Jump to content

Recommended Posts

instalacja szybka i banalna. stacjonarka. teraz to tylko dożywocie z tym czymś :g:. a tak na poważnie - kaszalot działa, to chyba najlepsze co można powiedzieć o win*10*...  mało ramu ciągnie na start i po instalacji sterów, jestem pod wrażeniem obróbki. a testowałem ostatnio z 15 różnych modów. bolesna przesiadka z win7 na kaszalota. dzięki za twój czas. pzdr

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

1 godzinę temu, warzywo9 napisał:

instalacja szybka i banalna. stacjonarka. teraz to tylko dożywocie z tym czymś :g:. a tak na poważnie - kaszalot działa, to chyba najlepsze co można powiedzieć o win*10*...  mało ramu ciągnie na start i po instalacji sterów, jestem pod wrażeniem obróbki. a testowałem ostatnio z 15 różnych modów. bolesna przesiadka z win7 na kaszalota. dzięki za twój czas. pzdr

To miło. A z ciekawości - co to za skórka? Podeślesz? wrzuciłbym bo do systemu dla wszystkich. 

warzywo9 likes this

System rakieta, pliki system ważą 7,62 GB , 45-50 procesów, nvidia panel hula idealnie...... prócz Samsunga Magican działa 99,9 programów........ polecam z czystym sercem....... photoshop i premierka śmiga, rendering bardzo stabilnie..........

Polecam programik: Icaros do wszystkich typów plików gdy problem z podglądem i wyszukiwarkę : wyszukaj wszystko, oraz fast stone viewer do zdjęć i fast stone capture do zżutów ekranu ........oraz cam i clibgrab do zgrywania muzyki w mp3 z youtube i filmów..... 

W dniu 25.07.2020 o 07:22, nazer84 napisał:

Sromotnik, ponowie pytanie czy do prawokliku i zakładki narzędzia można dodawać skróty do swoich aplikacji? jeśli tak to jak to zrobić?

Najprościej przez Windows Aero Tweaker - masz go w menu Narzędzia, ale pewnie zakończy się to u Ciebie zabawą z rejestrem, więc tu masz poradnik:

U mnie konkretnie edytujesz klucze w ścieżkach:

HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Apps i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CommandStore\shell\

A tu najlepsza apka umożliwiająca wszelaką zabawę z menu kontekstowym:

JanKo6 likes this
W dniu 20.12.2019 o 19:41, srom-otnik napisał:

Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

Co to znaczy?

Witam serdecznie Autora, na wstępie chciałem powiedzieć że systemy JG znam od dawna bo jako nastolatek testowałem na okrągło nowe mody i to były czasy Windows XP i serwer 2003, kiedy to modyfikacje wrzucałeś jeszcze na niegdyś konkurencyjne forum windowsMX ale od bardzo dawna już się w to nie bawiłem bo nie czułem potrzeby. Jednak teraz znów jak na obecne czasy posiadam leciwy sprzęt I5-2400, 8GB RAM DDR3, GTX 660, postanowiłem poszperać i trafiłem na Twoje modyfikację. Powiem krótko - petarda jak zawsze, wiem że W10 już tak z modami łatwo nie jest ale i tak zrobiłeś robotę. Obecna stacjonarka służy mi tylko do sporadycznych gierek CS GO/FIFA/GTA 5 i taki lekki system działa wyśmienicie. Póki co wszystko śmiga jak należy, musiałem tylko doinstalować pakiet Visual C++ żeby origin w pełni działał. Świetna robota, dzięki :)

srom-otnik likes this

Witam @srom-otnik i obecnych.

Wersja Pro Lite (kompilacja 18363.900):

1. Jak dla mnie jest rewelacyjnie, to co trzeba jest już powyłączane (zawsze latałem i wyłączałem ręcznie, aplikacje działające w tle, telemetria, defendery srery itp.).

2. Co dla mnie ważne, wyszukiwanie plików i folderów na literę (w prawym górnym rogu okna "Przeszukaj komputer" działa bez zarzutu (w poprzednich modach u mnie okno było nieaktywne). 

3. Znikoma ilość procesów w tle.

4. Sterowniki pobrał bezproblemowo (trochę starszą wersję Nvidia 341.74, ale to nie problem zaktualizować ręcznie do wersji 342.01).

5. Brak biblioteki VCRUNTIME140.dll, tak też jak pamiętam było w poprzednich modach, co uniemożliwia odpalenie np. produktów Adobe, ale to też nie problem, wystarczy zainstalować "Microsoft Visual C++ 2015" lub jak kto woli cały pakiet "Microsoft Visual C++ 2005-2008-2010 2012-2013-2019 Redistributable Package" i hula.

6. Według mnie obramowanie okna podczas przeciągania jest irytujące (ja to zawsze wyłączam, w Zaawansowane ustawienia systemu - Zaawansowane - Wydajność -  Efekty wizualne,  poprzez zaznaczenie "Pokazuj zawartość okna podczas przeciągania")

7. Po instalacji system zajmuje 10GB (wiadomo powycinane zbędne badziewie).

Podsumowując - system działa stabilnie i jak dla mnie bardzo szybko, na daną chwilę nie widzę jakiś ważnych problemów.

Dziękuję @srom-otnik - moim zdaniem postarałeś się, życzę cierpliwości i sukcesów na przyszłość.

Pozdrawiam.

srom-otnik likes this

Witam. 

Chciałbym poinformować o problemie związanym z systemem zainstalowanym u mnie. Płyta MSI , Intel i3, 8Gb RAM , GTX 1050 , wer. Proffesional

mianowicie wygląda to tak że podczas pracy komputera (nie dzieje się to dziennie) wyskakuje niebieski ekran z komunikatem:[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]a System instalowałem jakieś półtora miesiąca temu i denerwowało mnie to ale nie rezygnowałem z niego ponieważ jest świetny. Myśląc że poprzednio podczas instalacji coś poszło nie tak, postanowiłem  (trzy dni temu) pobrać i ponownie zainstalować system. Podczas zamiany Ikon zawiesił się, po ponownym uruchomieniu wszystko było OK. Ale w trzydniowym okresie, podczas pracy komputera miałem znowu dwa razy niebieski ekran. Po resecie PC nie potrafi załadować systemu, jedynie pomaga całkowite wyłączenie zasilania. Wtenczas czarny ekran z wyborem F1- ustawienie bios albo F2- kontynuuj.

Ja wybieram F2 i system ponownie się ładuje.

Pozdrawiam.

Chyba mapy i lokalizacja nie sa usuniete tylko wylaczone wiec jak je wlaczysz to pewnie tak, ale to moze niechbsie autor wypowie.
Ja mam z kolei inne pytanie, czy jesli wykupie ktorys z tych programow, lub moze ktory jest najlepszy, to czy po formacie dysku, zmianie w bios mac adrsu, s/n bedzie mozna namierzyc kogos kto skradnie/znajdzie laptopa?
Podobne te zapisuja cos w biosie, i nawet po formacie ssd bedzie mozna namierzyc zlodziejaszka.
Mysle o takich programach:

ComputraceComplete (50 dolarów rocznie)

PC PhoneHome (30 dolarów rocznie)

Inspice Trace (30 dolarów rocznie)

Laptop Tracker (40 dolarów rocznie)

zTrace Gold (50 dolarów rocznie)

Czy to lipa? Ma ktos wiedze, lub zna sie na biosie, czy faktycznie pomimo zmiany mac adresu, s/n w bios mozna jeszcze odzyskac kompa? Moze po numerze karty  lub modemu 3G? podczas polaczenia z wifi lub po 3G?

Zastanawiam sie poniewaz czesto jezdze po europie i roznie to bywa, szczegolnie wlochy i francja....

Dziekuje,
M

Witam .

Kolego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] W tym oknie czekałem gdzieś ok 5 min. i ciągle było 0% więc robiłem i robię nadal za każdym razem na zasilaczu OFF a potem okienko biosu F2 kontynuuj i w ten sposób za każdym razem system załaduje się, ale gdybym zrobił tylko reset bez wyłączenia zasilania to system nie ładuje się, jest tylko czarnu ekran. 

Nie wiem, może jestem zbyt niecierpliwy żeby poczekać na 100% . Jakoś do tej bolączki przywykłem.  

1 minutę temu, megabajtj23 napisał:

Witam .

Kolego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] W tym oknie czekałem gdzieś ok 5 min. i ciągle było 0% więc robiłem i robię nadal za każdym razem na zasilaczu OFF a potem okienko biosu F2 kontynuuj i w ten sposób za każdym razem system załaduje się, ale gdybym zrobił tylko reset bez wyłączenia zasilania to system nie ładuje się, jest tylko czarnu ekran. 

Nie wiem, może jestem zbyt niecierpliwy żeby poczekać na 100% . Jakoś do tej bolączki przywykłem ale teraz jak znowu się pojawi to zaczekam dłużej. 

Generalnie obecnie na komputerze osobistym (PC) testuję wersję W10 (1809) Lite LTSC x64 autora tematu, dodatkowo powyłączałem jeszcze parę rzeczy oraz dograłem usługę TimerResolution - póki co rewelacja :)

Jednakże interesuje mnie fakt czy ktoś sprawdzał jak przedstawia się użycie baterii w laptopie oryginał (czysty system W10 od MS) vs przeróbka JG10 Lite x64 1909?

Jestem ciekaw jak bardzo szpiegowskie usługi MS wpływają na długość działania na baterii i czy generalnie jest pod tym względem gra warta świeczki w instalowaniu tego systemu?