Jump to content
WinClub
toom18

Windows 8 VUP a legalność.

Recommended Posts

1 godzinę temu, toom18 napisał:

Nie będzie się pier... i muszę kupić Windows 10 pro box

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Nie  czytasz  dokładnie  itd....   i masz potem problemy nie potrzebnie.

Jeżeli musisz mieć  LEGALA   bo Ciebie  " trzepią "  to nie znaczy że musisz kupić  wersje  z pudełkową  żeby w razie czego leżała sobie w szufladzie , mogłeś kupić  ( i to dużo taniej ) 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I masz  pełno prawny system  ( drukujesz sobie wszystkie papierki  chowasz do szufladki  i szafa gra  nie musisz mieć pudełka ! )  i nie musisz bać się kontroli.

CYTUJĄC

Co to jest Licencja ESD?
Mianem licencji ESD (Electronic Software Distribution) określamy pełnowartościową licencję na oprogramowanie. Licencję taką otrzymujemy nie przy zakupie wersji pudełkowej danego oprogramowania, tylko podczas zakupów elektronicznych. Kod aktywacyjny dla licencji jest w takim przypadku wysyłany na adres e-mail razem z linkiem, pod którym możemy pobrać kupowane oprogramowanie. Licencja ESD jest więc licencją elektroniczną, jednakże zapewniającą nam pełen zakres korzystania z oprogramowania. Oprogramowanie ESD jest oryginalne, gdyż kod aktywacyjny jest generowany w sposób unikalny dla każdego klienta.

Licencja ESD a OEM
Licencja OEM przypisywana jest do danego urządzenia, natomiast w przypadku licencji BOX możemy przenosić oprogramowanie na inne urządzenia. Licencja ESD działa tak samo, jak licencja BOX, czyli może być przenoszona, a jedyną różnicą jest to, że dostajemy ją w formie elektronicznej. Różnice między licencjami OEM i ESD polegają na tym samym, co różnice między OEM i BOX. Oprogramowanie na licencji ESD możemy instalować na różnych komputerach, natomiast w wersji OEM tylko na tym, do którego początkowo przypisany był klucz aktywacyjny. Licencja elektroniczna daje nam taki sam zakres działania jak licencja nabyta z produktem w wersji pudełkowej.

System operacyjny Windows na licencji ESD
Jednym z wariantów licencji na system operacyjny jest licencja ESD. W odróżnieniu od licencji pudełkowej (BOX) mamy szansę na oszczędność, ponieważ licencja ESD jest tańsza oraz nie ponosimy kosztów przesyłki, gdyż produkt jest przesyłany w formie elektronicznej. Różnica pomiędzy licencją ESD i BOX dotyczy wyłącznie sposobu dostarczenia systemu. W wersji pudełkowej otrzymujemy system na nośniku, a po zakupie musimy poczekać na przesyłkę. W wersji ESD transakcja przebiega znacznie szybciej – zakupiony produkt otrzymujemy mailem i możemy od razu z niego skorzystać.

P.S

osobiście to  wku............ia   mnie  takie podejście  MS  do klienta  ( polityka złodziejska )  jak coś kupuje i  płacę za to  TO JEST TO  MOJE !  i czy  nasr......am  na tą płytę  czy ją  wypie.......le  za okno  to moja sprawa  i wieki  H...............  do tego  MS.

Jak już  chcą  ograniczać to powinna być  wersja Home , PRO  i firmowa instalowana na jednym stanowisku  i to wszystko  a czy ja  to będę instalował raz na PC  a drugi raz na  np. LAPTOPIE  bo PC padł  albo kolorek mi się już nie podoba to powinna być sprawa właściciela  który za to przecież zapłacił !!!.

To tak jak bym kupił  garnek i w nim  mógłbym  gotować tylko rosół  bo już grochówki nie  bo garnek przypalić się może  no kur.....   te głąby z MS  do  absurdu nas pchają !

Dziwię  się że  tyle set  milionów  ludzików na całym  świecie jeszcze się nie  zbuntowało na taką politykę MS, no  ale  ludzie  w 3/4  nie czytają tego bełkotu i potem mówią  :

"  co to konia obchodzi jak się wóz przewraca !  - ano  obchodzi bo dyszlem może dostać !  "

Mi nie chodzi o to czy się boję czy nie, ja zmieniam kompa co pół roku Max rok i co rok kupować system? Więc albo Windows 8 Pro który można przenośic albo Windows 10 pro box i tyle. Ten Windows 8.1 to nie Windows 8 który można przenośić. Od sprzedawcy tj od rzemien kupiłem już kilka systemów na laptopy to był Windows 7 i wszystko jest Oki. Teraz albo Windows 8 albo 10 pro box

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Rożnica między OEM a BOX jest taka iż ta druga posiada pudełko plus dodatki w postaci książeczki.
Wersja OEM jest wersją produktową i według regulaminu Microsoft, można ją nabyć tylko z nowym komputerem. Na każdym kluczu, niezależnie od wersji systemu, można dokonać do 4 zmian podzespołów bazowych, wpływających na sumę kontrolną niezbędną do identyfikacji urządzenia i nie jest to pamięć RAM. 

Od wersji Windows 7 klucz nie jest przypisany do nośnika tylko do systemu. Można zainstalować sobie dowolną wersję 32 lub 64 bity na danym kluczu. Dotyczy to również wersji OEM.
Wyjątek stanowi licencja elektroniczna uzyskana w procesie upgrade z systemu niższego do Windows 10. Jeśli zainstalujemy wersję 32 bitową a potem chcielibyśmy dokonać migracji do Windows 64 bit (lub odwrotnie) a system w między czasie automatycznie się aktywuje, to bez interwencji Microsoft-u nie przeprowadzimy nowego procesu aktywacji.

Wersja OEM  Teoretycznie jest  dla producentów sprzętu w polskim prawie i w europejskim  każdy może uznać się za producenta sprzętu.
Wszystko ( MS ) co piszą w tym swoim bełkocie  kierują do swoich tłuków z USA bo przecież uważają się za pępek świata

"...Windows 10 na licencji OEM dostępny w sklepach z oprogramowaniem może być legalnie użyty wyłącznie przez firmy zajmujące się montażem komputerów, po zakupie systemu OEM taka firma musi go zainstalować na zbudowanym przez siebie komputerze, a następnie zestaw sprzedać. Jeżeli kupujesz system w wersji OEM, a następnie instalujesz go na swoim komputerze to jesteś piratem i nie ma znaczenia czy komputer zbudowałeś samodzielnie z kupionych komponentów czy też nie i naprawdę nie ma znaczenia, że "pan z aukcji internetowej twierdzi inaczej" - w razie kłopotów to ty, a nie "pan z aukcji" będzie odpowiadać za brak legalnego oprogramowania systemowego na twoim komputerze.

Duże firmy produkujące markowe komputery, które również sprzedają swoje produkty z preinstalowanym systemem na licencji OEM, otrzymują licencję OEM w jeszcze inny sposób, nie kupują licencji OEM w sklepach z oprogramowaniem, lecz otrzymują licencję bezpośrednio od Microsoftu na podstawie indywidualnie negocjowanych kontraktów handlowych...."

- ale czy słuszny? "

Licencja OEM a licencja BOX przeniesienie licencji

Więc  poczytaj a MOŻE  I NIE  bo idzie zgłupieć ! :doh:

Ja to bym zrobił tak :
Wysyłam do nich zapytania e-mailem TAK czy NIE ( na pewno powiedzą że tak ) żeby mieć to na piśmie od nich
Nawet jak niby jest w regulaminie że cztery razy możesz modernizować to i tak OEM się opłaca.
W razie jakichkolwiek problemów z późniejszą aktywacją wykonujesz telefon  z jobami i na 100%  masz aktywowany
I możesz co pół roku wymieniać sprzęt.
Jak zrobisz decyzja należy do Ciebie nikt nie ma prawa zaglądać Ci w portfel.

Jeden nie za długi temat, a ile przydatnych informacji!! Kupiłem Win 8 zaraz po premierze, w sklepie stacjonarnym, BOX oczywiście. Raz zainstalowałem i odrzuciło mnie od pierwszej wersji tego systemu.Powędrował na półkę obok XP i Win 3.1. Niedawno zapragnąłem odświeżyć wspomnienia i zainstalowałem na czystym dysku(wyzerowanym). Niestety nie mogłem aktywować:" Brak podstawy". Teraz już wiem,że kupiłem uaktualnienie. W poprzednich systemach ta informacja była na tytułowej okładce wydrukowana dużą czcionką. W moim przypadku jest na naklejce. Nie sprawdzałem tego nigdy.Dziękuję za bardzo pouczający temat.