Jump to content
WinClub
pafnucy7

Przeglądarka portable do pracy.

Recommended Posts

Witam

Koledzy mam pytanko, szukam bezpiecznej przeglądarki do pracy aby:

- odpalić ją z pendrive,

- aby była maksymalnie bezpieczna tj. aby pracodawca nie mógł sprawdzić co przeglądałem i co wyszukiwałem.

Czy BRAVE browser będzie ok czy polecacie coś innego?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Mypal 28.7.2 - tworzysz nowy folder - pobierasz instalator, w pierwszym oknie instalatora wybierasz portable, w drugim lokalizację do nowego foldery i tylko instalować dokładnie wg tej - mojej porady [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Potem możesz folder z przeglądarką umieścić na pendrive i korzystać. Przeglądarka ładuje cache do profilu w folderze przeglądarki. U mnie jest na sandisku 16GB.

Firefoxa  można uruchamiać z pendrive, ale to system uruchamia przeglądarkę tworząc foldery a appdata i w local appdata. Wprawdzie można na pendrive przenieść folder cache, ale po wyjęciu pendrive np w pracy, od nowa w domu trzeba uruchamiać firefoxa tracąc to, co robiło się w pracy.

Mypal portable jest niezależny od komputera, byleby był windows, niezależny od lokalizacji. Można zabrać za granicę.  Też na firefoxie...

W dniu 22.11.2019 o 10:01, pafnucy7 napisał:

Koledzy mam pytanko, szukam bezpiecznej przeglądarki do pracy aby:

- odpalić ją z pendrive,

- aby była maksymalnie bezpieczna tj. aby pracodawca nie mógł sprawdzić co przeglądałem i co wyszukiwałem.

Jak pracodawca ma sprawdzić co przeglądasz na przeglądarce portable z pendrive?

Wyczulam na inne kwestie:

1. Jeśli we firmie macie dobrych informatyków, to przeglądarka portable z pendrive może się w ogóle nie uruchomić lub z ograniczoną funkcjonalnością lub w ogóle nic z portów USB nie będzie działać.

2. Pracodawca mógł zainstalować oprogramowanie typu Lab1, gdzie rejestruje się wszystko co wpisujesz na klawiaturze i ma pełen wgląd co robisz, co masz na pulpicie, co wpisujesz, ile czasu bezczynności miał komputer, ile przerw w pracy miałeś.

Wszystkie większe firmy, to mają i wiele mniejszych. Życie. Pozdrawiam. :lol:

7 godzin temu, zbigniew59 napisał:

kitaro - gdzie jest ten - about config general.useragent.locale  aby przełączyć na j.polski?

A tu w about:config - wklejasz w pasek adresu i masz:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 23.11.2019 o 11:40, wiktorynek napisał:

Jak pracodawca ma sprawdzić co przeglądasz na przeglądarce portable z pendrive?

Normalnie, wystarczy ze ma pakiet antywirusowy z centralnym zarządzaniem i już może rejestrować przeglądane strony.

Może ma też Router typu Fortigate - tam widać wszystko co w danym momencie wchodzi, wychodzi itede... !

W dniu 22.11.2019 o 10:01, pafnucy7 napisał:

Akurat to nie problem, gdyż na każdym koncie można usunąć historię przeglądania i ją wyłączyć. W opcjach przeglądarki mypal też można wyłączyć historię. Dlatego google, a nie jakieś chocki ducki ;P A na komputerze pracodawcy - przeglądarka z pendrive z wyłączoną historią i z nieistniejącą/wyłączoną historią na kontach google - mogą pluć sobie... Nawet gdyby pracodawca umieścił wirusa/jakiegoś keyloggera na tym pendrive, to już nie brak programów, żeby śledzia* utylizować na komputerze w domu.

Piszemy o przeglądarce z pendrive, z którą chodzi się do pracy, a nie o dobrodziejstwie infekcji. Pewnie - pracodawca może sobie zaglądać w gacie serwera, ale to jego klocki.

Ale pracodawca nie musi nic keylogować, nie musi mieć żadnych zewnętrznych programów

ESET Endpoint Security pozwala na flirtowanie wszystkiego co wychodzi na poziomie sieci(((!!!!)))  a nie przeglądarek . Tak więc nie przeskoczysz.