Skocz do zawartości

Problem z HDD


senior38

Rekomendowane odpowiedzi

Tak  to już są  problemy z dyskiem i tym bardziej jeżeli dysk jest używany  pod system  mniej jako dodatkowy na dane.

Może  pracować  miesiąc ,pół roku itd...  a może  i za parę dni paść  wszystko zależy od pracy i " traktowania " dysku ,  np. zanik napięcia , złe odłączenie itd.....

Nie jest to jeszcze tragedia  ale radzę myśleć  o nowym i zrobić kopię danych jeżeli są tam ważne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, senior38 napisał:

Podpowiedz jak to zrobić.

"  Warto wyzerować i zrobić remap,Victoria jest na forum.Być może są to bady logiczne.  "  ?   zrobić  to można  nie zaszkodzi ,  ale ja bym się z tym nie bawił i czasu marnował jak dysk jest na gwarancji , taki dysk jak do nich trafi idzie  na szrot , jeszcze mi się nie zdarzyło  żeby ten sam wrócił  z reklamacji.

Dysk nowy ma być  " czysty jak dupcia niemowlęcia "  a jak chcą  to niech sami sobie grzebią " KLIENT  NASZ PAN  "  i takiej  zasady trzeba się trzymać tym bardziej  że  teraz  te dyski  w stosunku do dysków  z przed 20 - 30 lat to  szrot na samym starcie ( ekologia , oszczędności itd..  )  i my  Kowalscy nic na to nie poradzimy .

 

PS.

ja osobiście bym to robił jak dysk by nie był już na gwarancji i wówczas ma to sens a tak do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monos napisał:

Inne niż 0 wartości atrybutów C4 i C5 NIE są powodem uznania reklamacji

:22 weź mnie nie rozśmieszaj, każdy jeden dysk jaki miałem z choćby JEDNYM bad sektorem reklamowałem i nie było dyskusji. Jak nie potrafisz walczyć o swoje, to twój problem. A ten dysk to 320GB, więc raczej o gwarancji nie ma mowy. Ale fakt, czemu jest tylko połowa SMARTa? Jaka jest wartość atrybutu ID=05, czyli ilość realokowanych sektorów?  Myślę, że skoro liczka operacji realokacji wynosi 16C w Hexach, czyli 364 na nasze, to będzie ich znacznie więcej. Diagnoza - niedługo zgon.

P.S. Ludzie, nauczcie się w końcu zmieniać w CrystalDiskInfo wartości Raw z Hex na Dec (Funkcje zaawansowane -> Wartość Raw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się już nacieszysz, to wskaż ten "choć jeden" bad sector na tym dysku. Podane atrybuty SMART sugerują jedynie możliwość wystąpienia takowych. 364 PRÓBY realokacji nie świadczą o niczym.Bez wiedzy o stanie att 05 jest to wróżenie z fusów. Jak widać po drugiej połówce (choćby SMART) diagnozuje się lekko, łatwo i przyjemnie. Przecież ewentualne koszty nieuznanej reklamacji poniesie ktoś inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, monos napisał:

Podane atrybuty SMART sugerują jedynie możliwość wystąpienia takowych. 364 PRÓBY realokacji nie świadczą o niczym

Ty jesteś jakiś chory czy tylko udajesz? Jakie próby? To są WYKONANE operacje realokacji, a w kolejce czekają kolejne, bo liczba sektorów niestabilnych, oczekujących na realokację, wynosi 8. Ten dysk po prostu zdycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senior 38 - naprawdę nie stać cię na kupno nowego dysku - jesli chcesz to nawet HDD - o tej pojemności nawet ssd są tanie?

Jeśli nie - ok.

Jeśli tak - cała ta dyskusja jest głupia.

320 gb - TO JEST ŚMIESZNA POJEMNOŚĆ NA hdd  - A DYSKI SSD - O TEJ POJEMNOŚCI KOSZTUJĄ  NIEWIELE.

jEŚLI CHCESZ KORZYSTAJ DALEJ , ALE ZRÓB BACKUP.

 

I NIC NIE NAPRAWISZ NA TYM DYSKU! - DLACZEGO INNI KOMENTUJĄCY TEN TEMAT NIE NAPISZĄ - TAK PO PROSTU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zbigniew59 napisał:

Jeśli tak - cała ta dyskusja jest głupia.

Jakoś brakuje mi informacji że dysk jest na gwarancji lub nie jest.

Dysk padnie prędzej czy później i nie ważne czy pójdzie do serwisu, czy też będzie ratowany we własnym zakresie.

18 minut temu, zbigniew59 napisał:

senior 38 - naprawdę nie stać cię na kupno nowego dysku - jesli chcesz to nawet HDD - o tej pojemności nawet ssd są tanie?

Jeśli nie - ok.

Jeśli nie - OK, no nie do końca, dane polecą i coś kolega senior38 musi mieć na kopie, no chyba że po prostu po wszystkim postawi nowy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię aby dysk HDD 320 GB był na gwarancji - to raczej stare dyski.

Niech wypowie się autor tematu.

senior 38 - to dysk systemowy czy na dane?

 

Masz inne dyski?

jarexpol -  CYTAT -Dysk padnie prędzej czy później i nie ważne czy pójdzie do serwisu, czy też będzie ratowany we własnym zakresie.  -  TO DOTYCZY WSZYSTKICH DYSKÓW! - OGÓLNIE! - NOWYCH I STARYCH.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reallocation Event Count

196 (C4)

Ilość operacji remapowania (przenoszenia danych z uszkodzonego sektora do specjalnego zarezerwowanego obszaru - obszaru rezerwowego). Wartość RAW tego atrybutu określa łączną ilość prób transferu danych z realokowanego sektora do obszaru rezerwowego. Liczone są zarówno próby udane jak i nieudane.

Krytyczny: Tak

Widzior

Może zamiast nauczać innych, spróbuj pouczyć się samemu?

Algorytmu zapisywania modułu SMART, można doszukać się w sieci. Co, w atrybucie 196 uznawane jest za próbę udaną, co za nieudaną i dlaczego, również.

senior38

Żadne problemy dysku samoczynnie nie znikają. Zerowanie mogło usunąć błędy logiczne. Jeśli natomiast dysk rzeczywiście korzysta z puli sektorów zapasowych, to jak już napisali wyżej koledzy, dysk padnie. Ale zobaczyć całość odczytu SMART chyba się nie uda. Więc dalej bić piany nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, senior38 napisał:

Wyczyściłem dysk programem HDD Low.Ponownie zainstalowałem system i wszystkie problemy podane prze zemnie  zniknęły.Dziękuję za pomoc.

Brawo TY, a teraz zrób.

29 minut temu, gregor2302 napisał:

@senior38  zobaczymy PEŁNY SMART tego dysku teraz ?

Też jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie