Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 1909

Recommended Posts

4 godziny temu, mardab napisał:

Nie działa mapowanie dysku sieciowego.

Jak wchodzę w Mój komputer/sieć to jest on widoczny. Mozna także wejść do oprogramowania dysku poprzez wpisanie adresu IP dysku sieciowego w przeglądarce internetowej. Jednak gdy chcę dodać skrót do zawartości dysku poprzez naciśniecie na ikonę komputera prawym przyciskiem myszy i potem Mapuj Dysk sieciowy to go tam nie mogę znaleźć.

próbowałem włączać udostępnianie wszystkich urządzeń sieciowych i plików i też nic to nie daje.

Problem występuje zarówno w wersji podstawowej jak i lite tego systemu. (professional)

W modyfikacji LTSB oraz wcześniejszej z BAZY (1709) tego problemu nie było.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

u mnie tak samo nie mogę odszukac dysku sieciowego 

można na dysk wejść tu ale dostęp do plików jest tylko poprzez ściągnięcie ich na komputer

image.png.39bde47a59934174103fdeb1cb40561b.png

2 minuty temu, piotrk123 napisał:

@Bastek32 To iso bootowalne. Zrestartuj komputer i wybierz bootowanie z płyty.

Juz zainstalowałem, tylko przez UEFI, i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo nie ogarniam tego

1 godzinę temu, Bastek32 napisał:

Juz zainstalowałem, tylko przez UEFI, i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo nie ogarniam tego

Nie no ja po prostu nie wierzę.... Z choinki się urwał i zaraz będzie płakał, że mu windows nie działa jak powinien...

2 minuty temu, szymibtw napisał:

Nie no ja po prostu nie wierzę.... Z choinki się urwał i zaraz będzie płakał, że mu windows nie działa jak powinien...

na razie działa, cos czytałem ze to uefi to nowsze rozwiązanie niz bios legacy

Pokusiłem się o porównanie 1909 STOCK do modyfikacji Sromotnika + jako coś w formie bonusu starą 1709 od Sromotnika.
Samo porównanie możecie znaleźć pod tym linkiem:

Co do zawartości materiału wideo to:
1. porównanie czasu instalacji
2. ilość miejsca zajmowanego na dysku
3. ilość zajmowanego RAM
4. ilość procesów
5. czas restartu

Sorry za clickbait miniaturkę ale wiecie jak jest ;d

Dzięki jeszcze raz @srom-otnik za kolejny świetny build i wszystkiego dobrego.

5 godzin temu, piotrk123 napisał:

@srom-otnik Temat rezerwacji miejsca na ssd jest rozwiązany w tej wersji?

Tak, we wszystkich wersjach w iso

12 godzin temu, malismare napisał:

u mnie tak samo nie mogę odszukac dysku sieciowego 

można na dysk wejść tu ale dostęp do plików jest tylko poprzez ściągnięcie ich na komputer

Proszę o więcej danych 

1 - jak wersja

2 - czy tak się dzieje na ustawieniach domyślnych Optymalizatora Usług lub po wybraniu opcji TAK przy pytaniu "Czy włączyć udostępnianie plików i drukarek?"

To już druga osoba, która tylko zgłasza problem, ale nic poza tym, co ułatwiłoby jego rozwiązanie...

1 godzinę temu, srom-otnik napisał:

Proszę o więcej danych 

1 - jak wersja

2 - czy tak się dzieje na ustawieniach domyślnych Optymalizatora Usług lub po wybraniu opcji TAK przy pytaniu "Czy włączyć udostępnianie plików i drukarek?"

To już druga osoba, która tylko zgłasza problem, ale nic poza tym, co ułatwiłoby jego rozwiązanie...

Udało się połączyć z dyskiem poprzez dokładne (z zachowaniem dużych i małych liter) wpisanie adresu folderu na dysku sieciowym. I w moim przypadku musi to być jakiś folder a nie cały dysk. Wpisanie adresu "\\MyBookLiveDuo\" albo "\\MYBOOKLIVEDUO\" kończy się niepowodzeniem. 

Dysk sieciowy jest niestety nadal niewidoczny w oknie wyskakującym po kliknięciu w przycisk "Przeglądaj"

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeśli tak to ma działać to dla mnie akurat nie jest to żaden problem.

System jest zainstalowany w małym biurze w pracy i ja jestem "tym gościem od komputerów", i raczej większość osób nie poradzi sobie z "takim problemem", sam nie od razu na to wpadłem i musiałem pokombinować z wpisywaniem tego adresu zanim zadziałało, na sieciach nie specjalnie się znam.

System petarda!

Zainstalowany i aktywowany lite pro.

W końcu pełne wsparcie i brak problemów ze sterownikami przy nowym sprzęcie (HP 15-cw1012nw)

Dla mnie to ta wersja już jest finałem!

Ogromne podziękowania za Twoją pracę.

Witam serdecznie.

Pytanie zasadnicze: czy na wersji 1909 nie ma spadku wydajności dysku HDD w stosunku do wersji 1607 LTSB? Słyszałem iż nowsze windy potrafią "mocno" obniżyć pracę dysku HDD.

7 godzin temu, mardab napisał:

Udało się połączyć z dyskiem poprzez dokładne (z zachowaniem dużych i małych liter) wpisanie adresu folderu na dysku sieciowym. I w moim przypadku musi to być jakiś folder a nie cały dysk. Wpisanie adresu "\\MyBookLiveDuo\" albo "\\MYBOOKLIVEDUO\" kończy się niepowodzeniem. 

Dysk sieciowy jest niestety nadal niewidoczny w oknie wyskakującym po kliknięciu w przycisk "Przeglądaj"

Jeśli tak to ma działać to dla mnie akurat nie jest to żaden problem.

System jest zainstalowany w małym biurze w pracy i ja jestem "tym gościem od komputerów", i raczej większość osób nie poradzi sobie z "takim problemem", sam nie od razu na to wpadłem i musiałem pokombinować z wpisywaniem tego adresu zanim zadziałało, na sieciach nie specjalnie się znam.

Dzięki za info, ale nic nadal nie wiem.... Jaka wersja oraz czy usługi były konfigurowane przez optymalizator i czy na usługach domyślnych problem powtarza się?

Optymalizator potrafi wyłączyć/wyłączyć praktycznie całą dodatkową funkcjonalność sieci tj udostępnianie, widzenie dysków/folderów itd. Ułatwi mi to znacznie znalezienie przyczyny.

Tak trudno na to odpowiedzieć????

Czy Wy w ogóle wiecie że jest to PODSTAWOWE narzędzie we wszystkich moich modyfikacjach? I bez jego użycia, to szkoda cokolwiek zgłaszać???

P.S. Cieszę, się, że system przypadł do gustu ;)

Mnie i tak do niego nic nie zmusi dłuuuuugo.

12 godzin temu, srom-otnik napisał:

Proszę o więcej danych 

1 - jak wersja

Odpowiadam

1. wersja JG 10 PRO TEST II 

2. Usługi były aktywowane nie używałem ustawień domyślnych 

3. zatwierdziłem TAK przy pytaniu "czy właczyć udostępnianie ......"

2. co do dysku jak kolega [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] podpowiedział chyba będę mógł sie podłaczyć do dysku tylko musze przestawić to:

image.png.984bca5ad1d4d2eaefb0ce19e9966b25.png

dam znać

3 godziny temu, srom-otnik napisał:

Dzięki za info, ale nic nadal nie wiem.... Jaka wersja oraz czy usługi były konfigurowane przez optymalizator i czy na usługach domyślnych problem powtarza się?

Optymalizator potrafi wyłączyć/wyłączyć praktycznie całą dodatkową funkcjonalność sieci tj udostępnianie, widzenie dysków/folderów itd. Ułatwi mi to znacznie znalezienie przyczyny.

Czy Wy w ogóle wiecie że jest to PODSTAWOWE narzędzie we wszystkich moich modyfikacjach? I bez jego użycia, to szkoda cokolwiek zgłaszać???

wersja systemu to Win JG10 x64 - 1909 (TEST I), na dwóch różnych komputerach, jeden wersja pro, drugi pro lite.

Tak usługi były konfigurowane przez optymalizator.

Dysk próbowałem zmapować oczywiście z różnymi odpowiedziami optymalizatora na temat udostępniania dysków/folderów itd. Musimy odpowiedzieć "tak" jeśli chcemy w ogóle zacząć próbować coś wyszukać w sieci.

Może to jest kwestia nie najnowszej platformy sprzętowej? Jeden komputer to stacjonarka z i7-4770K na pokładzie, drugi to jeszcze starszy laptop też i7-3720QM.

W poniedziałek postaram się zainstalować tą samą wersję systemu (w sumie jak zdążę to TEST III także) na nowym kompie z i5-9600K i dam znać.

Acha, sprawdzane także na sterownikach do karty sieciowej zarówno tych które są w systemie jak i pobranych ze strony producenta danej sieciówki - efekt także ten sam.

Jeszcze jedna rzecz. Do poprawnego zainstalowania AutoCAD musiałem zainstalować ze strony Microsoftu biblioteki DirectX, ale nie wiem czy to ma związek z twoimi modyfikacjami.

Poza tym system kozacki, teraz wszystko śmiga elegancko. Wielkie dzięki za włożony wkład.

4 hours ago, srom-otnik said:

To na czym siedzisz ??