Jump to content
WinClub
Sound1g

Lenovo G550 - Upgrade CPU

Recommended Posts

Witam ponownie,

Panowie w poprzednim poście pisałem o CPU dla Sony Vaio niestety laptopa nie kupiłem, bo okazało się że matryca jest cała poniszczona jakies przebarwienia itp, w dniu dzisiejszym zakupiłem LENOVO G550 za 300zł

CPU: intel Core 2 Duo T6500 2x 2,10GHz Socket P (478) 

RAM: 4GB DDR3

HDD: 500GB Seaggate 5400rpm

SSD: SILICON POWER A55 256GB SATA III dziś zamówiłem na allegro za 120zł

GPU: nVidia GeForce G105M 512MB

MOBO: Lenovo NITU1 (U2E1)

I teraz ta sama kwestia, jaki najmocniejszy tutaj CPU mogę wrzucić? 

Ram też będę dokładał.

5 minut temu, Widzior napisał:

Podaj jaki ma chipset. Podejrzewam, że będzie to samo co w tamtym temacie.

Proszę

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

No tak jak myślałem, PM45, więc wszystko z tamtego tematu aktualne. Poluj T9600, bo T9800 i T9900 są drogie. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

15 minut temu, Widzior napisał:

No tak jak myślałem, PM45, więc wszystko z tamtego tematu aktualne. Poluj T9600, bo T9800 i T9900 są drogie. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ile tutaj maks ramu można wrzucić? 8? 16?

Przecież dawałem ci tam screena z wikipedii odnośnie tego chipsetu, pisało że 8GB, ale wiki doprecyzował, że ddr2 max 4, a ddr3 max 8.

6 minut temu, Widzior napisał:

Przecież dawałem ci tam screena z wikipedii odnośnie tego chipsetu, pisało że 8GB, ale wiki doprecyzował, że ddr2 max 4, a ddr3 max 8.

Już własnie przeczytałem, bo się pogubiłem troche. :D Jutro będę miał 2x4GB za 100zł tutaj są DDR3 na szczęście. Ile mógłbym wołać w takim razie za 2x2GB DDR3 samsunga?

Na allegro chodzą 2GB po 18,99zł 1333/1600, więc nic więcej nie wyciągniesz. Swoją drogą fajny lapek, lubię takie zabytki, i masz najlepszy chipset jaki do nich wyszedł.

1 godzinę temu, Widzior napisał:

Na allegro chodzą 2GB po 18,99zł 1333/1600, więc nic więcej nie wyciągniesz. Swoją drogą fajny lapek, lubię takie zabytki, i masz najlepszy chipset jaki do nich wyszedł.

Nie wiem czy pamiętasz, ale chyba pół roku temu kupiłem tez Toshibe za 120zł i was pytałem o CPU do niej... :D Lapek mi jednak nie przypadł do gustu, kupiony za 120zł zainwestowałem w niego 100zł i sprzedałem za 400 ;D 

A ten mi się mega podoba, działa nawet szybko, jutro więcej ramo w środe przyjdzie SSD i będzie gicior w styczniu zakupie tego procka i już wgl będzie petarda.

Lapek będzie mi służył nauki programowania. Rozmawiałem ze znajomym, który się tym zajmuje zawodowo od lat... Powiedział mi, że minimum 2x1,7GHz i4GB ramu musze mieć. :) Także wiesz... :D 

Wprawdzie ja mam g570 ale też narzekam na brak USB 3. Niestety nie mam wejścia express card. Czy jest możliwość zakupienia jakiejś przejściówki z eSata na USB 3?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka