Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

1 minutę temu, Franc napisał:

Nie aktualizuj systemu ani sterowników przez WU - do sterowników są dedykowane programy, a najlepiej ściągać drivery ze stron producentów. Uruchom Optymalizator Usług i ustaw sobie usługi jakie chcesz mieć włączone (tylko nie wybieraj ustawienia domyślne dla Windows) - powinno wyłączyć WU. Poza tym jest w katalogu Tuning na pulpicie programik O&O ShutUp10 (katalog Telemetria) - nim też można wyłączyć WU. Albo skryptem RemoveSpyAIO pkt.7.

To co polecasz do sterowników? Bo np z strony hp ściągać do omena sterowniki i instalacja to zajmuje wieki nie mają jednego pliku, trzeba każdy z osobna, transfery strasznie wolne, trwa wieki. 

41 minut temu, Franc napisał:

Wypróbuj Snappy Driver Installer - tylko sterowniki do grafiki polecam osobno wcześniej wgrać, przy niektórych kartach czasami są problemy

OK sprawdzę przy następnej i stacji 

Dziękuję 

Witam serdecznie. Pierwsze dziękuje autorowi za prace nad systemem. Używałem Twoich systemów na długo zanim dołączyłem na forum Winclub.

Chciałbym zadać parę pytań i z góry proszę o wyrozumiałość. Trochę bałaganu się zrobiło w komentarzach, a chciałbym się kliku rzeczy dowiedzieć tak po męsku:

1)różnica moda full vs czyścioch?

2)Czy wszystkie wersje Sromotnika maja zablokowane WU ? - tzn nic nie będzie mi się samoistnie aktualizować i instalować ( mam na myśli aktualizacje, sterowniki itd)?

3) Jeżeli cokolwiek jest pozostawione do automatycznych instalacji sterowników, programów, WU... czy można użyć przy tym modzie programu do zblokowania tego?

4)Czy każda wersja ma usuniętą telemetrie itd itp ?

5)Czy jest możliwość doinstalowania defendera ?

36 minut temu, kaminskigdynia napisał:

OK sprawdzę przy następnej i stacji 

Dziękuję 

Ja polecam Driver Booster  w darmowej i PL wersji. Po zainstalowaniu naciskasz dwa razy: skanuj i instaluj i po 10 minutach masz wszystkie najnowsze stery. Testowałem ostatnio na PC i na kilku laptopach i działa super. Oczywiście co jakiś czas namawia do wersji pro ale po instalacji sterów wywal go i tyle.

Rome and eidur like this

Sromtnik dodaj bo czekam ..... testowałem 10 LTSB .....lekka, fajna...klasa..... ale jednak duzo przemawia na 10 PRO lite.... ta sama wydajność i mam klucz sklepowy.... dodasz dzisiaj?

kolego sromotnik, sorry że truje dupkę, powiedz tak w skrócie czym się różni twoja modyfikacja full os standardowego wina? ( lite wiem bo masz ładnie opisane, natomiast full ? )   ?

Dobra sorry, pomroczność jasna, jak byk jest napisane ;-)

25 minut temu, sahipp napisał:

kolego sromotnik, sorry że truje dupkę, powiedz tak w skrócie czym się różni twoja modyfikacja full os standardowego wina? ( lite wiem bo masz ładnie opisane, natomiast full ? )   ?

Pomroczność to mam ja, ale spróbuję...

Win od M$ ma na starcie grubo ponad 100 procesów, u mnie ze 30-40 mniej bez optymalizacji - a wszystko działa!!! Jak to możliwe?? - wiem, powinni mnie buraki zatrudnić! Ponadto są nieobecne w oryginale ustrojstwa, które potrafią jeszcze więcej wycisnąć z tego złoma. Tyle z lotu ptaka

P.S. Czekaj na Final, będzie lada dzień!

1 minutę temu, srom-otnik napisał:

Win od M$ ma na starcie grubo ponad 100 procesów, u mnie ze 30-40 mniej bez optymalizacji - a wszystko działa!!! Jak to możliwe?? - wiem, powinni mnie buraki zatrudnić! Ponadto są nieobecne w oryginale ustrojstwa, które potrafią jeszcze więcej wycisnąć z tego złoma. Tyle z lotu ptaka

A tak wypytując Ciebie dalej, to czym instalujesz i aktualizujesz sterowniki? 

5 minut temu, srom-otnik napisał:

Jeśli można to ja bym miał pytanie kiedy są szansę na najnowsza wersję JG7 HP/PRO x64 2020? Jestem ciekaw jak najnowsze Twoje opcje optymalizacji będą miały wpływ na 7kę. Dla mnie ciągle najlepszy system jaki posiadałem. Tak czy inaczej czekam na obie wersje tą tutaj oraz JG7:good3:.

52 minuty temu, srom-otnik napisał:

....o kurcze dobrze że mówisz bo już właśnie przygotowywałem się do instalacji ;-) Ok czekam w takim razie... Powiedz kolego jedną mi tylko rzecz, czy wszystkie Twoje wersje maja domyślnie zablokowane ustrojstwa aktualizacji WU i pobierania sterowników i telemetrii ? Tylko tyle bym chciał wiedzieć ;-)

51 minut temu, pepsisquad napisał:

A tak wypytując Ciebie dalej, to czym instalujesz i aktualizujesz sterowniki? 

Ja nie jestem specem, tym bardziej brakuje mi do znawców typu Sromotnik, jednak hmmm... wedle starej szkoły która powiem Tobie że się sprawdza instalujesz system, sterowniki, niezbędne programy... potem taki system wyregulowany odcinasz ( kiedyś to było proste, teraz to właśnie za głupi jestem na to) wszelki aktualizacje i tak postawiony system śmiga przyjemnie i nie zawodnie nawet jeżeli jest to vista.... Sterowniki najlepiej samemu ściągnąć i zrobić sobie taką paczkę, pakiet instalacyjny i tyle... ale to jest tylko moje zdanie bo chodź młody to już chyba stary jestem... ;-)

BodziuRat likes this

58 minut temu, sahipp napisał:

Ja nie jestem specem, tym bardziej brakuje mi do znawców typu Sromotnik, jednak hmmm... wedle starej szkoły która powiem Tobie że się sprawdza instalujesz system, sterowniki, niezbędne programy... potem taki system wyregulowany odcinasz ( kiedyś to było proste, teraz to właśnie za głupi jestem na to) wszelki aktualizacje i tak postawiony system śmiga przyjemnie i nie zawodnie nawet jeżeli jest to vista.... Sterowniki najlepiej samemu ściągnąć i zrobić sobie taką paczkę, pakiet instalacyjny i tyle...

Instaluję system, ściągam stery od producenta, instaluje je - i wyrzucam ich wpisy w Autoruns tak, że nie dopuszczam do ŻADNEGO procesu wywołanego przez sterownik. Np mam kartę NVIDIA, ale u mnie nie ma ani jednego procesu pochodnego. WU nie używam nigdy do pobierania sterów. WU używam tylko w pracy na 21 maszynach na których mam JG7 ThinPC - raz na miesiąc odpalam Optymalizator Usług, pobieram łatki, czyszczę system i ustawiam wg minimalnych potrzeb. 

P.S. Thin PC - będzie aktualizowany dłużej niż zwykły Win 7, hehehehhehehehhehehehhehehehehhehehehehehheheh

...tak wiem o tym, ale tak szczerze to myślę że jeden dobrze zrobiony Twój mod ;-) i można śmigać parę lat na tym systemiku... Tak szczerze to pierwsza wersja 10 z punktu zwykłego użytkownika w stosunku do tej aktualnej nie różni się tak bardzo jak windows 95 poprzez win xp do windows 7.... - to miałem na myśli... Gdyby nie zmiana sprzętu dalej siedziałbym na win 7 którego nie tykałem przez wiele lat ( no chyba że popsułem), ta sama idealna kompozycja, ikonki i można pracować przyjemnie i długo....

|Brak grafiki w menedżer zadań w systemie Windows 10 Enterprise 2016 LTSB w pełnej wersji - ostatnie wydanie z 2020 roku z 9 stycznia

Czemu menadżer zadań nie pokazuje gtx 1080 ti ?

System po zainstalowaniu gołu miał od 36-45 procesów, a średnio jak pracuję 60-90

I7 5960X procesor, grafika SLI 1080 Ti, system M2 950 PRO

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Profilm, a ja mam inne pytanie, skąd pobrałeś taką kompozycję ? wystarczyło kompozycje wkleić do katalogu windows i zastosować kompozycję ?

3 godziny temu, srom-otnik napisał:

Wybaczcie, ale mam dziś na głowie sprawy służbowe i posiedzę nad nimi do późna w nocy, tym samym nie zdążę przygotować nowego iso.
:thumbdown:

Stary na twoje mody mogę czekać kolejny rok ;)  na spokojnie posprawdzaj tam wszystko ^^

@srom-otnik Można jakoś wprowadzić taka opcję jak w starej twojej modyfikacji w7 w prawokliku "reset explorera" ? bardzo pomocna i znakomita opcja, tylko w twoim modzie to mam ;)

3 minuty temu, potrzebuje napisał:

Można jakoś wprowadzić taka opcję jak w starej twojej modyfikacji w7 w prawokliku "reset explorera" ? bardzo pomocna i znakomita opcja, tylko w twoim modzie to mam ;)

przeciez jest