Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

17 minut temu, srom-otnik napisał:

HAHAHAHA, macie Swoją ukochaną Zdychę:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I na dodatek spierdzielili na pożegnanie Win7. Horror!

Dział M$ odpowiedzialny za aktualizację powinno się wysłać na przymusowy urlop, do odwołania

Systemy są obecnie tak skomplikowane, że problemy nie muszą być poprzedzone konkretnymi błędami (technicznymi/ludzkimi), czyli problem wynika ze skomplikowania, a nie ze zaniechań, błędów itd. Po prostu następują pewnego typu kolizje, których nie da się przewidzieć/ogarnąć. Podobnie jest z modyfikacjami OS, nie da się przewidzieć wszystkiego, wyłącza się jakąś usługę i okazuje, ze po drugiej stronie "galaktyki" nie działa jakiś przycisk, który w sumie przydałby się i mógłby działać :)

Tylko po co się tak spieszą z aktualizacjami? I na dodatek nie można z nich zrezygnować (a przynajmniej większość użytkowników nie wie jak zablokować WU). Obecnie użytkownicy systemów MS, a przede wszystkim Win10 są królikami doświadczalnymi - MS za nic nie odpowiada, Windows to usługa, a użytkownik nie ma nic do gadania - może tylko ponarzekać w sieci, a korporacja i tak ma go głęboko gdzieś.

Zwykli użytkownicy mają tylko iluzoryczny wybór  - korzystać z wingrozy lub przejść na Linuksa (co w rzeczywistości nie jest wyborem dla "niewolników" przyzwyczajeń). 

NiedzielnyMacio likes this

witam do autora 

Zainstalowałem wersje Pro 1909 i mam problem otóż podłączając dysk zew. usb  w eksploratorze usb widnieje jako 

image.png.583d3cd396c4f8ec28e9aede777bec16.png

za to w totalcomander widzie i pracuje na wszystkich plikach dlaczego tak jest ?

pozdrawiam

Udało mi się zainstalować W7 na AMD + NVMe. Za dużo niespodzianek jest na W10.

Sama modyfikacja ekstra klasa.

Tu mam pytanie, jest na forum jakaś modyfikacja W10 skupiająca się tylko na telemetrii i WU? Bez wycinania wszystkiego, co możliwe (zacna sztuka, ale szukam półśrodka).

23 minuty temu, W1N napisał:

Tu mam pytanie, jest na forum jakaś modyfikacja W10 skupiająca się tylko na telemetrii i WU? Bez wycinania wszystkiego, co możliwe (zacna sztuka, ale szukam półśrodka).

Jesteś w dobrym temacie - obraz z pierwszego postu zawiera również wersję full - chyba o taki "półśrodek" Ci chodzi

Korzystam z wersji Lite. Czy jest możliwość przywrócenia usługi "przywracanie systemu"? Jestem w trakcie testowania sprzętu i oprogramowania - dana funkcja na "gwałt" potrzebna ;-) a nie chcę przeinstalowywać systemu.

33 minuty temu, Franc napisał:

Jesteś w dobrym temacie - obraz z pierwszego postu zawiera również wersję full - chyba o taki "półśrodek" Ci chodzi

Po-testuje w wolnej chwili na wirtualce. Dzięki społeczności. Pozdro.

18 minut temu, bartstor napisał:

Korzystam z wersji Lite. Czy jest możliwość przywrócenia usługi "przywracanie systemu"? Jestem w trakcie testowania sprzętu i oprogramowania - dana funkcja na "gwałt" potrzebna ;-) a nie chcę przeinstalowywać systemu.

Kolejny, który najpierw instaluje, a dopiero później czyta co usunięte :OI - niestety, czeka cię użycie zewnętrznego oprogramowania do kopii zapasowych np. Acronis True Image lub reinstall systemu  (chociaż jak już jesteś w trakcie testowania, to raczej ta druga opcja)

adonx likes this

5 minut temu, Franc napisał:

Kolejny, który najpierw instaluje, a dopiero później czyta co usunięte :OI

W trakcie decyzji o instalacji w ogóle nie była mi potrzebna.... kolejny.... :OI A na chwilę obecną kolega prosił mnie o wyszukiwanie konfliktów karty muzycznej na USB z kilkoma wersjami oprogramowania :-P

Więc zostaje mój ulubiony AOMEI Backupper ;-)

Witam . czy mogli byście sprawdzić u siebie czy działa wam Dism++ ?
Od dłuższego czasu po kliknięciu skanuj  wyskakuje mi błąd jak na zdjęciu.

Dzieje się tak na dwóch komputerach.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wcześniej Dism++ pięknie wykrywał poprawki i je pobierał. Od kilku aktualizacji już jest ten problem. Ale to na wszystkich systemach - na 7, 8.1, 10. Dism++ nadaje się świetnie do czyszczenia systemu i różnych ustawień, do updatowania - już nie

Wcześniej Dism++ pięknie wykrywał poprawki i je pobierał. Od kilku aktualizacji już jest ten problem. Ale to na wszystkich systemach - na 7, 8.1, 10. Dism++ nadaje się świetnie do czyszczenia systemu i różnych ustawień, do updatowania - już nie
Dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

W pełnej wersji okazjonalnie występuje błąd podczas instalacji (domyślne ustawienia), np podczas instalowania blendera czy niektórych gier. Pomaga wtedy uruchomienie instalatora z poziomu wierszu polecenia z uprawnieniami. Poza tym wszystko pięknie śmiga

Próbowałem zainstalować simplewall zaraz po instalacji systemu. Od tego momentu co chwilę zaczęło wyskakiwać takie oto okienko:

2020-02-20_093451.png.d551517d8406c1ea8e9f3f265fb9b907.png

Simplewall się zainstalował, jednak nie mozna ustawić go do uruchamiania razem ze startem systemu. Zamiast "dopisać" go do autostartu windows pokazuje  to okno. Restart nie pomaga. 

Wersja full i lite tak samo.

Używam tej zapory - w ostatniej wersji wprowadzono sprawdzanie tej biblioteki (po co - nie wiem, w wersji 3.0.9 tego nie było), wystarczy użyć programiku OldNewExplorer do przywrócenia oryginalnej biblioteki (a przy okazji pełnej wstążki) - okienko błędu zniknie lub używać simplewall wersji 3.0.9

Start razem z systemem można ustawić w opcjach programu -   Plik - Ustawienia - Ogólne - Uruchamiaj program podczas inicjacji systemu (taki zamysł autora programu, użytkownik sam decyduje kiedy zapora ma startować)

TomHard likes this

Witam społeczności, powiedzcie mi jak wiecie jaki plik usunąć z pliku ISO aby nie było Windows update, bo samo mi się włącza mimo wyłączenia, i szwagier sam sobie włączył i szlak trafił wszystkie optymalizację. 

44 minuty temu, kaminskigdynia napisał:

Witam społeczności, powiedzcie mi jak wiecie jaki plik usunąć z pliku ISO aby nie było Windows update, bo samo mi się włącza mimo wyłączenia, i szwagier sam sobie włączył i szlak trafił wszystkie optymalizację. 

Zamiast grzebać w iso użyj tego programu do blokowania WU [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pytanie głównie ( lecz nie tylko) do użytkownika 'Franc' ponieważ on używa zapory simplewall.

Czy instalując simplewall należy wcześniej zablokować/wyłączyć całkowicie usługę windows firewall ?

Według informacji podanej w linku: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

na końcu artykułu (w zielonym prostokącie) mamy taką informację: 

"Wymagane jest wyłączenie zapory systemu Windows.
Czy jest to kompatybilne z Windows Firewall? Tak. Instalacja programu i konfiguracja własnej platformy do filtrowania WFP (ang. Windows Filtering Platform) nie zmienia żadnej konfiguracji zapory systemu Windows, ale filtry zapory systemu mają wysoki priorytet i są przetwarzane w pierwszej kolejności, dlatego trzeba wyłączyć zaporę systemu Windows."

Jeśli tak, to jak to skutecznie zrobić w tej wersji systemu? 

I kiedy - przed instalacją simplewall, czy można po.

Najlepiej zaraz po instalacji włączyć filtrowanie - jeden "klik" i gotowe, simplewall wyłącza wbudowaną zaporę windows i korzysta ze swoich filtrów (przycisk włącz/wyłącz filtrowanie) , wcześniej przed instalacją nie musisz nic robić, simplewall wszystko wykona za Ciebie 

Podsumowując - po instalacji włączasz filtry oraz opcję start z systemem

TomHard likes this

W dniu 20.02.2020 o 20:19, Crazy36 napisał:

Zamiast grzebać w iso użyj tego programu do blokowania WU [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A czy aktualizacje WU czasem nie powinny być domyślnie w tym systemie wyłączone? Nie pamiętam w którym poście/temacie ale Sromotnik coś wspominał o tym że WU domyślnie blokuje w każdym swoim modzie.