Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Pro 20H1 build 19018.1 Compact {x64} by KoNuSS v06.11.19 (esd) [PL][2019]

Recommended Posts

59 minut temu, mt17 napisał:

Jaka jest różnica między tą, a poprzednią wersją systemu ? Bo nie mogę się zdecydować którą wybrać

Poprzednią? To jest pierwsze wydanie, z serii 20H1 

36 minut temu, konuss napisał:

Poprzednią? To jest pierwsze wydanie, z serii 20H1 

W sensie w porównaniu z normalnym wydaniem, a nie nowym z tej serii.

wyszukiwanie nie boli

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ja bym zamiast chroma zbundlowal w system ungoogled chromium, przeciez nie po to usuwamy telemetrie microsoftu, by zmienic jednego slugusa nsa na drugiego :)

wyszukiwanie nie boli
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ja bym zamiast chroma zbundlowal w system ungoogled chromium, przeciez nie po to usuwamy telemetrie microsoftu, by zmienic jednego slugusa nsa na drugiego
Wyjaśnienie tematu instalek zawartych w systemie już było.

Wysłane z mojego ZTE BLADE A310 przy użyciu Tapatalka

U mnie jak wlaczam pasek wyszukiwan: To owszem pokazuje się ale klikając w pole wyszukiwania jest nieczynny jakby zamrożony.
Chodzi o pasek w eksplatorze plików?

Chodzi mi o pasek na pasku zadań (biały prostokąt z tłem: Wpisz tutaj, aby wyszukać.) Jest jakby zamrożony. Klikam na niego wielokrotnie i jakby był niedostępny. Po instalacji StartIsBack oczywiście  Eksplorator plików działa w 100%, ale ten na pasku zadań wciąż nie. Pozdrawiam Konuss! 

Nie każdy też musi używać modów.

Zawsze jest orginał od microsoftu.

A odnośnie paska wyszukiwania było to już wiele razy wyjasniane.

I o StartIsBack sam napisałeś - 

Po instalacji StartIsBack oczywiście  Eksplorator plików działa w 100%, ale ten na pasku zadań wciąż nie. Pozdrawiam Konuss! 

Tak napisałem :). Ale trzeba ogółem napisać że tak działa ALE nie działa normalnie i tyle :). Ktoś kto będzie czytał wątek niech wie jakie jeszcze ewentualne problemy są :)

Godzinę temu, AccessX napisał:

Tak napisałem :). Ale trzeba ogółem napisać że tak działa ALE nie działa normalnie i tyle :). Ktoś kto będzie czytał wątek niech wie jakie jeszcze ewentualne problemy są :)

To nie jest zaden problem,jesli ktos czyta opis. Jest tam wyszczególnione co jest czego nie ma..

Przecież jest napisane że usunięta cortana.

Jest też usunięte wiele innych komponentów i jeśli konuss chciałby napisać z czym kazdy komponent jest powiazany to changelog miałby co najmniej kilkanaście stron.

Cytat z forum MDL - jeśli chodzi o wyszukiwanie - Usunięcie wyszukiwania systemu Windows powoduje uszkodzenie wszystkich operacji związanych z wyszukiwaniem.

Usunięcie samej Cortany spowoduje uszkodzenie wyszukiwania w menu Start i Ustawieniach.

W najnowszej wersji V1903 / v1909 CU usunięcie Cortany przerywa wyszukiwanie Eksploratora Windows.

Więc patrzcie w changelogu danego moda co jest usunięte.

Cytat z forum MDL - jeśli chodzi o wyszukiwanie - Usunięcie wyszukiwania systemu Windows powoduje uszkodzenie wszystkich operacji związanych z wyszukiwaniem.

Usunięcie samej Cortany spowoduje uszkodzenie wyszukiwania w menu Start i Ustawieniach.

W najnowszej wersji V1903 / v1909 CU usunięcie Cortany przerywa wyszukiwanie Eksploratora Windows.
Więc patrzcie w changelogu danego moda co jest usunięte.
Nie jest to prawdą. Udowodnilem to w modzie 1909. Gdzie wyszukiwarka w pasku eksploratora plików działa w 100%

[mention=33073]konuss[/mention] jak czesto planujesz ten projekt aktualizowac?
Jak najczęściej niedługo dodam kolejne modyfikacji innych wersji systemu. Narazie mam małą awarię sprzętu. Kwestia tygodnia wracam pełną parą!!

A więc. Powróciłem co prawda do normalnego Windows 10 bez okrojeń lecz używałem po parę dni wersji 20H1 jak i tej poprzedniej. Poprzednia wersja śmigała dobrze - nie narzekam. W tej wersji po wciśnięciu "Windows" na klawiaturze z lagiem menu start sie otwierało (około 2sek na otwarcie listy). Cały Soft zainstalował się dobrze. Problemem okazało się włączenie Autodesk 3ds Max 2020. Przy otworzeniu wyskoczyly (po kazdorazowym otwarciu) problemy z plikami .dll. Brak biblioteki tej a tej ... (nie spisałem nazw niestety). Po doinstalowaniu potrzebnych bibliotek wyskoczył błąd bodajże 0X0000000001 (mniej więcej). Także... robisz świetną robotę ale jednak będę używałem zaszpiegowanej wersji Windows 10 z pełnymi funkcjami, tymbardziej że nie piszesz informacji czy wypuszczasz modyfikacje co tydzien czy co miesiąc.... I wielu ludzi się wnerwia bo instalują wersje  10 listopada .... a 11 listopada wypuszczasz nową wersję(np.)..... Mógłbyś jednak się usystematyzować. Za cały wkład w modyfikacje wielki szacun dla Ciebie. Pozdrawiam! :)