Jump to content
WinClub
Tanior

BSOD uniemożliwia start systemu

Recommended Posts

Jak nie pisałem? PIERWSZY POST mój, punkt piąty.

W dniu 29.11.2019 o 02:28, Tanior napisał:

Witajcie. Mam dziwny problem i nie potrafie sobie poradzić. Dzisiaj przywitał mnie taki oto ekran na Windowsie 8:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jedyne co robiłem z komputerem nowego to podpiąłem pod niego dysk WD MyPassport. Na drugi dzień przywitał mnie taki oto ekran i nie wiem co się stało.

Co gorsza:

1. Ekran jest zacięty, mogę 2 godziny czekać a i tak będzie nadal 0%, nic innego po uruchomieniu komputera nie jest widoczne

2. Nie działa tryb awaryjny

3. Nie działa automatyczna naprawa

4. Nie mam punktów przywracania systemu (i nie wiem czemu)

5. Jak wsadzam płytę z Windowsem to nie chce mi go zainstalować jako odświeżenie systemu (pisze abym wyjął płytę i ponowił instalację ze środowiska Windows, dziwne...)

6. Wpisałem w wierszu poleceń te komendy po których problem nie został rozwiązany:

bootrec /fixMBR, bootrec /fixBoot, bootrec /rebuildBCD

Nie mogę sobie pozwolić na żaden format, na żadne wymazanie systemu i inne takie (to ma chyba swoje nazwy jak jakieś zresetowanie systemu czy coś jeszcze innego - ale to usuwa oprogramowanie więc odpada).

Mam bardzo ważne pliki na tym kompuierze, pracuje na nim więc potrzebuje mieć go sprawnego.

Ktoś może mi pomóc?

Ktoś pewnie wrzuci tutaj filmik z tym błędem bo jest jedne na YT jak ktoś rozwiązuje problem, ale tam albo facet korzysta z opcji które wymazuja system albo wpisuje jakiś kod którego nie rozumiem. Nie mogę sobie pozwolić na wpisanie kodu który nie wiem co robi w systemie bo nie mogę dopuścić do utraty plików i programów.

Ktoś ma jakiś pomysł co mogę zrobić? Będę bardzo wdzięczny bo temat dość pilny dla mnie a swoje pomysły już wyczerpałem :(

Wiele razy juz ratowało się system i zawsze wstawał a teraz ten błąd jest jakiś taki dziwny

To jest właśnie edytowanie postów bez ładu i składu. Ok zostawmy to, poszukajmy rozwiązania.

Ok, czyli masz coś takiego

A czy Ty wybrałeś opcję uaktualnienia czy instalacji systemu od nowa (Zaawansowane ) ?

Ja posty edytuje bo nieprzerwanie pracuje by to rozwiązać i na bieżąco aktualizuje postępy. Może być tak że przeczyta ktoś coś w momencie gdy więcej info ode mnie nie było a już takie info zdążyło dojść.

Tak, jest dokładnie tak jak u Ciebie na filmie. Wybieram opcje u góry, aktualizacje. I dostaje identyczny komunikat jak ty. U Ciebie też to nie działa? Dziwne.

Cytat

Tu masz jeszcze jak krok po kroku zainstalować sobie system

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tego dolnego nie chce wybierać.

1 minutę temu, Tanior napisał:

Ja posty edytuje bo nieprzerwanie pracuje by to rozwiązać i na bieżąco aktualizuje postępy. Może być tak że przeczyta ktoś coś w momencie gdy więcej info ode mnie nie było a już takie info zdążyło dojść.

Tak, jest dokładnie tak jak u Ciebie na filmie. Wybieram opcje u góry, aktualizacje. I dostaje identyczny komunikat jak ty. U Ciebie też to nie działa? Dziwne.

Ty masz zainstalować system a nie go uaktualniać więc wybierz opcję drugą ( Zaawansowane ) i instaluj.

W ostatnim linku dałem Ci namiary jak instalować krok po kroku. Tam jest Windows 8.1 ale nie przejmuj się tym, na Windows 8 masz tak samo

6 minut temu, Tanior napisał:

Tego dolnego nie chce wybierać

Ty w kółko swoje. Rozwaliles system i to jest najlepsza i najszybsza metoda jego odzyskania. Już Ci przecież pisałem, że na dysku SSD masz tylko system, dane na innych dyskach więc nic nie tracisz. Zresztą to twój komputer i rób jak uważasz, ale jeśli jak pisałeś chcesz go mieć do poniedziałku to instaluj nowy system, przecież sam również pisałeś, że masz kopię danych na innych dyskach. 

1 minutę temu, Tanior napisał:

Instalowanie systemu od nowa (dolna opcja)  sprawi ze musze od nowa wszystko stawiać a nie moge sobie na to pozwolic

No ręce i cyki opadają. Co stawiać ? Instalować programy ? Rób jak uważasz.

5 minut temu, Tanior napisał:

Ty uzywasz komputera do zabawy, wiec twoim zdaniem to zaden problem

Odpowiem Ci tak. Nie pisz bzdur. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam problemu z postawieniem systemu od nowa a wiesz dlaczego ? Bo na partycji systemowej mam tylko system i nie wrzucam tam byle czego, oprócz tego mam zrobiony pełen backup czy to partycji systemowej czy to dysku systemowego ( bo w dwóch sprzętach mam po dwa dyski czyli coś takiego jak Ty ) Każdy ważny dla mnie plik (Nieważne co ) mam dla pewności zbackubowane na kilku niezależnych od siebie nośnikach. Co do zmian w systemie lub oprogramowaniu to stosuje kopie różnicowe. 

P.S. A i oczywiście również wykorzystuje komputer do zabawy  :)

7 minut temu, Tanior napisał:

A bo tobie się wydaje ze po reinstalacji systemu to zainstalowane programy na innym dysku to będą działać, co? Żyj w takim przekonaniu a będzie ci łatwiej.

Bez obrażania, dobrze ? Nie programy nie będą się uruchamiać ale czy nie można zapisać wyników ich pracy w jakieś na przykład kopii zapasowej, żaden z tych programów nie oferuje takiej możliwości ?

Piszesz 

Ale JAKIE DANE ja niby mam odzyskać? Jakie dane mam odzyskać? Problem tyczy się systemu który się nie uruchamia. Więc o jakich danych i utrudnianiu sobie życia piszesz? Chce naprawić system i proszę o poradę jak wykonać naprawę. 
Nie chce zadnych danych odzyskiwać. Chce by mój system zaczął się ponownie uruchamiać

Wniosek ? 

Żadnych danych nie musisz odzyskiwać

Piszesz,że masz kopie zapasowe wszystkiego co co jest dla Ciebie istotne, więc jak się to ma do tego co teraz napisałeś ?

P.S Nie wiem o jakie programy Ci chodzi ale myślę, że posiadają one opcję zapisu wyników swojej pracy .Po zainstalowaniu systemu od nowa możesz wgrać to oprogramowanie na powrót i przywrócić dane z kopii

Cytat

czy nie można zapisać wyników ich pracy w jakieś na przykład kopii zapasowej, żaden z tych programów nie oferuje takiej możliwości ?

Co takiego?

Cytat

Żadnych danych nie musisz odzyskiwać

Piszesz,że masz kopie zapasowe wszystkiego co co jest dla Ciebie istotne, więc jak się to ma do tego co teraz napisałeś ?

No normalnie się ma, nie chce mi się instalować wszystkich programów i pluginów do nich od nowa. Oraz przepisywać na przykład tych przeklętych kodów POP3 i innych konfiguracji do programu pocztowego swojego na aż 4 konta.

I tak dalej, użyj wyobraźni. Możesz się domyslic wielu rzeczy.

Ja doskonale rozumiem @Tanior, sam mam komputer na którym jest masa programów, 5 kont pocztowych. Ogarnąć to wszystko od początku to przynajmniej tydzień roboty. System działa już 6 lat.Jako przykład podam Photoshopa, mam całą masę akcji do zdjęć, poukładanych tematycznie.Instalować to wszystko od początku to męka.Już raz miałem zablokowanego Photoshopa przez awarię komputera, musiałem przesyłać do Adobe fakturę zakupu i dopiero wtedy odblokowali.

Z całego serca współczuję i życzę powodzenia.

Jerzyk, jest dokładnie tak jak piszesz. Komputer chodził mi około 7 lat, skonfigurowałem w nim naprawdę wszystko pod siebie.
Nawet sam layout programów mam po swojemu, nawet skróty klawiszowe mam przypisane po swojemu, mam jakieś tam własne makra porobione. I wszystko to pomnóż sobie razy kilka, plus ustawianie od nowa sterowników do drukarek, konfigurowanie kont pocztowych w Outlooku, wszystkie ustawienia osobiste, wszystkie skróty w przeglądarkach. Nawet przeglądarkę mam skonfigurowaną po swojemu z folderami z podziałęm na serwisy do wgrywania plików, serwisy stockowe... Słuchaj - NIE MA SENSU tego wymieniać bo mógłbym pisać i pisać. Dlatego awaria tego kompa to jest dramat.

Uczyniłeś niemal wszystko aby do takiej sytuacji doprowadzić
Post 21
Produkcje 
54,9GB wolnego z 1,81TB  ok 3%
SSD - WINDOWS 8
725MB wolnego z 111GB  ok 0,6%
Poziom krytyczny dla pracy dysku to 10%. Poniżej tej wartości należy liczyć się z utratą danych, uszkodzeniem systemu plików i solidnym kosztem odzysku.

Czy bootując z WinPE możesz otworzyć partycję SSD - WINDOWS 8 C: i uzyskać dostęp do plików i katalogów na niej? 
Czy masz bootowalny nośnik z aktualną lub najnowszą wersją win10?

Wykonałem ODŚWIEŻENIE systemu. Żebyś widział listę usuniętych aplikacji wygenerowaną po tym - ciągnęła się chyba przez kilometr.
Konfiguruje wszystko od nowa Do bani strasznie ale co mam zrobić?

Natomiast wyniknął jeden problem. Bo ja odpiąłem w trakcie prac wczorajszych inne dyski niż systemowy. Teraz podłączyłęm wszystkie jak Windwows już z powrotem chodzi i nie widzi mi dysku "F" kompletnie. I to nie widzi mi go wcale. Jak wejde w "zarzązanie dyskami" to tam także nie widzę tego dysku bym mu mógł przypisać literkę.

Masz jakiś pomysł co mogę z tym zrobić by dysk się pojawił?

Wszystkie inne dyski działają a jeden nie.

Mam dyski:
Systemowy C
Produkcje P
Fiz F
Aktualne A

Wypiąłem dyski: A,F,P na czas odświeżania systemu. Po nim wpiąłem wszystkie dyski. Widać dysk A i widać dysk P ale dysku F nie widać wcale. Dlaczego?

po 3 dniach starania się go naprawić bez przerwy poddalem sie i wykonalem osiezenie systemu, lista usunietych programow miala chyba kilometr. Wlasnie skonczylem instalacje i personalizacje wsyzskitego, opcje drukarek, konta pocztowe na outlooku, masa pluginow do zainstalowania, presetow do wgrania, samych programow do spersonalizowania i skrotow wlasnych do ustawienia w nich - masakra

Dziekuje wszystkim za pomoc. Dzielnie walczyłeś, jednak coś się system spieprzył na amen.
W obecnej wersji moge wykonac juz punkt przywracania systemu (tego nie moglem zrobic z racji braku miejsca przy poprzedniej instalacji systemu). Mam nadzieje ze nie bede musial w przyszlosci z niego skorzystac. 

5 godzin temu, Tanior napisał:

Mam nadzieje ze nie bede musial w przyszlosci z niego skorzystac

Pozwól, że na koniec udzielę Ci dobrej rady. Skoro już zainstaliwaleś system od nowa oraz skonfigurowałeś go pod swoje wymogi, to zrób jego pełny backup na przykład w bootowalnej wersji programu Acronis. Znajdziesz go na naszym forum 

Jak to zrobić to masz pokazane w jednym z moich wcześniejszych postów, zaoszczędzi Ci to wiele nerwów na przyszłość. 

P. S. Jeśli niemasz wolnego miejsca na żadnym z dysków w komputerze, to możesz podłączyć dysk USB i na nim wykonać backup tylko w miejscu wyboru gdzie ma zostać wykonana kopia, musisz wybrać ten dysk USB 

Powodzenia