Jump to content

Windows 10 Home Pro v.20H2 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09.2020

Recommended Posts

W dniu 15.09.2020 o 10:52, konuss napisał:

Aktualizacja 1-szy post

Małe wyjaśnienie jeśli chodzi o takie wstrzymanie. Ogólnie był dość krytyczny błąd w poprzedniej kompilacji dlatego nie upubliczniłem poprzedniej wersji - choć pisałem że zaraz to zrobię. Najnowsza kompilacja z wczoraj dostępna do pobrania w 1-szym poście...

Po uśpieniu pokazuje się tylko biały ekran. Pomaga tylko twardy reset.

Naprawiłem. Stery od grafy, te od WU to robiły. Wgrałem nowe i wszystko gra.

W dniu 24.09.2020 o 17:44, kamiloxf napisał:

U mnie inny mod instaluje się 35 sekund do pulpitu (od wybrania dysku) Corsair MP600 

No to bardzo dobry wynik. Która kompilacja tak szybko wchodzi?
Jakis standard? czy mega mod który już nie przypomina win10.

Witam. Mam taki problem, zainstalowałem dzis tego Windowsa, wszytsko śmiga jak należy. Problem jest, ze gdy zainstalowałem antywirusa noda32 i urchomiłem kompa ponownie, odpala sie on w tle, ale nie mogę włączyc.  Przy probie odinastalowanie pojawia sie taki komunikat. Wie ktoś moze jak to naprawić

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

55 minut temu, mateusz01 napisał:

Witam. Mam taki problem, zainstalowałem dzis tego Windowsa, wszytsko śmiga jak należy. Problem jest, ze gdy zainstalowałem antywirusa noda32 i urchomiłem kompa ponownie, odpala sie on w tle, ale nie mogę włączyc.  Przy probie odinastalowanie pojawia sie taki komunikat. Wie ktoś moze jak to naprawić

Wygląda to na zbyt mocne okrojenie systemu, ewentualnie brak jakichś składników, ale nie pamiętam, aby eset czegoś wymagał. Sugeruje poczekać na komentarz kogoś, kto używa tego systemu + eset 

Czy bawiłeś się w jakąś optymalizację poza tym co dał autor ?

Jeżeli chcesz uniknąć większości problemów to zainstaluj moda Ghot Spectre 2004 w zależności, jaką masz licencję 
jeżeli Home to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
jeżeli Pro to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 Natomiast jeżeli lecisz, na aktywatorach to bazuj na wersji PRO SuperLite  lub LTSC 

W dniu 1.09.2020 o 18:47, PR74 napisał:

Witam pytanie do autora Konuss jest problem z ta najnowszą kompilacją z 21.08.2020 i 25.08.2020 podczas instalowania jest błąd testowałem na 3 laptopach i ściągałem 2 razy ten system i za każdym razem jest ten sam problem

cześć, nie pisałem szybciej bo sam wałczyłem z nowym laptokiem od Asusa, ale instalując win na nowym laptoku np. z tego roku gdzie bios już jest uefi plus np. dysk pod M.2 trzeba przestawić kontroler na AHCI bo inaczej bios nawet nie widzi dysku pod M.2 do tego bios Uefi jest tak ułomny ze nie widzi jak na pendrajwie jest system plików NTSF, musi być FAT32, i najlepsze na koniec, zarówno laptoki jak i płyty główne posiadają na usb 2.0 i 3.0 ale często jest tak ze płyta główna posiada dwa różne kontrolery od USB np VIA plus INTEL lub inne a właśnie podczas instalacji systemu wychodzą kwiatki ze instalator nie posiada dobrych sterowników dla danego kontrolera i potem mamy nieoczekiwane błędy ... proponuje potestować i pena powtykać w różne gniazda USB. co ciekawe na starszych laptokach czy kompach takie zjawisko występuje bardzo bardzo rzadko ale wiadomo jak jest nowym sprzętem,  panowie inżynierowie dwoją się i troją aby... pomyślmy pomyślmy co by tu spierd...ić, zupełnie jak z nowymi RTX... XD       

3 godziny temu, mateusz01 napisał:

Żadnej optymalizacji sam nie robiłem.

Więc mod jest zbyt mocno okrojony jeżeli chcesz się bawić to spróbuj zainstalować ten system na maszynie wirtualnej i zobacz czy tam eset będzie działać, ale zalecam zmienić moda na GHOST Spectre i wszystko będzie działać super mody konussa nie są zbyt stabilne 

9 godzin temu, elPablo napisał:

do samego BIOS-u nie potrzeba NTFS to byłby wygodny dodatek ale nie konieczny przecież plik BIOS-u ma niecałe 6MB a nie 6GB wystarczy FAT32 lub nawet FAT, zresztą każdy nowy pen jest formatowany fabrycznie w FAT32, jeżeli chodzi o pena do instalacji systemu to jaki problem użycia NTFS wyłącz Secure Boot i jest ntfs
W nowym laptopie z tego roku jesteś skazany na win10 bo do innego wina nie ma i raczej już nie będzie sterowników tylko win10 i to wyłącznie x64 więc z USB 2 lub 3 nie ma żadnych kwiatków ale na czyściochu nie wiem jak jest na modzie być może na modzie są kwiatki 

akurat Secure Boot jest domyślnie wyłączony , a co do wyboru portu usb to nie wmawiaj mi czegoś co już sam sam przerabiałem zarówno na normalnym PC jak na laptoku, wsadzisz w dobry port USB i instalacja przebiega poprawnie wsadzisz w nie odpowiedni port a raczej kontroler i instalator się wysypuje albo ktoś ma objawy grypy albo nie i czy możne ktoś powiedzieć ze np. mam sr*czkę bezobjawowo ?  jak cos widzę ze jest to mowie ze jest a nie ze ktoś mi wmawia ze nie ma lub nie widzi problemu, a temat dotyczy właśnie moda a nie czystej instalacji z strony M. twoja konkluzja na ten temat jest tak przydatna jak k..wa potrzebuje majtek do pracy.

41 minut temu, konuss napisał:

Za parę godzin nowe wersje Home - Pro - SlimBuild. Sterowane bezpledne. Ogólnie 20procent według mnie i paru jeśli chodzi o wydajnośc oraz pełną efektywności energetycznej. Więc chwilę cierpliwości. Po WIM gotuję ESD he he dobrze zabrzmialo :-P

A teraz głęboki wdech, i po polsku. 20% czego? Kogo i paru? Co to jest "pełna efektywność energetyczna"?

MarcinGX likes this
4 godziny temu, elPablo napisał:

wcześniej pisałem o czyściochu bo warto najpierw sprawdzić czy z czyściochem nie masz problemów a potem testy z modami

dla wiadomości wersji z dnia 15.09.2020 nie testowałem ale testowałem 

Win_10_Home_Pro_20h2_x64_19042.450_25.08.2020
Win_10_Home_Pro_1909_x64_18363.904_09.07.2020
Win_10_SlimBuild_2004_x64_19041.331_11.07.2020
Win_10_MOJ_Pro_2004_x64_19041.421_26.07.2020
Win_10_Pro_DEVChannel_x64_20161_1000_09.07.2020
Win_10_Pro_Office_2004_x64_V3
Windows 10 Enterprise LTSC 1809 17763.1192 {x64} by KoNuSS v01.05.20 (esd) PL] 2020]
Windows 10 Pro Slim Compact RS6 1909 build 18363.657 {x64} by KoNuSS V6(esd) PL] 2020]

instalacja w każdym wypadku bez żadnych problemów, ostatniej wersji nie będę instalował na laptopie bo mam świeżego czyściocha i tak pozostanie, nowsze wersje tylko z ciekawości na VMware

super, a potrafisz czytać z zrozumieniem ? oraz analizować wątek na forum, oraz kto zadał pytanie ?  to nie ja mam problem tylko inny użytkownik któremu zaproponowałem własne rozwiązanie, gdzie przerabiałem podobny temat, tylko ja sobie poradziłem wiec moje rozwiązanie istniejącego problemu działa a nie tylko w teorii ... jak byś nie zauważył dla kontrolera jest gigantyczna różnica czy dysk jest jest SATA czy NVME pod M.2 a nie tylko dla zabawy w chmurce .... 

42 minuty temu, helmut112 napisał:

Nurtuje mnie jedno: windows pro home Compact  20 H1, procesy systemu windows około 30 "sztuk" a 20 H2 około 80.Czy można prosić o odpowiedż?

Wrzuć screena - łatwiej się będzie odnieść co i jak lub skąd się bierze, bo podanych liczb nawet w szklanej kuli Maciej nie odczyta. Po za tym mogły powstać postprocesy, które M$ dorzucił w nowszym wydaniu zamiast zoptymalizować stare. Jak dla mnie cały czas w systemie jest burdel, bo jest mnóstwo starych rejestrów, zapisów i usług, które nijak się mają do całości, są archaizmami jeszcze z czasów Visty (od którego co jak co, ale 7 jak i obecna 10 pochodzi). Także wcale bym się nie zdziwił.

Tak dorzucając szczyptą żartów jeden z naszych klientów, którego z kolei klientem jest M$ i dostarczają mu swoje rozwiązania miał problem z konfiguracją urządzenia i rozwiązaniem prostego problemu. Wyobraźcie teraz sobie co takiego musi się dziać w systemie jeśli pewne rzeczy powstają przez taką firmę jako outsourcing, której to pracownik nie potrafi ogarnąć rzeczy należące jednak do jego kompetencji. 

1. Hej konuss bardzo bym ciebie prosił jeżeli będziesz miał czas i znajdziesz czas to byś udostępnił obraz windows 10 2004 (20h1) z najnowszymi poprawkami. Znaczy chodzi mi o to, żebyś dalej wspierał/rozwijał aktualizację majową 2004 bo z takiej korzystam i narazie nie będę korzystać z tej jesiennej aktualizacji 20h2 dlatego zostaję przy majowej i prosiłbym abyś zrobił ten obraz majowej aktalizacji z nowymi poprawkami oczywiście jak czas pozwoli.
MarcinGX likes this