Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

Chcecie mieć mniej procesów, mniej zużytego ramu, trzeba wrócić do co najmniej W10 1709
 Ten surowiec jest niestety już inny i lepszy raczej nie będzie. Trzeba się pogodzić z tym faktem, jeśli chce się mieć najnowsze wynalazki M$

Zagończyk likes this

@malismare - z włączonym esetem nigdy nie będziesz miał zajęte tylko 600 Mb - 1,3 Gb to normalka

Poza tym sprawdź sobie procesy programikiem Proces Explorer - zobaczysz, że winda próbuje uruchomić różne procesy, które znikają po chwili (a przynajmniej część z nich)

Z ciekawości odpaliłem na VirtualBox Pro Lite (z obrazu Test III) z zainstalowanym office 2016 - w optymalizatorze wszystko wyłączone - 58 procesów i 0,9 zajętego Gb RAM - uważam, że to normalne wskazania (Winaero Tweaker nie używałem)

@srom-otnik Taka sugestia co do optymalizatora usług. Fajną opcją by była możliwość wprowadzenia poprzednich ustawień. Na przykład gdy musimy przełączyć na standardowe usługi aby coś zrobić, to optymalizator mógłby oferować przy następnym uruchomieniu wprowadzenie wcześniejszych ustawień.

-RKI- likes this

@srom-otnik pragnę p[oinformować ze zrobiłeś delikatny błąd jezeli grzebałeś w buforach przyznawanych przez aplikacje...
system wykrył w tej aplikacji przekroczenie buforu opartego na stosie
mianowicie dzieje sie to tylko przy wejsciu w personalizacje zakladke kompozycje tak samo jak i chce odpalic  kompozycje z pliku z folderu C=>windows=>rescources/ theme

opcja czarne ikony nie działa. wersja Home lite. tak wiec czas na reinstalacje i instalowanie full tak jak pisze w 1 poscie cos nie dziala instalacja full :)

PS fajne by było gdybyś dodał troszkę więcej rzeczy tak jak robiles to w win 7. np:  tryb turbo, byl calkiem spoko znacznie przyspieszał kompa mimo ze ten co mam juz chyba szybszy nie moze byc ....
pamietam ze była opcja bootscreen w win 7 w folderze tuning tez była spoko podobał mi sie ten plonien przy uruchamianiu 

i jak sie da wywalic calkowicie na starcie te badziewne zapytania czy chce aby byc lokalizowanym czy chce wysylac dane do ms minimum lub wszystko bezsens jak bym nie mogl wybrac w cale i trzeba edytowac hosta i blokowac.. 

Ja tam nie narzekam,dopracowana wersja win JG 64 full,jakiś kłapciaty Lenowo i pamięć zajęta za cały dzień buszowania po necie,na poważnie podziękowania za 10,zmienię jak coś nowego kupię,sam się gubię po co 4 systemy w systemie w tej 10?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

6 godzin temu, BodziuRat napisał:

Pokażcie swoje procesy to szybko się zweryfikuje o co tyle płaczu. Zakładam iż ogrom syfu tam będzie ;)

procesy w tle hmm u mnie są podstawowe komputer nowy wczoraj poskladany, brak jakich kolwiek aplikacji po za stertownikami 
na lapku tez swiezy tylko sterowniki i chrome 

wersja lite na lapku kompozycje dalej system wykrył w tej aplikacji przekroczenie buforu opartego na stosie
wywala chrome wyłącza go co chwile i wali błędem za mało pamieć operacyjnej,,,  otwarte 2 zakładki yt, fb, mega  pojawia sie black screen na chrome tak wiec nie fajnie 

wersja full tych błędów nie posiada. 

Witam mam błąd podczas wchodzenia w kompozycje, a mianowicie jest tej treści:

Cytat

System Windows wykrył w tej aplikacji przekroczenie buforu opartego na stosie. Przekroczenie może umożliwić złośliwemu użytkownikowi uzyskanie kontroli nad tą aplikacją

nudzija likes this

On 1/23/2020 at 8:58 PM, acerec said:

A jednak na allegro klucze do wersji pro chodzą po kilka złotych. Taki klucz bez problemu aktywuje wersje @Sromo-tnika.

Tak też zrobiłem. Faktycznie, klucze z allegro banglają i aktywują windę jak należy (koszt w granicach 10 PLN).

Że też o tym nie pomyślałem.

Dzięki za pomoc :cheers:

3 godziny temu, Zagończyk napisał:

Tak też zrobiłem. Faktycznie, klucze z allegro banglają i aktywują windę jak należy (koszt w granicach 10 PLN).

Że też o tym nie pomyślałem.

Dzięki za pomoc :cheers:

Ale jest to klucz piracki, nie lepiej użyć np.

i mieć dychę w kieszeni.

nudzija likes this

17 minut temu, jorgusek napisał:

i mieć dychę w kieszeni.

Dodatkowo nie dasz zarobić oszustom

31 minut temu, jorgusek napisał:

i mieć dychę w kieszeni.

Kolo ma sprzedanych kilka tysięcy kluczy na all.. więc to nie może być tak jak napisałeś piracki klucz.

Cytat z jego aukcji:

• Oryginalny Klucz przeznaczony na jedno stanowisko
  • Licencja przeznaczona dla wersji systemu Windows 10 Professional
  • Bezterminowa licencja
  • Oficjalne linki do pobrania pakietu instalacyjnego z strony Microsoft
  • Klucz przeznaczony dla każdej wersji językowej
  • Klucz działa na aktualnie zainstalowanym systemie jak również po jego przeinstalowaniu
  • Klucz przeznaczony dla wersji 32 i 64 Bitowych
  • Uwaga! Klucza nie można użyć do aktualizacji z wersji systemu Windows 10 Home!
  • Klucz może wymagać aktywacji telefonicznej !(instrukcja w emailu o tytule „twoj kod Windows)
  • Aktywacja On-line lub telefonicznie
  • Szczegółowa instrukcja mailowa do aktywacji systemu
  • Stały dostęp do aktualizacji systemowych
  • Wraz z kluczem otrzymujesz dodatkowo link do pobrania systemu w formie obrazu ISO, który należy nagrać na płytę DVD bądź Pendrive (zalecana polejmność min. 8GB)

Po czym sądzisz, że to klucz piracki? 

Oraz jak jakiś aktywator napisany na jakimś forum może być bardziej legalny niż klucz akceptowany przez MS online czy telefonicznie?

Skąd pochodzą tanie klucze produktów oferowane na aukcjach?

Jest wiele źródeł, z których przestępcy pozyskują klucze produktu: - licencje grupowe (dla dużych firm i korporacji) – klucze są wykradane z firm i sprzedawane dalej - klucze deweloperskie (MSDN) i edukacyjne - rzadziej się zdarzają klucze odczytane z używanych komputerów - klucze z programów licencyjnych dla partnerów Microsoft - przestępcy kupują pojedyncze egzemplarze legalnego oprogramowania i tworzą setki kopii kluczy produktu lub nawet przypominających oryginały pudełek (tak bywa z pakietami Office) W żadnym z tych, oraz innych niewymienionych przypadków, licencja nie zezwala na odsprzedaż klucza, jego zwielokrotnianie i użytkowanie przez nabywców „tanich kluczy”.

Oryginalny certyfikat Windows 10:
Oprócz możliwości zakupu dwóch rodzajów licencji (detaliczny OEM i BOX) nie istnieje żaden inny legalny sposób zakupu certyfikatu Windows 10. Nowe urządzenia nie mają certyfikatu z kluczem produktu (jest nalepka GML – Genuine Microsoft Label) i nie można zrobić „zrywki”. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jako jedyne jeszcze posiadają certyfikaty z kluczem produktu, jednak zerwanie licencji i oddzielna sprzedaż samego certyfikatu powoduje naruszenie umowy licencyjnej. Pojawiające się na aukcjach, rzekomo oryginalne COA, to nic innego jak wyprodukowane w Chinach nalepki z kluczami pozyskanymi w jeden z wyżej wymienionych sposobów. Oczywiście zdarzają się również „zrywki” ale w przypadku Windows 10 to prawdziwa rzadkość. Każda bez wyjątku sprzedaż dla użytkownika końcowego samego certyfikatu Windows 10 jest nielegalna i nie znamy wyjątków od tej reguły.

I to byłoby tyle na ten temat :)

Nie dokonca, w Uni można kupować używane oprogramowanie. W tym Windows i Office 

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11), wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 26 sierpnia 2015 r. sygn. akt KIO 1712/15, wyrok [Niemieckiego] Sądu Najwyższego z z dnia 7 lipca 2001 r. I ZR 244/97, art. 4 ust. 2 dyrektywy 2001/29/WE oraz art. 51 ust. 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

3 godziny temu, kaminskigdynia napisał:

Nie dokonca, w Uni można kupować używane oprogramowanie. W tym Windows i Office 

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11), wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 26 sierpnia 2015 r. sygn. akt KIO 1712/15, wyrok [Niemieckiego] Sądu Najwyższego z z dnia 7 lipca 2001 r. I ZR 244/97, art. 4 ust. 2 dyrektywy 2001/29/WE oraz art. 51 ust. 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dokładnie!!!

Sprzedaż używanej licencji systemu Windows jest jak najbardziej legalna mimo że licencja Microsoftu na to nie zezwala. Po prostu licencja ta jest niezgodna z prawem unijnym i dla tego Microsoft nic nie robi z ludźmi handlującymi używanymi kluczami np. z komputerów poleasingowych. 

Także jeśli macie możliwość kupienia klucza który jest używany a nie kradziony to możecie śmiało kupować, jest to jak najbardziej legalne. 

Jak przywrócić typowe ustawienia usług po włączeniu optymalizatora usług. Nie wiem czy przez to ale nie mogę odpalić programów graficznych typu photoshop i corel draw. Prosze o pomoc

wersja lite

9 minut temu, ridzu napisał:

Jak przywrócić typowe ustawienia usług po włączeniu optymalizatora usług. Nie wiem czy przez to ale nie mogę odpalić programów graficznych typu photoshop i corel draw. Prosze o pomoc

Drugie pytanie Optymalizatora (pierwsze to czy jesteś gotowy (kontynuacja) ) na TAK - tak trudno przeczytać?

Decydujesz się na domyślne ustawienia usług (jak w "czystym" systemie) lub ustawiasz/optymalizujesz wg pytań Optymalizatora. Innych możliwości nie ma.

wiem, zdążyłem sprawdzić pełną wersję moda z domyślnymi ustawieniami usług i dalej kicha. Corel draw się nie zainstaluje, a Photoshop da się zainstalować ale po uruchomieniu zaraz znika i tyle. Nie wiem o co chodzi

cos tu jest zakombinowane, ale nie wiem co

Namieszałeś coś w systemie - sprawdziłem na szybko w VB w wersji Lite i Photoshop poszedł bez problemu (mam tylko wersję CS6)

Jakieś kody błędu/logi Ci się wyświetlają?

Z pełnym Szacunkiem dla Sromotnika, którego ze względów oczywistych jako TWÓRCĘ MODYFIKACJI nie włączam do poniższego zdania będącego zarazem pytaniem do Was, którzy są tak jak i ja o wiele poziomów niżej od JG Sromotnika odnośnie specjalizacji  we wszystkich modyfikacjach!

Jako, że jestem w ścisłym gronie chyba najdłużej z Was siedzących na modyfikacjach Sromotnika, począwszy od 2012 roku, chcę zapytać o wrażenia i odczucia umysłowo-wizualne w porównaniu z chyba najlepszą modyfikacją windy na jakieś siedziałem do tej pory i siedzę na niej odkąd się narodziła:

Windows 10 Enterprise 2016 LTSB

Pytam dlatego, gdyż chyba naszedł już czas aby zaliczyć najnowszą modyfikację, tylko gryzie mnie to jak tam wygląda sprawa sklepu, którego nie ma w Windows 10 Enterprise 2016 LTSB

Jeśli ktoś z Was siedział na 10 Enterprise 2016 LTSB. i przesiadł się na Win JG10 x64 - 1909 to niech opisze swoje odczucia, mając oczywiście jakąś praktykę w użytkowaniu Windows 10 Enterprise 2016 LTSB, który dla mnie jest KRÓLEM tych wszystkich WIND na jakich siedziałem od ich podania Nam przez Stwórcę, czyli JG Sromotnika!

Bardzo proszę w swoich opiniach nie wspominać o błędach podczas instalacji, których wiele się przewija w każdym temacie, gdyż mi się nigdy nie zdarzyło abym miał problem z instalacją wszelkich modyfikacji JG Sromotnika począwszy od pierwszych na Windowsa XP!   Jako ciekawostkę załączam poniżej fotkę :

Pytanie do JG Sromotnika: Czy wato się przesiąść na Win JG10 x64 - 1909 ? Co na tym stracę a co zyskam?

pozdr

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]To jest tylko część kolekcji :)