Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

4 minuty temu, DivRoK napisał:

Witam @srom-otnik chciałem się dowiedzieć czy działa na twojej wersji Sklep żeby pobierać aplikacje i różne gry i xbox pozdrawiam :)

Masz napisane w pierwszym poście wystarczy przeczytać i Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

3 minuty temu, Radzior2010 napisał:

Masz napisane w pierwszym poście wystarczy przeczytać i Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Tak wiem ale bardziej chodzi mi czy Forza Horizon 3 i 4 działa bo do niej potrzeba XBOX :)

W dniu 20.12.2019 o 19:41, srom-otnik napisał:

II. Usunięto (Lite)

- aplikacje ModernUI - pozostał XBOX i Sklep;

7 minut temu, DivRoK napisał:

Tak wiem ale bardziej chodzi mi czy Forza Horizon 3 i 4 działa bo do niej potrzeba XBOX :)

Chyba nic więcej pisać nie trzeba :P

7 godzin temu, srom-otnik napisał:

Oczywiście, że będzie LTSC, a iso tradycyjnie będzie miało wersję Full i Lite, ale najpierw W7

Dziś zamykam system definitywnie, poprawiłem co mogłem i nic więcej już nie będę przy tej bazie 1909 dłubał. FINAL dziś/jutro, bardziej to drugie...

P.S. Dodałem czarne ikony do TUNING

To super wiadomość! Czekam zatem. :D

A czarne ikony to już chyba do legendy powinny przejść, pamiętam w którejś z wersji 8.1 jak dałeś je w formie skryptu do "auto instalacji" do tej pory mam je na pendraku i zawsze przy instalacji na nowo tego systemu je aplikuje. :D

9 godzin temu, srom-otnik napisał:

Mała spowiedź:

W drugiej połowie 90 lat zacząłem pogrywać w co się wtedy dało. Za bardzo źle to wpływało na mnie, byłem nieobecny, nerwowy, chciałem grać, grać i grać. Typowy nałogowiec. Jak w 2003 poszedłem do pracy, to każdą wolną chwilę w pracy poświęcałem na granie, nawet w głupiego pasjansa. Zaczęli mi się w robocie przyglądać... W końcu postanowiłem - ZERO gier i tak trwam dzielnie kilkanaście lat.

Ogólnie mam problem w życiu z podatnością na uzależnienia np. od modyfikowania windozy, uwielbiam alkohol, leki znieczulające itp... W ubiegłym roku, na palcach jednej ręki zliczyłbym dni, kiedy nie piłem :E 

System już kompresuję do ESD, za 2 godzinki linki do finala, jak coś wyłapiecie, to już zostaje. Mam dość tej zakichanej zdychy

ja tez mam problem z piciem i prochami trzymaj się sromotnik to final , cliner czyszczenie rejestru wpływa

lub iobit uninstaler uzywam do odinstalowania nic wiecej, do gier to samo co stock win włączy sam te procesy co chce na androidzie dziala to inczej przy wydajnych grach, zrzut pam. sys < gra i na odwrót

Czy ktoś z korzystających z xbox może sprawdzić możliwość zmiany folderu instalacji gier?

Mi otwiera "Ustawienia" i sypie błędem:

---------------------------
Ustawienia: SystemSettings.exe - Błąd systemu
System wykrył w tej aplikacji przekroczenie buforu opartego na stosie. Przekroczenie może umożliwić złośliwemu użytkownikowi uzyskanie kontroli nad tą aplikacją. 
OK   
Wersja Final - Lite.

Godzinę temu, manikcs napisał:

System wykrył w tej aplikacji przekroczenie buforu opartego na stosie. Przekroczenie może umożliwić złośliwemu użytkownikowi uzyskanie kontroli nad tą aplikacją. 

Włącz usługi domyślne i problem znika, jest to tylko kwestia wyłączonej jednej usługi, której działanie przywraca optymalizator

1 godzinę temu, srom-otnik napisał:

Włącz usługi domyślne i problem znika, jest to tylko kwestia wyłączonej jednej usługi, której działanie przywraca optymalizator

Próbowałem wcześniej - niestety to samo.

EDIT

Post z usługami znalazłem ale:

EDIT2

Zmiana uruchamiana przez REG ADD poszła ale dalej nic:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dobra, poprawie Wam to, ale za tydzień, ten tydzień mam mocno zawalony pracą
Praca nad Win7 hihihi.... Nie żartuję...... Dzięki wielkie za kawał dobrej roboty
Pozdro

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Czy jest możliwość zostawienia usługi Pomoc IP w następnym wydaniu Lite? Usunięcie jej uniemożliwia granie online w grach Microsoft Store.

Witam 

Czy można zainstalować skrypt albo wyłączyć usługę, aby w starszych wersjach Windows 10 albo 8.1 była możliwość aktualizacji tylko sterowników jak to ma w wersji Windows 10 1909 wersji light? 

Witam system jest bardzo fajny ale niestety mam problem 2 usługami Xbox i nie działa Multiplayer w FH 3 i FH 4 bo są 2 opcje zablokowane/wyłączone ;/

Omg! Właśnie tu wszedłem po porzuceniu nadziei na nowego w10 od Sromotnika :D. Bosko. Dzięki serdeczne za ten cały wysiłek.

Sromotniku, zaciągać czy czekać jeszcze parę dni? Coś tam chyba jeszcze dogrzebujesz, a sam nie mam czasu na przeinstalowanie co tydzień. 

15 minut temu, glodnyfotograf napisał:

Omg! Właśnie tu wszedłem po porzuceniu nadziei na nowego w10 od Sromotnika :D. Bosko. Dzięki serdeczne za ten cały wysiłek.

Sromotniku, zaciągać czy czekać jeszcze parę dni? Coś tam chyba jeszcze dogrzebujesz, a sam nie mam czasu na przeinstalowanie co tydzień. 

Chcę wprowadzić kilka kosmetycznych zmian, dosłownie ze 2-3 zmiany w instalatorze oraz w usługach. Teraz nie mam czasu, końcem tygodnia siądę do poprawek.

manikcs likes this

Dla maruderów od Xboxa i niedziałającym ich apkom- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . Ciekawi mnie czy komuś uda się samemu ustawić usługi czy nadal będzie jęczenie? :P

Jeżeli komuś przy włączaniu usługi wystąpi błąd, wystarczy wejść w właściwości danej usługi i w zakładce "Zależności" uruchomić usługi z listy. Proste jak drut.

nudzija likes this

Po zastosowani się do instrukcji z punktu 3 z pierwszego posta tego tematu mapowanie dysku sieciowego działa poprawnie.

W tym celu należy uruchomić aplikację powershell z uprawnieniami administratora i wkleić komendę:

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol

i odpowiedzieć "Yes".

Metoda ta działa w wersji full Pro z prawie ostatecznej wersji z soboty 18.01.2020, w wersji lite niestety ale nie udało mi się tego odpalić.

Natomiast w wersji LITE nawet po włączeniu ustawień domyślnych optymalizatora wygląda to tak: