Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

59 minut temu, Fotosing napisał:

Pytanie do JG Sromotnika: Czy wato się przesiąść na Win JG10 x64 - 1909 ? Co na tym stracę a co zyskam?

Hej!

No no no, niezła kolekcja :P
NIE wiem, nie używam tego czegoś i nie mam zamiaru, więc też nie mogę się wypowiadać autorytatywnie. Systemy Win 10 robię wyłącznie dla WAS. Myślałem nawet spróbować polubić właśnie LTSB, ale i tak mnie wkurza. Faktycznie gdybym miał tylko do wyboru jakąś wersję W10 wskazać, to LTSB totalnie wykastrowaną - taką jaką pierwotnie wydałem, już niedostępną w iso. Gdy wypali mi się wieczna miłość do W7/8.1 to na własne potrzeby skroję sobie przezroczysty LTSB pozbawiony nawet WMP i IE. Ale to daleko jeszcze...

Mam awersję do W10 pod każdą postacią. Niestety jestem dinozaurem, który zatrzymał się na etapie 7/8.1 (i Linuxa od czasu do czasu dla zabawy)
PZDR!

:) I tutaj piszesz jak (uznany prze ze mnie) Mędrzec modyfikacji wszystkich Wind! Owszem, trzeba też wziąć pod uwagę każdą a jak się nie sprawdzi osobiście to nie ma odczucia.

Cytat

gdybym miał tylko do wyboru jakąś wersję W10 wskazać, to LTSB totalnie wykastrowaną - taką jaką pierwotnie wydałem, już niedostępną w iso

Ja przetestowałem właściwie prawie wszystkie (mam 2 komp do testów)

ale na co dzień siedzę na Windows 10 Enterprise 2016 LTSB, gdyż dla mnie jest to, TYM na co czekałem wałkując od XP, poprzez Win 7 i inne odmiany Win10 x64.

Na Windows 10 Enterprise 2016 LTSB siedzę od jego narodzin i sprawia mi on codzienną radość a wypalone pierwsze jego (2016) ISO, trzymam jak relikwię w szufladzie.

To tak jak z windami w blokach, jedną się jedzie komfortowo a inną jak gruchotem i wszytko to zależy od firmy jaka ją wypuściła na rynek. 

pozdrawiam

Rozumiem że na razie nie ma sensu instalować LITE? Chodzi mi o te błędy główne 2 z wyłączaniem chrome i z tym problemem ze stosem w opcjach systemowych?

Oraz drugie pytanie - czy jest coś czym się różni wersja Full od zwykłej wersji M$'u? W sensie Sromotnik zalecał instalację Full jeżeli coś nie działa ale nie jest napisane czy cokolwiek tam jest ruszane (w wersji Full) bo odpadają wszystkie poprawki i wycięcia z Lite.

Mam pytanie po zainstalowaniu systemu full i zrobienie wszystkiego zgodnie z instrukcją .Pod czas instalacji gry , wywala mi bląd za każdym razem ISDone.dll i Unarc.dll .

Próbowałem wszelkich metod lecz nie zadziała żadna . Z góry dziękuje za pomoc 

@Dertiz - jaka gra? Jakie metody wypróbowałeś? Błąd ten pojawia się najczęściej gdy nie ma miejsca na dysku lub w pamięci operacyjnej komputera. Zrób pamięć wirtualną windowsa na obsługiwaną przez system. No i sprawdź czy masz miejsce na dysku. Gry przeważnie są spakowane i to, że gra zajmuje po instalacji ileś tam GB to czasami potrzebuje min 2x miejsca, żeby się rozpakować.

1 minutę temu, Franc napisał:

@Dertiz - jaka gra? Jakie metody wypróbowałeś? Błąd ten pojawia się najczęściej gdy nie ma miejsca na dysku lub w pamięci operacyjnej komputera. Zrób pamięć wirtualną windowsa na obsługiwaną przez system. No i sprawdź czy masz miejsce na dysku. Gry przeważnie są spakowane i to, że gra zajmuje po instalacji ileś tam GB to czasami potrzebuje min 2x miejsca, żeby się rozpakować.

Sniper Elite 4 , metody z wrzucania ISDone.dll i Unarc.dll to system32 i SysWOW64, < potem komenda regsvr32 ISDone.dll i regsvr32 unarc.dll . robilem zwieszkenie pamieci wirutalnej , instalcji w trybie awaryjnym , i wylaczanie windowsa defender oraz scanowanie  sfc / scannow . Plus stawianie systemu na nowo

Mam nadzieję, że nic nowego nie wynajdziecie, bo kolejnego rozkopywania ISO już nie przewiduję. Cieszę się, że przed chwilą udało mi się pokonać ostatni problem, tak więc lista sprzed kilku dni:

1. Utrudnione odnajdywanie udostępnionych w sieci lokalnej dysków sieciowych za sprawą ustawień SMB - poprawione

2. Komunikat o przekroczeniu bufora opartego na stosie - poprawione

3. Problem z niektórymi grami na XBOX i pobranymi ze sklepu - poprawione

- jest już nieaktualna. Jutro złożę obraz i skompresuję.

PZDR!

stanq and potrzebuje like this

1 minutę temu, srom-otnik napisał:

Mam nadzieję, że nic nowego nie wynajdziecie, bo kolejnego rozkopywania ISO już nie przewiduję. Cieszę się, że przed chwilą udało mi się pokonać ostatni problem, tak więc lista sprzed kilku dni:

1. Utrudnione odnajdywanie udostępnionych w sieci lokalnej dysków sieciowych za sprawą ustawień SMB - poprawione

2. Komunikat o przekroczeniu bufora opartego na stosie - poprawione

3. Problem z niektórymi grami na XBOX i pobranymi ze sklepu - poprawione

- jest już nieaktualna. Jutro złożę obraz i skompresuję.

PZDR!

Będzie sztos coś czuję, a pytałem się dzisiaj chłopaków czy to finalna ^^ zacieram rączki 

Obecna wersja pre-final działa perfekcyjnie. Opóźnień, mikro stutterów ani niczego takie w osu! nie zauważyłem, performance jest na wysokim poziome. Ogólnie mój blaszak odżył po instalacji Twojego moda ;) Czas uruchamiania i zamykania systemu jest nad podziw krótki ;) Dobra robota 

max699 likes this

21 godzin temu, Fotosing napisał:

:) I tutaj piszesz jak (uznany prze ze mnie) Mędrzec modyfikacji wszystkich Wind! Owszem, trzeba też wziąć pod uwagę każdą a jak się nie sprawdzi osobiście to nie ma odczucia.

Ja przetestowałem właściwie prawie wszystkie (mam 2 komp do testów)

ale na co dzień siedzę na Windows 10 Enterprise 2016 LTSB, gdyż dla mnie jest to, TYM na co czekałem wałkując od XP, poprzez Win 7 i inne odmiany Win10 x64.

Na Windows 10 Enterprise 2016 LTSB siedzę od jego narodzin i sprawia mi on codzienną radość a wypalone pierwsze jego (2016) ISO, trzymam jak relikwię w szufladzie.

To tak jak z windami w blokach, jedną się jedzie komfortowo a inną jak gruchotem i wszytko to zależy od firmy jaka ją wypuściła na rynek. 

pozdrawiam

witam   mógł  by  ktoś  udostępnić  linka z   obrazem  iso   Windows 10 Enterprise 2016 LTSB     ??

3 minuty temu, wojtuse99 napisał:

witam   mógł  by  ktoś  udostępnić  linka z   obrazem  iso   Windows 10 Enterprise 2016 LTSB     ??

Link jest w sąsiednim temacie

4 minuty temu, Franc napisał:

Link jest w sąsiednim temacie

Jestem  nowy   na  forum    nie  bardzo  mogę znaleźć  gdzie  mam tego  sąsiedniego temu   przeszukuje nigdzie widzę

Jak zerkniesz na samą górę strony jest wyróżnione pogrubioną czcionką - Modyfikacje 10 - Modyfikacje Srom-otnik i w modyfikacjach Srom-otnika jest temat o LTSB

Poza tym możesz wpisać w wyszukiwarkę "LTSB"

Ale jak widać to trudne zadanie - podam bezpośredni link do tematu (linki do pobrania są na pierwszej i ostatniej stronie - taka informacja na wszelki wypadek)

2 minuty temu, Franc napisał:

Jak zerkniesz na samą górę strony jest wyróżnione pogrubioną czcionką - Modyfikacje 10 - Modyfikacje Srom-otnik i w modyfikacjach Srom-otnika jest temat o LTSB

Poza tym możesz wpisać w wyszukiwarkę "LTSB"

Ale jak widać to trudne zadanie - podam bezpośredni link do tematu (linki do pobrania są na pierwszej i ostatniej stronie - taka informacja na wszelki wypadek)

dzięki  wielkie     sorki  za  te  banalne   pytania      ale miałem problem ze znalezieniem  dzięki wielkie 

17 godzin temu, beriam napisał:

Świeżo zainstalowany Pro lite.

Jest moc poza jednym babolem ...

Ktoś coś ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

użyj Odblokuj menu (S)tart w removespy i zrestartuj kompa

964243644_Beztytuu.png.49cee64a50a90f2f7901356bf00acecb.png

Dziś lub jutro, zależnie od wolnego czasu 

22 godziny temu, Dertiz napisał:

Mam pytanie po zainstalowaniu systemu full i zrobienie wszystkiego zgodnie z instrukcją .Pod czas instalacji gry , wywala mi bląd za każdym razem ISDone.dll i Unarc.dll .

Próbowałem wszelkich metod lecz nie zadziała żadna . Z góry dziękuje za pomoc 

Przeczytaj do końca ten wątek 

Może o to chodzi...

52 minuty temu, srom-otnik napisał:

Musisz wejść w rejestr i ustawić appxsvc na ręczny, czyli zmień 4 na 3

Godzinę temu, nudzija napisał:

użyj Odblokuj menu (S)tart w removespy i zrestartuj kompa

Podziękował serdecznie :)

Witam, mam wersje Home lite x64 i po zainstalowaniu wszystkich sterowników z WU zaczyna mi dalej pobierać jakieś łatki i aktualizację pomimo, że ta wersja miała tylko pobierać sterowniki. Poza tym to co pobrało nie chce się zainstalować i wywala błąd, że nie można zainstalować i spróbuję później. Czy tak powinno być w tej wersji systemu?. Mam laptopa z kluczem w biosie do wersji home ale nie chcę nic instalować poza sterownikami. Jak wywalić to Windows update?? Proszę o pomoc bo system jest MEGA ale poza sterownikami do sprzętu nie chcę żadnych aktualizacji.

Nie aktualizuj systemu ani sterowników przez WU - do sterowników są dedykowane programy, a najlepiej ściągać drivery ze stron producentów. Uruchom Optymalizator Usług i ustaw sobie usługi jakie chcesz mieć włączone (tylko nie wybieraj ustawienia domyślne dla Windows) - powinno wyłączyć WU. Poza tym jest w katalogu Tuning na pulpicie programik O&O ShutUp10 (katalog Telemetria) - nim też można wyłączyć WU. Albo skryptem RemoveSpyAIO pkt.7.