Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

W dniu 20.01.2020 o 10:59, DivRoK napisał:

Witam system jest bardzo fajny ale niestety mam problem 2 usługami Xbox i nie działa Multiplayer w FH 3 i FH 4 bo są 2 opcje zablokowane/wyłączone ;/

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam tak samo, mam nadzieje że będzie poprawione, bo mi na tym zależy. Ale tak to system super

34 minuty temu, KacipL napisał:

Mam tak samo, mam nadzieje że będzie poprawione, bo mi na tym zależy. Ale tak to system super

Czytasz wcześniejsze posty? Podałem jakie usługi trzeba włączyć.

Witam, Używam twojego moda i mogę powiedzieć że jest to najlepszy mod jaki używałem na moim słabym sprzęcie z 4gb ramu, wszystko działa płynnie nie ma żadnego problemu z programami, lecz mam takie pytanie czy da się usunąć te dodatkowe skróty z prawo kliku? pytam ponieważ przez długi czas używałem czystego windowsa 7 i się przyzwyczaiłem do "czystego prawko kliku" z tego co czytałem trzeba coś usunąć w regedit lecz wolę się najpierw tu zapytać żeby nie popełnić jakiegoś błędu.

Jeszcze raz dzięki za ten mega system i pozdrawiam.

pomocy.png.0d4800ad4568d9627d1ea21cb4d3fba2.png

21 godzin temu, BodziuRat napisał:

Dla maruderów od Xboxa i niedziałającym ich apkom- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . Ciekawi mnie czy komuś uda się samemu ustawić usługi czy nadal będzie jęczenie? :P

Jeżeli komuś przy włączaniu usługi wystąpi błąd, wystarczy wejść w właściwości danej usługi i w zakładce "Zależności" uruchomić usługi z listy. Proste jak drut.

Robiłem tak wszystkie sposoby sprawdzałem nic nie działa

16 godzin temu, srom-otnik napisał:

Wina usunięcia WinSxS. Ale już mam pomysł... będzie dobrze

Jeszcze pytanie o niektóre powyłączane rzeczy w wersji lite.

Gdy wpisuję w menu start "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows", funkcja ta nie działa jak i wiele innych. Rozumiem że tak ma być?

3 godziny temu, mardab napisał:

Jeszcze pytanie o niektóre powyłączane rzeczy w wersji lite.

Gdy wpisuję w menu start "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows", funkcja ta nie działa jak i wiele innych. Rozumiem że tak ma być?

Tak jest, gdy wytnie się WinSxS prawie do zera

16 godzin temu, piotrk123 napisał:

@srom-otnik Coś będzie jeszcze ruszane w wersji full?

Nie, nic - jest skończona definitywnie, tam działa WSZYSTKO jak należy

jorgusek likes this

system windows nie moze odnależć postanowien licencyjnych dotyczacych oprogramowania jak mam podac klucz skoro  na wyborze systemu sie krzaczy ?

Godzinę temu, pepsisquad napisał:

To która wersja najlepsza? Lite? Pro czy Home?

Każda jest najlepsza, zależy do czego używasz komputera i jak szybki masz komputer. Wersja lite to okrojona wersja Home oraz Pro, lepiej działa na słabszych komputerach ale dużo rzeczy jest z niej wywalone - przeczytaj dokładnie pierwszy wpis w tym temacie.

Z resztą jak się nie za bardzo znasz na systemach to zainstaluj sobie wersję full, tam działa wszystko.

Godzinę temu, mardab napisał:

Każda jest najlepsza, zależy do czego używasz komputera i jak szybki masz komputer. Wersja lite to okrojona wersja Home oraz Pro, lepiej działa na słabszych komputerach ale dużo rzeczy jest z niej wywalone - przeczytaj dokładnie pierwszy wpis w tym temacie.

Z resztą jak się nie za bardzo znasz na systemach to zainstaluj sobie wersję full, tam działa wszystko.

Mam starszy laptop i całkiem dobry pc. Jest wersja lite home i pro, tylko nie wiem która będzie lepsza do codziennego użytkowania. Maniakiem komputerowym nie jestem, modować też nie potrafię, ale zainstalować system i ustawić go pod siebie potrafię.  Sromotnik chyba robi to dla wszystkich, bo przecież jeśli każdy by potrafił modować, to po co miałby udostępniać swoją pracę 

Edited by pepsisquad

4 minuty temu, pepsisquad napisał:

Mam starszy laptop i całkiem dobry pc. Jest wersja lite home i pro, tylko nie wiem która będzie lepsza do codziennego użytkowania. Maniakiem komputerowym nie jestem, modować też nie potrafię, ale zainstalować system i ustawić go pod siebie potrafię.  Sromotnik chyba robi to dla wszystkich, bo przecież jeśli każdy by potrafił modować, to po co miałby udostępniać swoją pracę 

To zainstaluj na pc wersję full a na laptopie lite i porównaj, zobacz czy wszystko działa, nie jest to przecież nie wiadomo ile roboty. Wersja home dla zwykłego użytkownika w zupełności wystarczy.

W wersji full działa totalnie wszystko, w lite są jeszcze jakieś tam problemy, Sromotnik ma jeszcze to poprawić. 

Z resztą jak byś przeczytał temat od początku to byś wiedział już praktycznie wszystko.

Rome likes this

Dobra, skończyłem i zlinkowałem JG7 ThinPC w wersji Full i Lite, mogę zabierać się 1909 Lite. Zgłoszonych istotnych problemów doliczyłem się trzech, przypomnę:

1. Utrudnione odnajdywanie udostępnionych w sieci lokalnej dysków sieciowych za sprawą ustawień SMB - poprawię

2. Komunikat o przekroczeniu bufora opartego na stosie - poprawię

3. Problem z niektórymi grami na XBOX i pobranymi ze sklepu - tu nie obiecuję, bo nie mam XBOX'a do testów, będę robił tylko intuicyjnie...

Wspomniane poprawki będą dotyczyć wyłącznie wersji Pro, bo NIE CHCE mi się grzebać więcej przy tym kretyńskim systemie dłużej. Home Lite zostaje jakie jest.

marcin23imk, Rome, mardab and 1 other like this

13 minut temu, mt17 napisał:

To trzeba mieć Xboxa jako konsole aby grać na PC ? Pierwsze słysze xd

Taka opcja jest od dawna, teraz testują nową konsolę X do streamingu nawet na androida w telefonie

13 godzin temu, srom-otnik napisał:

Dobra, skończyłem i zlinkowałem JG7 ThinPC w wersji Full i Lite, mogę zabierać się 1909 Lite. Zgłoszonych istotnych problemów doliczyłem się trzech, przypomnę:

1. Utrudnione odnajdywanie udostępnionych w sieci lokalnej dysków sieciowych za sprawą ustawień SMB - poprawię

2. Komunikat o przekroczeniu bufora opartego na stosie - poprawię

3. Problem z niektórymi grami na XBOX i pobranymi ze sklepu - tu nie obiecuję, bo nie mam XBOX'a do testów, będę robił tylko intuicyjnie...

Wspomniane poprawki będą dotyczyć wyłącznie wersji Pro, bo NIE CHCE mi się grzebać więcej przy tym kretyńskim systemie dłużej. Home Lite zostaje jakie jest.

Szkoda, że tylko w PRO. Wydaje mi się, że większość korzysta z legalnego systemu home w laptopach/pc. Z drugiej strony rozumiem ogrom zależności w tym systemie, a ruszenie jedynego psuje drugie. Trudno instaluje fulla.

Właśnie zainstalowałem LITE wszystko pod siebie i pięknie. Żaden inny mod nie był taką torpedą. Niestety przy końcu wyskoczył ZONK.

Próbowałem otworzyć czyszczenie i od razu wyskoczył Kasperski że pliki podejrzane że ingerencja ble ble ble i zjadł je :D 

Teraz już mi nic nie uruchamia, system działa jak działał tylko bez Czyszczenia. Także zanim coś wyczyścicie wyłączcie antywirusa. 

Mi chyba pozostaje instalacja od nowa :unsure:

3 minuty temu, Grzegorz_1982 napisał:

Właśnie zainstalowałem LITE wszystko pod siebie i pięknie. Żaden inny mod nie był taką torpedą. Niestety przy końcu wyskoczył ZONK.

Próbowałem otworzyć czyszczenie i od razu wyskoczył Kasperski że pliki podejrzane że ingerencja ble ble ble i zjadł je :D 

Teraz już mi nic nie uruchamia, system działa jak działał tylko bez Czyszczenia. Także zanim coś wyczyścicie wyłączcie antywirusa. 

Mi chyba pozostaje instalacja od nowa :unsure:

bylo juz w temacie . dodaj do wyjątku pliki lub katalogi i bedzie gralo 

pepsisquad likes this

Panowie, popadłem w lekką banię. Mianowicie - aktywator Re-Loader v.2.6 Final, którego używałem do wcześniejszych (starszych) modyfikacji systemów od Sromotnika na obecnym systemie nie działa.

W jaki sposób aktywujecie tę konkretną modyfikację windy?

Pierwsza strona nic na ten temat nie mówi, przeszukałem również cały wątek ("kup oryginał" też nie za wiele mi pomoże).

Z góry dzięki za odpowiedź

9 minut temu, Zagończyk napisał:

Panowie, popadłem w lekką banię. Mianowicie - aktywator Re-Loader v.2.6 Final, którego używałem do wcześniejszych (starszych) modyfikacji systemów od Sromotnika na obecnym systemie nie działa.

W jaki sposób aktywujecie tę konkretną modyfikację windy?

Pierwsza strona nic na ten temat nie mówi, przeszukałem również cały wątek ("kup oryginał" też nie za wiele mi pomoże).

Z góry dzięki za odpowiedź

A jednak na allegro klucze do wersji pro chodzą po kilka złotych. Taki klucz bez problemu aktywuje wersje @Sromo-tnika.

Zagończyk likes this

26 minut temu, domen napisał:

Czy to normalne takie zużycie RAMU przy takiej specyfikacji na Pro Lite?

Ja mam zużycie na poziome 600MB Ram i procesów połowę z tego co u Ciebie. Kompaktowałeś procesy, robiłeś w ogóle coś wg instrukcji?, zaglądałeś do Autoruns???? Chyba N I E d o końca...

11 minut temu, srom-otnik napisał:

Ja mam zużycie na poziome 600MB Ram i procesów połowę z tego co u Ciebie. Kompaktowałeś procesy, robiłeś w ogóle coś wg instrukcji?, zaglądałeś do Autoruns???? Chyba N I E d o końca...

Mylisz się, robiłem wszystko według instrukcji. Czyszczę go regularnie.

9 minut temu, srom-otnik napisał:

@srom-otnik zobacz jak to u mnie wygląda po 5min od uruchomienia wersji full. Robiłem optymalizacji/czyszczenie zgodnie z instrukcją po instalacji, nie mniej jednak procesy w większej ilości wracają po jakimś czasie. Nie wydaje mi się, że trzeba robić optymalizację za każdym uruchomieniem systemu. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie.

Parę procesów od Firefoxa w tle, grafiki, itp. - ludzie, nie róbcie szumu, taki jest urok tego Windowsa, tak samo jest z użyciem pamięci - jeden ma mniej, inny więcej na liczniku - macie różne konfiguracje sprzętowe, u każdego będzie inaczej, po co od razu popadać w paranoję, wrzućcie na luz, parę procesów więcej w win10 jeszcze nikogo nie zabiło (chyba)