wydajnośc bez wodotrysków i ściemy, xboxów i śmieciostwa.

Ja czekam na test 1909 core wypatroszony a zarazem stabiny i lekki cały system po zainstalowaniu waży tylko 5GB a nie 12 lub 15..... i procesy w 1809 core PRO jest 30 na start i po miesiącu jest 30.

W nowym sofcie procesy szybko dobijają do 50 i 80 przy google chrome..... 

Tylko CORE bym widział....dużo by tego chciało ...... bedziesz to brał pod uwagę SROMOTNIKU ?

•  

36 minut temu, profilm34 napisał:

Tan system jest średni , czyli 2004 to moim zdaniem o 10% wolniejszy od 1909 a 15% wolniejszy od JG1809 Pro core który jest Twoim królem wydajnośc bez wodotrysków i ściemy, xboxów i śmieciostwa.

Ja czekam na test 1909 core wypatroszony a zarazem stabiny i lekki cały system po zainstalowaniu waży tylko 5GB a nie 12 lub 15..... i procesy w 1809 core PRO jest 30 na start i po miesiącu jest 30.

W nowym sofcie procesy szybko dobijają do 50 i 80 przy google chrome..... 

Tylko CORE bym widział....dużo by tego chciało ...... bedziesz to brał pod uwagę SROMOTNIKU ?

Nie 1809, a jak już to 1709

Ten system traci za kilka miesięcy jakiekolwiek wsparcie i nie ma sensu go reaktywować. Nie będę robił extremalnych modów, z których jestem od dawna znany. Nie, bo nie umiem, tylko dlatego, że teraz ludzie są bardzo roszczeniowi - chcieliby mieć bardzo lekki system i jednocześnie pełną funkcjonalność. To na nowych podstawach W10 wzajemnie się wyklucza. Zaraz będę czytał dziesiątki rozżalonych, że mu jakieś diody od podświetlania płyty głównej lub inny odpustowy sprzęt nie działa. To już nie to pokolenie... Za dużo mam lat, żeby aż tak trwonić cenny czas

marcin23imk likes this

100% prawda, dzisiejsze pokolenie lubi instalować wszystko i mieć wszystko błyszczące, ale jest wiele osób na tym forum co ma 40-50 + i aktualizacje wywala ciesząc się wersją Core oraz stabilnością. Jest kilku co robi nowoczesne wytryski a Twoje mody to zawsze była klasa i przejrzystość i wydajność jak cytowany 1709 10 Pro CORE ..... i co że nie pobiorę aktualizacji !!!! Bardzo mnie to nawet cieszy .... a działa jak Porsche przy nowych Fiatach Punto 2004.... wielu byś miał zwolenników w swoim wieku i samodzielnie myślących chociaż co 2 -3 lata wydając Core... tych lekko pocieniowanych systemów jest 50 na winclub.... ale to nie to co Twój majstersztyk..... kto jeszcze tak myśli jak ja ?

5 godzin temu, profilm34 napisał:

100% prawda, dzisiejsze pokolenie lubi instalować wszystko i mieć wszystko błyszczące, ale jest wiele osób na tym forum co ma 40-50 + i aktualizacje wywala ciesząc się wersją Core oraz stabilnością. Jest kilku co robi nowoczesne wytryski a Twoje mody to zawsze była klasa i przejrzystość i wydajność jak cytowany 1709 10 Pro CORE ..... i co że nie pobiorę aktualizacji !!!! Bardzo mnie to nawet cieszy .... a działa jak Porsche przy nowych Fiatach Punto 2004.... wielu byś miał zwolenników w swoim wieku i samodzielnie myślących chociaż co 2 -3 lata wydając Core... tych lekko pocieniowanych systemów jest 50 na winclub.... ale to nie to co Twój majstersztyk..... kto jeszcze tak myśli jak ja ?

9 godzin temu, profilm34 napisał:

I ty do tego pokolenia należysz,piszesz o innych a sam wypisujesz głupoty,lepiej bij się w swoją pierś.    :L :laie_67: >>>>

>>>  

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] W dniu 23.06.2020 o 12:58, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] napisał:
Sromotniku zrób nam taki Win JG8.1 Pro x64 z windowsa 10 oczywiście lite 
Ta wersja 10 2004 niby wszystko działa ale jest wołem o 10% wolniej od 1909 lite i 10 ltsc .... zam windows waży po wypakowaniu aż 17GB - jestem na nieeeeeeeeeeeeeee
Dużo osób by widziało starszą wersję 10tki w lite przy duzej wydajności ..... 
Jeszcze poczekam na 2004 lite - jak bedzie taki stwór to se dam na luz z tymi nowościami wolniejszymi od 1709 gdzie wszystko było wydajne 
zdzisiek24 and adonx like this

Obecnie  Win 10 ma tak zagmatwany system zależności między poszczególnymi komponentami systemu, że sam MS się w tym gubi  (widać to po poprawkach - jeden błąd naprawią, a przy okazji zrobią dwa nowe). Do tego dochodzą jeszcze "błędy" twórców oprogramowania - też nie zawsze nadążają ze zmianami wprowadzonymi przez MS.

Nie da się zrobić moda (zwłaszcza super kastrata)  który zadowoli wszystkich użytkowników - używamy różnego dodatkowego oprogramowania, mamy różne konfiguracje sprzętowe, zawsze będą  jakieś błędy, zażalenia, itp. Autorom modów (a w tym wypadku Srom-otnikowi) chodzi o to, by jak najwięcej użytkowników było zadowolonych podczas codziennego korzystania z systemu - brak większych błędów nie spowoduje rezygnacji z używania danego moda. Jak się komuś marzy jeszcze większy  kastrat - są programy do modyfikacji obrazu lub zainstalowanego już systemu - można używać i testować do woli.

Sam wróciłem ostatnio do Win 8.1 Lite - ale jak wyjdzie nowa wersja - chętnie przetestuję.

Witam @srom-otnik chciałem się dowiedzieć czy odświeżona wersja Win 10 1909 za którą będziesz się zabierał za jakiś czas będzie się różnić w jakimś stopniu od tej wersji jaka jest aktualnie? Pozdrawiam :-)

21 minut temu, DivRoK napisał:

Witam @srom-otnik chciałem się dowiedzieć czy odświeżona wersja Win 10 1909 za którą będziesz się zabierał za jakiś czas będzie się różnić w jakimś stopniu od tej wersji jaka jest aktualnie? Pozdrawiam :-)

Z 1909 było kilka problemów, które rozwiązałem w 2004. Główne to:

- logowanie biometryczne,

- działanie Windows Store,

- panele Nvidia i inne.

Więc warto.

Właśnie jestem na ukończeniu wersji pełnych Home i Pro

Teraz, srom-otnik napisał:

Z 1909 było kilka problemów, które rozwiązałem w 2004. Główne to:

- logowanie biometryczne,

- działanie Windows Store,

- panele Nvidia i inne.

Więc warto.

Właśnie jestem na ukończeniu wersji pełnych Home i Pro

Dziękuje za odpowiedź :-) Finalna wersja 1909 będzie na dniach czy najpierw będą testy?

Czekam , rozumiem że wersji Lite WU będzie off albo tylko możliwość aktualizacji sterowników? Wolałbym całkowicie wywalić WU ale dla siebie , więc jak będzie się dało to bardzo fajnie :)

10 godzin temu, Donatel napisał:

Czy w wersji Full Home pozostał stary MS Edge? 

Tak, nie wrzucam nowego, bo są skargi, że zamula system. Szkoda, że sprawa wyszła po tym, jak zrobiłem 2004, który jest wolny jak żółw, między innymi za sprawą tego nowego Edga

Nauczka nie poszła na marne. Tu tego syfu nie dodałem, nawet skrótu do jego pobierania, a feeee

Dziś Fullik Home+Pro.

JanKo6 and Donatel like this

32 minuty temu, ziolko napisał:

Sromotniku rufus się ,,drze",musisz wyłączyć secure boot tak ma być ?

Mnie tam o nic się nie darł, a właśnie wypalam penka najnowszym rufuskiem :thumbsup:

EDIT: zwracam honor, rzeczywiście na samym końcu wyskoczył taki monit...