Jump to content
WinClub
Tanior

BSOD uniemożliwia start systemu

Recommended Posts

Witajcie. Mam dziwny problem i nie potrafie sobie poradzić. Dzisiaj przywitał mnie taki oto ekran na Windowsie 8:
 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 

Jedyne co robiłem z komputerem nowego to podpiąłem pod niego dysk WD MyPassport. Na drugi dzień przywitał mnie taki oto ekran i nie wiem co się stało.
 

Co gorsza:

1. Ekran jest zacięty, mogę 2 godziny czekać a i tak będzie nadal 0%, nic innego po uruchomieniu komputera nie jest widoczne

2. Nie działa tryb awaryjny

3. Nie działa automatyczna naprawa

4. Nie mam punktów przywracania systemu (i nie wiem czemu)

5. Jak wsadzam płytę z Windowsem to nie chce mi go zainstalować jako odświeżenie systemu (pisze abym wyjął płytę i ponowił instalację ze środowiska Windows, dziwne...)

6. Wpisałem w wierszu poleceń te komendy po których problem nie został rozwiązany:

bootrec /fixMBR, bootrec /fixBoot, bootrec /rebuildBCD
 

Nie mogę sobie pozwolić na żaden format, na żadne wymazanie systemu i inne takie (to ma chyba swoje nazwy jak jakieś zresetowanie systemu czy coś jeszcze innego - ale to usuwa oprogramowanie więc odpada).

Mam bardzo ważne pliki na tym kompuierze, pracuje na nim więc potrzebuje mieć go sprawnego.

Ktoś może mi pomóc?
 

Ktoś pewnie wrzuci tutaj filmik z tym błędem bo jest jedne na YT jak ktoś rozwiązuje problem, ale tam albo facet korzysta z opcji które wymazuja system albo wpisuje jakiś kod którego nie rozumiem. Nie mogę sobie pozwolić na wpisanie kodu który nie wiem co robi w systemie bo nie mogę dopuścić do utraty plików i programów.
 

Ktoś ma jakiś pomysł co mogę zrobić? Będę bardzo wdzięczny bo temat dość pilny dla mnie a swoje pomysły już wyczerpałem :(

Wiele razy juz ratowało się system i zawsze wstawał a teraz ten błąd jest jakiś taki dziwny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie teraz przypominam (choć nie wiem czy to jakiś związek będzie miało ze sprawą), że sformatowałem tego dnia nowo podpinany dysk zewnętrzny i nadałem mu inną literkę, z litery D na literę B. Ale dysk systremowy ma C. Więc nie wiem czy to coś wnosi do tematu. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <--- tutaj jedna rzecz mnie zastanawia

Dziwi mnie komunikat, że informacje zapisał na dysku "G:\Windows" a przecież Windowsa miałem na dysku "C". Może to jakiś trop i jakimś sposobem literka dysku się zmieniła? No nie wiem, nie znam się, szukam rozwiązania :|  

 

Co więcej, po wpisaniu kilku komend u siebie, pokazuje mi informacje że moich systemów jest zero: 0. Ma to jakieś znaczenie?

Tutaj to pokazuje na przykładzie tej konsoli u kogoś innego:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <---- zaznaczyłęm jak mam ja

 

 

A tutaj taki złowrogi komunikat wyskoczył jakby mi ścieżki nie znalazło po wpisaniu "c:\boot\bcd -h -r -s", nie wiem co to znaczy. Ale może w Windows 8 jest inaczej niż w Windows 10 i wszystko jest okej? No kurcze, nie wiem...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <--- screen z tą komendą

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, M4T  napisał:

A co za problem odpalić z usb Windows Live i zgrać pliki i programy ?

Jak najbardziej, następnie można postawić system na nowo. System live możesz pobrać z naszego forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat te dyski WD MyPassport instalują dodatkowy sterownik w systemie (sam taki mam). I to on w Twoim przypadku powoduje błąd. Też polecam zrobić live CD i skopiować ważne pliki, no i chyba potem format zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli to wina tego dysku? Nie gadajcie nawet bo ten dysk odwalił mi numer tak okreopny że firma zaproponowała wymianę na nowy model dodając  1TB więcej pamieci do nowego modelu. Pewnego razu pliki ważne na niego zgrałem opcją kopiowania z karty, później jednak okazało się że ich nie ma na dysku. Finał był taki że dysk zapisał je ze złą datą gdzieś na dysku wśród wielu innych folderów. Sortowanie po dacie ostatniej edycji nie pokazywało folderu ze zgranymi plikami jako najnowszy nawet. W efekcie myslalem ze ich nie ma. Wylałem wiadro krytyki na firmę WD. Przyznali się do tego, ze dysk ich zrobił błąd i zaproponowali wymianę na nowy (co ciekawe ten dysk powodowal tez błąd sprawiający ze nie mozna bylo odczytać więcej zadnej karty jesli połączyłęś dysk z aplikacją do psrawdzania zawartosci na moim telefonie. Internweniowalem juz dawno i jedyne co zrobili to dopisali moją metode rozwiązania problmu do manuala na ich stronie z troubleshooting guide). I teraz chcecie mi powiedzieć że dysk nowey od tej samej firmy totalnie rozpierdzielił mi kompa ktorego uzywam do pracy? No przecież zabije ich...

Ktoś podał tu sposób naprawy za pomocą Windows Live? Co to takiego? Pierwsze słyszę. Gdzie mam się udać i czy jest jakiś tutorial postępowania przy naprawie z użyciem tego narzędzia? Niestety nie znam się dobrze na sprawach systemowych i potrzebuje nadzorowania. W jaki sposób naprawię tym swój komputer? Potrzebuje go mieć sprawnego na poniedziałek...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tanior napisał:

Ktoś podał tu sposób naprawy za pomocą Windows Live? Co to takiego? Pierwsze słyszę. Gdzie mam się udać i czy jest jakiś tutorial postępowania przy naprawie z użyciem tego narzędzia? Niestety nie znam się dobrze na sprawach systemowych i potrzebuje nadzorowania. W jaki sposób naprawię tym swój komputer? Potrzebuje go mieć sprawnego na poniedziałek...

Pobierasz Windows live z naszego forum

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wypalasz na płycie lub tworzysz bootowalnego pendrive, z tak przygotowanego nośnika uruchamiasz kompa i zgrywasz sobie na np: dysk zewnętrzny USB wszystko to co Ci jest potrzebne. Gdy już wszystko to zrobisz to przywracasz system z partycji recovery lub instalujesz czysty i to wszystko. Na następny raz pamiętaj o robieniu regularnie backupu wszystkiego co ma dla Ciebie znacznie.

 

P.S. Masz tu Windows live oparty na Windows 8.1 

Wystarczy pobrać odpowiednią wersję -32 lub 64 - bity, nic nie dodawaj, zrób bootowalnego pendrive i uruchom z niego komputer. Masz widok na sccrenach.

Edited by Marcel1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marcel, zaraz to obadam bo właśnie dowiedziałęm się być może czegoś przełomowego, słuchaj tego... Zobacz prosze na tym screenie jakie komendy wpisałem by wyświetliłą mi się lista dyskow. I chyba wszystko wskazuje na to, że mój dysk systemowy, który miałęm na dysku "C" podpisany jako "SSD - WINDOWS" teraz ma literkę  "G" a nie "C"!

Screen: http://prntscr.com/q43ysa <------

Czy możliwe jest że ta zmiana literki powoduje problem z uruchomieniem?
Dlaczego w ogóle zmieniła się ta literka? Jedyne co zrobiłem to zmieniłem litere dysku zewnętrznego z "D" na "B". Nie zmieniałęm na 100% żadnej literki w dysku systemowym przecież. Co więc się stało?

Czy wiedząc to co wiemy możemy już obrać jakąś jedną, konkretną metode naprawy? Bo być może wróżenia z fusów juz teraz jest mniej.

PS
Marcel, robie bekapy ale jest roznica między backupem ulubionych plików muzycznych a programem w którym masz mase pluginów, własnych layotó, własnych preferencji, powyciaganych skrótów i innych takich. A takich programów pomnóż sobie razy kilka. To jest rzecz nie do odgrzebania dla mnie w tym momencie. Korzystając z okazji zapytam sie ciebie o tego WindowsLive. Czy jak uruchomie na nim system to wtedy "w jakis sposób" juz mi sie uda go przywrocić? Bo napisałęś tak: " to przywracasz system z partycji recovery"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz laptop to Powinneś mieć partycję recovery na której to producent sprzętu umieszcza obraz systemu do przywrócenia. Jak to zrobić masz w instrukcji obsługi lub poszukaj w necie. Jeśli to nie laptop lub jeśli nie masz partycji recovery to pozostaje ci spróbować naprawić system lub zainstalować go od nowa ( Jeśli jesteś w tym zielony, jak sam piszesz to lepiej daj to komuś kto się na tym zna ). Co do backupu to polecam Acronis - dostępny na naszym forum, lub jakiś inny program. 

Tworzenie backupu w bootowalnej wersji Acronis

Przywracanie backupu

 Na Windows 8 wygląda to wszystko tak samo

Najpierw wyciągnij dane, zapisz w bezpiecznym miejscu a nad przyczynami tego co się stało zastanawiaj się później.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuje za te filmy, jednak teraz na zrobienie obrazu jest już za późno. Spróbowałem zmienić litery dysku bo da się to zrobić z tamtej konsoli.
 
Oto co robiłem krok po kroku:
1. Sprawdziłem nazwy literek dysków i byly KOMPLETNIE inne niż te jakie pamiętam z Windowsa.
2. Powpisywałem wszystkie litery takie jakie miały przed awarią dla każdego dysku (w tym dla podłączonego dysku zewnętrzego dając mu literę B - kiedyś z taką działał już). Dysk jeden fizycznie wypiałem dla bezpeiczeństwa ale to znaczenia miec nie powinno.
3. Uruchomiłem system normalnie i pojawił się taki sam błąd
4. Uruchomiłem opcje naprawy z płyty ale nic nie pomogła (co ciekawe, plik dziennika zapisał się znów w "G:\Windows..." a przecież chwile temu ustawiłem mu literę jaką miał kiedyś, czyli "C".
5. Sprawdziłem jak wyglądają litery dysków teraz, wszystkie znów pomieszane
6. Wykonałem od nowa, kolejny raz przypisanie innych numerów ale tym razem usunąłem dysk zewnętrzny oraz zmieniłem tylko literę dysku systemowego (już w zamiany wszystkich innych sie nie bawiłem) i wykonałem opcje automatycznej naprawy
7. Po automatycznej naprawie wyswietlił się komunikat o niepowodzeniu ale tym razem dla odmiany plik dziennika został zapisany w "C:\Windows.."

Czyli... niestety nadal trwa awaria :(


PS
Nie wiem gdzie to wrzucić, jakaś gwiazdka pokazuje się w pewnych miejsach, tutaj pokazuje: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Tanior napisał:

Czyli... niestety nadal trwa awaria :(

Czemu Ty sobie wszystko mieszasz i utrudniasz? Pobrałeś ten system lub jakiś inny system Live? Uruchomiłeś z niego komputer i odzyskałeś dane? Jeśli się na tym nie nasz to nie próbuj nic grzebać ani próbować  naprawiać bo doprowadzisz do sytuacji w której już nic nie da się zrobić poza formatem. Jeśli zależy Ci na danych to najpierw je odzyskaj a następnie baw się w próbę naprawy (Jednak jeśli jesteś "zielony" to zleć to komuś kto się na tym zna), co do backubowania partycji systemowej czy też ważnych danych to trzeba o tym pamiętać zawsze bo teraz miałbyś i dane bezpieczne i obraz systemu do odzyskania. 

P. S. Swoją drogą to dlaczego nadałeś dyskowi literkę "B"? Spotykam się z takim przypadkiem chyba dopiero drugi raz ( Ostatnio chyba ktoś na forum też o tym pisał i bodajże też w kontekście jakiś problemów, które z tego wynikneły.) 

balusiek likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale JAKIE DANE ja niby mam odzyskać? Jakie dane mam odzyskać? Problem tyczy się systemu który się nie uruchamia. Więc o jakich danych i utrudnianiu sobie życia piszesz? Chce naprawić system i proszę o poradę jak wykonać naprawę. 
Nie chce zadnych danych odzyskiwać. Chce by mój system zaczął się ponownie uruchamiać.

 

Cytat

co do backubowania partycji systemowej czy też ważnych danych to trzeba o tym pamiętać zawsze bo teraz miałbyś i dane bezpieczne i obraz systemu do odzyskania. 

Tak, pamiętałem o tym i mam teraz wszystkie dane bezpieczne, na osobnych dyskach i w kopiach zapasowych. Więc się nie pytam o backup tylko cały czas o przywrócenie systemu, chce by się ponownie uruchamiał.

A czemu nie mogłem nadać litery B dyskowi zewnętrznemu? Nadałem ją już kiedyś i wszystko działało, tylko zrobiłęm to na systemie Windows 10. B - bo "Backup" a taki dysk do backupów mi służył więc nazwa była miła. Tym razem zrobiłęm to samo na dysku z Windowse 8 i niestety na komputerze który jest dla mnie ważniejszy i przestał działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nie mogę sobie pozwolić na żaden format, na żadne wymazanie systemu i inne takie (to ma chyba swoje nazwy jak jakieś zresetowanie systemu czy coś jeszcze innego - ale to usuwa oprogramowanie więc odpada).

Mam bardzo ważne pliki na tym kompuierze, pracuje na nim więc potrzebuje mieć go sprawnego"

To niby jak użytkownicy forum maja to rozumieć ?

Wyrażaj intencje i to czego oczekujesz tak żeby to wszyscy jasno rozumieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zawiera sie w ostatniej linijce. W czymś jest problem? Dokładnie: "potrzebuje mieć go sprawnego". Nie pisałem że potrzebuje ZGRAĆ, PRZEKOPIOWAĆ, PRZENIEŚĆ gdzieś pliki.

Ale prosze wróćmy do meritum.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Tanior napisał:

Wszystko zawiera sie w ostatniej linijce. W czymś jest problem? Dokładnie: "potrzebuje mieć go sprawnego". Nie pisałem że potrzebuje ZGRAĆ, PRZEKOPIOWAĆ, PRZENIEŚĆ gdzieś pliki.

Ale prosze wróćmy do meritum.:(

1. Piszesz bardzo chaotycznie, wciąż edytujesz wcześniejsze posty dodając do nich jakieś sprostowania, czy też mało znaczące informacje

2. Nie napisałeś nic na temat swojego sprzętu ( laptop, stacjonarny, ile dysków, RAID czy nie, i.t.p )

3. Skoro jak sam twierdzisz masz wszystkie dane bezpieczne i posiadasz ich kopie zapasowe

Godzinę temu, Tanior napisał:

Tak, pamiętałem o tym i mam teraz wszystkie dane bezpieczne, na osobnych dyskach i w kopiach zapasowych. Więc się nie pytam o backup tylko cały czas o przywrócenie systemu, chce by się ponownie uruchamiał.

to co za problem zainstalować sobie system od nowa ? Oprogramowanie można pobrać z internetu - jeśli Ci o to chodzi -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komputer stacjonarny. Tak, problemem jest zainstalowanie wszystkiego od nowa bo mam setki pluginów, presetów, layoutów i innych rzeczy których już nie odzyskam, jest tego za dużo. Wciąż edytuje swoje posty bo bez przerwy pracuje nad naprawa systemu. Nie mogę sobie pozwolic na bezczynne czekanie więc staram się go naprawić, stąd edytuje posty bo co chwile dochodzi jakaś nowa informacja, rzecz która ma Wam pomóc, coś na zasadzie "to rozwiązanie już sprawdziłęm, nie działa".

 

Jak własciwie wygląda naprawa poprzez bootowalny pendrive? Ściągam wersję systemu jaką mi wskazałeś, potem co? Montuję ją na pendrivie programem typu Rufus, uruchamiam system a jak mi się uruhcomi to wkładam płyte ze swoim Windowsem 8 i instaluje go sobie? Tak wygląda naprawa? Bo ja takich rzeczy nie robię więc się nie znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Tanior napisał:

Komputer stacjonarny

I co to nam ma powiedzieć ?

Sam sobie przeczysz

6 minut temu, Tanior napisał:

Tak, problemem jest zainstalowanie wszystkiego od nowa bo mam setki pluginów, presetów, layoutów i innych rzeczy których już nie odzyskam, jest tego za dużo

 

Godzinę temu, Tanior napisał:

mam teraz wszystkie dane bezpieczne

słowo kluczowe - wszystkie -

 

8 minut temu, Tanior napisał:

Jak własciwie wygląda naprawa poprzez bootowalny pendrive? Ściągam wersję systemu jaką mi wskazałeś, potem co? Montuję ją na pendrivie programem typu Rufus, uruchamiam system a jak mi się uruhcomi to wkładam płyte ze swoim Windowsem 8 i instaluje go sobie? Tak wygląda naprawa? Bo ja takich rzeczy nie robię więc się nie znam.

Sorry kolego ale ten cytat mówi wszystko. Poproś kogoś kto się na tym zna aby Ci to wszystko zrobił co chcesz. Tylko wyjaśnij mu o co Ci dokładnie chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

Sorry kolego ale ten cytat mówi wszystko. Poproś kogoś kto się na tym zna aby Ci to wszystko zrobił co chcesz. Tylko wyjaśnij mu o co Ci dokładnie chodzi.

Proszę bez takich. Co "mówi wszystko"? Nie siedzę z założonymi rękami tylko pytam się czy sposób który napisałem jest dobry. Nie możesz mi powiedzieć jeśli wiesz?
Poproś kogoś kto się na tym zna? Proszę użytkowników forum, którzy się o tym znają o pomoc. Nie wiem dlaczego napisałeś to co napisałeś teraz. Co to jest, wiem ale nie powiem specjalnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Tanior napisał:

Proszę bez takich. Co "mówi wszystko"? Nie siedzę z założonymi rękami tylko pytam się czy sposób który napisałem jest dobry. Nie możesz mi powiedzieć jeśli wiesz?
Poproś kogoś kto się na tym zna? Proszę użytkowników forum, którzy się o tym znają o pomoc. Nie wiem dlaczego napisałeś to co napisałeś teraz. Co to jest, wiem ale nie powiem specjalnie?

Przepraszam bardzo, ale co Ty tu widzisz niestosownego ? Nie podałeś nawet parametrów swojego komputera nic, nie sprawdziłeś nawet co to jest i do czego służy system Live a ten cytat to wykładnik twojej wiedzy. Dlatego też proponuje Ci abyś poprosił o pomoc kogoś bardziej doświadczonego ale, - że się tak wyrażę - w realu, bo inaczej tylko sobie pogorszysz sprawe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, myślę że mam ważna aktualizacje w temacie, która coś mówi. Zrobiłęm za namową bootowaln pendrive z systemem z sieci, po włączeniu się systemu wszystkie litery dysków zostały zapamiętane prawidłowo! Zupełnie więc nie wiem czy moje działania z przypisywaniem liter na ekranie konsoli podczas naprawy miały sens.
Zaznaczyłem na screenie napisem "OK" te dyski, które mają nazwy jak sprzed awarii. Pozostałe dyski nie wiem czym są, być może to jakieś pozostałości istalacyjne po naprawach? - nie wiem. Ale pokazuje tutaj bo być może ta informacja już nam coś mówi i jest się blisko do odzyskania systemu.

 

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Nie wiem czy parametry komputera są ważne, 32 gb ramu, Inter i7-3930K, GeeForce 660

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz trzy dyski, tak ? F i P to dane a SSD to system ? Czy też ten F i P to partycję jednego dysku ? Najprostsze rozwiązanie to wypnij te dwa dyski lub jeden i na dysku SSD spokojnie zainstaluj sobie system od nowa. Systemy znajdziesz chodziarzy tu 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Lub jeśli wolisz już zaktualizowane to poszukaj na forum bo ten link co podałem Ci wyżej to są czyste systemy. 

Jeśli nie chcesz szukać sterowników to tu masz jak wykonać ich kopie zapasowe ale najlepiej pobrać je ze strony producenta płyty głównej, karty graficznej i.t.p

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na screenie widać wiecej dysków niż mam, ale DOMYŚLAM się że pewnie przez te zabiegi z bootowalnym pendrivem coś mi tam doszło. 
Dysk C to system, jest też podpisany jako "SSD - WINDOWS".  Dysk C to dysk jeden z systemem. Nie mam partycji na dysku gdzie na jednej z partycji jest system. Już dekadę temu zrobiłem sobie tak na wypadek sytuacji jak dziś aby na jednym dysku mieć system i nic więcej. Ewentualnie jakieś programy.
Co ciekawe program EasyBCD nie działa - błąd aplikacji wyskakuje. Wspominałeś coś o tym programie wcześniej więc postanowiłem się tą informacją podzielić.
NIestety po wsadzeniu płytk z windowsem żaden nowy dysk nie dochodzi, nie widać go.

W jaki sposób mam sobie na tym etapie zainstalować system od nowa? Z płyty chyba się nie da bo własnie to sprawdziłem. 
Wszedłem w Twój link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i tam jakieś systemy już są.

 

Jak tylko z tego miejsca w którym jestem instaluje się taki system? Pobierając go na komputer jako plik i montując jako obraz? Bo domyslalem sie ze z plyty nie ruszy, tak?

 

Ale jak wykonam aktualizacje systemu to nie będą mi potrzebne sterowniki. Ja w żadnym momencie nie wziałęm opcji wgrania systemu na nowo, Nie mogę tego zrobić.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Tanior napisał:

W jaki sposób mam sobie na tym etapie zainstalować system od nowa? Z płyty chyba się nie da bo własnie to sprawdziłem. 

Musisz stworzyć bootowalnego pendrive lub nagrać płytę i z niej wystartować komputer ( Robi się to w biosie/Uefi płyty głównej gdzie ustawiasz odpowiednią sekwencje bootowaniem )

 

5 minut temu, Tanior napisał:

Wszedłem w Twój link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i tam jakieś systemy już są.

Ta są obrazy systemów w formacie ISO, pobierasz taki system jaki posiadasz ( wersja i edycja) tworzysz bootowalnego pendrive, zamieniasz sekwencje w biosie ( jako pierwszy ustawisz tam pendrive ) i komputer startuje Ci właśnie z tego pendrive. Instalujesz system.

 

10 minut temu, Tanior napisał:

Ale jak wykonam aktualizacje systemu to nie będą mi potrzebne sterowniki. Ja w żadnym momencie nie wziałęm opcji wgrania systemu na nowo, Nie mogę tego zrobić.

 

Najlepiej wygraj go od nowa, co do sterowników to czy z komputerem nie dostałeś żadnych płyt? Bo jeśli tak to sterowniki masz na nich. Na SSD masz system, dane na innych dyskach ( Tak myślę ) więc nic nie ryzykujesz robiąc format tego dysku i instalując system od nowa. Dla pewności na czas instalacji odłącz je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcel - nie da się zainstalować Windowsa jakie mi wskazałęś.

 

Cytat

Musisz stworzyć bootowalnego pendrive lub nagrać płytę i z niej wystartować komputer ( Robi się to w biosie/Uefi płyty głównej gdzie ustawiasz odpowiednią sekwencje bootowaniem )

Dodatkowo O ILE ROZUMIEM co napisałeś to już 2 dni temu chciałem zrobić to o czym piszesz. Przecież moja płyta z Windowsem jest bootowalna a mimo tego nie działa. 

 

Cytat

Ta są obrazy systemów w formacie ISO, pobierasz taki system jaki posiadasz ( wersja i edycja) tworzysz bootowalnego pendrive, zamieniasz sekwencje w biosie ( jako pierwszy ustawisz tam pendrive ) i komputer startuje Ci właśnie z tego pendrive. Instalujesz system.

NIe, nie startuje. Dwa dni temu już robiłem to co mi radzisz - czytasz niedokładnie to co piszę

 

Pobrałem pliki, zamontowałem i rozpoczynam instalacje i widze coś takiego: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Czemu nie mogę zainstalować systemu z tego miejsca gdzie jestem teraz? No bez przesady już. Co ciekawe identyczny komunikat pokazuje mi się z próby instalacji systemu z mojej płyty w trakcie gdy uruchamia mi się komputer i klikam dowolny krawisz by dokonać rozruchu z dysku CD na ktorym mam Windowsa. Też mnie dalej nie puszcza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information