Skocz do zawartości

Tworzenie bootowalnego pendrive za pomocą Rufus (3)


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym bo chciałem przesiąść się z XP na W7. Uefi wspiera w7, 8 i 10.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jeśli masz stary komputer lepiej najpierw upewnij się, że twoja grafika pracuje pod UEFI.

 

Dwa tygodnie czekałem na odpowiedź z Gigabajta - no i zrezygnowałem z UEFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ISO np. Office. Można go "wypalić" na pendrive w Rufusie? Ostatnio potrzebowałem to zrobić to po wczytaniu ISO pojawiał się jakiś komunikat o brakujących bajtach w obrazie i musiałem szukać Ultra ISO. W UltraISO wszystko poszło bez problemu. Rufus jest tylko do tworzenia bootowalnych pendrive-ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sobie rozpakuj to ISO i całą zawartość skopiuj na pendrive lub/i gdziekolwiek. Instalujesz odpalając plik setup.exe ;) Jeśli to Office 2007 lub nowszy, to możesz przed instalacją zaktualizować ten pakiet wrzucając wszystkie poprawki w formacie msp do katalogu Updates. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ściągnąłem dzisiaj najnowszy obraz win 10 i chciałem nagrać go na pendrive za pomocą rufusa. Z uwagi ze mam UEFI chciałem go nagrać  w trybie GPT ale niestety rufus krzyczy ze jeden z plików w obrazie ma wiecej niż 4GB :( czy da sie to ominać, chciałbym jednak mieć instalatora ktory stworzy dysk w GPT i zainstaluje na nim win 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawskich:

Wersje rufusa:

- 3.5.1473 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- 3.5.1488 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Krócej mówiąc wersja BETA i BETA2 umożliwiają pobieranie obrazów Windows 8.1 i 10 :)

Nowsze jak i starsze wersje rufusa tego nie potrafią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co oznacza to "dodaj łatkę dla starych BIOSów ( dodatkowa partycja, itp ) ?? Ostatnio nagrywałem z 18 sztuk pendrive z Windows Vista, Windows 7, Windows 10 osobno w wersjach x32 i ix64 i nie zaznaczałem tego:

 

image.png.9e7195969e97b0e8797b5b67b2a295c5.png

 

Co daję zaznaczenie tej opcji tak naprawdę? Jakieś korzyści dla starych laptopów i PC?

 

I teraz najważniejsze pytanie, czy jeśli podczas nagrywania pendrive wszędzie zaznaczył bym by dodawało tą łatkę dla starych BIOSów to czy dzięki temu mogłoby pojawiać się problemy z instalacją systemów na nowszych laptopach i PC z nowszymi BIOSAMI? Czy nie było by żadnych problemów bo nowsze biosy ignorowały by tą dodatkową łatkę?

 

Zastanawiam się nad sensem istnienia tej opcji i dlaczego nie jest ona zaznaczona jako WŁĄCZONA jako automatycznie tylko odwrotnie właśnie. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie