Skocz do zawartości

Win JG10 x64 1909 - archiwum


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Linki i obraz iso skasowane, wątek archiwalny

Win JG10 x64 - 1909

Home & Pro

03.07.2020

 I. Dodano:

Aktualizacje wydane do końca czerwca, DirectX, Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, WinaeroTweaker, wsparcie dla obcych kompozycji graficznych, Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie oraz tryb pracy na dyskach SSD. Ponadto uaktywniono DirectPlay oraz wszystkie pakiety FrameWork. Wersja Home ma dodany GPEDIT.msc

Optymalizator Usług otrzymał nową funkcję - kompaktuje procesy svchost. 

 

II. Usunięto (Lite)

- aplikacje ModernUI - pozostał XBOX i Sklep;

- "łatwy transfer";

- Defender, SmartScreen;

- geolokacja;

- Windows Mail;
- język naturalny, języki, większość układów klawiatur;

- pomoc;

- tablet;

- centrum powitalne i centrum akcji;

- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- Windows Media Center;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- klawiatura ekranowa;

- index wydajności;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny,

- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania.

 
III. Instalacja:

Sugeruję instalację bez dostępu do Internetu - wtedy można utworzyć konto lokalne,

następnie na etapie kreatora wstępnej konfiguracji udzielać odpowiedzi "NIE" - dzięki temu ograniczymy telemetrię.


Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

 Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.


 IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.
 
2. System można aktualizować (Lite pobierze i zainstaluje tylko sterowniki) oraz pobierać aplikacje ze Sklepu. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.
Po zainstalowaniu aktualizacji, proces usuwania kopii poprawek z magazynu WinSxS może trwać zależnie od sprzętu 10 - 15 minut, nie wolno go przerywać, nawet jak wskaźnik postępu zatrzyma się na dłuższą chwilę! CIERPLIWOŚĆ w tym przypadku się opłaca... Kolejne czyszczenia przebiegają znacznie szybciej. System można dodatkowo skompresować i zyskać około 2GB miejsca na dysku - w folderze TUNING jest odpowiedni skrypt.

WERSJA LITE MA POZOSTAWIONĄ MOŻLIWOŚĆ POBIERANIA TYLKO STEROWNIKÓW PRZEZ WINDOWS UPDATE (Optymalizator Usług - usługi domyślne).

 

3Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

 

4. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

emites, d3mx, jankor i 37 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Franc napisał:

Postawiłem na maszynie wirtualnej wersję PRO - brak autorskich dodatków: Czyszczenia, Optymalizatora usług, itp. w prawokliku - nic dodatkowo nie robiłem/instalowałem (instalka na dysku HDD)

Też mi się tak wcześniej ze dwa razy zdarzyło, ta Dycha bardzo broni się przed niektórymi skryptami w trakcie instalacji. Mam już na to pomysł, ale nie chciałem przedłużać Waszego czekania. Od kilku dni wiele razy instalowałem Home i Pro - za każdym razem wszystko poszło jak chciałem. Zawsze na HDD. Dzięki za syganał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wytestowana...... wersja PRO ma 80 procesów bez sterów, menu z 7 ( klasa ) dół ona pokazuje właściwości i wielkości plików ( potrzebne przy pracy fotografa i grafika ) wygląd i kofort z 7ki czyli idealnia..... a wydajność świetna..... potestuję na adobe premiere w 4k i napiszę.... narazie jak już pisałem wszystko lux, jest prawoklik i wszystko co potrzebne.......

Powinniśmy dziękować że jest taki człowiek jak SROMOTNIK który robi system działające wydaajnie, stabilnie bez syfu i wszystko hobbystycznie.... DZIĘKUJEMY - wszyscy fotografowie śmiało instalujcie.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

what xD ? Sromotnik wstawił windows'a 10! no, a już wątpiłem - myślałem ze same windows 7 & 8.1 robisz a win 10 porzuciłeś/kompletnie zakończyłeś... Ehh szkoda bo dopiero co wgrałem nowego windows'a, ale jak tylko pojawią się jakieś problemy to wgram se od razu Twojego :D (zapewne już nie będzie w wersji testowej) ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymibtw napisał:

Ja chyba potestowałem... 6 system dzisiaj postawilem I zaden mi nie działa tak jak powinien... 1 się wysypał.... ten przy instalacji robie wszystko tak samo jak robiłem... ehhh

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie wiem czemu ale mam to samo,nie mogę zainstalować.Próbuję po raz 3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janek917 napisał:

Nie wiem czemu ale mam to samo,nie mogę zainstalować.Próbuję po raz 3 .

Ja probowalem 10 razy. Ściągnąłem roznymi programami wypallalem z różnych portów usb i dalej to samo.... sumy się zgadzają.... no nic ja wracam na czyste w10 bo na najnowszych poprawkach u wszystkich wydających mody mam problemy.... których wcześniej nie bylo A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymibtw napisał:

Ja probowalem 10 razy. Ściągnąłem roznymi programami wypallalem z różnych portów usb i dalej to samo.... sumy się zgadzają.... no nic ja wracam na czyste w10 bo na najnowszych poprawkach u wszystkich wydających mody mam problemy.... których wcześniej nie bylo A szkoda...

Witam.Miałem to samo.Zacząlem instalację od restartu ,usunąłem partycję na której zainstaluję system ,stworzyłem nową ,sformatowałem i poszło elegancko:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - instaluję wiele systemów do testów i pierwszy raz mam taki błąd.

Ale - kliknąłem cofnij instalację i instalator cofnął mnie do początku. Następnie po dojściu do wyboru dysku i partycji kliknąłem instalację na tej samej partycji - informacja że system utworzy po instalacji folder windows.old - dalej - i wszystko poszło dalej.

Po instalacji tylko usunąć folder windows.old.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!!!BRAWO!!!BRAWO!!!Moj sprzet to : ASUS 970 gaming/aura , proc.AMD FX 8320.Wszystko "Kiepskie"!.Dlatego szukam wlasciwego systemu.I znalazlem.To jest "wlasnie to".System "prawie" czysty.Bootowalne iso na pendrive'a zrobione ULTRAISO.Ustawienia domyslne.Instalacja przebiegla gladko.Innym szczerze polecam.Jak na poczatek i testowa wersje to BOMBA!{w pozytywnym znaczeniu}.Panie SROMOTNIK : WIELKIE DZIEKI!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 20:48, szymibtw napisał:

Ja chyba potestowałem... 6 system dzisiaj postawilem I zaden mi nie działa tak jak powinien... 1 się wysypał.... ten przy instalacji robie wszystko tak samo jak robiłem... ehhh

 

@janek917 @szymibtw

Spróbujcie zainstalować wersję HOME. Na PRO miałem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srom-otnik  Mistrzu z tego co zauważyłem to nie działa: windows hello, po kombinacji CTRL+ALT+DELETE nie pokazuje się menadżer zadań dodatkowo nie chcę ze sklepu mi ściągnąć Panelu Nvidi i karty dźwiękowej. To póki co zauważyłem w wersji PRO. Mam nadzieje, że wydasz wersje jakies super lite bez żadnych apek windowsa, smart screnów, cortan, microsoft edge, itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumish93 instaluj normalnie potem jak sie zatrzyma na 94% kliknij ok i zainstaluj jeszcze raz na tym samym dysku/partycji bez formatowania i pójdzie :) później z poziomu windowsa skasuj z dysku c folder "Windows.old" Jakbyś cały temat przejrzał raptem niecałe 2 strony to byś wiedział bo ktoś już wyżej pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymibtw napisał:

@gumish93 instaluj normalnie potem jak sie zatrzyma na 94% kliknij ok i zainstaluj jeszcze raz na tym samym dysku/partycji bez formatowania i pójdzie :) później z poziomu windowsa skasuj z dysku c folder "Windows.old" Jakbyś cały temat przejrzał raptem niecałe 2 strony to byś wiedział bo ktoś już wyżej pisał...

No właśnie robiłem tak i za każdym razem staje mi dęba instalacja na 94% i nic . Akurat ten trik bez formatowania partycji nie działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie