Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

Sromotnik czekamy na 10 ultra lite, by ważył 3-5 gb i działał na wydajność full w adobe premiere i photoshopie pod montarz video , wygląd jak zawsze z windowsa 7 bo jesteś nr w tym na tym forum...... 

Czy masz w planach ?

@profilm34 - co jeszcze chcesz dodatkowo wycinać z wersji LITE? Co można było wyciąć bez straty funkcjonalności to autor już to usunął. Jak marzysz o czymś więcej - NTLite i tnij co chcesz - droga wolna i pełne pole do testów. 

Poza tym jakbyś tematy Sromotnika przeczytał, to byś wiedział, że dodatkowej wersji Ultra Lite nie będzie. 

W dniu 7.03.2020 o 20:16, kold11 napisał:

Mam prośbę o pomoc, bo moje wkurw.... sięga zenitu. Przeszukałem wątek i nie widzę rozwiązania mojego problemu :(

Zainstalowana wersja Pro full.

Próbuję wyłączyć podpisywanie sterowników, bo chce zainstalować sterowniki Dolby Atmos.

Skrypt z katalogu tuning najpierw nie działał - wywalał błąd:

bcdedit -set TESTSIGNING ON

An error has occurred setting the element data.

Wartość jest chroniona przez zasadę bezpiecznego rozruchu i nie można jej zmienić ani usunąć.

Wyłączyłem secure boot w bios i polecenie dało się uruchomić.

Po restarcie winda jest w trybie testu ale dalej nie mogę zaktualizować sterowników, ciągle mam komunikat:

Plik INF, pochodzący z innego źródła, nie zawiera podpisu cyfrowego.

Żaden z poniższych sposobów nie działa :(

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Spróbuj tych komend mi pomogły

1.bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS
2.bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS-eac_launcher

2020-03 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 1909 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4540673) — błąd 0x80073701 - ktos cos?

Co zrobić, żeby dolny pasek nie był 100% przezroczysty? Klikam co popadnie a i tak nie zmienia się, wolałbym jakiś jednolity kolor np niebieski :p 

1 minutę temu, fax2000 napisał:

Co zrobić, żeby dolny pasek nie był 100% przezroczysty? Klikam co popadnie a i tak nie zmienia się, wolałbym jakiś jednolity kolor np niebieski :p 

Użyj  StartIsBack jest zainstalowany z Windowsem10.

fax2000 likes this

A w ilu procesach oscylujecie? Ja tak mało się znam i mam 115, nie wiem co mogę wyłączyć, a zależy mi np żeby Xbox działał i kilka apek z Microsoftu 

42 minuty temu, fax2000 napisał:

A w ilu procesach oscylujecie? Ja tak mało się znam i mam 115, nie wiem co mogę wyłączyć, a zależy mi np żeby Xbox działał i kilka apek z Microsoftu 

Zależy od tego, ile dodatkowych programów, gier masz zainstalowane w systemie, ile z nich wrzuca coś do autostartu lub harmonogramu zadań. Przykładowo oprogramowanie nVidii wrzuca dodatkowo 10 procesów, które można wyłączyć - jak np. nie potrzebujesz geForce Experience itp. Podobnie jest z pozostałym zainstalowanym softem.

Co do wyłączenia zbędnych procesów - odpalasz Autoruns i wyłączasz Twoim zdaniem zbędne procesy w zakładkach Logon, Scheduled Tasks i Services (zawsze możesz włączyć jak coś Ci będzie jednak potrzebne), co do wyłączania zbędnych usług systemowych - poszukaj na forum, było to już opisywane.  

fax2000 likes this

2020-03 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 1909 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4540673) — błąd 0x80073701 - ktos cos?

Ustaw optymalizator uslug domyslnie i daj znać czy zadziałało. Bo sam jestem ciekaw czy zadziała.

Wysłane z mojego MEIZU M6 przy użyciu Tapatalka

Ciekawostka... google chrome w menager zadań pokazuje 12 procesów....jak kilka usune i odpalam 10 kart i wiecej to nie rosną procesy...dziwne.....

15 godzin temu, srom-otnik napisał:

1909 powinien zostać na max 50-60 procesach. Jak ktoś ma więcej to - słabo o nim świadczy... FATALNA optymalizacja, nie czytacie instrukcji, nie myślicie, itp...

nie chcę się kłócić ale po instalacji wszystkich sterowników u mnie jest nie możliwe mieć 50-60 procesów... mimo wyłączenia wszystkiego z autostartu i kilku innych rzeczy w autoruns...

Wygląda na to że znalazłem bug. Mam problem z automatycznym przełączaniem na słuchawki. Po ich podłączeniu pokazuje się komunikat ale dźwięk dalej leci przez głośniki. Dopiero gdy w Realtek Audio Console rozdzielę wyjścia dźwięku i scalę ponownie to dźwięk idzie przez słuchawki. Ten sam problem jest z mikrofonem. Płyta główna to Asus Prime X470-PRO. Układ dźwiękowy to Realtek S1220A.

Dałem w optymalizacji że nie będę używał wifi, potem zoptymalizowałem, że będę i za cholerę nie mogę włączyć hotspota (wcześniej działał). Wyświetla "Nie można skonfigurować hotspotu mobilnego". Jak to naprawić? 

Sterowniki się zaskakująco ładnie same zaktualizowały (jestem pod wrażeniem).
Ale co zrobić z "ważną aktualizacją" (wersja lite)?
Czy to tylko kolejne wersje sterów (wg. menadżera jest wszystko zainstalowane), czy jakaś aktualizacja, który uszkodzi modyfikowany system (ale to nie powinno mieć miejsca)?
Narazie zablokowałem i czekam na odpowiedź.

Aktualizacja nie zainstaluje się, pomimo, że system będzie tego próbował. 

Po zaktualizowaniu sterowników przez Windows Update, należy wyłączyć w optymalizatorze usług działanie WU, następnie wykonać czyszczenie z menu prawokliku

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

Aktualizacja nie zainstaluje się, pomimo, że system będzie tego próbował. 

Po zaktualizowaniu sterowników przez Windows Update, należy wyłączyć w optymalizatorze usług działanie WU, następnie wykonać czyszczenie z menu prawokliku

Potrafisz pomóc ?