Jump to content
WinClub
sahipp

Poszukuję windowsa

Recommended Posts

Witam serdecznie. Posiadam hp pavilion 15cs 2081nw.... Jestem totalnym laikiem, który żył do niedawna w świecie win 7. Poszukuje jakiejś wersji przerobionego win 10 64 bit w sensie jak najbardziej pozbawionego szpiegowania, takiego na którym będę mógł zainstalować sterowniki. Obecnie próbowałem na wersji od sromotnika ale to chyba za stara kompilacja aby wgrać sterowniki ( tak chyba doszedłem do tego że potrzebna jest odpowiednia kompilacja do sterowników czyli 1809 lub 1903) ? Ma ktoś jakieś porady za które będę wdzięczny ;-) ?

@sahipp Bez sensu bawić się w mody na 10. Wgraj najnowszą wersję 10 czyli 1909 i potem sobie programami i skryptami telemetrie pousuwasz i zablokujesz to co się da. Najlepiej i najszybciej i przynajmniej wszystko łącznie z WU i resztą działa jak należy. Unikamy mnóstwo problemów.

sahipp likes this

żadne sterowniki nie chcą się wgrać ze strony producenta, wyskakuje błąd niezgodności z wersją windowsa, lub w ogóle nic się nie dzieje... Najprościej by było nagrać to co ma być w oryginale tyle że sorry nie śmiejcie się naczytałem się o tym całym szpiegostwie, o tym że win decyduje co i kiedy można instalować i tak dalej.... więc chciałem coś co jest jak najbardziej pozbawione tego badziewia, a sememu na zabawy to trochę najpierw zaległości muszę nadrobić w temacie obecnych systemów, w 7 jakoś tak prościej było ;-)

3 godziny temu, sahipp napisał:

żadne sterowniki nie chcą się wgrać ze strony producenta, wyskakuje błąd niezgodności z wersją windowsa, lub w ogóle nic się nie dzieje... Najprościej by było nagrać to co ma być w oryginale tyle że sorry nie śmiejcie się naczytałem się o tym całym szpiegostwie, o tym że win decyduje co i kiedy można instalować i tak dalej.... więc chciałem coś co jest jak najbardziej pozbawione tego badziewia, a sememu na zabawy to trochę najpierw zaległości muszę nadrobić w temacie obecnych systemów, w 7 jakoś tak prościej było ;-)

Jak szukasz mało problematycznego moda 10 to ja polecam ci

Sam go używam jest szybki,stabilny i na razie bezproblemowy

sahipp likes this

dzięki kolego, właśnie ściągam i będę testował... W miedzy czasie miałem oryginał win 10 i mam ochotę go razem z laptopem wywalić... nawet nie wiem kiedy sam sobie wszystkie sterowniki ściągnął i zainstalował a ja bardzo nie lubię jak coś się dzieje bez mojej wiedzy i zgody i bez mojego udziału.... ku**a co oni z tymi windowsami porobili.... Ten mod od sromotnika też super tylko że wychodzi na to że za stary i sterowników nie idzie zainstalować ale sam system w miarę ok.... Jak tylko ściągnę to będę testował propozycję od Ciebie....

6 godzin temu, sahipp napisał:

ten system lekki , ale kurcze jak wyłączyć funkcję aby nic się samo nie ściągało i samowolnie nie instalowało ?

W tym systemie jest to wyłączone, wraz z aktualizacją samoczynną.

he he kolego kredacz jesteś w błędzie... nie zdążyłem ściągnąć sterownika do nvidi a ten win jakimś cudem w tym czasie ściągnął wszystkie sterowniki których brakowało na starcie po instalacji... i co powiesz ? Potem poczytałem na forum i jeszcze raz na świeżo instalacja systemu i przed połączeniem z netem wyłączyłem wszystko co można wedle poradników i co i dupa zaraz po połączeniu z netem pan windows sam sobie znów pościągał i zainstalował to co chciał... Skomentujesz kolego kredacz o co kaman? ;-) jedyny plus tej wersji wina to że przynajmniej nie robi problemów podczas instalacji własnych programów, gier, etc... tutaj duży plus dla tego moda.....  

Jak na razie to jedyny system który niczego nie ściągał to od sromotnika , ale tam z kolei brak sterowników... ale to też pół prawda.... Na stronie producenta hp do mojego modelu tylko sterowniki win 10 od wersji 1800 (ileś tam, uczę się ;-)   ), sromotnik zaś bazował na wersji 17xxxx coś tam chyba, więc dupa... ale gdy wszedłem np na stronę nwidi tam nie było żadnych wersji wina 10 tylko po staremu tzn win 7, 8, 10 etc no to pobieram i ku**a działa a ze strony hp gdzie są różne wersje win 10 ( do mojego modelu trzy) nie działa, bo się wymagana wersja dziesiątki nie zgadza... Kurcze za głupi jestem na to ;-)

W dniu 15.11.2019 o 18:54, RemixPL1994 napisał:

@sahipp Bez sensu bawić się w mody na 10. Wgraj najnowszą wersję 10 czyli 1909 i potem sobie programami i skryptami telemetrie pousuwasz i zablokujesz to co się da. Najlepiej i najszybciej i przynajmniej wszystko łącznie z WU i resztą działa jak należy. Unikamy mnóstwo problemów.

to prawda sam tak robie :P , szkoda czasu na mody :DD

6 godzin temu, sahipp napisał:

he he kolego kredacz jesteś w błędzie... nie zdążyłem ściągnąć sterownika do nvidi a ten win jakimś cudem w tym czasie ściągnął wszystkie sterowniki których brakowało na starcie po instalacji... i co powiesz ? Potem poczytałem na forum i jeszcze raz na świeżo instalacja systemu i przed połączeniem z netem wyłączyłem wszystko co można wedle poradników i co i dupa zaraz po połączeniu z netem pan windows sam sobie znów pościągał i zainstalował to co chciał... Skomentujesz kolego kredacz o co kaman? ;-) jedyny plus tej wersji wina to że przynajmniej nie robi problemów podczas instalacji własnych programów, gier, etc... tutaj duży plus dla tego moda.....  

Jak na razie to jedyny system który niczego nie ściągał to od sromotnika , ale tam z kolei brak sterowników... ale to też pół prawda.... Na stronie producenta hp do mojego modelu tylko sterowniki win 10 od wersji 1800 (ileś tam, uczę się ;-)   ), sromotnik zaś bazował na wersji 17xxxx coś tam chyba, więc dupa... ale gdy wszedłem np na stronę nwidi tam nie było żadnych wersji wina 10 tylko po staremu tzn win 7, 8, 10 etc no to pobieram i ku**a działa a ze strony hp gdzie są różne wersje win 10 ( do mojego modelu trzy) nie działa, bo się wymagana wersja dziesiątki nie zgadza... Kurcze za głupi jestem na to ;-)

Użyj tego programu i żadne sterowniki nie zainstalują się bez Twojej wiedzy [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

11 godzin temu, sahipp napisał:

ja u siebie windows update wyłączałem tym

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

sahipp likes this

Jak nie chcesz żeby Win10 instalował swoje stery to wyłącz internet w swoim sprzęcie. Internet podłącz dopiero jak już zainstalujesz system i stery. Ja u siebie tak robiłem i Win10 niczego sam mi nie zainstalował. Stery przygotowałem wcześniej na pendrive. Używam systemu 2 miesiące, wyłączyłem WU i nic bez mojej wiedzy się nie instaluje.

sahipp likes this

5 godzin temu, Radzior2010 napisał:

Jak nie chcesz żeby Win10 instalował swoje stery to wyłącz internet w swoim sprzęcie. Internet podłącz dopiero jak już zainstalujesz system i stery. Ja u siebie tak robiłem i Win10 niczego sam mi nie zainstalował. Stery przygotowałem wcześniej na pendrive. Używam systemu 2 miesiące, wyłączyłem WU i nic bez mojej wiedzy się nie instaluje.

Dokładnie tak zacząłem dzisiaj podczas dnia myśleć pod tym kontem... Ogólnie to dzięki chłopaki za zainteresowanie, jesteście bardzo pomocni, sam nie dałbym sobie chyba rady. Dziś późnym wieczorem po testuje i sprawdzę te programy oraz opcję instalacji sterowników przed połączenie z netem... po testach od razu dam znać o efektach.... Ach te mechanizacja.... ;-)

A więc tak, zrobiłem jak poradziliście czyli: normalna instalacja normalnego wina plus do tego ten program WINDOWS UPDATE BLOCKER - i wszystko jest ja należy... Nic się samo już nie instaluje. Dzięki za pomoc. Swoja drogą kurde myślałem że win 10 to win 10 a nie jego wersje jeszcze.... Ogólnie to będę tęsknił za 7... - bardziej taki ogarnięty... Co do kompatybilności ze starszymi programami to jak na razie jestem miło zaskoczony pomimo tego że to jest wersja 64 bit. Znacznie lepiej sobie radzi z 32 bitowymi rzeczami niż win7 64 bit ( zawsze jechałem na 32 bitowcach aby zachować kompatybilność wsteczną)....

Ogólnie to pozostało mi rozwiązanie problemu dwóch niby nieznanych urządzeń na lapku do których sterowników brak na stronie producenta ale jak się wkurzę to  oleje to bo generalnie wszystko jest....

No nic, dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Zaoszczędziliście mi sporo czasu aby samemu do tego dojść...

2 godziny temu, Crazy36 napisał:

Nieznane urządzenia możesz zidentyfikować tym programem do instalicji sterowników [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ten programik wyrzuca wszystkie stery ( bo są dostępne aktualniejsze), a nie mam pojęcia jak znaleźć to co brakuje... ale nie marudzę bo to będzie jakaś pierdoła nikomu nie potrzebna, poza tą jedną rzeczą to wszystko jest i w sumie jestem zadowolony... Dzięki za pomoc

poza aktualniejszymi sterami to nic nowego nie znalazł... no nic mówię pewnie to jakaś pierdoła potrzebna do niczego... nie ma sobie czym głowy zawracać.... dzięki za chęć pomocy

57 minut temu, sahipp napisał:

poza aktualniejszymi sterami to nic nowego nie znalazł... no nic mówię pewnie to jakaś pierdoła potrzebna do niczego... nie ma sobie czym głowy zawracać.... dzięki za chęć pomocy

Pierdoła potrzebna do niczego??????To bardzo użyteczny program instaluje Ci najnowsze stabline sterowniki bez niepotrzebnych dodatków.Sterowniki których brakuje są zawsze na górze.PZDR

nie miałem na myśli tego programu co poleciłeś tylko ten sterownik brakujący... ale ok sprawdzę jeszcze raz tym programem tak z ciekawości i ambicji i dam znać co jest na samej górze.

11 godzin temu, sahipp napisał:

nie miałem na myśli tego programu co poleciłeś tylko ten sterownik brakujący... ale ok sprawdzę jeszcze raz tym programem tak z ciekawości i ambicji i dam znać co jest na samej górze.

Kolego moje ogólne zalecenie dla cb to jak instalujesz w10 to odłącz się od internetu aż do momentu gdy wgrasz wszystkie sterowniki ze strony producenta ja tak robie zawsze i mi nie aktualizują się wtedy drivery z Windows Update

14 godzin temu, sahipp napisał:

Ok to żle Cię zrozumiałem.Tak czy siak powinieneś instalować wszystkie sterowniki.

kamilofx - masz rację zawsze tak robiłem... ogólnie to ciężka sprawa z tym sterownikiem. Crazy36 faktycznie Twój program znalazł ten jeden brakujący sterownik ale sprawa jest dziwna bo jest on tylko na stronie mikroschitu , a że mam po blokowane aktualizacje to nie ściąga ( chyba przez to) Mi się wydaje że to jakaś ściema i microsoftu. Sterowniki od producenta zainstalowane wszystkie są.... Ale czegoś mu tam brakuje i wydaje mi się że to wymysł win 10 bo nigdzie nie ma tego sterownika tylko u nich, jak na początku z automatu sam windows pobrał to pobrał wszystko... Mówię to pewnie jakaś pierdoła sztucznie stworzona będzie więc dam sobie z tym spokój, ogólnie wszystko działa jak należy.... Natomiast propozycja programu do sterowników od kolegi renatan nic nie pokazała aby czegokolwiek brakowało, czyli to by potwierdzało tezę że to ściema i wymuszenia microsoftu...

chłopaki mam jedno pytanie. Chodzi mi o starsze gry nie obsługujące tak wysokiej rozdzielczości. Przy uruchomieniu takiej starszej gry jest ona w mniejszej rozdzielczości a po boku są paski wypełniające przestrzeń. Ten sam problem występował w windows 7. Tam aby było ok wystarczyło w opcjach grafiki w systemie (karta ati) w catalyst control ustawić w opcji skalowania na obraz rozciągnij. I po uruchomieniu takiej gry wszystko było normalnie. Obecnie mam kartę zintegrowaną intel oraz dedykowaną nvidię na windows 10. I teraz moje pytanie, w jaki sposób rozwiązać ten sam problem na windows 10 ?