Jump to content

Recommended Posts

42 minuty temu, fax2000 napisał:

A w ilu procesach oscylujecie? Ja tak mało się znam i mam 115, nie wiem co mogę wyłączyć, a zależy mi np żeby Xbox działał i kilka apek z Microsoftu 

Zależy od tego, ile dodatkowych programów, gier masz zainstalowane w systemie, ile z nich wrzuca coś do autostartu lub harmonogramu zadań. Przykładowo oprogramowanie nVidii wrzuca dodatkowo 10 procesów, które można wyłączyć - jak np. nie potrzebujesz geForce Experience itp. Podobnie jest z pozostałym zainstalowanym softem.

Co do wyłączenia zbędnych procesów - odpalasz Autoruns i wyłączasz Twoim zdaniem zbędne procesy w zakładkach Logon, Scheduled Tasks i Services (zawsze możesz włączyć jak coś Ci będzie jednak potrzebne), co do wyłączania zbędnych usług systemowych - poszukaj na forum, było to już opisywane.  

fax2000 likes this
2020-03 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 1909 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4540673) — błąd 0x80073701 - ktos cos?

Ustaw optymalizator uslug domyslnie i daj znać czy zadziałało. Bo sam jestem ciekaw czy zadziała.

Wysłane z mojego MEIZU M6 przy użyciu Tapatalka

15 godzin temu, srom-otnik napisał:

1909 powinien zostać na max 50-60 procesach. Jak ktoś ma więcej to - słabo o nim świadczy... FATALNA optymalizacja, nie czytacie instrukcji, nie myślicie, itp...

nie chcę się kłócić ale po instalacji wszystkich sterowników u mnie jest nie możliwe mieć 50-60 procesów... mimo wyłączenia wszystkiego z autostartu i kilku innych rzeczy w autoruns...

Wygląda na to że znalazłem bug. Mam problem z automatycznym przełączaniem na słuchawki. Po ich podłączeniu pokazuje się komunikat ale dźwięk dalej leci przez głośniki. Dopiero gdy w Realtek Audio Console rozdzielę wyjścia dźwięku i scalę ponownie to dźwięk idzie przez słuchawki. Ten sam problem jest z mikrofonem. Płyta główna to Asus Prime X470-PRO. Układ dźwiękowy to Realtek S1220A.

Sterowniki się zaskakująco ładnie same zaktualizowały (jestem pod wrażeniem).
Ale co zrobić z "ważną aktualizacją" (wersja lite)?
Czy to tylko kolejne wersje sterów (wg. menadżera jest wszystko zainstalowane), czy jakaś aktualizacja, który uszkodzi modyfikowany system (ale to nie powinno mieć miejsca)?
Narazie zablokowałem i czekam na odpowiedź.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

Aktualizacja nie zainstaluje się, pomimo, że system będzie tego próbował. 

Po zaktualizowaniu sterowników przez Windows Update, należy wyłączyć w optymalizatorze usług działanie WU, następnie wykonać czyszczenie z menu prawokliku

Potrafisz pomóc ?

Pytanie do srom-otnik

przeczytałem wszystkie posty, oraz wszystkie tematy z modyfikacjami sromotnika, ale dalej nie potrafię wybrać pomiędzy 1909, a LTSC. Z moich odczuć LTSC będzie dużo lepszym wyborem, ale proszę cie o odniesienie się do mojego pytania. Posiadam dość mocny laptop HP omen i7 7770HQ 2.8. 16GB ram i będe jeszcze pakował 2TB 970 evo. Laptop będzie służył głównie do tworzenia muzyki, gdzie jest mnóstwo osobnych zainstalowanych wtyczek (niektóre mega wymagające), oraz ogrom GB różnych sampli, które muszą wczytywać się poprzez wtyczki mega szybko, będę wdzięczny za twoją opinie, bo wstrzymyalem się z formatem ponad rok, aż wyjdą twoje mody :D bo mam twojego wczesiejszego moda z 2017 roku i masakra, ani jedej scinki nie było o.O, dlatego SZACUN. Jeszcze pozwole się zapytać o antywirus, jak ty widzisz? z tego co pamiętam, nie lubisz używać antywirusów, bo pisales ze są zbyteczne, ale mogę sie mylić, jeszcze raz dzięki,

pozdrawiam :)

2 godziny temu, BuchuOEM napisał:

Ale optymalizator nie pyta czy wyłączyć aktualizacje itp...

Jak uruchomisz optymalizator to zapyta Ci się, czy chcesz włączyć ustawienia domyślne usług, odpowiadasz NIE i dalsze okna z pytaniami to już Twój wybór - tylko czytaj co jest tam napisane...

1 godzinę temu, alubie napisał:

Pytanie do srom-otnik
przeczytałem wszystkie posty, oraz wszystkie tematy z modyfikacjami sromotnika, ale dalej nie potrafię wybrać pomiędzy 1909, a LTSC. Z moich odczuć LTSC będzie dużo lepszym wyborem, ale proszę cie o odniesienie się do mojego pytania. Posiadam dość mocny laptop HP omen i7 7770HQ 2.8. 16GB ram i będe jeszcze pakował 2TB 970 evo. Laptop będzie służył głównie do tworzenia muzyki, gdzie jest mnóstwo osobnych zainstalowanych wtyczek (niektóre mega wymagające), oraz ogrom GB różnych sampli, które muszą wczytywać się poprzez wtyczki mega szybko, będę wdzięczny za twoją opinie, bo wstrzymyalem się z formatem ponad rok, aż wyjdą twoje mody :D bo mam twojego wczesiejszego moda z 2017 roku i masakra, ani jedej scinki nie było o.O, dlatego SZACUN. Jeszcze pozwole się zapytać o antywirus, jak ty widzisz? z tego co pamiętam, nie lubisz używać antywirusów, bo pisales ze są zbyteczne, ale mogę sie mylić, jeszcze raz dzięki

Spróbowałbym wersji Pro 1909 Lite, jeśli będą problemy to przechodź na wersję Full - obie są w iso. 

Antywirus - używam Kaspersky Free a w pracy 360 Total Security Essential - oba chwalę. W każdym dodaj do wykluczeń folder WINDOWS/System/config

Hej.
Problem rozwiązany oczywiście czyszczenie Dism++ i "Czyszczenie" poraz kolejny zrobiłem.
Ale aktualizacje wyłączone w OOSU10. Teraz mam kłopot bo logowanie do Windy tylko hasłem.
Nie mam możliwości logowania PINem.  Ktoś wie, którą opcję mam ustawić na eneble ???

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]