Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych Windows 10


Paulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu kupiłam używany komputer z wgranym systemem Windows 10, niestety  po zaledwie 5 miesiącach nastąpiła awaria. Włączył się niebieski ekran Blue Screen of Death, więc ekspert doradził mi zresetować, tak też zrobiłam, bo się nie znam. Potem wyskoczył czarny ekran pisało Boot Device Not Found .. Informatyk próbował wrócić system,ale się nie dało. Więc zgodnie z jego poleceniem kupiłam nowy system Windows 10. Chciałam odzyskać dane z folderów dokumenty, obrazy, wideo i zakładki z przeglądarki Chrome- wszystko zapisane na dysku c, ponieważ przyznam się przez 2 miesiące nie kopiowałam danych na pendrive.  Nawet został ściągnięty program testowy  Recuva- niestety nic się mu nie udało odzyskać.  Powiedział mi specjalista, że prawdopodobnie nie da się odzyskać, bo jak system "siadł" to przy okazji uszkodziły się  partycje dysku. Powiem szczerze dla mnie to czarna magia, to co informatyk mówi, więc pytam się: czy ma rację i czy  jest jakiś inny sposób na odzyskanie tych danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Paulla napisał:

ekspert doradził mi 

Ja pier.......le    to trafiłaś  na " fachowca  od siedmiu boleści "   - wszystko idzie  odzyskać  jak dysk fizycznie nie padnie  no powiedzmy 95%  a teraz  brak szklanej kuli !? .

Jak bym miał ten dysk w ręku to wiadomo co by z nim zrobić szło .

1 - czy instalowany był system  nowy ?

2 - dysk sprawdzany pod względem  pracy fizycznej ?

itd....

Jak nie masz o tym pojęcia to nie " grzeb "  bo namieszasz jeszcze więcej  i najlepiej poszukać kogoś co się na tym zna a nie ten " ekspert ".

A jak chcesz się sama nauczyć to  wypal  ( płyta , paluszek  )  system  linuks ,  lub tak jak wyżej  kolega podał   uruchamiany z nich   i odzyskasz to co potrzebujesz o ile dysk fizycznie nie uszkodzony.

" Jak się nie wywrócisz  to się nie nauczysz  "  wszystko co potrzebujesz znajdziesz w poradnikach  na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

1 - czy instalowany był system  nowy ?

Raczej tak. Wspomina coś o kupieniu nowego systemu.

1 godzinę temu, Paulla napisał:

Potem wyskoczył czarny ekran pisało Boot Device Not Found ..

Kupiony był też nowy dysk?

Poza tym laptop czy PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek usuń z posta słowa "ekspert" "informatyk" "specjalista" ponieważ w kontekście jego postępowania brzmią jak drwina.

Instalowanie systemu na starym dysku znacznie zmniejsza szansę odzyskania danych.

Kupowanie nowego systemu jako próba rozwiązania problemu też zbytniego sensu nie ma - w większości przypadków po ponownym zainstalowaniu Windowsa 10 system aktywuje się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paulla napisał:

Nie chce z nikogo drwić, po prostu  tak go nazwałam, bo jest informatykiem z wykształcenia i w tym zawodzie pracuje.   Czyli widzę, że po zainstalowaniu nowego systemu moje szanse maleją :( 

 

Niestety tak, szanse sporo zmalały. Dziwne, że ten ktoś jest informatykiem z wykształcenia i pracuję w tym zawodzie zdobywając doświadczenie.

 

Nawet nie informatyk, a zwykły dobry samouk by spróbował Tobie te dane odzyskać. Dobry i uczciwy informatyk mający czas i chęci również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no oczywiście żartowałem, ale myślę że wiele osób tutaj udzieliłoby Ci lepszych rad.

Szanse na odzyskanie jakichkolwiek użytecznych danych znacznie zmalały, ale możesz próbować, tyle że musiałabyś już przestać na razie robić cokolwiek na tym dysku. Uruchomić komputer z pendrive'a, płyty, lub podpiąć dysk w innym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Informatyk stwierdził, że trzeba kupić nowy system. :huh:

2. Stwierdził, że system siadł, uszkodził partycję i że nie da się nic odzyskać. :blink:

3. Wiedział, że trzeba odzyskać dane, a zaproponował przywracanie/instalację. :eek:

 

Matko, wszystko źle. :gt500s:

Po zainstalowaniu nowego systemu szanse na odzyskanie danych nie tyle maleją, ile nikną. Przykro mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jarexpol napisał:

Wszystko zależy ile miał dysk MB, ile był zapisany przed awarią, ile jest zapisane teraz.

Prawdopodobnie wspomniany informatyk przed instalacją systemu próbował naprawić dysk.

W ramach operacji wyzerował pewnie wszystko.

Czyli zaorał cały obszar dysku. Niestety...

Co potwierdza fakt, że Recuva nic nie znalazła.

Choć nie znam tego programu i nie wiem co może.

Ale nadpisanych plików pewno nie odzyskuje.

 

Godzinę temu, P1O napisał:

3. Wiedział, że trzeba odzyskać dane, a zaproponował przywracanie/instalację

Węszę tutaj trochę inny scenariusz.

Może koleżanka @Paullanie poprosiła o odzyskanie danych?

Może poprosiła, ale już po zaoraniu?

Może poprosiła, ale nie wszystko się dało odzyskać?

Może poprosiła, ale źle określiła zakres?

Może odzyskał to co chciała, a później sobie jeszcze o czymś przypomniała?

 

@Paulla

Możesz spróbować innym programem.

Może nie zerował.

Mi ostatnio DMDE uratował uszkodzonego pendrive niewidocznego w systemie, ale nie nadpisanego.

Chociaż widział pliki bieżące jak i wcześniej skasowane.

Ale raczej wątpię. Prawdopodobnie będzie Ci widział tylko pliki skasowane już w nowym systemie.

Spróbować nie zaszkodzi. Nic nie ryzykujesz. Raczej...

Tutaj do pobrania wersja demo i instrukcja:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wersja demo niestety ma zablokowaną możliwość seryjnego odzyskiwania plików.

Tylko plik po pliku.

W związku z tym życzę "miłego jesiennego wieczoru" jakby zechciał coś odzyskać.;)

Program jest portable.

Najlepiej uruchomić go z zewnętrznego nośnika.

A pewno jeszcze lepiej z pod Live CD z postu kolegi @jarexpol.

 

Uwaga! Jak nie nie czujesz się za bardzo na siłach, to daj sobie spokój. 

Co by nie uszkodzić aktualnego systemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie