Skocz do zawartości
wiktorynek

Tworzenie bootowalnego pendrive za pomocą Rufus (3)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ISO np. Office. Można go "wypalić" na pendrive w Rufusie? Ostatnio potrzebowałem to zrobić to po wczytaniu ISO pojawiał się jakiś komunikat o brakujących bajtach w obrazie i musiałem szukać Ultra ISO. W UltraISO wszystko poszło bez problemu. Rufus jest tylko do tworzenia bootowalnych pendrive-ów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej to sobie rozpakuj to ISO i całą zawartość skopiuj na pendrive lub/i gdziekolwiek. Instalujesz odpalając plik setup.exe ;) Jeśli to Office 2007 lub nowszy, to możesz przed instalacją zaktualizować ten pakiet wrzucając wszystkie poprawki w formacie msp do katalogu Updates. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, ściągnąłem dzisiaj najnowszy obraz win 10 i chciałem nagrać go na pendrive za pomocą rufusa. Z uwagi ze mam UEFI chciałem go nagrać  w trybie GPT ale niestety rufus krzyczy ze jeden z plików w obrazie ma wiecej niż 4GB :( czy da sie to ominać, chciałbym jednak mieć instalatora ktory stworzy dysk w GPT i zainstaluje na nim win 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, wiktorynek napisał:

Przekonwertuj install.wim na install.esd lub podziel install.wim

czym to najlepiej przekonwertować - najprościej ? rozumiem ze np utraiso wydobywam owy plik .wim , konwertuje go i wgrywam z powrotem do obrazu i zapisuje obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MCT czy oryginalny obraz ISO zawsze są ostatnią edycją oficjalną czyli 1803. Resztę załatwia aktualizacja zbiorcza, Service Stack i aktualizacja flash - można zintegrować, najlepiej od razu z NET 3.5 - potrzebne pliki w katalogu sources.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym zainstalować Windowsa 7 lub 8.1 na oddzielnym dysku HDD, którego podłączałbym do PCta przy użyciu kieszeni lub stacji dokującej. Czy nie będzie z tym jakiegoś wielkiego problemu?

ASRock Z370 Pro4  + Intel i7-8700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi