Jump to content

Win JG10 x64 1909 - archiwum

srom-otnik
 Share

Recommended Posts

Witam, postawiłem system (poszło dopiero za drugim razem jak zmieniłem legacy na uefi). Mam nvidie (TX550 TI), zainstalowałem wersję 391.35 ale bez experience, działa bez problemu. Ja wyznaję zasadę  najpierw wszystkie sterowniki, a jak jest ok to dopiero później optymalizacja, zatem teraz poczekam dzień dwa potestuję stabilnośc i zacznę tuning wg opisu.

Mam wersję JG10 x64 Pro.

Zainstalowałem to cudo (w wersji Lite) na Dell Venue Pro 11 (taka hybryda, tablet z klawiaturą). Wszystko działa pięknie, ale po zoptymalizowaniu usług przestaje funkcjonować klawiatura dotykowa, tzn. nie pojawia się, kiedy klikam palcem w jakiekolwiek pole tekstowe, z poziomu paska (chociaż widać ikonkę klawiatury) też nie można jej wywołać. Wszystko wraca do normy po przywróceniu usług do "fabrycznych". Która to usługa, żebym mógł ją po zoptymalizowaniu jednak uruchomić ręcznie?

I przy okazji, szkoda że nie działa wyszukiwanie klawiaturowe po naciśnięciu WIN. W normalnej wersji Windowsa bardzo często z tego korzystam, też jest jakaś opcja, aby to przywrócić/uruchomić?

12 minut temu, Qreck napisał:

Zainstalowałem to cudo (w wersji Lite) na Dell Venue Pro 11 (taka hybryda, tablet z klawiaturą). Wszystko działa pięknie, ale po zoptymalizowaniu usług przestaje funkcjonować klawiatura dotykowa, tzn. nie pojawia się, kiedy klikam palcem w jakiekolwiek pole tekstowe, z poziomu paska (chociaż widać ikonkę klawiatury) też nie można jej wywołać. Wszystko wraca do normy po przywróceniu usług do "fabrycznych". Która to usługa, żebym mógł ją po zoptymalizowaniu jednak uruchomić ręcznie?

I przy okazji, szkoda że nie działa wyszukiwanie klawiaturowe po naciśnięciu WIN. W normalnej wersji Windowsa bardzo często z tego korzystam, też jest jakaś opcja, aby to przywrócić/uruchomić?

Co do wyszukiwarki w menu start to przyczyną jest usunięcie CORTANY
Kliknij prawym przyciskiem myszy na start Właściwości 
w zakładce menu start zaznacz 2 pierwsze opcje w dziale szukaj

Co do klawiatury to zobacz czy odpalenie tej "Usługa klawiatury dotykowej i panelu pisma ręcznego" usługi rozwiąże problem 

36 minut temu, Qreck napisał:

Niestety w nowej wersji Lite cały moduł tabletu zostanie wycięty. Okaleczyłem system bardzo mocno, na wzór LTSB Lite i..... działa :D

Teraz tylko szlify Optymalizatora i za kilka dni dostaniecie wersję - mam nadzieję finalną lub nazwijmy to zgodnie z nomenklaturą M$ - wersję RC :E

6 minut temu, srom-otnik napisał:

Niestety w nowej wersji Lite cały moduł tabletu zostanie wycięty. Okaleczyłem system bardzo mocno, na wzór LTSB Lite i..... działa :D

Teraz tylko szlify Optymalizatora i za kilka dni dostaniecie wersję - mam nadzieję finalną lub nazwijmy to zgodnie z nomenklaturą M$ - wersję RC :E

Czekam black icons będą zaaplikowane ?

do Autora Projektu 

srom-otnik  - dzieki wielkie za wszystkie systemy są mega ....

Zainstalowałem wersje 1909 i czy możesz mi lub możecie  wytłumaczyć dla czego przed uruchomieniem win10 pojawia sie niebieskie okno wyboru systemu : albo win  10 albo win7 

zaznaczam że na kopie nigdy nie był instalowany system 7 więc nawet niewiem skąd to sie wzięło.

Instalacja na pc:

- 54 procesy 

- ramu 1,6 Gb 

chyba za dużo ????

pozdro 

Cierpliwośći.......  Sromotnik robi to bardzo dokładnie i jak już coć nam daje to jest master-sztyk . Wszyscy co mieli Jego systemy i tą łatwość wyglądu z windows 7 piękną i dobrą z szybkością działania to są w niebo wzięci. Kto narzeka ? ten co chce update non stop i pstryka na pusto co chwilę zmieniająć konfigurację i coś psując.

Ja pracuję zawodowo w adobe premiere i lightroomie  na STEROWNIKI STUDIO ( SD) i wzrost jest 12 % na plus do trerowników GAME READY (GRD)

Należy jeszcze dopracować to mistrzu co do panela nvidia. 

Stawiaj na wydajność i stabilność.

1 minutę temu, mbielak012 napisał:

@profilm34Chciałbym szanownego kolegę pokornie powiadomić iż jakby co pisze się "narzeka". Generalnie wiem, jak ludzie nie cierpią ludzi którzy zwracają uwagę na ortografię i zdaję sobie sprawę, że w przypadku szybkiego pisania błędy się popełnia. Pozdrawiam :P

Też to zakuło mnie w oczy aż ;P nie pasuje ni huia

mbielak012 likes this

6 minut temu, srom-otnik napisał:

Dobra, czas kończyć bezlitosną wycinkę - 32 procesy, 700MB ze sterownikiem grafiki przy 8GB Ram - nie zejdę bardziej w dół. Działa XBOX, Sklep pozostawiony do aktywacji. Powinno coś z tego sensownego być. Lada dzień ostatnie iso testowe wersji Lite.

PZDR!

XBOXA też wywal bo to zbędne dla zdecydowanej większości 

No, ja akurat się z tym nie zgadzam. Zresztą już była o tym wcześniej dyskusja. Więc, wydaje mi się, że teraz to już nie jest ten moment by dokładać jakieś prośby i sugestie. Co do samego xboxa, ja akurat nie używam, ale wiele osób tak - chodzi o to by system był funkcjonalny dla jak największej grupy osób. Dla mnie najważniejsze, żeby nie było telemetrii i szpiegowania. Ale tak jak piszę, nie pora już na takie dyskusje chyba.