Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

Mam problem gdyż chce *aktywować system magiczną komendą "slmgr.vbs /ipk" i mi wyskakuje takie cuś :/

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Już naprawiłem :) 

jak dodać efekt przezroczystośći w tym Win.  

oraz MAM BŁĄD  nie można włączyć z paska żadnego  programu

obraz.png.9c10a5296f53cc21222c62333b6298e8.png

użyj rufusa

ALE nie polecam tego  Systemu okrojony z błędami

może lepiej zainstaluj od ADMINA  tej stronki

14 godzin temu, ScarabParamit napisał:

A link to z pierwszego Posta czy ze strony 6 "Test2" ?

Czytaj dokładnie, na pierwszej stronie jest data 28.01,2020, na stronie 6 moszer wstawił linki 05.01.2020. Wnioski wyciągnij sam.

W dniu 29.04.2020 o 10:39, michaelred napisał:

Ktos wie dlaczego instalka sie nie odpala kiedy wrzucilem ja na pendrive przez multibootusb?

Odpala się bez problemów. MultiBootUSB - 9.20. Nawet jak obraz załadowany na usb z linuxa.

Program zajefajny, rufus do kosza. :)

Załadowałem 5 obrazów -wszystkie uruchamiają się perfekcyjnie.

I menu wyboru po boocie usb.

Zainstalowałem wczoraj wersję home lite i ogólnie mi się podoba.

Mogę potwierdzić, że nawet office 365 instaluje się bez problemu i to nawet bez włączania usług domyślnych.

Co na pewno nie działa to FaceID  i tego akurat trochę szkoda, ale nie wiem czy mi się zechce instalować wersję full.

Uźywałem dotąd dwóch aplikacji z Microsoft store (Skype i MrRemote) i one się nie chcą instalować (z błędem 0x800706D9), ale spróbuję jeszcze na usługach domyślnych.

Mam natomiast pytanie: za cholerę nie mogę zmienić koloru napisów w pasku zadań. Czyli mam czarny zegar i napisy w zminimalizowanych aplikacjach, a chciałbym, żeby to było białe. Próbowałem przez Ustawienia --> Personalizacja i szukałem w Aero tweaker, ale nie mogę tego znaleźć

Mogę potwierdzić, że instalacje z MS store, a także FaceID działa na usługach domyślnych. Gdyby udało się ustalić jakich usług używa Windows Hello, to możnaby dodać dodatkową opcję w optymalizatorze.

Edited by robin

Witam. Czy w wersji lite pro to co na zdjęciu to normalne czy przez okrojenie systemu ten skan nie będzie nigdy poprawny?[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udało mi się ustalić, że to funkcja "czyszczenie" wygasza usługę odpowiedzialną za logowanie twarzą, ale nie mogę znaleźć pliku, który za tą funkcję odpowiada

Czy  @srom-otnik podzieliłby się tu lub na priv lokacją tego pliku, żebym mógł na własny użytek przejrzeć usługi, które są wygaszane i dokonać modyfikacji w takim zakresie, aby logowanie twarzą działało zawsze? Oczywiście, jeśli uda mi się to zmodyfikować, chętnie podzielę się z Tobą efektem jeśli chciałbyś to wdrożyć w następnej wersji.

Zmartwię Cię, czyszczenie nie wygasza żadnej usługi w W10

Wyjątkowo to robię i na priv wysłałem

Z tego co pamiętam, chyba wywaliłem w Lite usługę biometryczną - wtedy by to tłumaczyło takie efekty.

Siemka usunąłem sobie Folder Tuning, szukam ciekawych Ciemnych kompozycji ze zmianą ikonek, Macie jakieś fajne źródła?

@srom-otnik czy masz opinię na temat menadżerów pakietów takich jak np. chocolatey? Może warto byłoby dodać coś takiego? Ja co prawda nie wiem na ile chocolatey utrzymuje porządek, ale jest dość wygodny.

Oprócz tego, ja np doinstalowałem sobie clink. Jest to małe narzędzie, które dodaje do cmd.exe m.in historię wpisywanych komend, tak jak w bashu i innych linuksowych powłokach. To mi się też wydaje ciekawe i przydatne.

Cześć, mam problem z menu kontekstowym. Nie mogę wejść ani w dodane przez Ciebie narzędzia ani w opcje zasilania.

Menu, po najechaniu dalej się nie rozwija. Masz na to jakiś pomysł?

1 godzinę temu, Silento napisał:

Cześć, mam problem z menu kontekstowym. Nie mogę wejść ani w dodane przez Ciebie narzędzia ani w opcje zasilania.

Menu, po najechaniu dalej się nie rozwija. Masz na to jakiś pomysł?

Masz na priv

W dniu 15.05.2020 o 00:56, srom-otnik napisał:

Masz na priv

To jeszcze jeden problem, jak mogę przywrócić Zarządzanie Dyskami? Nigdzie w Panelu Sterowania Tego nie widzę, a nie dodało mi Litery Dysku i Windows go nie widzi :( Nie wiem jakim innym sposobem to zrobić.?

53 minuty temu, Warson napisał:

To jeszcze jeden problem, jak mogę przywrócić Zarządzanie Dyskami? Nigdzie w Panelu Sterowania Tego nie widzę, a nie dodało mi Litery Dysku i Windows go nie widzi :( Nie wiem jakim innym sposobem to zrobić.?

Optymalizator usług na domyślne ustawienia i zarządzanie dyskami powinno działać. A co do nowego niewykrytego dysku - usuń/odinstaluj w Menedżer Urządzeń zainstalowany kontroler IDE/ATA ATAPI i zrestartuj komp.

18 godzin temu, Franc napisał:

Optymalizator usług na domyślne ustawienia i zarządzanie dyskami powinno działać. A co do nowego niewykrytego dysku - usuń/odinstaluj w Menedżer Urządzeń zainstalowany kontroler IDE/ATA ATAPI i zrestartuj komp.

Po pierwsze, przywrócenie Ustawień domyslnych nie pomogło, w ogóle w Panelu Sterowania nie ma "Zarządzanie Systemem".

Druga opcja również nie zdała egzaminu. Zawsze tak robiłem na innych windowsach a tutaj nadzywczajnie z panelu sterownia nie mogę dodać nowej litery dysku przez co Windows Nie wykrywa go...

Edit:

Poradziłem Sobie inaczej, z poziomu Instalacji Windowsa sobie to zrobiłem.