Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

13 minut temu, Mr.Straight napisał:

Zainstaluj sobie do tego apkę do screenów, chociażby ShareX. Nie dość że dużo lepszy to i wygodniejszy.

zainstalowałem ten program shareX, ale nie wiem jak sie robi takie wycinki :/

Ale chciałbym aby to działało tak jak poprzednia apka, ze wycinam kawałek, i pozniej tylko ctrl+v na messemgerze, i obraz juz wklejony

Kurde nie działa to tak jak poprzednia apka, bo nie wkleja obrazu, tylko przekierowuje na jakąs strone 

Panowie takie pytanie mam...

Wiem że po instalacji systemu (lite pro) nie było napisów na starcie, restarcie i zamykaniu systemu (zapraszamy, trwa restart, zamykanie). Teraz napisy się pojawiły ktoś wie gdzie tego szukać żeby się tego raz na zawsze pozbyć?

Nie wiem, czy przypadkiem po zainstalowaniu office to się nie pojawiło...

LeoRojas likes this

4 minuty temu, alen333 napisał:

Panowie takie pytanie mam...

Wiem że po instalacji systemu (lite pro) nie było napisów na starcie, restarcie i zamykaniu systemu (zapraszamy, trwa restart, zamykanie). Teraz napisy się pojawiły ktoś wie gdzie tego szukać żeby się tego raz na zawsze pozbyć?

Nie wiem, czy przypadkiem po zainstalowaniu office to się nie pojawiło...

pewnie robiłes hibernacje lub uspienie to nie pisało

@srom-otnik Czy da się cos zrobić, aby działa apka ''wycinanie i szkicowanie''? bo coś nie działa na tym twoim systemie :( a cześto jej używam do wycinania screena, i szybkim wysłaniu messengerem poprzez ctrl+V

Godzinę temu, Bastek32 napisał:

@srom-otnik Czy da się cos zrobić, aby działa apka ''wycinanie i szkicowanie''? bo coś nie działa na tym twoim systemie :( a cześto jej używam do wycinania screena, i szybkim wysłaniu messengerem poprzez ctrl+V

Skoro są wycięte apki ModernShitu, to nie będzie działać coś, czego nie ma w systemie... Przecież w menu ppm masz w Narzędziach "Zrzut ekranu" z ikoną nożyczek, działa...

Bastek32 and -RKI- like this

Nie chciałbym wyjść na niewdzięcznika czy coś w tym stylu ale też przyznam się bez bicia że nie czytałem wszystkich postów a mam takowe pytanko. Prócz tej wersji 1909, szykujesz może drogi Sromotniku nową wersję LTSC?

18 minut temu, -RKI- napisał:

Nie chciałbym wyjść na niewdzięcznika czy coś w tym stylu ale też przyznam się bez bicia że nie czytałem wszystkich postów a mam takowe pytanko. Prócz tej wersji 1909, szykujesz może drogi Sromotniku nową wersję LTSC?

Oczywiście, że będzie LTSC, a iso tradycyjnie będzie miało wersję Full i Lite, ale najpierw W7

Dziś zamykam system definitywnie, poprawiłem co mogłem i nic więcej już nie będę przy tej bazie 1909 dłubał. FINAL dziś/jutro, bardziej to drugie...

P.S. Dodałem czarne ikony do TUNING

Godzinę temu, kaminskigdynia napisał:

Tak 

Mi działała sklep grałem w forza i gears 5 

Mi coś nie działa. Wersja Lite Pro, nic nie grzebałem, od razu sprawdziłem czy działa.

mvGoff5.png

3 minuty temu, KacipL napisał:

Mi coś nie działa. Wersja Lite Pro, nic nie grzebałem, od razu sprawdziłem czy działa.

NIE ZNAM się na żadnych grach i w nic nie gram, ktoś z forum może coś podpowie.
Nie gram, bo byłem uzależniony od gier, taki dożywotni odwyk :E

Jak coś nie działa, to przesiadka na wersję FULL, tam działa WSZYSTKO!

piotrmix likes this

Można wiedzieć w co tak namiętnie grałeś? Mi jakoś samo przeszło - od kilku lat potrafię kilka/kilkanaście dni grać po ładnych parę godzin dziennie aż do skończenia gry (jak mnie tytuł wciągnie, głównie rpg), a później mam jakiś wstręt i nie gram przez dwa/trzy miesiące, aż ponownie ochota najdzie (w obecnym tempie grania sporo tytułów nagromadziło mi się ściągniętych na dysku) 

29 minut temu, srom-otnik napisał:

Nawet na wersji full mi nie działa :/ sprawdzę jeszcze jak to wygląda na oryginalnym obrazie i dam znać

Jgdsy1x.png

7 godzin temu, srom-otnik napisał:

1. Odnośnie problemu z dyskiem sieciowym - ucieszyłem się, że NIE JEST TO WINA MOICH MODYFIKACJI! Przyczyna tkwi w SMB - koniecznie przeczytajcie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A tu jak w PowerShell'u włączyć SMB2/3: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Proszę sprawdzić mimo wszystko jeszcze ustawienia domyślne

2. Nie będę dodawał żadnego trybu do gier w JG10, ani żadnych bibliotek, VC, DX - jeśli system o nie woła, to trzeba je samemu zainstalować.

3. 

Czyszczenie z menu PPM jest zmienione w tej wersji systemu. Ma przebiegać tak szybko i jest tak samo skuteczne jak wcześniej.

Chcesz dodać moje pliki sterujące optymalizacją do wyjątków Kasperskiego - musisz wcześniej włączyć PPM podgląd plików ukrytych... Też mam Kasperka ;)

ad1

Czy komuś udało sie aktywować protokół SMB2/3 lub 1 ?

bo ni w ząb nie wiem jak to zrobić 

42 minuty temu, Franc napisał:

Można wiedzieć w co tak namiętnie grałeś? Mi jakoś samo przeszło - od kilku lat potrafię kilka/kilkanaście dni grać po ładnych parę godzin dziennie aż do skończenia gry (jak mnie tytuł wciągnie, głównie rpg), a później mam jakiś wstręt i nie gram przez dwa/trzy miesiące, aż ponownie ochota najdzie (w obecnym tempie grania sporo tytułów nagromadziło mi się ściągniętych na dysku) 

Mała spowiedź:

W drugiej połowie 90 lat zacząłem pogrywać w co się wtedy dało. Za bardzo źle to wpływało na mnie, byłem nieobecny, nerwowy, chciałem grać, grać i grać. Typowy nałogowiec. Jak w 2003 poszedłem do pracy, to każdą wolną chwilę w pracy poświęcałem na granie, nawet w głupiego pasjansa. Zaczęli mi się w robocie przyglądać... W końcu postanowiłem - ZERO gier i tak trwam dzielnie kilkanaście lat.

Ogólnie mam problem w życiu z podatnością na uzależnienia np. od modyfikowania windozy, uwielbiam alkohol, leki znieczulające itp... W ubiegłym roku, na palcach jednej ręki zliczyłbym dni, kiedy nie piłem :E 

System już kompresuję do ESD, za 2 godzinki linki do finala, jak coś wyłapiecie, to już zostaje. Mam dość tej zakichanej zdychy

Godzinę temu, KacipL napisał:

59 minut temu, srom-otnik napisał:

28 minut temu, KacipL napisał:

Nawet na wersji full mi nie działa :/ sprawdzę jeszcze jak to wygląda na oryginalnym obrazie i dam znać

Wszystko jasne, błąd był po mojej stronie. Dokładnie po konfiguracji rutera... Naprawione. Teraz czekam na wersje finalną. Mam nadzieje że dziś będzie :D Dzięki za włożoną prace w system, spisuje się mega!

22 godziny temu, Crisu napisał:

test III wersja Pro, iso pobrane i MD5 zgodne, pena zrobiłem rufusem - dwa razy - nie działa Start/Panel sterowania/Narzędzia administracyjne

- optymalizator usług na Tak "czy chcesz wprowadzić domyślne ustawienia..."

czy to tylko u mnie tak jest ?

U mnie ten sam blad, system stawiany na nowo na nowym pc, @srom-otnik dasz rade pomoc?

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Mała spowiedź:

W drugiej połowie 90 lat zacząłem pogrywać w co się wtedy dało. Za bardzo źle to wpływało na mnie, byłem nieobecny, nerwowy, chciałem grać, grać i grać. Typowy nałogowiec. Jak w 2003 poszedłem do pracy, to każdą wolną chwilę w pracy poświęcałem na granie, nawet w głupiego pasjansa. Zaczęli mi się w robocie przyglądać... W końcu postanowiłem - ZERO gier i tak trwam dzielnie kilkanaście lat.

Ogólnie mam problem w życiu z podatnością na uzależnienia np. od modyfikowania windozy, uwielbiam alkohol, leki znieczulające itp... W ubiegłym roku, na palcach jednej ręki zliczyłbym dni, kiedy nie piłem :E 

System już kompresuję do ESD, za 2 godzinki linki do finala, jak coś wyłapiecie, to już zostaje. Mam dość tej zakichanej zdychy

Z tego uzależnienia do modyfikacji to my wszyscy bardzo się cieszymy. 

Dla porównania wszyscy wielcy geniusze mieli różne uzależnienia. 

1 godzinę temu, maku napisał:

U mnie ten sam blad, system stawiany na nowo na nowym pc, @srom-otnik dasz rade pomoc?

Niestety w Pro nie zauważyłem na wczesnym etapie tworzenia, że wkradł się gdzieś taki bug. Musiałbym robić całą bazę Full i Lite od nowa. Zamiast uruchamiać z panelu sterowania narzędzia administracyjne - można z menu start. W Home tego nie ma.

Pomijając takie mikro niedociągnięcia, system jest gotowy - postaram się ich uniknąć przy tworzeniu nowej modyfikacji na bazie wiosennego wydania M$

LINK do wersji finalnej już dostępny

3 godziny temu, malismare napisał:

ad1

Czy komuś udało sie aktywować protokół SMB2/3 lub 1 ?

bo ni w ząb nie wiem jak to zrobić 

Ja będę próbował w poniedziałek w pracy, jak mi się uda to dam znać.