Jump to content
WinClub
pawel5428

windows XP x86(x32) odblokowanie do 64GB RAM

Recommended Posts

4 minuty temu, pawel5428 napisał:

Wystarczy użyć gparted panie herezjo to raz.

Czyli?

20 minut temu, wiktorynek napisał:

wymaga celowego zabiegu

5 minut temu, pawel5428 napisał:

garbage collector

Garbage Collection ma każdy SSD i to nie wystarczy - działa bardzo długo i tylko w trybie bezczynności - poczytaj - do efektywnego działania potrzeba kilku dni bezczynności.

7 minut temu, pawel5428 napisał:

Win 7 nie będzie szybszy od win xp.Postaw oba na czysto na tym samym sprzęcie i się przekonaj.Wejdź w services msc i porównaj ilość procesów.

Ilość procesów nie ma żadnego znaczenia. Win 10 od 1809 ma grubo ponad 100 procesów i działa zdecydowanie szybciej od XP. Każdy system od Win 7 wzwyż na SSD będzie się uruchamiał wyraźnie szybciej (z wyłączonym hybrid bootem) od XP i nie ma innej opcji.

10 minut temu, pawel5428 napisał:

Skoro widzi max 3.25 gb

Po pierwsze max dla XP x86 to 3,5GB, a tam gdzie pokazuje mniej ,to nie marnuje się RAM tylko rezerwuje sprzęt - w laptopach może to być nawet mniej niż 3GB posiadając fizycznie 4GB.

11 minut temu, pawel5428 napisał:

(jakieś 3.95gb)

W stosunku do 3,5GB rewolucji raczej nie ma. ;)

Jeszcze trzeba ominąć jedną blokadę systemów 32-bitowych czyli max 2GB RAM na jeden proces.

pawel5428 likes this

Wsadź więcej niż 4GB RAM i wtedy zapełniaj. Nie da się oszukać/zmienić żadnym programem/patchem architektury 32-bitowej. Ale chyba tego nie zrozumiesz. Nie da się tego zrobić ani na XP, ani na Vista, na 7-tce, na 10-tce. Nie da się obsługiwać więcej pamięci niż 4GB RAM i koniec kropka. Mam na myśli 32-bit.
Jak napisał @wiktorynek Windows XP przegrywa z 7-mką w kwestii szybkości uruchamiania, a o wydajności decyduje to co masz w obudowie, a nie jaki masz system. Każdy system będzie działał szybciej na SSD niż na HDD, to jest oczywiste, a że XP potrzebuje mało zasobów, ma mało wspólnego.
Po to są tryby zgodności żeby używać starszych programów na nowszych systemach jeśli nowsze systemy czegoś nie obsługują.

pawel5428 likes this

Dziękuję Widziorku za sprostowanie.

Dzięki za info.Rozumiem.Czyli jakby tylko niby przesunęło mi tą granicę max ramu ale na jeden proces i tak więcej jak 2gb nie weźmie.Nie mam pojęcia co mi to dało.Jakbym miał 2.75gb to wykorzystam tylko tyle nie więcej.A niby dzięki temu mogę wykorzystać 4gb.Np. w tle użycie jest 1.5gb ale nadal mam wolne 2.5gb.Echh...:unsure: 

Apropo..więcej niż 4gb i tak nie wbiję bo płyta więcej nie obsłuży. :/ 

Żeby nie było - na HDD Win XP pokona każdy nowszy system w szybkości uruchamiania. Tu zadziała jego mała zasobożerność. XP na dysku zajmuje 3GB, a nowsze systemy uśredniając 15GB. Ilość operacji głowicy na talerzu jest bez porównania mniejsza w przypadku XP.

Radzior2010 and pawel5428 like this

Witam

Cieszę się że prócz mnie jeszcze Ktoś działa na XP'ku

Ja jadę na ostatniej modyfikacji XP'ka 32 bity od "Sromotnika" - wszystko działa super i nigdy nie zawiodło

Przeglądarkę stosuję Mypal - tu na końcu piszę o Mypalu co i jak :)

----------------------------------

Teraz pytanie - czy są jakieś modyfikacje XPka lepsze lub nowsze od Sromotnikowej ???

Pozdrawiam grupę :)

pawel5428 likes this

Po angielsku, ale to na XP najwięcej - basilisk na fiteroxie 55.  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 11.11.2019 o 16:41, Widzior napisał:

Co za bzdura dla naiwnych. Windows XP 32-bit nawet z rozszerzeniem PAE jest w stanie obsłużyć max 4GB ramu - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ale pełne cztery giga bo bez PAE obsługuje mniej.

pawel5428 likes this