Skocz do zawartości

Windows 10 Home Pro v.20H2 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09.2020


konuss

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas ma inne wymagania i potrzeby. Visual nie działa musi. Sam go używam - działa. Skopana instalka masz odpowiedzi źle pobrane ISO lub zle utworzony pendrive. 

42 minuty temu, SilverShai napisał:

Niestety Xbox nie działa - konkretniej aplikacja chodzi, ale w żaden sposób nie da się zalogować do niej. Przez ułamek sekundy pokazuje się okno logowania i gaśnie. Ma ktoś sprawdzony pomysł na to?

Czy my używamy innych systemów. Gdzie aplikacja ci Xbox chodzi?? Skoro jest wpi*du wycieta?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnich modach 2004 i 1909 coś dziwnego jest z czcionką - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

                                                                                                                  - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na orginale jest tak - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, zbigniew59 napisał:

Na ostatnich modach 2004 i 1909 coś dziwnego jest z czcionką - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

                                                                                                                  - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na orginale jest tak - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Proszę cię skończ z tym zapodaj! Na forum możesz wgrywać zdjęcia więc po co?. Ogólnie porównaj lub mi daj przykład tego samego ustawienia. Tu masz kompozycje tam nie. Tło ciemne - jasne. Ten schemat tu i tu wtedy będę miał dokładnie przykład o co chodzi. Czemu o tym piszę - nie dotykam czcionek - kompozycji - nic z wyglądem. Więc nie umiem odp. Chciałbym znaleźć rozwiązanie. Bo piszesz o tym mi już ponownie. A u mnie nie widzę problemu. Sterowniki grafiki ci czegoś nie robią. Bo Microsoft cały czas boryka się z problemami z NVidia i nowszymi AMD

48 minut temu, enterprise2000 napisał:

Wycinanie i szkicowanie nie działa. :(

Mam ten sam problem w modzie 2004 gdy usunę elementy Xbox (Nuhi, twórca NLite jeszcze nie znalazł lekarstwa)

 

Proponuję w kompilacji 2004 nie wycinać Xboxa, ponieważ jest on inaczej zintegrowany niż w 1909.

Kto go nie potrzebuje, może później usunąć z zainstalowanego systemu (np. programem "O&O appbuster")

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Specjalnie sciaglem i zainstalowałem że sklepu działa idealnie 

1.jpg.9e4a9b4a3383e85d0f7f503443dbeac3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, enterprise2000 napisał:

Zainstalowałem również home i tu mam czarny zegar. (W wersji Pro jest biały)

Możesz podpowiedzieć, który to moduł powoduje błąd wycinania?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

O kolejna magia heh a już myślałem że będzie dobrze. 

Podpowiem ci sam dałeś screen zdarzeń. A czytałeś co pisze tam.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem chociaż sam mam swe lata. Dobrze zatem na szybko. Ogólnie tak a co ma mieć wspólnego Xbox który jest ogólnie usunięty na starcie ze swierza pobierana APLIKACJA ze sklepu Microsoft. Celowo słowo aplikacja jest napisane dużymi literami. Szybka odp. Absolutnie nic. Ogólnie mówisz że ci się nie chce Czytać. 

Masz w swoim screenie zdarzenie dalej Ogólne i poniżej opis. Który tutaj kończy się sygnatura czasową. Jak by ci się chciało zauważ że to dopiero początek opisu przyczyny tego zdarzenia. Weź sobie to rozszerz i czytaj dalej. A natkniesz się na adres ścieżkę aplikacji której nie ma a jej części są potrzebne go działania tej aplikacji. Szybka odp CBSprewiew

Pytanie ten cytat co podałeś. To co to jest wygląda mi na log Ntlite. Pytanie ty robiłeś czy jak i kolejne nie mów że na moim obrazie lub na wersji zainstalowanej inaczej Online? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem że plik VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe w wersji Windows 10 Home Pro v.2004 Compact jest uszkodzony.

Sprawdziłem dwukrotnie - PLIK JEST USZKODZONY.

Aby sprawdzić wystarcz go uruchomić - wyskoczy komunikat błędu.

Plik znajduje się w katalogu: sources\$OEM$\$$\Setup\Files

I on jest przyczyną zawieszania się instalacji wystarczy podmienić plik np z wersji Windows 10 Pro Slim v.2004 i instalator przestanie się zawieszać.

P.S.

@konus - Pełen SZACUN

"Tylko ten się nie myli co nic nie robi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, enterprise2000 napisał:

Chyba za szybko napisałem pierwszy post, więc teraz powoli.

Od dwu tygodni tnę w Ntlite własnego moda w oparciu o wydanie 2004. Zauważyłem, że po wycięciu Xboxa przestaje działać apka "Wycinek i szkic"

Byłem ciekaw, czy twój mod z wyciętym pakietem Xbox radzi sobie z tą używaną przez niektóre osoby, w tym również mnie aplikacją, więc zainstalowałem go do testu na Vmware.

No i tutaj widzę, że ten sam zonk. Więc domniemywam, że coś namotali z 2004 bo w 1909 żadnych problemów nie było.

 

Po przeprowadzeniu testu, nie omieszkałem Cię powiadomić, tu na forum,  iż wycinanie Xboxa ma teraz wpływ na "Wycinek i szkic".

 

Ps.

Zauważ, że błąd nie dotyczy "Windows.CBSPreview_cw5n1h2txyewy" lecz "MicrosoftWindows.Client.CBS_cw5n1h2txyewy" - to są dwie różne aplikacje!!!

(Pierwsza to CameraBarcodeScannerPreview.exe zaś druga to ScreenClippingHost.exe)

CBSprewiew nie jest potrzebny do prawidłowego działania aplikacji "Wycinek i Szkic". Kiedy jest wycięty w pień, aplikacja "Wycinek i Szkic" Działa prawidłowo.

Ale jest taki warunek, iż usuwam XBOX na zainstalowanym systemie, nie na obrazie poprzez Ntlite.

 

Mam nadzieję, iż wyjaśniłem co i jak :)

 

 

Tak dokładnie rozumiem ale przy wycince Ntlite jest jak mówisz ale przeprowadz sobie test i wyciągnij pełne logi Co tak naprawdę się wycina przy CBŚ. A zobaczysz powiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, enterprise2000 napisał:

Pojawia się u góry małe okienko z opcjami. Pierwsza to wycinanie kawałka ekranu, inna to zzrut całości.

Po wykonaniu zzrzutu wraca to duże okno z screenshotem w środku.

Problem taki, że małe okienko nie pojawia się.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dziękuję. Będę wiedział co sprawdzać. Testuję właśnie swoją teorie. Jak będzie działać opiszę co i jak i wystawię aktualizacje. Na Ntlite coś ciekawego odpisali. Czy ciągle cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn aktualizacje? 

21 godzin temu, enterprise2000 napisał:

Pojawia się u góry małe okienko z opcjami. Pierwsza to wycinanie kawałka ekranu, inna to zzrut całości.

Po wykonaniu zzrzutu wraca to duże okno z screenshotem w środku.

Problem taki, że małe okienko nie pojawia się.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Potwierdzam - miałeś pełna rację myliłem się. Xbox jest powiązany, że sklepem i jak widać z tą aplikacja pytanie w ilu przypadkach tak jestMam wersję z Xbox mogę wrzucić o ile ktoś chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te tapetki w instalatorze możesz dodawać do wszystkich modów - zawsze to przyjemniej oglądać przy instalacji - chociaż to tylko chwila.

Ale dla tych co instalują wiele razy ?

Były fajne -obie - jak chcesz zaskakiwać - zawsze możesz wstawić inną - to trochę odnowi twoje updaty.

Rozumiem że to zajmuje trochę czasu - ale możesz wstawić inną tapetę  do każdego moda w DANEJ SERII.

Dla każdego była by widoczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zbigniew59 napisał:

A te tapetki w instalatorze możesz dodawać do wszystkich modów - zawsze to przyjemniej oglądać przy instalacji - chociaż to tylko chwila.

Ale dla tych co instalują wiele razy ?

Były fajne -obie - jak chcesz zaskakiwać - zawsze możesz wstawić inną - to trochę odnowi twoje updaty.

Rozumiem że to zajmuje trochę czasu - ale możesz wstawić inną tapetę  do każdego moda w DANEJ SERII.

Dla każdego była by widoczna różnica.

Jeden problem z tym dopóki nie będzie oficjala RTM. NIE mogę bo co chwilę robią zmiany w wywala ja bledy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbigniew59 napisał:

Tapety w instalatorze wywalają błędy?

 

W WIndows 7 mozna było zmienić tło wgrywając swój obraz, ale musiały być spełnione warunki - właściwa rozdzielczość oraz rozmiar pliku. Być może jeśli taki problem pozostaje tutaj to zachowanie tego mogłoby rozwiazać powyższy problem.

 

Znalazłem małą poprawkę na problem z czcionkami. Nie jest idealnie jak na innych systemach, ale u mnie na ostatniej kompilacji Konussa 1909 w niektórych programach poprawiło czciconki (choć na poczcie prokonto.pl nieodebrane wiadomości mimo, że pogrubione to ledwie widać różnicę między odczytaną a nieodczytaną wiadomością). Link bezpośredni: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na skróty - plik rejestru z następującymi danymi:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Win8DpiScaling"=dword:00000001
"DpiScalingVer"=dword:00001018
"LogPixels"=dword:00000078

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m20 napisał:

Ja, wszystko spoko śmiga, tylko denerwuje mnie ten czarny zegar, tzn. czarny kolor czcionki, poza tym na razie bez problemów. Dzięki [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]!

tyle co robilem instalek nie widzialem ktos pamietam wrzucał fotke.

W dniu 20.03.2020 o 17:52, SilverShai napisał:

 

W WIndows 7 mozna było zmienić tło wgrywając swój obraz, ale musiały być spełnione warunki - właściwa rozdzielczość oraz rozmiar pliku. Być może jeśli taki problem pozostaje tutaj to zachowanie tego mogłoby rozwiazać powyższy problem.

 

Znalazłem małą poprawkę na problem z czcionkami. Nie jest idealnie jak na innych systemach, ale u mnie na ostatniej kompilacji Konussa 1909 w niektórych programach poprawiło czciconki (choć na poczcie prokonto.pl nieodebrane wiadomości mimo, że pogrubione to ledwie widać różnicę między odczytaną a nieodczytaną wiadomością). Link bezpośredni: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na skróty - plik rejestru z następującymi danymi:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Win8DpiScaling"=dword:00000001
"DpiScalingVer"=dword:00001018
"LogPixels"=dword:00000078

 

W dniu 20.03.2020 o 18:08, zbigniew59 napisał:

Pisałem na temat czcionek w temacie slim - czytałeś?

A na temat -  tapety w instalatorze - myślisz że autor nie wie jak to zrobić?

Ogolnie pytanie co ma rejestr systemowy do WinPe ogole z ciekawosci sie pytam bo ktośmi to pierwszy raz mówi.

 

Zbyszku słuchaj ja edytując tapete w instalatorze robiłem to tak stary sposób:

 

Montowanie obrazu Wiadomo mówimy o boot 2 obraz:

 

  • folder sources - 2 pliki - background.bmp - oraz - spwizimg.dll [oczywiscie edycja orginalnego pliku w Resource Hacker - podmiana obrazu w - Bitmap nr 517 - 1033]
  • dalej w tym samym obrazie katalog Windows - System32 - podmiana pliku - setup.bmp - małą uwagę dodam -  nie w kazdym iso wersji iso ten plik się znajduje ale ja i tak zawsze go robiłem

I ogolnie obraz ISO - katalog sources a w nim - background_cli.bmp [podmiana] - spwizimg.dll [edycja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 14:54, zbigniew59 napisał:

Na ostatnich modach 2004 i 1909 coś dziwnego jest z czcionką - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

                                                                                                                  - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na orginale jest tak - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zainstalowałem wszystkie mody konuss jakie miałem na dysku najmniejszą i najwyraźniejszą czcionkę ma ten mod -Windows 10 Pro Slim Compact RS6 1909 build 18363.592 {x64} by KoNuSS V6(esd) PL] 2020] .Sprawdzałem tylko pod względem czcionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zbigniew59 napisał:

Poczytaj o czcionkach w temacie slim 2004

Wiem śledziłem ten temat stosowałem się do twoich porad ,dziękuję za zainteresowanie i pomoc.Ale nawet po poprawkach czcionki w modach konuss różnią się .Nie mam takiej wiedzy jak wy młodsi (63 latka) jak pisałem w tym modzie bez żadnych poprawek czcionka jest najmniejsza,najwyraźniejsza.- Windows 10 Pro Slim Compact RS6 1909 build 18363.592 {x64} by KoNuSS V6(esd) PL] 2020] I choć inne mody mają swoje zalety czcionkę najlepszą ma ten wymieniony.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie