Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

17 godzin temu, Wieniowaty napisał:

Jakie cyrki? Parę minut roboty. Pobieram ze strony nvidii np, 441.87-desktop-win10-64bit-international-whql.exe i instaluję. Sterownik starszy ale z panelem.

Instaluję i uruchamiam IObit.Driver.Booster.Pro - wszystkie sterowniki jakie są w win aktualizują się do najnowszych, nvidia takoż, a panel sterowania pozostaje nienaruszony.

Proste jak budowa cepa, problem w tym że nie wszyscy wiedzą jak cep wygląda. :)

Problem jest taki, ze przy probie instalacji twojego sterownika nie wykrywalo mi prawidlowego sprzętu. Nie musisz patrzec na mnie z gory : ) 

6 godzin temu, karolak napisał:

Problem jest taki, ze przy probie instalacji twojego sterownika nie wykrywalo mi prawidlowego sprzętu. Nie musisz patrzec na mnie z gory : ) 

6 godzin temu, karolak napisał:

Wcale nie patrzę z góry. Podałem przypadkowy sterownik, ty możesz pobrać inny, dla twojej karty. Problem instalacji najnowszych sterowników i braku panelu został na tym forum dostatecznie wyjaśniony i nie można tego ciągle wałkować. Jak poczytasz posty od początku to znajdziesz. :)

2004 się już pojawiło więc teraz tylko czekać na ciężką pracę @srom-otnik.
Osobiście czekam z niecierpliwością.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, vitay007 napisał:

Każde nowe wydanie to tylko większa ingerencja i śledzenie użytkownika. Od W7 jest tylko gorzej. A XP też działał świetnie - można go było układać jak się chciało.

Pęd do nowości czasem przynosi odwrotne skutki.

Na suwaku logarytmicznym i desce kreślarskiej zrobiono o wiele więcej wspaniałych projektów niż na W10 i najnowszym ACAD.

vitay007 likes this

witam czy w wersji full została usunięta telemetria bo zastanawiam sie czy przejść z xp specyfikacja lapka i5 3340m intel hd 4000 dysk niestedy hdd 7200rpm

W dniu 30.05.2020 o 07:29, vitay007 napisał:

Witam, pobrałem, wstępnie przygotowałem, ale na razie nie mam na to czasu, bo praca zdalna to jakaś masakra - a nie mam jakoś problemu z pracą na kompie.... Chodzę spać codziennie koło 1 w nocy i wstaję przed 6 rano, a w weekendy po prostu rzygam na widok kompa. Jak mi się zluzuje, to będę kontynuował to co zacząłem.

35 minut temu, UgoFantozzi napisał:

Jak skutecznie wyłączyć skutecznie windows update (aktualizacje)??

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

polecam klikasz disable i protect services settings zeby sie nie właczylo chowasz program nie USUWASZ  i nie ma prawa sie włączyć w przypadku instalowania net frameworki albo windows store przechodzimy do ustawien windows kilkamy wstrzymaj aktualizacje i w programie zanaczamy enable

polecam jeszcze

jezeli korzystasz z windows store core zresztą sam sie wybierz masz opiszane jezeli chcesz uzyc ale polecam odmuli kompa

oczywiscie w ustawieniach windowsa w ustawienia prywatności ma być wszystko powylaczane

innych trybów nie polecam znaczy jak jesteś zawansowany to ok

Tryb CORE - mało blokowane, usunięta telemetria oraz podstawowe szpiegi w systemie. Brak blokowania hosts
Tryb ADV - niezalecany dla posiadaczy legalnej wersji (brak możliwości korzystania z sklepu Windows / kafle / APPS /  Xbox etc. Mocne blokowanie w pliku hosts + Firewall + Route.

UgoFantozzi likes this

Być może to głupie pytanie ale czy to narzędzie WinAero Tweaker należy użyć zaraz po zainstalowaniu systemu czy można w dowolnym momencie???

29 minut temu, BobSley napisał:

Być może to głupie pytanie ale czy to narzędzie WinAero Tweaker należy użyć zaraz po zainstalowaniu systemu czy można w dowolnym momencie???

Można w dowolnym - pomyśl, nikt by nie wydał i nie rozwijał programu jednorazowego użytku (no, chyba, że jakiś maniak)

Panowie głupie pytanie... Zainstalowałem ten system ale dziewczynie nie odpowiada i chce bym jej wgrał stary oryginalny win10... jak to mam zrobić?  Bo po uruchomieniu zaawansowanym mam tylko opcje wyłącz komputer :/

7 godzin temu, tazzinun napisał:

Panowie głupie pytanie... Zainstalowałem ten system ale dziewczynie nie odpowiada i chce bym jej wgrał stary oryginalny win10... jak to mam zrobić?  Bo po uruchomieniu zaawansowanym mam tylko opcje wyłącz komputer :/

Ściągnij że stron Microsoft Windows 10 do zainstalowania 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tazzinun likes this

@srom-otnik

Mam problem, nie działa mi Aplikacja Dragon Center, czy ktoś ma podobne problemy?

Apropo panelu Nvidi, problem nie leży w Windowsie od Sromotnika a w sterownikach, nVidia coś kopała i nie wgrywa się razem ze sterami, odpalcie sobie na stronie nvidii wyszukiwanie starszych wersji sterowników, i ściągnijcie z tamtej listy te najnowsze niby to są stare ale takie same jak wydane nowe i o dziwo panel działa, mam nadzieję że to jakoś jasno wytłumaczyłem :)

Natomiast bardzo bym prosił autora lub kogokolwiek o informację czy działa komuś program Dragon Center, jest dla mnie niezbędny do regulacji obrotów wentylatorow w kompie, oświetlenia RGB itp... :( poza tym nie ma się do czego przyczepić, najszybszy Windows na tym forum :)

Oczywiście dodam że wszystko robię po domyślnych ustawieniach optymalizatora oraz wersja pro. 

3 godziny temu, jesa napisał:

Witam co zostało usunięte/wyłączone  w wersji full i czy ten system nadaje się do gier

Gralem na wersji full w gear of war 5, anno 1800, oraz metro exodus, tittan fal 2. Co wycięto masz na stronie 

3 minuty temu, kaminskigdynia napisał:

Gralem na wersji full w gear of war 5, anno 1800, oraz metro exodus, tittan fal 2. Co wycięto masz na stronie 

Win JG10 x64 - 1909

Home & Pro

28.01.2020

I. Dodano:
Wszystkie poprawki do końca 2019r., Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, WinaeroTweaker, wsparcie dla obcych kompozycji graficznych, Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie oraz tryb pracy na dyskach SSD. Ponadto uaktywniono DirectPlay oraz wszystkie pakiety FrameWork.

II. Usunięto (Lite)

- aplikacje ModernUI - pozostał XBOX i Sklep;

- "łatwy transfer";

- Defender, SmartScreen;

- geolokacja;

- Windows Mail;
- język naturalny, języki, większość układów klawiatur;

- pomoc;

- tablet;

- centrum powitalne i centrum akcji;

- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- Windows Media Center;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- klawiatura ekranowa;

- index wydajności;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny,

- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania.

III. Instalacja:

Nagraj obraz na DVD z minimalną prędkością lub na pendriva. UWAGA! - brak możliwości instalacji z poziomu działającego systemu oraz brak możliwości aktualizacji istniejącego.

Sugeruję instalację bez dostępu do Internetu - wtedy można utworzyć konto lokalne,

następnie na etapie kreatora wstępnej konfiguracji udzielać odpowiedzi "NIE" - dzięki temu ograniczymy telemetrię.

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie (jeśli jakaś funkcja w Lite nie działa - należy wybrać wersję Full, w której działa WSZYSTKO!):

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. System można aktualizować (Lite pobierze i zainstaluje tylko sterowniki) oraz pobierać aplikacje ze Sklepu. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.
Po zainstalowaniu aktualizacji, proces usuwania kopii poprawek z magazynu WinSxS może trwać zależnie od sprzętu 10 - 15 minut, nie wolno go przerywać, nawet jak wskaźnik postępu zatrzyma się na dłuższą chwilę! CIERPLIWOŚĆ w tym przypadku się opłaca... Kolejne czyszczenia przebiegają znacznie szybciej. System można dodatkowo skompresować i zyskać około 2GB miejsca na dysku - w folderze TUNING jest odpowiedni skrypt.

WERSJA LITE MA POZOSTAWIONĄ MOŻLIWOŚĆ POBIERANIA TYLKO STEROWNIKÓW PRZEZ WINDOWS UPDATE (Optymalizator Usług - usługi domyślne).

3. Za problem ze znalezieniem udostępnionego dysku sieciowego odpowiada stary protokół SMB1, należy aktywować w PowerShell'u nowsze wersje wg poradnika: https://docs.microsoft.com/pl-pl/windows-server/storage/file-server/troubleshoot/detect-enable-and-disable-smbv1-v2-v3

4. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

5. System nieaktywowany - należy podać swój                             

nie widzę opisu full co zostało wyłaczone usuniete

UgoFantozzi likes this

przesiadłem się na wersje sromotnika ze starej 1709 mam pytanko czy da się gdzieś w systemie włączyć / przywrócić to czego mi z 1709 brakuje a mianowicie żeby gry w trybie fullscreen window zachowywały się jak na fullscreen? aktualnie po przesiadce fullscreen window limituje moje fps do ilości odświeżania monitora - gdy przechodzę na fullscreen fpsy idą w górę. A każdy, kto ceni sobie prywatność powinien sprawdzić ten system :)

W żadnej wersji W10 nie jest usunięta, tylko częściowo wyłączona. Usunięta jest w każdym z systemów JG7 i JG8.1

W TUNING są 2 najlepsze (moim skromnym zdaniem) narzędzia antytelemetryczne. Kto chce używać W10 - obojętnie w jakiejkolwiek wersji, w tym czystej prosto od M$, powinien sięgnąć po takie zabezpieczenia.

nudzija likes this